Akp'li başkandan kuran'la ilgili skandal açiklama

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu atezim derneğini savunan arkadaşların VİCDANLARINA:

Ateizm derneğinin RESMİ internet sitesinin ilk ana sayfasında yazan yazılardan biri:

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için saçma, iktidarlar içinse kullanışlıdır.” ~Seneca"

Yorumu sizin vicdanlarınıza bırakıyorum.

Ya hu sanane milletin inancından sen milletin inancı üzerinde zorba mısın, sen kendi itikadını Allah'ın kitabına uygun hale getirdin mi.
Bak inanç özgürlüğü konusunda kendine zorbalık rolu biçmişsin, kim verdi sana bu yetkiyi, peygamberin böyle bir görevi yoktu, tebliğ ile görevli idi, sen de inanç yapını delillendirerek tebliğ et de görelim, iki tane senden iyi İslamı bilen ateist ağzına lafı tıkar, İslam alimi seviyesinde ateistler var Türkiye'de.

Parti taasubuna gelince sen benim kadar akpartiyi elle tutulur argümanlarla eleştirmiyorsundur, kendi gördüğüm her konuda tenkidimi de uyarımı da yapıyorum, hak görmediğim yerde desteklemem. Ahlak bunu gerektirir, çünkü amaç taassub değil yapıcı olmak ve daha güzele ulaşmak ise bunu yaparsın, yoksa amacın yıkmak ise haklı-haksız herşeyi propaganda aleti olarak kullanırsın, kusura bakma bu güzel ahlak örneği değil, bu hizipçilik.

Argümanınız İslam ama hak adalet üzere İslam üzere konuşulan konularda hiç yoksunuz, nerede propaganda konusu var ordasınız, bu bile en bariz göstergesi taassubunuzun, particilik=dini faaliyet seviyesine indirgemişsiniz.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ya hu sanane milletin inancından sen milletin inancı üzerinde zorba mısın,.

Sayın yahay:

Bunu şimdi gördüm.

Ateistlerden bahsediyoruz, sen neredeyse bana hakaret edeceksin, İNANÇDAN bahsediyorsun, ateistlerin inancı!!!!..... ve ZORBAlıktan bahsediyorsun.

Kusura bakma.

Seni muhatap aldığım için lütfen kusura bakma. Çok büyük hata ettim.

Hayırlı geceler.

dostluk

Kıdemli Üye
Kur’an Neden 23 Yılda İndi?

Neden 23 yıl;“furkan;32.inkar edenler:kuran ona bir defada topluca indirilmeli değil miydi? dediler.biz onu senin kalbine iyice yerleştirmek için böyle yaptık (parça parça indirdik) ve onu tane tane (ayırarak) okuduk.”

Alışmak için;
“insanın herhangi bir şeye alışıp onu idrak etmesi gibi, öğrenip alışkanlık haline getirdiği bir davranışı terk etmesi de zaman ve çaba gerektirir.işte bu sebebe bağlı olarak kuran zaman aralıklarıyla indirilmiştir.”
(Kaynak : Diyanet İşleri Kur’an Meali Giriş)

---------------

çok doğru demiş .. Herşeyi birden insanlara kabul ettirmek alıştırmak zordur..dini bilgisi olan bir kişili örneği doğru vermiş..

lakiiin siyasetçiler din konuşmasın.. Siyaset yapsın.. Vaz geçsinler artık şu huylarından..

Yahayy

Kıdemli Üye
Sayın yahay:

Bunu şimdi gördüm.

Ateistlerden bahsediyoruz, sen neredeyse bana hakaret edeceksin, İNANÇDAN bahsediyorsun, ateistlerin inancı!!!!..... ve ZORBAlıktan bahsediyorsun.

Kusura bakma.

Seni muhatap aldığım için lütfen kusura bakma. Çok büyük hata ettim.

Hayırlı geceler.
Al ya da alma, Ateist yahut Panteist ya hut Deist senin bir insanın inancına karar verme yetkin var mı sen bunun cevabını bul sonra konuşalım.

kilicarslan

Kıdemli Üye
bu nasıl başlık ... bu nasıl çarpıtma ya. Nesi bunun skandal ? İlla vuracam diye komik oluyorsunuz iyice.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
20140417_265572.jpg

AKP hükümetinin resmi izni ile, bu kafirler derneğini kuralı hayli aylar oldu...Bunlar Anadolu'nun her tarafına yayılmaya başladılar bile.Saadet Partisi seçim için para bulamazken bunlara siyonistler tarafından para akıyor.Bunların finans kaynaklarını bilen varsa söylesin bize...

