Akşener FETÖ Bağlantısı

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kazanma değil ‘kaybettirme’ hedefli parti!

İçeriye yönelik, Kafkas ezgileri, Kayı amblemi, umut, zenginlik, adalet vb vaatleri…
Dışarıya yönelik ‘derhal basın özgürlüğü’ mesajları…
Meral Akşener, Türkiye’nin iç ve dış siyasetinde ‘eleştirilen’ ne varsa, parti programına, amblemine, sloganlarına işlemiş.
Diriliş Ertuğrul’un reytinginden yararlanma hesabı…

‘İyi olacak inşallah’ temennilerini siyasete tahvil etme hedefi.
MHP’den daha fazla ‘Türkçü’ oldukları iddiası…
15 yıllık AK Parti iktidarına yönelik eleştirileri olan herkese mesaj verme çabası…
Popüler itiraz noktalarına hitap eden bir popülist parti.
Bunların karşılığında bir ‘oy’ görünüyor olabilir.
Seçmenin yarısı AK Parti’ye, bir çeyreği CHP
MHP ile HDP’ye oy veriyor.

Oy vermeyen kabaca yüzde 15’lik bir kitle her zaman var.
Yani seçmen tercihleri kabaca netleşmiş.
Akşener Türkiye seçmenine değil, ‘muhayyel memnuniyetsizler’e hitap ediyor.
Onların da ‘bir kısmı’na…
Bir de seçmen olmayan ‘Batı’ya…

Ama partiyi yönetmek için seçtiği kişilere bakınca, yeni bir siyasi hareket veya siyasette boşluk dolduracak bir kadro görünmüyor.

Zira 12 kişilik Başkanlık Divanı üyesinden 7’si MHP’li, ikisi DYP’li; kendisi hem DYP’li hem MHP’li…

İlk milletvekili transferi CHP’den; o da eski bir DYP’li ve ANAP’lı…

Program ve söyleme bakınca şöyle bir tuhaf tanım yapmak mümkün: Batı’ya göz kırpan MHP’li muhalifler partisi.

Hedefi, AK Parti ile anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde ortaklık yapan MHP ve AK Parti tabanından oy almak.

Özetle, 2019 seçimlerinde hem belediyelerde, hem milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti-MHP işbirliğini etkilemek.

Akşener bir şey ‘kazanmak’ için değil, AK Parti’ye, aslında 2019’daki üç seçimde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde “Erdoğan’a kaybettirmek” için yola çıktı.

Programın, söylemlerin ‘popülist’, kadronun eski, amblemin kopyalama olmasının bu yüzden bir önemi yok.Bir defalık işe yaraması yeterli.Ne kadar işe yarar onu zaman gösterecek.Ama çok uzun zaman değil.

Ancak 2019’a daha çok var.Belki bu zamanı ‘patlamadan’ atlatabilmek için ‘erken seçim’ çağrısına onlar da katılacak.Bunu ilk defa hafta başında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dile getirmişti.

Akşener’in ilk milletvekilini CHP’den transfer etmesine rağmen bir tepki çıkmadı Kılıçdaroğlu’ndan.Partiden de.Bunun belki iki nedeni olabilir: Ya Aytun Çıray’ın gidişi partilileri çok üzmedi! Ya da Akşener’in CHP’den çok AK Parti’ye zarar verme ihtimalini daha değerli görüyor ve mümkün olduğunca didişmemeye çalışıyorlar.

http://www.star.com.tr/yazar/kazanma-degil-kaybettirme-hedefli-parti-yazi-1268562/

TUUZZZZZZZZZZLUK. Tuzlukların sonu ne oldu aynel yakin yaşayarak görürsün.

cemaliii

Kıdemli Üye
Akşenere güvenmiyorum. Parti programında yer alan hdp söylemlerini anımsatan Eşit vatandaşlık ne demek? Natocu parti programı ne demek?

cemaliii

Kıdemli Üye
Yıllardır chpye oy veriyorum. Çok isteyerek oy verdiğim söylenemez. Ama başka alternatif göremediğim için verdim genelde. ilk defa yapılacak ilk seçimde artık chpye oy vermeyi düşünmüyorum. Erdoğana açık ve gizli sempati duyduğum çok oldu. Oy vermeme engel, ak partinin atatürkle sorunları olmasıydı. ilk defa bu 29 ekimde ak partinin atatürkle sorunu olmadığını gördüm. erdoğan gazi yerine atatürk dedi.memursen egitim birsen broşüründe sitesinde atatürke yer verdi. Artık atatürkle sorunu olmayan ak partiye oy verme zamanı geldi diye düşünüyorum.

cemaliii

Kıdemli Üye
Star yazarı ardan zentürkün cok güzel bir yazısı var. Ondanda etkilendim. Okuyun tavsiye ederim.

