Alevilik meselesi ve 4 Kadınla Evlilik Konusu

maxiyesil

Yasaklı
Web sitesi
www.nkolay.net
Aleviler Müslüman Değildir ve 4 Kadınla Evlilik Konusu

Allah en son olarak Kuranı Kerimi Gönderdi Ve kimsenin bunu değiştiremeyeceğini gücünün yetmeyeceğini söyledi. Bu Durumda Alevilerin Müslüman Olmadığına İspatlar.

Kafir= Kuranda ve Tevatür hadislerde geçen herhangi bir ayeti yada hadisi inkar eden demek.

1: Alevilikte Şeriata Uymak yoktur, Yasaktır.
Cevap: Şeriat İslamın kendisir. Allahın emirlerine uymaktır. Allahın kurallarıdır. Allahın kurallarını inkar eden kafirdir.
*Sonra seni de bu emirden bir şeriat üzerine kıldık; öyleyse sen ona uy ve bilmeyenlerin heva (istek ve tutku)larına uyma
*Yoksa onların birtakım ortakları mı var ki, Allah'ın izin vermediği şeyleri, dinden kendilerine teşri' ettiler (bir şeriat kıldılar)? Eğer o fasıl kelimesi olmasaydı, elbette aralarında hüküm (karar) verilirdi Gerçekten zalimler için acı bir azap vardır
*O: "Dini dosdoğru ayakta tutun ve onda ayrılığa düşmeyin" diye dinden Nuh'a vasiyet ettiğini ve sana vahyettiğimizi, İbrahim'e, Musa'ya ve İsa'ya vasiyet ettiğimizi sizin için de teşri' etti (bir şeriat kıldı) Senin kendilerini çağırdığın şey, müşriklere ağır geldi Allah, dilediğini buna seçer ve içten kendisine yöneleni hidayete erdirir

2: Saz ve semahın ibadetteki vazgeçilmez yeri Kabul edilir.
Cevap: (Bir zaman gelecek, zina, içki ve mizmarı [çalgıyı] helal sayanlar çıkacaktır.)
3: Düşkünlük dışında dini ceza yaptırımı kabul etmez
Cevap: Nisa 16; Sizlerden zina edenlerin her ikisine de eziyet edin. Eğer onlar tevbe edip kendilerini ıslah ederlerse onlardan vazgeçin. Çünkü Allah tevbeleri kabul eden ve çok merhamet edendir.
*Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık Allah'dan bir ceza olarak ellerini kesin. Allah daima üstündür, hikmet sahibidir.
4:Alevilik haremlik selamlık ayırımını tanımamakta
*"Birde onun zevcelerinde lüzumlu bir şey istediğiniz vakit perde arkasından isteyin. Bu hem sizin kalpleriniz hemde onların kapleri için daha temizdir." (Ahzab Suresi 53. ayet)
5: Alevilikte çok evlilik yoktur ve hatta yasaktır.
Cevap: Size helal olan diğer kadınlardan ikişer, üçer ve dörder olmak üzere nikahlayın. Şayet aralarında adalet yapamayacağınızdan endişe ederseniz, o zaman bir tane ile veya sahip olduğunuz (cariyelerle) yetinmelisiniz. Doğru yoldan sapmamanız için en uygunu budur."
6: Alevilikte ölüm cezası kesinlikle yasaktır
Cevap: Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.
7: Aleviler, Ramazan orucu değil, Muharrem ayında 12 günlük matem orucu tutarlar
Cevap: Ey iman edenler! oruç sizden önce gelip geçmiş ümmetlere farz kılındığı gibi size de farz kılındı. Umulur ki korunursunuz. Bakara( 2) 183
8: Aleviler, « Benim kabem insandır. » diyerek Hac yerine Allah- Muhammed -Ali yolunu tercih ederler.
Cevap: İnsanları hacca çağır; yürüyerek veya incelmiş binekler üstünde (uzak yollardan) her derin vadiyi aşarak sana gelsinler. Hacc/27
9: Alevi öğretisi oluşturulmuştur.
Cevap: Kim İslâm'dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır.
10:Alevilikte Kadınların Örtünmesi Yoktur
Cevap: Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler

Buraya kadar ayetlerle cevap verdim. Aynı konulara kendi düşüncem ile cevap vereyim. İslamın 5 şartından Hacca gitmek, namaz kılmak, Oruç tutmak gibi emirler Alevilikte yoktur. islamın bir şartını inkar eden kafir olur. Alevi olan insan Yukarıdaki bu kadar ayetleri ve çok daha fazlasını inkar etmiş oluyor.
Alevilik İranın Şia mezhebinden gelmektedir. Fakat İranlılarında Dini Tehlikesi aynı alevilerinki gibidir.
Şialarda mesela der ki; Allah kuranı aslında hz. osmana verecekmiş ama şaşırmış hz. muhammede vermiş filan diyorlar. kabeye gidiyorlar hz. muhammede selam veriyorlar sonra yanındaki bu yatanlara lanet olsun diyorlar yani hz. ebubekir ve hz. ömere lanet okuyorlar.

