AKP'li vekil: 'PKK terör örgütü değildir sözlerimin arkasındayım'

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com

AKP'li vekil: 'PKK terör örgütü değildir sözlerimin arkasındayım'


AKP'li Orhan Miroğlu: "PKK terör örgütü değildir" görüşü düşünce özgürlüğüdür; Tahir Elçi'ye yapılan hukuki değil!


Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin “PKK terör örgütü değildir” görüşü nedeniyle gözaltına alınarak tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmesinin ardından aynı görüşü daha önce dile getirdiği için tartışma konusu olan AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, hakkındaki eleştirilere yanıt verdi. T24′e değerlendirmede bulunan Miroğlu, “Tahir Elçi benim hem kişisel olarak dost olduğum bir insan, hem de Musa Anter cinayetinde benim hâlâ avukatlığımı yapan bir insan. Tahir Elçi PKK şiddeti ve terörünü övüyormuş gibi bir sonuç çıkarmak hukuki bir anlayıştan kaynaklanmıyor, siyasi bir şeyden kaynaklanıyor” dedi. Miroğlu, “Türkiye’de bir insanın “PKK terör örgütü değildir, PKK’nin bir siyasi programı var bunu harekete geçirmek istiyor” demesini ben şahsen düşünce özgürlüğü bağlamında değerlendiririm” ifadesini kullandı.


“Dün neyi savunduysam bugün de aynı şeyi savunuyorum” diyen Miroğlu, “PKK de IŞİD de dünyanın en acımasız terör yöntemlerini uygulayan iki örgüttür. Ama bu onların ortaya çıkış sebeplerini, dayandıkları sosyolojiyi tartışmamızı niçin devre dışı bıraksın” diye konuştu.


“Gazino kültüründen gelen insanlar muhatabım olamaz”


AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, CNN Türk’te Mehmet Aslan’ın iddialarına da çok sert cevap verdi. İşte o açıklamalar…
Tahir Elçi ile ilgili Bunu şimdi daha yeni politikaya girmiş Mehmet Aslan galiba dün CNN’de dile getirmiş. Bütün herkes bilsin bu insan benim muhatabım olamaz. Niye olamaz; çünkü kimse kusura bakmasın böyle Gazino kültüründen filan gelen insanlarla ne PKK’yi ne Türkiye’nin herhangi bir siyasi sorununu tartışmam. Ama MHP’nin entellektüel camiası eğer bu Mehmet Aslan’ın savunduğu fikirlerdeyse onlar suç duyurusunda bulunsun, gidelim Türk milliyetçiliğinin Türkiye’de Kürt meselesi söz konusu olduğunda çinde bulunduğu çıkmazı tarihi duruşmalarla anlatalım bu halka. Eğer bugün PKK varsa bunun en büyük müsebbibi inkarı hâlâ sürdürmeye devam eden hâlâ Kürt kimliğini tanımayan MHP’dir.


Miroğlu’nun tartışmaya konu olan açıklamaları neydi?


AKP’li Orhan Miroğlu, Ülke TV’de katıldığı bir programda “Şimdi PKK terörist bir örgüt mü? Hayır PKK terörist bir örgüt değildir. PKK kendi topraklarında belli bir siyasi programı hayata geçirmeye çalışan bir politik harekettir” demişti.KAYNAK
 

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hem pkk terör örgütü değildir sözümün arkasındayım diyor hem "pkk ve işid terör yöntemlerine kullanan iki örgüt" diyor.

Kafayı sıyırmış olmalı bu vatandaş.
 

ihvanistanbul

AkhenAton
Katılım
4 Eki 2009
Mesajlar
7,536
Tepkime puanı
2,269
Puanları
113
Konum
istanbul
Ağzımı bozacam şimdi...

La bu memlekete düşünce özgürlüğü falan vermeyeceksin. Ağzı olan düşünebiliyorum zannediyor.
 

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,183
Tepkime puanı
473
Puanları
83
Ağzımı bozacam şimdi...

La bu memlekete düşünce özgürlüğü falan vermeyeceksin. Ağzı olan düşünebiliyorum zannediyor.
Bizde düşünce özgürlüğü, hainlik özgürlüğü olarak kullanılır. Bir şeyin özgürlüğünün olması için önce var olması gerek. Dinazorlara özgürlük vermek gibi bu.. Düşünmek nedir?