Dua Nur

Kıdemli Üye
oc8irg4s.jpg

Dua Nur

Kıdemli Üye
FETÖ’nün elindeki siyasi figür

Anlaşılan yeni yılda Türkiye gündemini en çok yalan haberler meşgul edecek. Yalancının Sözcü’sü de zaten hazır; Meral Akşener, Konya ve Tokat’ta “silahlı eğitim kampları” kurulduğuna ilişkin duyumlar almış! Hükümet, bu kampları 2019 seçimlerinde -başarısız olması halinde- kullanmayı planlıyormuş!

Sözcü de bu uyduruk lafları manşet yapmış. “Doğru mu” diye soruyorlar? Oysa soruyu okurlar sorar, gazeteciler de yanıtları araştırıp bularak manşetten duyurur. Ama bunların işi gücü yalan dolan olduğundan “aldığımız duyumlara göre” diye manşet atıyorlar. Görme çağında duyumlarla siyaset yapan FETÖ’nün ablası ile sorularla gazete çıkaran Sözcü’nün mükemmel bir kombinasyonu duruyor karşımızda; tek gerçekleri baştan aşağı yalan/yalancı olmaları. Tabii bu siyaset tarzı Meral Akşener’i daha iyi tanımamızı sağlıyor.

Dikkat edilirse
Akşener, Soğuk Savaş döneminin bir ürünü olduğunu kanıtlarcasına eski “psikolojik harp” teknikleriyle siyaset yapıyor. Asparagas haber, kitle yönetiminin en önemli keşiflerinden biri aslında. Soğuk savaş yıllarında bu teknik çok iş gördü. Nice ülkede gerçekleşen darbe, iç savaş ve toplumsal olayın arkasında bu “kontrgerilla aklı” vardı. NATO’nun bir parçası olduğumuz günden beri benzer oyunlarla karşı karşıya kaldık. FETÖ, o dönemin bir ürünüdür;

NATO’nun temel prensibi bütün ittifak ülkelerinde aynı zamanda “paralel devletler” kurmaktı. Bunun Türkiye’deki adı “FETÖ” oldu. FETÖ’yle bağlantılı tüm siyasetçiler de bir anlamda NATO’ya çalışır, kendi devletine değil. Meral Akşener, NATO tedrisatına uygun bir psikolojik harp tekniği kullanıyor. Gerçek olmayan, sansasyon yaratıcı, suçlayıcı, infial çıkarabilecek, kitleleri hükümet aleyhinde şartlandırmaya yarayacak nitelikte yalanlar üretiyor.

“FETÖ’yle bir bağım yok” diyen Meral Akşener, aslında FETÖ’den klonlanmış, bire bir FETÖ’nün kopyası bir figürdür.

Burada kurguya dikkat edelim; Akşener, FETÖ’nün yalanlarını tekrarlamakta, Sözcü veya FETÖ etkisindeki benzer gazete ve televizyonlar- bu yalanları Akşener üzerinden piyasaya dağıtarak kitlelere ulaştırmakta. Oyunu kuran FETÖ, ama hanımefendi “Benim FETÖ ile irtibatım yok” demekte ısrarlı. Doğrudur! Türkiye şu ana kadar FETÖ’yle bağını -doğrudan veya dolaylı- itiraf eden tek bir FETÖ’cü görmedi.

2019’a doğru bu tür yalanları daha çok göreceğiz. FETÖ’nün elinde iki önemli siyasi figür var; biri Kemal Kılıçdaroğlu, diğeri de Meral Akşener. İkisinin de temel özelliği su içer gibi “yalan” söylemeleri. Bu özellik, FETÖ’cülerin de en karakteristik özelliğidir. Şunu bilelim ki Akşener ve Kılıçdaroğlu, 2019 seçimlerine doğru Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında söylenmedik yalan, atılmadık iftira bırakmayacaklar.

Bunun sebebi 2019’un Türkiye için bir kader yılı olmasından kaynaklanıyor. Türkiye, ya NATO’nun hakim olduğu, Batı’ya göbekten bağlı, parçalanmaya ve yıkılmaya aday bir devlet olarak kalacak ya da bağımsız, güçlü, büyük bir devlete dönüşecek. Kavganın, mücadelenin özü budur!

http://m.aksam.com.tr/yazarlar/yazarlar/ufuk-ulutas/irandaki-gosterileri-kim-manipule-ediyor/haber-695309