Akp'li Vekil: 2006 da CHP devletin, biz paralel yapının yanındaydık!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
mahirunalchpakp-431721.jpg

AKP’li vekil ’2006’da CHP devletin, biz paralelin yanındaydık’

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, TGRT Haber'de yayınlanan 'Neler Oluyor' programında TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar ve Habertürk gazetesi Ankra Temsilcisi Bülent Aydemir'in sorularını yanıtladı.

Gülen Cemaati hakkında son döneme kadar "Namazlı abdestli, Allah'ı peygamberi seven insalar olarak bildikleri için güvendiklerini" savunan AKP'li Mahir Ünal, CHP'nin Gülen Cemaati'nin vesayeti altına girdiğini savunurken farkında olmadan AKP ile ilgili önemli bir itirafta bulundu.

"CHP O ZAMAN DEVLETİN YANINDAYDI"

CHP'nin9 Mart 2005 tarihinde Gülen Cemaati ile ilgili verdiği Meclis Araştırma Önergesini hatırlatan Ünal, "CHP'nin bugün paralel yapının uzantısı haline geldiği ve onun uzantısı gibi davrandığı kesin. Çünkü bunu bizzat CHP'nin vekilleri söyledi. Biz de gözümüzle gördük. CHP paralel yapının vesayeti altındadır. 2006 yılında CHP'nin paralel yapı ile ilgili verdiği bir araştırma önergesi var. O araştırma önergesini iyi okumak lazım. 2006'daki Deniz Baykal yerliydi, milliydi ve bir devlet adamıydı. 2006 yılında devletin yanında duran CHP, bugün niye demokratik siyasetin ve devletin yanında değil de paralel yapının yanında duruyor?" diye sordu.

O ÖNERGE AKP'NİN OYLARI İLE REDDEDİLDİ!
AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın övgüyle bahsettiği ve 2006 yılında verildiğini zannettiği, aslında 2005 yılında verilen araştırma önergesi AKP'nin oyları ile reddedilmişti! Bu durumda AKP'li Ünal'ın sözleri "2006 yılında AKP devletin değil, paralel yapının yanında mıydı?" sorusunu haklı olarak akla getirdi.

http://ohaber.com/akp-li-vekil-2006-da-chp-devletin-biz-paralelin-yanindaydik-dedi-h-502253.html

menzil5453

Doçent
Zaten bu olayların olmasının sebebi ak partinin paralele bile bile bu kadar izin ve yetki vermesidir. Bunu kimse inkâr edemez. Etsede bu bir gerçektir. Nasıl ki paralel diye bir oluşum var ise, ak partinin de onlara destek verdiği gerçeği vardır. Hep beraber yaptıkları hukuksuzluklar (ergenekon davaları) vardır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Zaten bu olayların olmasının sebebi ak partinin paralele bile bile bu kadar izin ve yetki vermesidir. Bunu kimse inkâr edemez. Etsede bu bir gerçektir. Nasıl ki paralel diye bir oluşum var ise, ak partinin de onlara destek verdiği gerçeği vardır. Hep beraber yaptıkları hukuksuzluklar (ergenekon davaları) vardır.

Bazen katıldığım yazılar yazıyorsun:)

Fakat şu çok ilginç ki bunu ben yazsam hemen paralelci, haşhaşi oluyorum :)

Bu arada akpnin ve akplilerin o zaman işte biz darbecilerel böyle hesaplaşırızzzzz diyerek efelendikleri ERGENEKON'un HUKUKSUZ olduğunu mu düşünüyorsun?

menzil5453

Doçent
Bazen katıldığım yazılar yazıyorsun:)

Fakat şu çok ilginç ki bunu ben yazsam hemen paralelci, haşhaşi oluyorum :)

Bu arada akpnin ve akplilerin o zaman işte biz darbecilerel böyle hesaplaşırızzzzz diyerek efelendikleri ERGENEKON'un HUKUKSUZ olduğunu mu düşünüyorsun?