Abi, gene kızacaksınız ama felsefeye elveda demiş bir toplumdan düşünme fiili bekleyemezsin. O düşünmeyi, muhalefet olmak için muahlefet olmak, hain olmak, başarıya saldırmak olarak algılıyor. Çünkü akıl yoksa duygu vardır. Kadınlar gibi hareket ederiz.. Dikkat et bak, düşünce adına piyasada neyimiz varsa hepisi duygusal argümanlarla savunulmaktadır. Mantık kurgusu diye bir şey yok resmen..

Felsefe ayrıştırıyor diyoruz ya.. Aslında felsfesizlik ayrıştırmakta ama kimse bunun hikmetini görmüyor.. Avrupa'nın nesi var da şu an birleşiyorlar, birbirleriyle ayrışmıyorlar? Nesi var? Ne üretiyor? El cevap: Felsefe üretiyor.. Yani, bizde olmayan, şiddetle kerih görülen şey.. :)

Artık çok geç oldu.. Biz bölüneceğiz abi, daha birbirimize gireceğiz. Suriye'den beter olacağız. Gidişatı görmüyor kimse, neler olabileceğini düşünmüyor kimse.. Herkes kendini Rambo zannediyor. Acaip bir şey bu.. Resmen fenomen yahu! Akletmeyenlerin sonu böyle olması gayet doğal değil midir? Yolda ki muz kabuğunu görüp, ''eyvah gene düşeceğim'' diyerek o muz kabuğuna doğru yürümek nedir? Bu tespitler hem devlet için hem kürtler için geçerli..
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,245
Tepkime puanı
395
Puanları
83
Konum
İstanbul
Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin ‘PKK terör örgütü değildir’ sözlerinin ardından hakkında başlatılan soruşturma çerçevesinde gözaltına alınması bu konuyu gündeme getirdi. Konuyla ilgili olarak MHP milletvekili adayı Mehmet Aslan, Orhan Miroğlu’nun da benzer sözleri sarfettiğini belirterek bir ses kaydını canlı yayında dinletti.
MEHMET ASLAN'DAN CANLI YAYINDA SUÇ DUYURUSU | TIKLA İZLE
MHP milletvekili adayı Mehmet Aslan’ın kendisinin ‘Bana göre PKK terörist bir örgüt değildir’ sözlerini dinleterek canlı yayında suç duyurusunda bulunmasına AK Parti milletvekili Orhan Miroğlu’ndan açıklama geldi.
Konu hakkında AjansHaber'e açıklamalarda bulunan Miroğlu Ülke TV’deki açıklamalarının bağlamından koparıldığını belirterek ‘O program IŞİD’i tartışan bir programdı’ dedi.
Orhan Miroğlu şu açıklamalarda bulundu:
Ülke TV’deki açıklamalarım bağlamından koparılarak kullanılıyor. O program IŞİD’i tartışan bir programdı. Özetle söylediğim şudur: IŞİD ve PKK’yle mücadele, basit bir terör ve terörizmle mücadele meselesi olmaktan uzaktır. IŞİD ve PKK’yle mücadele, ‘terörizmle mücadeleye indirgenemez, çünkü evet her iki hareketin de şiddet ve terör yoluyla, devletlere karşı savaşı göze alarak hayata geçirmek istedikleri siyasi programları vardır. Bunu söylemek her iki örgütün uyguladığı terörü ve şiddeti hiçbir şekilde meşru göstermez. Terör ve şiddetin hedefinde olan devletler, artık bu mücadeleyi, siyasi, sosyal ve hatta kültürel alanlarda kazanabilecek bir mücadele de veriyorlar. Ama bu alanları göz ardı etmemiz istendiğinde durup hep beraber düşünmeliyiz. Bir örgütün bu İŞID olur PKK olur, uyguladığı şiddet ve terörü, sürdürebilmesini mümkün kılan siyasi sebepler, tarihi sebepler nedir diye sormayacak mıyız?
“PKK BİR KİMLİĞİN YOK SAYILMASI ÜZERİNE İNŞA EDİLDİ”
PKK’de IŞİD’ de bu anlamda bütün bu sebepler toplamının sonucudur. IŞİD, sadece terör uygulayan bir örgüt değil, ‘devletleşmiş yapısıyla’, devlet gibi kurumsallaşmak isteyen, belli oranda Sünni aşiretlerin ve halkın desteğini alabilen bir örgüttür. PKK’ye bakalım. PKK, etno-kültürel taleplerin inkârı ve bir kimliğin yok sayılması üzerine inşa edildi. Bu kimlik talepleri AK Parti iktidarına gelinceye kadar karşılanmadı, 70’li 80’li yıllarda karşılansa ve tanınsaydı, PKK bugün muhtemelen olmayacaktı. Bunu ben değil, PKK’ye karşı savaşan Türk ordusunun komutanları söylüyor.
“PKK YÜZE YAKIN BELEDİYE YÖNETEN BİR ÖRGÜT”
PKK’yi dağlarda ve şehirlerde terör uygulayan bir örgütten ibaret görmek, yetmez, PKK, siyasi kolu olan bir parti aracılığıyla 6 milyon alan, yüze yakın belediyeyi yöneten bir örgüt.
Bu gerçekleri konuşamazsak, şiddete ve teröre karşı doğru bir mücadele yapılamaz.