Bunlar üniversitelerde konferanslar verip dinsizliği yayıyorlar.15-20 sene sonra bu ülkenin yarısı dinsiz olmazsa yüzüme tükürsünler diyorum.Zira bunlara bu fırsatı veren AKP hükümeti 1.inci derecede sorumludur.

AB ülkelerinde ateizm var ama bir tane Ateizm derneğine rastlayamazsınız.Çünkü hıristiyanlar bile kendi dinlerinin zayıflatılmasına izin vermezlerken, nasıl oluyorda bu ülkede bunlara bu ateizm derneği kurulmasına izin veriliyor?. AB'nin istediği Türkiye'nin dinsiz bir ülke olmasıdır.Allah'ın lanet onların üzerine olsun.

Hani Tayyip başbakan iken bir zamanlar, "DİNDAR NESİL YETİŞTİRECEĞİZ" demişti, ne oldu şimdi?Dindar nesil yetiştirirken bu ateizm derneğinin kurulmasına niçin resmiyet kazandırdılar peki?Bu kafir derneklerin bu ülkeye ne gibi katkıları ve faydaları olacak diye hiç sorgulayan oldu mu bugüne kadar?.

Anlaşılan o ki, bu AKP hem nalına hem mıhına vurup bu ülkeyi iyice karıştırmak istiyor.Bundan sonra gelecek dinsiz nesilden AKP'ye bilerek oy verenlerde sorumlu olacaklardır.Osmanlı'nın, kendi zamanında nesli nasıl koruduğunu hiç sorgulamadılar bu gafiller..

Osmanlı, İslamiyet'e halel getirecek en ufak bir söz, davranış veya fikir akımı olursa derhal müdahele edilip yapanları ve yaptıranları sınırdışı eder veya idam ediyorlardı.İşte dini böyle koruyorlardı.

Eğer bu dinimize ve peygamberimizle alay edenler Osmanlı zamanında olsalardı çoktaan onları halkın gözü önünde idam edip sallandırırlardı.AKP, dini hassasiyete hiç önem vermiyor.Merhum Erbakan ise her zaman dilinden düşmeyen şu sözü meşhurdur: "BİZ,ALLAH'IN İZNİ İLE İKTİDARA GELDİĞİMİZDE İLK OLARAK AHLÂK VE MANEVİYATTAN BAŞLAYACAĞIZ" demişti.AKP ise gavurun ahlakını bu ülkeye getirtmek istiyor.Arada ki fark bu...Hâla bazı aklıevvelliler merhum Erbakan hocamızı anlamış değillerdir.

Burada bazı aklıevvel AKP'liler, AKP hükümeti ne yaparsa hepsine mübah gözüyle bakıyor.Eğer bu ateizm derneklerini kuranlar, iktidarda SP olsaydı aleyhine demediklerini bırakmazlardı.Ne zaman ki bu işi AKP üstlendiğinde ne hikmetse dilleri hemen lal oluveriyor.

Bu kadarda taassupluk ve sürü psikolojisi hastalığı bu son 13 sene içinde gördük.Yazıklar olsun ki o kimseye ki, kendilerine HAK ile bâtılı birbirinden ayırmak istemeyenlerin sonunu hiç de hayırlı görmüyoruz. AKP ve Tayyip bu milleti medya ve basın yoluyla uyutuyor, gerçekleri bu milletten saklıyor.Ne kadar da saklarlarsa saklasınlar, her bir gerçek muhakkak meydana çıkıp kendisini ispatlayacaktır.Bu, zamanla olacaktır.

Yahayy

Kıdemli Üye
20140417_265572.jpg

AKP hükümetinin resmi izni ile, bu kafirler derneğini kuralı hayli aylar oldu...Bunlar Anadolu'nun her tarafına yayılmaya başladılar bile.Saadet Partisi seçim için para bulamazken bunlara siyonistler tarafından para akıyor.Bunların finans kaynaklarını bilen varsa söylesin bize...

Bunlar üniversitelerde konferanslar verip dinsizliği yayıyorlar.15-20 sene sonra bu ülkenin yarısı dinsiz olmazsa yüzüme tükürsünler diyorum.Zira bunlara bu fırsatı veren AKP hükümeti 1.inci derecede sorumludur.

AB ülkelerinde ateizm var ama bir tane Ateizm derneğine rastlayamazsınız.Çünkü hıristiyanlar bile kendi dinlerinin zayıflatılmasına izin vermezlerken, nasıl oluyorda bu ülkede bunlara bu ateizm derneği kurulmasına izin veriliyor?. AB'nin istediği Türkiye'nin dinsiz bir ülke olmasıdır.Allah'ın lanet onların üzerine olsun.