Tamamen hukuksuzluk bence denemez çünkü bâzı planlar yapılmış. Ama cemaat savcı ve hakimleri ak partinin de desteğiyle ulusalcı kanat denilen (perinçek ve radikal solcu tayfa) yani geçmişten beri cemaatle çatışma içinde olduğunu düşündükleri subay astsubay gazeteci vs. kim varsa haklı haksız bakmadan tutukladilar ve suç üreterek iyice olayları çıkılmaz hale getirdiler. Halbuki daha basit bir şekilde daha düzgün bir şekilde bu davaları yapabilirlerdi. Tabi biz ak parti seçmeni de bu insanlar islam düşmanıdır yapmıştır gerçekten diyerek suçlu suçsuz da olsa çıkan hukuksuzlukların getirdiği feryatlara kulak tıkadın. Ve 17 aralık olunca cemaat aynı taktiği bu sefer destekçisi ak patiye uygulamaya çalıştı. Evet bazı yolsuzluklar vardı ama cemaat yine aynı taktikle 1'i 10 yaparak tamamen yok etme taktiğine girdi.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Tamamen hukuksuzluk bence denemez çünkü bâzı planlar yapılmış. Ama cemaat savcı ve hakimleri ak partinin de desteğiyle ulusalcı kanat denilen (perinçek ve radikal solcu tayfa) yani geçmişten beri cemaatle çatışma içinde olduğunu düşündükleri subay astsubay gazeteci vs. kim varsa haklı haksız bakmadan tutukladilar ve suç üreterek iyice olayları çıkılmaz hale getirdiler. Halbuki daha basit bir şekilde daha düzgün bir şekilde bu davaları yapabilirlerdi. Tabi biz ak parti seçmeni de bu insanlar islam düşmanıdır yapmıştır gerçekten diyerek suçlu suçsuz da olsa çıkan hukuksuzlukların getirdiği feryatlara kulak tıkadın. Ve 17 aralık olunca cemaat aynı taktiği bu sefer destekçisi ak patiye uygulamaya çalıştı. Evet bazı yolsuzluklar vardı ama cemaat yine aynı taktikle 1'i 10 yaparak tamamen yok etme taktiğine girdi.

Seni anlamakta zorlanıyorum.

BAZI YOLSUZLUKLAR VARDI diyorsun, akpyi canla başla savunuyorsun.

Yolsuzluk yapanı savunmak hangi aklın ürünü olabilir, benim hırsızım iyidir diye bir mantık olmamalı.

menzil5453

Doçent
Seni anlamakta zorlanıyorum.

BAZI YOLSUZLUKLAR VARDI diyorsun, akpyi canla başla savunuyorsun.

Yolsuzluk yapanı savunmak hangi aklın ürünü olabilir, benim hırsızım iyidir diye bir mantık olmamalı.

Ben ak partinin hatalarını körü körüne asla savunmam. Ben hizmetlerini savunurum.

Saadet gelince de 12 yıl kalsa hiçkimse hiç yolsuzluk olmayacağını garanti edemez. Hz. Osman da yolsuzluk iddialarıyla öldürüldü. Şimdi Hz. Osmanın hiç islama hizmeti yoktur diyebilirmisin?

Ben vicdan terazime hizmetlerini ve yanlışlarını koyuyorum. Ve hizmetleri biraz daha ağır basıyor. Ama tabi benim için de ak partinin belli bir kredisi vardır. Ve o kredi de bu hatalar artarsa biter. Eminim benim gibi aynı düşünen çok ak partili vardır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ben ak partinin hatalarını körü körüne asla savunmam. Ben hizmetlerini savunurum.

Saadet gelince de 12 yıl kalsa hiçkimse hiç yolsuzluk olmayacağını garanti edemez. Hz. Osman da yolsuzluk iddialarıyla öldürüldü. Şimdi Hz. Osmanın hiç islama hizmeti yoktur diyebilirmisin?

Ben vicdan terazime hizmetlerini ve yanlışlarını koyuyorum. Ve hizmetleri biraz daha ağır basıyor. Ama tabi benim için de ak partinin belli bir kredisi vardır. Ve o kredi de bu hatalar artarsa biter. Eminim benim gibi aynı düşünen çok ak partili vardır.

İnanın artık gına geldi Hazreti Osmanla akpyi, akp ile diğer islam büyüklerini vs. kıyaslamanıza, yapmayın yahu.

Sen bizzat kendin BAZI YOLSUZLUKLARI VAR diyorsun akpye ama aynı zamanda akpnin hızlı savunucusun, bizzat kendinin YOLSUZLUKLARI VAR dediğin hüküm verdiğin bir partiyle Hazreti Osman efendimizi nasıl kıyaslarsın ya??