AKP secmeninin buyuk cogunlugu dusuk egitim seviyesine sahip

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Eğitim seviyelerini aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi sadeleştirdiğimizde, parti seçmenleri arasındaki eğitim seviyesi farkı daha net görülebiliyor. Ak Parti’ye oy verenlerin yüzde 67’si lise seviyesinin altında( ilkokul-ortaokul) eğitime sahip olanlardan, yüzde 23’ü lise mezunu olanlardan ve yüzde 10’u üniversite veya daha fazla eğitimi olanlardan oluşuyor. BDP seçmeninin eğitim profili de benzer durumda. CHP ve MHP seçmenleriyse Türkiye ortalamasının üstünde bir eğitime sahipler: sırasıyla yüzde 22’si ve yüzde 18’ü üniversite seviyesinde eğitim almış.
:

http://www.konda.com.tr/tr/raporlar/KONDA_30Mart2014_YerelSecimAnalizi.pdf

Yukarıdaki iki grafik, eğitim seviyesiyle seçmenlerin yerel seçimde oy verdikleri parti arasındaki ilişkiyi gösteriyor. Eğitim seviyesi arttıkça Ak Parti’ye oy verenler azalırken, CHP’ye ve kısmen MHP’ye oy verenler artıyor.

bi husben

Kıdemli Üye
Eğitim seviyelerini aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi sadeleştirdiğimizde, parti seçmenleri arasındaki eğitim seviyesi farkı daha net görülebiliyor. Ak Parti’ye oy verenlerin yüzde 67’si lise seviyesinin altında( ilkokul-ortaokul) eğitime sahip olanlardan, yüzde 23’ü lise mezunu olanlardan ve yüzde 10’u üniversite veya daha fazla eğitimi olanlardan oluşuyor. BDP seçmeninin eğitim profili de benzer durumda. CHP ve MHP seçmenleriyse Türkiye ortalamasının üstünde bir eğitime sahipler: sırasıyla yüzde 22’si ve yüzde 18’ü üniversite seviyesinde eğitim almış.
:

Yukarıdaki iki grafik, eğitim seviyesiyle seçmenlerin yerel seçimde oy verdikleri parti arasındaki ilişkiyi gösteriyor. Eğitim seviyesi arttıkça Ak Parti’ye oy verenler azalırken, CHP’ye ve kısmen MHP’ye oy verenler artıyor.

ne haber @gunduzalp nasıl gidiyor bi süredir yoktun utancından insan içine çıkamıyordun hani atıp tutmaların haa ne oldu şöyle yapacaktınızda böyle yapacaktınızda yahu içinde biraz utanma olsaydı gelip halen burda yazmazdın

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Utanç mı ? :) kimden sen ve senin gibi insanlardan mı ?:)

bi husben

Kıdemli Üye
Utanç mı ? :) kimden sen ve senin gibi insanlardan mı ?:)

Arapçada bır ata süzü vardır k ..cının derisini alıp yüzüne monte edenlerde utanma olmaz @gunduzalp size bu yüzden utanmaz olmuşsunuz

ayrıca benden niye utanacan kendinden utanmalısın o kadar atıp tuttun ne oldu

hanı bu forumda vakıt kaybetmeyecektın ne oldu nıye gerı gelıyorsun

dostluk

Kıdemli Üye
iyi madem cahillere oy kullandırmasınlar sadece üniversite seviyesindekiler oy kullansın..

benim köylüm benim işçi dedikleri kesimin oy kullanmaya hakkı yok onlar seçemez,aklı ermez..dağdaki çobanın oyu ile chp nin oyu birmi canııım..!!

akılsızlar eğitim seviyesi düşük insanları bile inandırıp oyunu alamıyorlar..

salimabi

Kısıtlı Erişim
beyefendi kayıpta ya hıncını çıkaracak yalanlardan düzmecelerden

salimabi

Kısıtlı Erişim
:

bu yalana inanman normal çünkü yalan liderinizin yalanlarıyla büyüyorsunuz, maşallahhhhh

dostluk

Kıdemli Üye
Bu gibi zihniyettekiler değilmiydi yillarca göbeğini kaşiyan adam diye akp seçmenlerine dil uzatanlar..it ürüdü kervan yürüdü..boverin herkez eğitimini kendi bilior..velevki cahilde olabilirdim ortaokulda okumuş olabilirdim ..bu benim oy kullanmama engelmi?

Sonra yillar evvel türkiyenin okuma yazma orani düşükken aldiklari seçimlere baksin bunlar..atatürk seçildiğinde türkiyede kaç üniversiteli vardi..inönü seçildiğinde kaç üniversiteli vardi..

Yav hee he denesi mahluklar..