Hani Tayyip başbakan iken bir zamanlar, "DİNDAR NESİL YETİŞTİRECEĞİZ" demişti, ne oldu şimdi?Dindar nesil yetiştirirken bu ateizm derneğinin kurulmasına niçin resmiyet kazandırdılar peki?Bu kafir derneklerin bu ülkeye ne gibi katkıları ve faydaları olacak diye hiç sorgulayan oldu mu bugüne kadar?.

Anlaşılan o ki, bu AKP hem nalına hem mıhına vurup bu ülkeyi iyice karıştırmak istiyor.Bundan sonra gelecek dinsiz nesilden AKP'ye bilerek oy verenlerde sorumlu olacaklardır.Osmanlı'nın, kendi zamanında nesli nasıl koruduğunu hiç sorgulamadılar bu gafiller..

Osmanlı, İslamiyet'e halel getirecek en ufak bir söz, davranış veya fikir akımı olursa derhal müdahele edilip yapanları ve yaptıranları sınırdışı eder veya idam ediyorlardı.İşte dini böyle koruyorlardı.

Eğer bu dinimize ve peygamberimizle alay edenler Osmanlı zamanında olsalardı çoktaan onları halkın gözü önünde idam edip sallandırırlardı.AKP, dini hassasiyete hiç önem vermiyor.Merhum Erbakan ise her zaman dilinden düşmeyen şu sözü meşhurdur: "BİZ,ALLAH'IN İZNİ İLE İKTİDARA GELDİĞİMİZDE İLK OLARAK AHLÂK VE MANEVİYATTAN BAŞLAYACAĞIZ" demişti.AKP ise gavurun ahlakını bu ülkeye getirtmek istiyor.Arada ki fark bu...Hâla bazı aklıevvelliler merhum Erbakan hocamızı anlamış değillerdir.

Burada bazı aklıevvel AKP'liler, AKP hükümeti ne yaparsa hepsine mübah gözüyle bakıyor.Eğer bu ateizm derneklerini kuranlar, iktidarda SP olsaydı aleyhine demediklerini bırakmazlardı.Ne zaman ki bu işi AKP üstlendiğinde ne hikmetse dilleri hemen lal oluveriyor.

Bu kadarda taassupluk ve sürü psikolojisi hastalığı bu son 13 sene içinde gördük.Yazıklar olsun ki o kimseye ki, kendilerine HAK ile bâtılı birbirinden ayırmak istemeyenlerin sonunu hiç de hayırlı görmüyoruz. AKP ve Tayyip bu milleti medya ve basın yoluyla uyutuyor, gerçekleri bu milletten saklıyor.Ne kadar da saklarlarsa saklasınlar, her bir gerçek muhakkak meydana çıkıp kendisini ispatlayacaktır.Bu, zamanla olacaktır.

Saygıdeğer abicim ne yapacaksınız meselâ, Ahlâk ve maneviyatı öne çıkaracağız derken, somut projeleri söyler misininiz,
mesela ilk bu derneği kapatmakla mı başlayacaksınız?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Al ya da alma, Ateist yahut Panteist ya hut Deist senin bir insanın inancına karar verme yetkin var mı sen bunun cevabını bul sonra konuşalım.

Boşver...Nasılsa anlamaztsın. Ben ateistler derneğini kapatın, niye açıldı vs. demediğim halde, ATEİST lafını ilk senin yandaşın yazdığı halde, "atesitlerden tayyibi seven var mı vs.vs. yazarak konuyu dağıttığı halde", ona cevap olarak bu haberin eklendiğini gördüğün halde inatla yandaşlık yapıyorsun.

Güle güle.

bu nasıl başlık ... bu nasıl çarpıtma ya. Nesi bunun skandal ? İlla vuracam diye komik oluyorsunuz iyice.

Tebrik ederim kılıçaslanı... sadece konuya ilişkin yazdığı için. Habere katılır veya katılmaz ama konuyla alakalı yazmış, tebrikler.

erdemceerdem

Profesör
Akp'li başkandan kuran'la ilgili skandal açiklama

başlığını değiştirebiliriz 'mhp'li, chp'li' insan; birey olarak tek başına işlediği günah için günahkardır...

ahirette x-ray cihazından geçer gibi, herkes kendi günahı ve sevabı mizanını vererek sırat köprüsünden geçecek veya kalacak...

şucu insan şunu yaptı, bucu insan bunu yaptı... sevmiyorum ve doğru değil...
sonra bizlerede birileri sen şucusun, şucu olan şu insanda şu günahı işledi ve o günahın hesabını ver!'e dönüyor iş...

Rabbim diyor ki; evladın günahından baba, babanın günahından evlat sorumlu değildir...

ama bizler bir akp'linin günahını tüm akp'den...
mhp'linin günahını tüm mhp'den..
milli görüşlü birinin günahını tüm milli görüş ve saadet camiasından istiyoruz...

isteyin bakalım... alırsınız..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
başlığını değiştirebiliriz 'mhp'li, chp'li' insan; birey olarak tek başına işlediği günah için günahkardır...