“SAVCILARA BENİM DE ÇAĞRIM BUDUR…”
MHP’li aday PKK’ye karşı mücadele etmek istiyorsa, Kürtler’i inkar’dan vazgeçsin. Kürt kimliğine saygı göstersin.
Savcılara benim de çağrım budur: Kabul etsinler bu suç duyurusunu ve MHP’yle temsil edilen ama Türkiye’ye faydası olmayan milliyetçiliğin PKK terörü ve şiddetini nasıl beslediğini tarihi duruşmalar yaparak konuşalım.
“ONUN VE PARTİSİNİN SAVUNDUĞU MİLLİYETÇİLİK OLMASAYDI PKK’DE OLMAYACAKTI”
Orhan Miroğlu, PKK terörü ve şiddetine karşı çıktığı, her iki halkın birliğini savunduğu için, bedel ödeyen bir insan. Son beş yılda ortaya koyduğu tavır nedeniyle korumayla gezebilen bir insan. Fikirlerinin bedelini ödemesini korkusuzca ödeyebilen bir insan. ‘Silahları Gömmek’ gibi bir kitaba imza atmış bir insan.
Mehmet Aslan’a şunu söylemek isterim, onun ve partisinin savunduğu milliyetçilik olmasaydı, PKK’de olmayacaktı..O da partisi de Türkiye’de siyaset yapmayı PKK’ye borçludur. Bunun adı ‘terör siyaseti’ yani şehitlerin kanı üzerinden siyaset yapmaktır.
“İDDİA EDİYORUM…”
Bahçeli ve adamları, PKK’nin şiddetine ve terörüne karşı mücadele eden insanları hedefe koyuyor ve itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Bunu yaparken Doğan medyasını kullanıyorlar. İddia ediyorum, Doğan grubunun PKK şiddetine ve terörüne tanıdığı sınırsız tolerans olmasa, MHP’nin PKK’yle mücadeleyi terör ve terörizmle mücadeleye indirgeyen tutumu olmasaydı, PKK ikide bir ‘devrimci halk savaşı’ diyerek ortalığı ateşe veremezdi.
MHP’nin ve Doğan grubunun bu haliyle olmadığı bir Türkiye PKK’ye dar gelir!
MHP ve Doğan grubunun derdi PKK şiddeti ve terörüne karşı çıkmak değil, tam tersi bu şiddet ve teröre karşı açık tutum alan gerçek siyasi aktörleri ,itibarsızlaştırmaktır.
Çünkü PKK terör ve şiddetine bugün en fazla ihtiyacı olan MHP ve Doğan gurubudur.
Varlıklarını maalesef PKK’ye endekslemiş durumdalar.
Mehmet Aslan, PKK olmasa, baba mesleği gazinoculuğu sürdürmekten başka bir iş yapmayacaktı!
PKK şiddeti ve terörü sayesinde milletvekili olmaya hazırlanıyor! Bu da Türkiye’nin kadersizliği olsa gerek!