Sonuç olarak: Şia; Hz. Muhammed (sav) devrinden hemen sonra yahudilerin etkisi ile islama sokulmuştur. Alevilik ise şiadan kopyalanarak alınmıştır.

İslamdaki bazı konular insanlara itici gibi geliyor. Mesela 4 kadınla evlenmek gibi. Ama bu ayet olmasaydı emin olun dünyada kanunlar ile birden fazla evlilikler kabul edilirdi. Çünkü düşününce bu gereklidir. Tamda islamda emrettiği gibi gereklidir. Ne diyor islamda eğer adalet sağlayabileceksen 4 e kadar evlen ama kadınlar arasında adaleti sağlamaya ne kadar istesende güç yetiremezsin diyor. Anlıyoruzki zor anlarda mesela bir savaş anında mecbur kalınırsa diye bu ayet konulmuştur. Düşünün;
Savaş oldu bir bölgede 500 kadın 100 tane erkek kaldı.
bu 100 erkek 100 kadınla evlense diğer 400 kadın ne olacak? bunlar rezil olacak aç kalacak zora girecek. ayrıca bu 400 kadın 100 erkeğe musallat olacak yine evlilik dışı ilişkiler olacak bu sefer daha kötü sonuçlar ortaya çıkacak. ancak 100 erkek 400 kadınla evlense 100 kadın boşta kalır. bu 100 kadın diğer ailelerin desteği ile kalabilir ayakta. Nesil büyük ölçüde devam eder yine.
İnkar etmekte ısrar eden kişilerin genelde sordukları şu soruya ise cevabım: Diyorlar ki; Bir erkek 4 kadınla evlenirse, bir kadında 4 erkekle evlenebilir.
Cevap: Bu iddiada bulunan kişi cinsel ihtiyaçmış gibi olaya bakıyor. Bir kadının 4 erkekle evlenmesinin hiç bir faydası yok. Hiçbir zor durumu ortadan kaldırmıyor.
Bir erkek 4 kadınla evlenerek savaş zamanlarında neslin devamını sağlar, Bir erkek aynı zamanda 4 kadınada çocuk yaptırabilir. Erkek 4 kadını bir çatı altında muhafaza eder. Çocukları bir çatı altında tutar. Bir erkek çalışarak 4 kadınada bakabilir ihtiyaçlarını karşılayabilir. 4 kadın alarak diğer 3 kadının dışarıda yok olmasını rezil olmasını engeller. Ailenin neslin sağlıklı korunmasını sağlar.
Daha bir çok faydası vardır. Zaten savaş gibi zor durumlarda bu uygulama ortaya konabilir.
Normal durumlarda Allah diyor ki; 2 kadın arasında adaleti sağlamaya ne kadar uğraşsanız da gücünüz yetmez diyor.
Peki Bir kadın 4 erkekle evlense ne olur. 4 erkek aynı anda hamilemi kalır? Hayır. Neslin çoğalmasında bir artış olmaz yani. Zaten her zaman az olan erkek nüfusunu 4 erkek alarak dahada azaltmış olacak bu demektirki daha fazla kadın zorda kalacak. Kadın hamile kalsa hangi erkekten olduğu bilinmeyecek çocuğun buda aile kavramını yok edecek. Bir kadın 4 erkeği bir çatı altındamı tutacak.? Hayır. Bir kadın çalışıp 4 erkeğemi bakacak? Hayır. Peki soruyorum neden Bir kadın 4 erkek alabilir tezini savunuyorsun? Çünkü sadece cinsel amaçla bakıyor olaya.Oysa bir erkekte bir kadını tatmin eder. Yani Bir kadının 4 erkekle evlenmesinde hiçbir fayda yoktur yine kadınlara dokunan birçok zarar vardır. Zararları sebebiylede Yasaklanmıştır.

