Akp'nin Seçim Vaadi: Polise Askere Zam..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Iste-Ak-Partinin-secim-vaadi-3579.jpeg

İşte Ak Parti'nin seçim vaadi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimleri için vaatlerini sıraladı. Vaatlerden en dikkat çekeni ise asgari ücret, polise ve askere yapılacak zam oldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin seçim beyannamesinde yer alan asgari ücret vaadini açıkladı.

ASGARİ ÜCRET BİN 300 LİRA

Başbakan Davutoğlu, asgari ücretin bin 300 liraya yükseleceğini açıkladı. Davutoğlu, yapılan işin tehlike sınıfına göre asgari ücretin farklılaşacağını da sözlerine ekledi.

POLİSE ASKERE ZAM

Davutoğlu, polislerin ek göstergelerine zam yapacaklarını söylerken askerlerle ilgili de çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu; Canlarımızı dişlerine takan işçilerimize kulak verelim. Asgari ücreti önümüzdeki dönemde 1300 TL'ye çıkarıyoruz. Yapılan işin tehlike sınırı yükseldikçe asgari ücret de artırılacak. Taşeronları kamuda istihdam edeceğiz.

POLİSE ASKERE ZAM

Polislerimizin 2200 olan ek göstergelerini 3000'e çıkarıyoruz. Askerlerimizle ilgili de bir çalışma yürütülüyor.

http://www.a24.com.tr/haber/iste-ak-partinin-secim-vaadi-40043493.html?h=45

http://www.a24.com.tr/haber/iste-ak-partinin-secim-vaadi-40043493.html?h=45

fakiri

Kıdemli Üye
Aşağı-yukarı bütün partilerin dilinde sakız olan emeklilere bayram öncesi ikramiye konusu görüldüğü üzere balon ve hayal olduğu ortaya çıkmıştır! Bunların hiç birinden bir cacık olmayacağını böylelikle herkes anlasın diyoruz ...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Aslında bunlar vaad edilmemeli, bir ailenin günümüz şartlarında asgari gideri nedir maaşlar da bu anlamda telafi edilmelidir. Seçim vaadi olmamalıdır.

Elbet AK Parti'nin de hataları vardır, lakin günümüzde - eğer oy atılacaksa, atılması gerekiyorsa - şu an bu partinin desteklenmesinin madden ve manen sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Benim görüşüm yanılabilirim de.

Bazıları, "Oy kullanılmaz, gereği yok" diyorlar, onlara da bir şey diyemem, belki de onlar haklılardır bilemiyorum.

Bazıları da, "CHP" daha iyidir diyor, bazıları da "MHP"yi iyi buluyor, bazıları "HDP"yi ve bazıları da "SP"sini münasip buluyor.

Bütün bu sapmaların bir anlamda inançla da, imanla da, düşünceyle de bir ilgisi vardır.

Mesela benim niyetimde de "İslam için daha neler yapılabilir?" anlamında AK Parti'ye meylim var...

Başka da bir şey yoktur...

Demokrasi'nin kuralları, değerleri, hukuku ve anayasası ekseninde bu partiden çok bir şeyler de beklemiyorum.

Çünkü, partinin neferlerinin haliyle benim halimin arasında çok fark yoktur...

Demokrasi onlara da bana da yumruğunu çakar..!!!

Konuşma lan...!!!! tehdidinde bulunur...