“TAHİR ELÇİ’NİN GÖZALTINA ALINMASININ HUKUKLA BAĞDAŞIR YANI YOK”
Tahir Elçi konusuna gelince. Gözaltına alınmasının hukukla bağdaşır yanı yoktur. Elçi, benim değer verdiğim bir dostum ve aynı zamanda Musa Anter dosyasında avukatlığımı yapan bir hukukçudur. Silahı ve şiddete karşı olduğunu biliyorum. PKK’yle ilgili söyledikleri nedeniyle uğradığı haksızlık kabul edilemez. Tahir Elçi’yle PKK söz konusu olduğunda aynı şeyleri düşünmüyor olabiliriz. Bu demokrasinin gereğidir. Ama ben Tahir Elçi dahil, Kürt aydınlarının ekseriyetinin, PKK’nin uyguladığı şiddet ve terör eylemlerini destekledikleri kanaatinde değilim. Desteklemek başka şeydir, bir örgüt hakkında fikir beyan etmek, bu fikir toplumun belli bir kesiminde hoşa gitmese dahi, başka bir şeydir.
 

talib

Kıdemli Üye
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
21,906
Tepkime puanı
1,076
Puanları
0
Konum
İstanbul
Gördüğünüz gibi AKP'liler bu adamın bu sözlerine katılmıyor. En hayırlı adam bu adam demiyorlar SP'nin Feto'ya dediği gibi...
 

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Gördüğünüz gibi AKP'liler bu adamın bu sözlerine katılmıyor. En hayırlı adam bu adam demiyorlar SP'nin Feto'ya dediği gibi...

Ya arkadaş bu kadar da seviyesizleşmeyin ya.

Saadet ile konunun ne alakası var Allah aşkına?

Yahu bu adam şu an AKP MİLLETVEKİLİ.

Ve AKP MİLLETVEKİLİ ADAYI.

Diyarbakır baro başkanı pkk terör örgütü değildir diyor, AKP MİLLETVEKİLİ DE AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR.

AKP MİLLETVEKİLİ!

AKP MİLLETVEKİLİ!

AKP MİLLETVEKİLİ!
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,245
Tepkime puanı
395
Puanları
83
Konum
İstanbul
7 no lu mesaj Orhan Miroğlu nun tam metin kendi beyanatıdır.

Tahir Elçi’yle PKK söz konusu olduğunda aynı şeyleri düşünmüyor olabiliriz.Diyor ,bunu dedikten sonra,kürt aydınlarının ekseriyeti deyip devam ettiği kısım absürt olmuş.Avrupa nın sadece beyanatı kabul ederek Ermeni soykırımı yoktur diyenlere ceza vermek için vaziyeti ortadadır.Biz o kadar demokratik olmayalım artık .


Lakin tam metin mesajında da ifade ettiği gibi
PKK’yi dağlarda ve şehirlerde terör uygulayan bir örgütten ibaret görmek, yetmez demekle Pkk en hayırlı hizmet kurumudur demiyor.:)

Bağlantıları,ilişkileri,daha kapsamlı,organizasyonu daha geniş ağlarla örülü bir bölücü örgüt!!!


Okuması yazması olanlar anlar !!!Yavaş yavaş heceleye heceleye.........:)
 

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
CRwDU35UAAEoHJF.pngOrhan miroğlunun bizzat kendi twetter sayfası.

https://twitter.com/orhanmiroglu1


PKK'YLE... (pKAKA değil, PKEKE) İLGİLİ SÖYLEDİKLERİ NEDENİYLE (söylediği ne: PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR) UĞRADIĞI HAKSIZLIK kabul edilemez!

Söyleyen: AKP Milletvekili.
 

bi husben

Kıdemli Üye
Katılım
7 Mar 2007
Mesajlar
5,664
Tepkime puanı
322
Puanları
83
ak partı bu züppelere prim vermemeli miroğlu denen milletvekili musvetesini derhal partıden ihraç edilmesi lazım
Nevzat çiçek gibi daha düne kadar AK PARTİYE düzdüğü methiyeler ortadaydı ümmetçi görünen gazeteci müsvetesi nevzat operasyonlar başladığından beri
dönmeye başladı eskiden ülke tv de çıkıyordu kendini CNN e sattı kahrolası ırkçılık böyle bişey işte
 

DESIFRE

Yasaklı
Katılım
2 Şub 2012
Mesajlar
3,817
Tepkime puanı
62
Puanları
0
Gördüğünüz gibi AKP'liler bu adamın bu sözlerine katılmıyor. En hayırlı adam bu adam demiyorlar SP'nin Feto'ya dediği gibi...

Fetoya 13 Yil Islam alimi, o ne derse Yeridir diyen Ahmaklar kimdi ???

Fetoya Feto dedigimizde Banlaniyorduk ihvan Forumda
 
Üst