Her şeyden Öte Allah Yasak Demiş, Buna mı itiraz ediyorsun? O zaman önce Allah'a inanıyor musun inanmıyor musun buna karar vermek lazım

veri

Yasaklı
verdiğin bilgiler islam dışında oldukları anlamını taşımaz.
günah işlemek ayrı dinden çıkmak ayrı birşeydir.

zaten bizim değil onların kendilerini nasıl gördükleri önemli

Cenan

Ordinaryus
Kaynakta alabilsek güzel olacak inşallah.

maxiyesil

Yasaklı
Web sitesi
www.nkolay.net
Fazlası...

verdiğin bilgiler islam dışında oldukları anlamını taşımaz.
günah işlemek ayrı dinden çıkmak ayrı birşeydir.

zaten bizim değil onların kendilerini nasıl gördükleri önemli
1- Andolsun, biz sana apaçık âyetler indirdik Bunları ancak fasıklar inkâr eder
(BAKARA suresi 99 ayet)
2- Allah size Kitap’ta (Kur’an’da) “Allah’ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, onlarla oturmayın, aksi hâlde siz de onlar gibi olursunuz” diye hüküm indirmiştir Şüphesiz Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır
(NİSA suresi 140 ayet)
3- İnkâr edip âyetlerimizi yalanlayanlar var ya; işte onlar cehennemliklerdir
(MÂİDE suresi 10 ayet)
4- Âyetlerimizi yalanlayanlar ve onlara uymayı kibirlerine yediremeyenler, işte onlar cehennemliklerdir Onlar orada ebedî kalacaklardır
(A'RAF suresi 36 ayet)
5- İnkâr edenler, kendilerine kıyamet ansızın gelinceye, yahut da onlara kısır bir günün azabı gelip çatıncaya dek o Kur’an’dan kuşku içinde olacaklardır
(HAC suresi 55 ayet)
Kaynakta alabilsek güzel olacak inşallah.
Kuran-ı Kerimdeki Her Ayet Kaynaktır. Konu içinde zaten ayetleri verdim.

Cenan

Ordinaryus
Yazarını demek istemiştik efendim.

Yazara haksızlık olmasın. Art niyetten değil kaynak soruşumuz.

Şiirde görsek şairini sorarız. :)

veri

Yasaklı
yazar filan değilsin derim:)

maxiyesil

Yasaklı
Web sitesi
www.nkolay.net
Yazar değilim ama yazarım ;)
Bu konudaki yazılar tamamen bana aittir. hiç kimse kendine ait olduğunu ispatlayamaz. Çünkü bu yazım kendi sitemde kısmen olduğu için mahkemeye verildim kayıt altına alındı ;) Bana ait olduğu mahkeme tarafından tescilli yani..
ismailbozdag.blogspot.com adresli websitemde türkiyeli yazısının en altında aynı yazı kısmen mevcut..

veri

Yasaklı
yazar derken yazılarınızdaki hatalardan bahsediyorum.
aleviler şöyle diyorsun ama niye öyleler üzerinde durulmamış
onların öyle olduğuna dair kaynağın nedir.
iyi bir çalışma olmamış

maxiyesil

Yasaklı
Web sitesi
www.nkolay.net
Evet insanları ikna etmek için fazla uğraşmadım çünkü düşündümki Allahın insanların inancına ihtiyacı yok, İnsanların Allaha ihtiyacı var. Ben bu kadarını anlattım gerisini insanlar bulsun.
Ayrıca ben bir ayeti inkar ediyorsam sebebi önemlimi?
Ben zina yapıyorsam sebebi önemlimi?
Zina yapınca zayıflıyorum ondan zina yapıyorum başka bir sebebi yok :)
Şaka yapıyor olmalısın Seni Şakacı
Ayrıca Aleviliğin bir kaynağı yokki. Kaynak ararsan birsürü insan var. Gez alevi forumlarını, git konuş alevilerle diyorlarki. Alevilik islam ile alakalı değildir. kendi başına bir öğretidir diyor. Şu cümleyi analiz etsem kitap çıkar.

kebîkec

İhvan Forum Üye
6: Alevilikte ölüm cezası kesinlikle yasaktır
Cevap: Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

Alevilik deyince ne anlamamız lazım. Tuncelide tikkocular, iç anadoluda dhkpc liler hep alevi. Öldürmenin yasaklığına inandıklarını sanmıyorum. Alevilikten kastınız Şiilikse ve İran merkezli düşünmemizi istiyorsanız oralarda idam cezası mahallenin ortasında vinçlere adam asma şeklinde oluyor. Adamı ipe çamaşır asar gibi asıyorlar. Öldürmeyi yasak sayan aleviler nerede yaşıyor acep... :gl

maxiyesil

Yasaklı
Web sitesi
www.nkolay.net
Alevilik deyince ne anlamamız lazım
Hiçbirşey anlayamazsın. bir kısmı Allaha inanmıyorum diyor, bir kısmı Gerçek kitap budur deyip kuran harici bir kitap gösteriyorlar.
Yazmışlardır birşeyler salla aman boşver ya sabahtan beri alevilere laf yetiştirmeye çalışıyorum. Yoruldum. Salla gitsin.

