Ali Kırca ve 23 Nisan etkinlikleri!!!

Azimli

Ordinaryus

23 Nisan 2008(bugün) akşam haberlerini izlemek amaçlı T.V. kanallarını gezerken Ali Kırca'nın sunduğu bir habere otaklandım.
Ali Kırca, 23 Nisan eğemenlik ve çocuk bayramı etkinliklerini anlatırken:''Şimdiki görüntülerimiz ise İstanbul'un bir ilk öğretim okulundan, sahneye asker elbiseli ellerinde tüfeklerle beraber gelen çocuklardan biri ezan okuyor ve namaza duruluyor, bu veliler arasında tepki topladı''şeklinde ifadelerle habere devam ediyor.

Şimdi kendi kendime soruyorum,bu haberde tepki tplayacak ne var!
El cevap, gayet normal karşılıyorum.Asker kıyafetli çocukların sahneledikleri gayet normal.
Zira,Çanakkale ve diğer meydan muharebelerinde, mehmetcik hem düşmanla göğüs göğüse savaşırken cephede namazını da kılmıştır.Bu son KIbrıs barış harekatında da aynı olmuştur.
Bugün bir çok garnizonlarımızda askerlerimizin namazlarını kılmaları için mescitler bulunmaktayken bunun neresi tepki çekmiş olabilir ki?!!Hayretler içersinde küçük dilimi yuttum doğrusu.
Türk anası ve babası dünyaya gelen erkek çocuklarına kundaktayken; asker olacak benim oğlum diye innilerle büyütürken,Ali Kırca'nın bu haber anlayışına bir mana veremedim doğrusu!

Habercilikte bir kural vardır; haber verilirken haber içersinde yorum yapılmaz ilkesi gazeteciliğe ilk adımını atan kişiye öğretilen ilk prensiptir.
Haberde veliler arasında tepki topladı derken, bir velinin bile görüntüsünün verilmeyişi de gözden kaçmadı.
alıntı