Haber sitesi aynen bu başlığı koymuş. Ben de yorum yapmadan aynen aktardım.

Ayrıca akpli başkana akpli başkan, chpli başkana chpli başkan denir, başlığın değişmesine gerek yok bence.

Başlık "AKP......YAPTI" şeklinde olsaydı sizin dediğiniz şey yani tüm akpnin suçlanması olurdu, ama çok net bir şekilde akp değil AKPLİ deniyor, bir kişi suçlanıyor.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?133150-CHP-li-Hüseyin-Aygün-den-Çirkin-Twet

CHPLİ HÜSEYİN AYGÜN denilmiş mesela.

Gayet normal.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?136493-CHP-li-Arıtman-Türban-Çocuk-Tecavüzlerini-Artırdı

CHPLİ ARITMAN denilmiş mesela bu başlıkta da normal olarak.

Eleştirinizi yanlış buldum ben.

Haberin içeriğine eleştiriniz olabilir ama başlık çok normal bence.

DESIFRE

Yasaklı
Sanki chpli veya Paralelci yapnîs olsaydı birey olarak gõreceklerdi

lafons7275

Kıdemli Üye
Forum yönetiminin iktidar düşmanlarını kesin bir dille uyarması, uyarıya uymayanları da sepetlemesi gerekir. Ümmetin seçip iktidara gelmesine vesile olduğu insanları kötüleyip, bölücülük çıkartanlara ve dinsiz kesimin ekmeğine yağ sürenlere göz açtırılmamalı.

DESIFRE

Yasaklı
Hakaret dedinizde ergenekoncu, balyozcu ve simdi Paralelci kelimeleride hakaret olarak tanımlanlali biri okur olmaz sevdigimiz, saydıgîmız kisilere bu tanımı yapınca ister istemez benide o dūzeyde karsılık vermeme sevk ediyor

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Haber sitesi aynen bu başlığı koymuş. Ben de yorum yapmadan aynen aktardım.

Ayrıca akpli başkana akpli başkan, chpli başkana chpli başkan denir, başlığın değişmesine gerek yok bence.

Başlık "AKP......YAPTI" şeklinde olsaydı sizin dediğiniz şey yani tüm akpnin suçlanması olurdu, ama çok net bir şekilde akp değil AKPLİ deniyor, bir kişi suçlanıyor.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?133150-CHP-li-Hüseyin-Aygün-den-Çirkin-Twet

CHPLİ HÜSEYİN AYGÜN denilmiş mesela.

Gayet normal.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?136493-CHP-li-Arıtman-Türban-Çocuk-Tecavüzlerini-Artırdı

CHPLİ ARITMAN denilmiş mesela bu başlıkta da normal olarak.

Eleştirinizi yanlış buldum ben.

Haberin içeriğine eleştiriniz olabilir ama başlık çok normal bence.

isine gelmeyince kendi yandasinin eleştirisini bile yanlış buldum ben dersin.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bizim maksut gelmiş saat 16.30 da şu yazıyı yazmış:

Ya arkadaş sen insanları provake etmek üzere eğitilmiş birisi misin?

Tabi bunun bu saçma sapan sataşmalarını dikkate almayıp, ses vermeyince çatlamış:

isine gelmeyince kendi yandasinin eleştirisini bile yanlış buldum ben dersin.

Bakmış bunu gaale alan yok, dikkate alan yok...5 saat sonra sonra gelmiş bi de bunu eklemiş:)

Ben yeni bir yazı yazmamışım, bi şey dememişim, aynı yazımı tekrar tekrar alıntı yapıp aklı sıra saldırıyor.

AYNI yazıyı iki kere alıntı yapıp iki kere sataşan mı PROVAKATÖRdür yoksa abuk subuk kişileri muhatap almayan, gülüp geçen mi?

:)

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Bizim maksut gelmiş saat 16.30 da şu yazıyı yazmış:

Tabi bunun bu saçma sapan sataşmalarını dikkate almayıp, ses vermeyince çatlamış:

Bakmış bunu gaale alan yok, dikkate alan yok...5 saat sonra sonra gelmiş bi de bunu eklemiş:)

Ben yeni bir yazı yazmamışım, bi şey dememişim, aynı yazımı tekrar tekrar alıntı yapıp aklı sıra saldırıyor.

AYNI yazıyı iki kere alıntı yapıp iki kere sataşan mı PROVAKATÖRdür yoksa abuk subuk kişileri muhatap almayan, gülüp geçen mi?

:)
Bir çok arkadaş senin bu çirkinliğinden rahatsız, hiç mi görmüyorsun?