Cenan

Ordinaryus
Bu konuyu ele aldığınıza göre Alevileri bütün kolları ile tanıyor olmanız ve bizi aydınlatmanız gerekir diye düşünüyorum.

Soru sormak hakkımız ve size de cevaplamak düşer muhterem kardeşim.

Mesela Tokat yöresinde ve Antakya'da namaz kılıp, Kur'an-ı Kerim okuyanlar, oruç tutanlar var.

Bunları nereye koyacağız?

maxiyesil

Yasaklı
Web sitesi
www.nkolay.net
Aleviliği Yanlış olduğuna kendimi ikna edene kadar araştırdım. Sen sorularını sor. Sorularına Cevabım aleviliğe dayanarak cevaplamayacağım ki. Hristiyanlığın yanlış olduğunu bilmem için çok iyi bilmem gerekmez. Hz. İsaya Allahın oğlu demeleri yeterlidir. Bunun Gibi..
Mesela;
Tokat yöresinde ve Antakya'da namaz kılıp, Kur'an-ı Kerim okuyanlar, oruç tutanlar var.
Okuduğu Kuran içinde inandığı aleviliğin yanlış olduğunu anlatıyor. Bunlar kendini tanımlamalı İslamın her şartını ayetleri tevatür hadisleri inkar etmiyorsa biz buna kafir diyemeyiz. Zaten İnkar etmeyen alevilik tabirini kullanmaz.

türkü

Kıdemli Üye
bırakalım da insanlar kendilerini ne diye tanımlamak istiyorlarsa öyle yapsınlar. şimdi alevi olupda müslümanım diyene, yok vallahi degilsin ve dahi olamazsın diyemeyiz de mi :p aksi de mümkün bu durumda..

maxiyesil

Yasaklı
Web sitesi
www.nkolay.net
bırakalım da insanlar kendilerini ne diye tanımlamak istiyorlarsa öyle yapsınlar. şimdi alevi olupda müslümanım diyene, yok vallahi degilsin ve dahi olamazsın diyemeyiz de mi aksi de mümkün bu durumda..

Peki bir müslüman kurana inanmıyor ona hiç kuran anlatılmamış bırakalımmı? Kuran ne emrediyorsa hepsini deriz. Aleviyim diyen birisi 1 tek ayeti inkar ediyorsa evet sen müslüman değilsin deriz. Eğer bilerek bunu yapıyorsan bizden değilsin. Bilmeyerek yapıyorsan uyarımı dikkate al deriz.
Alside mümkün derken? Kuranmı yanlışsa demek istiyorsun? Biz kendi düşüncemizi değil kuran ne diyorsa onu diyoruz.

türkü

Kıdemli Üye
insanların kendiliginden talep edecegi bir yol bulmanız daha insani düşer bana kalırsa. ama tabiki anlatmayın demem. devam edin Allah muvaffak eder umarım :) tersi de mümkün derken aleviyim ama müslüman degil diyen kişiye de yok olmaz sen müslümansın deme hakkımız da olmasın demek istedim kardeş :)

maxiyesil

Yasaklı
Web sitesi
www.nkolay.net
Dediğim gibi İslamı yaşamada ve Anlatmada kuran ne diyorsa o.
Alevilik ve Şia konusu biraz tehlikeli ondan anlatma ihtiyacı duydum kendimce

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Ne diyor islamda eğer adalet sağlayabileceksen 4 e kadar evlen ama kadınlar arasında adaleti sağlamaya ne kadar istesende güç yetiremezsin diyor. Anlıyoruzki zor anlarda mesela bir savaş anında mecbur kalınırsa diye bu ayet konulmuştur. Düşünün;
Savaş oldu bir bölgede 500 kadın 100 tane erkek kaldı.

Demekki aleviler adalet sağlayamayacaklarını düşünüyorlar...:)
Ayrıca ayette erkekler azalıp kadınlar olduğu zaman çok evlilik yapın demiyor ki.

maxiyesil

Yasaklı
Web sitesi
www.nkolay.net
Ayrıca ayette erkekler azalıp kadınlar olduğu zaman çok evlilik yapın demiyor ki.
İzin kapısı açılıyor bu ayetle. Birçok sebep olabilir.
Mesela benim bir karım var yatalak hasta bende işten başımı kaldıramıyorum diyelim ikimizde rezil oluyoruz. Karımla oturup şu kararı alıyoruz. İkinci bir evlilik yapacağım. Başka bir kadında var razı. Bu durumda yine izin veriyor. Dünya hali birçok sebep var. Ayet o kapıyı açmış bize.