Alemsin Temel !

kebîkec

İhvan Forum Üye
Karamollaoğlu Çamlıcaya 60 bin kişilik cami yapılmasını eleştirmiş. Sanırım Refahyol hükümetinin yıkılışını hatırladı. Rahmetli Erbakan Hocamıza karşı olanlar da Taksime cami yapılmasını hükümetin yıkılma ve Refah Partisinin kapatılma sebepleri arasında saymışlardı. Yani Temel amca diyor ki bende o dönemden beri yıkım ekibindeydim ama ilan etmek bu günlere nasip oldu :)

Hadi iyimser bir anlama tahmini de deneyelim :) Temel amca diyorki bizim aldığımız oya göre dolduracağımız cami ancak bir köy camisi olur. Kafamız da aldığımız oy oranında çalıştığı için ancak bunları söyleyebiliyoruz. Camiyi yapanların oraya ulaşımı da düşünmüş olacaklarını, abdest ve tuvalet ihtiyaçlarını da düşünmüş olacaklarını benzer başka şeyleri de düşünebileceklerini akıl edemiyoruz çünkü bizim kafa kapasitemiz ancak köy camilerini kaldıracak hacimde.

El hak doğrudur. İçinde bulunduğunuz, değirmenine su taşıdığınız ittifakda zaten namazsız bir hayat felsefesinde olduğu için camiye ihtiyacı yok. Mevcutları buğday deposu, ahır ve benzeri amaçlarla kullandığı da düşünülürse senin yaşa ermiş ölümü bekleyen saadetlilere de köy camisi yeter zaten.

Bir de camiyi bir kez doldursunlar ellerini öperim demişsin. Her cuma doluyor ama sen sözünü tutmuyorsun. Rodosa yüzen, tavukçuluk yaparım diyenlerle beraber sende yalana başlamışsın. Yakında onların diğer huylarını da sende göreceğiz gibime geliyor...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Katılıyorum, BU TEMEL ALEM!!!
hiç ülkenin kralına karşı İSRAF YANLIŞTIR denir mi?
Dersen o kralın soytarıları sana saldırmaz mı?

İSLAMDA İSRAF HARAMMIŞ!!!1
İyi de o İSLAMDA!!!
TRÖL DİNİNDE DEĞİL demek ki!

gamsız

Profesör
ALEM DEĞİL ZALİM ALLAH DÜŞMANLARININ DOSTU ZALİM

gamsız

Profesör
Ecdadın hatırasını ne kadar sökseniz de kökü bizde!
Haber 7 Yazarı Esra Elönü, Bilecik'te CHP'ye geçen yönetiminin Osmanlı izlerini silmesine çok sert tepki gösterdi.
Ecdadın hatırasını ne kadar sökseniz de kökü bizde!

GİRİŞ 16.04.2019 11:35GÜNCELLEME 16.04.2019 12:26

Ne demiştim, bu saatten sonra oy sandıklarını değil, adam sandıklarımızı konuşalım.
Ne yalan söyleyeyim, İstanbul hüznüm henüz dibe çökmedi hala buruk bir tatla güncellenip duruyor içimde. Fatih’in İstanbul’unu zulüm 1453’de başladı diyen zihniyete teslim etme düşüncesi bile kalbime zulüm. Hani çok sevdiğini uğurladıktan sonra belki döner umuduyla kapıyı tam kapatmadığım gibi kalbimi de tam kapatmadım. Fethin dürüstü olacaksın, Bizansın yalancısı değil. Bunu bildim bunu söylerim.
Bu arada içimizdeki gargara şahsiyetli muhterisler için, içindeki çöp suyunu kendi camiasına bulayan “ Ne var canım kaybedildiyse” diyen odun parçalarına bir isim buldum. Hem onursuz hem de omurgasız deme yolu. Kelime ekonomisini bu gibi durumlarda kullanıyorum. Onurgasızlar!

