Ali Ural/ Yazarlığın Sırları

eylül

Veled-i kalbî
Çok sık radyo dinleyen biri değilim.
Nadiren de olsa dinlediğim programlardan bir tanesi
Ali Hoca'nın hazırlayıp sunduğu "Yazarlığın Sırları" programıdır. Aramızda eminim sıkı takipçileri vardır.
Gelelim Burç fm; program ile ilgili tanıtımına.

B125.jpg

Hazırlayan ve sunan: Ali Ural

Cumartesi 22:30’ da Ali Ural’la yazarlığın sırlarına yolculuk, edebiyatın coğrafyasında Türk ve Dünya Edebiyatı’nın önemli yazarlarının kalem sırlarını keşfetmeye götüren bir program.

Düşüncenin kalemle buluştuğu anda yazarlığın ne olduğunu sorgulayanlara ve yazmanın inceliklerini öğrenmek isteyenlere bir rehber.

Şair-Yazar A. Ali Ural'ın yazarlık üzerine sohbetler yapacağı bu programda, dinleyicilerin telefon, e-mail ve faks ile programa katılıp, ürünlerini paylaşmasına da imkan veriyor. Yazıların edebî ve uslûp özellikleri hakkında yorumlar yapıyor.

[email protected]

(Ayrıca geçmiş konuların arşivine de ulaşmak mümkün, bu insana rahatlık ve keyif veriyor.

On beş dakika sonra programı başlıyor mu ne :)

Hoş dinletiler ve kazanımlar. )

mostar

Profesör
evet bende sıkı takipçilerindenim,zaman zaman yazı gönderip kulağı çekilenlerden hem de...

eylül

Veled-i kalbî
Bu ne güzel haber : )

Peki yazılarınızı bizimle de paylaşır mısınız?

mostar

Profesör
inşallah bir gün olur...Ali Ural yürü bakalım bu yolda bakalım nereye götürür demişti,bende yürüyorum.

eylül

Veled-i kalbî
biz de yürüyenlere gıptayla bakıyoruz : )

Ali Hoca'nın desteğini almış olmak, güzel bir kazanım olsa gerek.

Başarılar dilerim size.

mostar

Profesör
YAZARLIĞIN SIRLARI..
1275.jpg

Yazarlığın Sırları Neler?
Radyo dinleyerek yazar olunur mu? İnsan niye yazar? Yazmasaydım ölecektim diyen kaç kişi var..

YAZARLIĞIN SIRLARI NELER?
RADYO DİNLEYEREK YAZAR OLUNUR MU?

İnsan niye yazar? Yazmasaydım ölecektim diyen kaç kişi var şimdi aramızda? Yazmak çile işiyse, neden insanlar bu çileye talip oluyor? Yazar olmak ne kazandırıyor insana? Kim var yazarak zengin olan? Kim var? Kaç kişi var? Zengin olmak için mi yazılır; yoksa dava için mi yazılır? Niye talip olunur yazmaya? Nedir içimizdeki bu önlenemeyen yazma aşkı? Ne yapmalı? Nasıl yapmalı? Nasıl yazmalı? Nasıl yazar oluruz?
Günümüzde yazar olmaya dair popüler bir ilgi var. Yazar okulları açılıyor, on hafta sonra yazar olmak ister misiniz, diye ilanlar veriliyor… Pekiyi her kurs yetkin mi, her hocanın dizinin dibine yaklaşmaya değer mi? Ya da soruyu takla attırarak soralım… Yazar olmak için yazarlık kursu gerekli mi? Burası çok tartışılır. O halde soruyu tekrar takla attıralım. Yazar olmak istiyorum ama kursa gitmek istemiyorum, ne yapmalıyım?
1276.jpg

Eğer yukarıdaki sorulardan bazılarını, özellikle son soruyu kendinize soruyorsanız paniğe kapılmanıza gerek yok. Çünkü bütün bu ve benzeri sorulara cevap bulacağınız bir yayın sizi bekliyor…
"Yazarlığın Sırları" isimli Burç Fm'de yayınlanan güzel bir program var. Ali Ural'ın hazırlayıp sunduğu programda "Nasıl Yazmalı?" sorusunun cevabı aranıyor. Ayrıca dinleyicilerin yazıları üzerine değerlendirmeler yapılıyor ve tavsiyelerde bulunuluyor.
Her hafta değişik eserlerin masaya yatırıldığı Yazarlığın Sırları'nın yazmak tarifi ise şöyle: "Yazmak yeryüzünün en uzak ve en yakın kenti… Okumaya yaklaştıkça yaklaşan, okumaktan uzaklaştıkça uzaklaşan bir şehir… Işıkları uzaktan göz kırpsa da, kapılarını herkese açmıyor. Parola soruyor, geçici heveslere geçit vermemek için… Yalnız sırra kadem basmak isteyenlere fısıldıyor sırlarını..."
Programda Hangi sırlar paylaşılıyor merak ettim diyenler için adres: 88.8/İstanbul Burç FM. www.burcfm.com.tr
Ayrıca internet sayfasından da programın eski kayıtlarını dinlemeniz, indirmeniz mümkün!
Burç FM arşivinin tam bir hazine olduğunu bir bayram hediyesi olarak söyleyelim!

M. Salih EREN, yazarlığın sırlarına kapı araladı.