OfWqK_1555403667_2264.jpg

İçtiğimiz çayın ya da suyun bile tadı bozuksa tazeleme yolunu seçiyorsak medeniyetin onurlu şehrine nifak tadı değdiyse neden seçim tazelenmesin bunu da sormak gerek! . Hele ki bu şehir takım elbiseli kalaşnikofların dağ mimarlarının arasında pay edilmeye çalışılıyorsa..
Buyrun daha ilk günden Chp Bilecik Belediyesinin acizlik icraatlarını uygulama iştahı karşısında şaşkınlığımız çok sıska kaldı. Belediye binası duvarlarında Osmanlı gravürlerini ve minyatürlerini sökmeleri neyin hıncı olabilir. Bu heriflere “Ne kadar sökerseniz sökün kökü bizde” demekten başka bir sözüm de yok.
Ekrem İmamoğlu’nun ve Mansur Yavaş’ın o çok fotojenik şirine halleri nereye kaçtı. Kelimelerinin makyajı neden bu kadar erken döküldü. Foyayı boyadan daha erken görüşümüze şaşırmadım. Gelin daha ata binmeden Ya Nasip zikrine tutulmuş İmamoğlu’nun döke saça soyunduğu Halk adamı imajı, Chp’nin halk partisi olduğu (!) gerçeği kadar sakil.
Bu durumdan mülhem Bilecik Belediyesi Osmanlı gravürlerini sökerken aslında o pıtırcıklı çiçekli maskelerini de yırtıyor. Bilinç altına bir kazma vursak ecdadın hatırasına yaptıkları zulümler fışkıracak bir partiden ne beklenebilir Allah aşkına.

K3e0h_1555403677_7252.jpg

Hani kucaklayıcılık! Hani o ağız dolusu yalayıp vitrinde parlattıkları sevgi dili. Bunlar yapacaklarının değil yıkacaklarının hesabını yapmışlar. Kimse kusura bakmasın, ben omurgasını Chp’nin oklarına yay eylemiş aramızdaki naylon adamlardan değilim, gözlük camlarını oh olsunlarla buharlaştıran stepne muhafazakarlardan da hiç olmadım.
Bu davayı ne kadar baltalasınız da ne ecdadın hatırasını ne kadar sökseniz de kökü bizde!!!
Esra Elönü - Haber 7
[email protected]
Twitter:mad:elonue

VEBALİ OLANLARIN VAY HALİNE

gamsız

Profesör
İstanbul seçimi yenilenirse Saadet adayını geri çekecek mi Temel Karamollaoğlu açıkladı

İstanbul seçimi yenilenirse Saadet adayını geri çekecek mi Temel Karamollaoğlu açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın "İstanbul’da yenileme olursa adayınızı geri çeker misiniz'' sorusuna bakın ne yanıt verdi.
İstanbul'da seçim düğümü çözülebilmiş değil. Maltepe oyları da sayıldıktan sonra Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki fark 13 bin 800'e indi. AK Parti seçimin iptali için YSK'ya 3 bavul dolusu belgeyle başvurdu.
YSK'nın seçimi iptal etmesi durumunda 2 Haziran'da İstanbul seçimlerinin olma ihtimali olabilir. İstanbul seçimlerinin yenilenme ihtimali gözleri 31 Mart seçimlerinde İstanbul'dan aday çıkarıp 103 bin 300 oy alan Saadet Partisi'ne çevrildi. Millet İttifakı'nın dışında kalan Saadet Partisi'nin kendi adayını çıkarması ve aldığı oy oranı aynı seçmen tabanına sahip AK Parti'yi olumsuz etkiledi. Yeni bir seçimin olması durumunda Saadet Partisi kendi adayını çeker mi sorusunun cevabı merak ediliyor.
O gün bir gelsin hele
Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun "İstanbul’da yenileme olursa adayınızı geri çeker misiniz? Yoksa devam mı edersiniz?" sorusuna "O gün bir gelsin hele" yanıtını verdiğini söyledi.
Sarıkaya, "Sondaki ‘hele’ kelimesinin üzerine nefesinin tüm ağırlığıyla bastırdığını da belirtmeliyim" dedi.

İlgili Haberler

doğru adım atarsa bugüne kadar ettiğim kötü sözleri geri alıcam ,inşallah yanılırım da zevkle özür dileirm

alanyali07

Kıdemli Üye
aynen doğru demiş..

Bir de selatin cami demezler mi Çamlıca cami için.. güler misin ağlar mısın ?

Yahu örnek verdikleri Osmanlı sultanları bu camileri hazine-i hassa'dan yani kendi şahıslarına ait hazineden yaptırırlardı.
Devlet hazinesine dokunmazlardı.

Ve bunları kendi hazinelerinden yaptırdıkları için vakıf ilan ederlerdi.
yani hayırları ve sadakalarını yine kendi hazinelerinden karşılarlardı.

Fatihi Kanunini örnek gösterenler nedense o koca mübarek sultanların kendi hazinelerinden bunları yaptırmalarını hiç görmezden gelip millet malıyla fatihlik kanunilik namı salmak peşindeler..

gamsız

Profesör
1181

kof adamlar koffffffffffff