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Arapçada bır ata süzü vardır k ..cının derisini alıp yüzüne monte edenlerde utanma olmaz @gunduzalp size bu yüzden utanmaz olmuşsunuz

ayrıca benden niye utanacan kendinden utanmalısın o kadar atıp tuttun ne oldu

hanı bu forumda vakıt kaybetmeyecektın ne oldu nıye gerı gelıyorsun

Hırsız sevicisi bir zümreden bırak utanmayı onlara karsı tekebbur ederim .

4 ayda iki üç mesaj yazmamı zaman israfı sanmış :)

Yetim

Kısıtlı Erişim
Müslümana cahil denilmez cahillerin babası atası ebu cehildir...

Ahmet

Çöl Aslanı
Herşeyi eğitim ile açıklayabileceksen eğer, ateistlerin %90'ının eğitim seviyesi üniversite ve üzeri..

bi husben

Kıdemli Üye
Hırsız sevicisi bir zümreden bırak utanmayı onlara karsı tekebbur ederim .

4 ayda iki üç mesaj yazmamı zaman israfı sanmış :)

burunlarınızın sürtünmesini zevkle izliyoruz daha nerdesiniz o çok kibirli saldırgan tavırlarınızdan eser kalmadı

başbakan yurt dışına kacacaktı . haha ne oldu şu an kacacak delik arayan kim acaba .o savcılarınız bacak ustune bacak atıp afra tafra atan polıslerınız ne oldu haa bak sana sunu soyleyeyım sıra size kaynak saglayan ıs adamlarında kokunuz kazınacak haberın olsun

nefahtü

Kıdemli Üye
Dünya okulu eğitimin de geçmiş olabilir Akp yi chp ancak insanlık eğitiminde yüzde bire giremez..
Ayrıca oran olarak chp nin oyu Akp nin 3 de 1 i etmez.
Zaten Türkiye nüfusunun yüzde 50 si Akp li bu tip anketlere girmeseniz iyi edersiniz..Akp de hem okuyanı var hem okumayanı..
acaba chp nin insanlık eğitimi yüzde kaç?

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
AKP'liler egitimsizliklerini tuhaf argumanlar ile normallestirmeye calisiyorlar. Basbaya%67 ilk ve ortaokul mezunu olan bir zumreden oy aliyorlar. Kaldiki onlarin da olup bitenden ne kadar haberdar olacaklari mechul. Zaten su forumdaki AKP mutaassiblarinin hali ortada.

Tayyip insanlik yonunden Kilicdaroglundan daha beter durumda.

dostluk

Kıdemli Üye
eğitimsizliği niye normalleştirelim..

sadece bu eğitimsiz insanlarında oy kullandığını tc vatandaşı olduğunu söyylüyoruz..

ve şimdiye kadarki kazanılan seçimlerdede herkez üniversiteli değildi..atatürkü inönüyü üniversiteliler seçmedi sadece..

bence muhallefet insanlara hakaret edip küçük göreceğine bu insanlara nasıl ulaşabiliriz,nasıl doğruluğumuzu gösterebiliriz nasıl oylarını alabiliriz diye uğraşsın..bakın bir cahil halkla bile başedemiyorlar bir cahili bile kandiramıyorlar..

AKP'liler egitimsizliklerini tuhaf argumanlar ile normallestirmeye calisiyorlar. Basbaya%67 ilk ve ortaokul mezunu olan bir zumreden oy aliyorlar. Kaldiki onlarin da olup bitenden ne kadar haberdar olacaklari mechul. Zaten su forumdaki AKP mutaassiblarinin hali ortada.

çelebiler

Kıdemli Üye

Züğürt tesellisi.

Madem bu insanların eğitim seviyeleri düşük,eğitim seviyeleri düşük insanlardan oy alamayanlar kendi akılsızlıklarına üzülsün.

Siz de biraz kafanızı çalıştırın.Zalimin destekçisi olmayın.Hesap gününde kimse kimseyi kurtaramayacak.

hirahos

Kıdemli Üye
Yav he he...

recep-tayyip-erdoan.jpg

Bq67j5ICYAIS25T.jpg

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Züğürt tesellisi.

Madem bu insanların eğitim seviyeleri düşük,eğitim seviyeleri düşük insanlardan oy alamayanlar kendi akılsızlıklarına üzülsün.

Siz de biraz kafanızı çalıştırın.Zalimin destekçisi olmayın.Hesap gününde kimse kimseyi kurtaramayacak.

Komediye bak. İşte eğitim bundan dolayı önemli. Eğitim seviyesi düşük insanlar ne adam akıllı meseleleri analiz edebilirler, ne de bilgiyi değerlendirme ve ulaşma imkanları eğitimlilere göre aynıdır. En kolay manupüle edilecek sınıftırlar. Hele birde muhafazakar yalanlar uydurup, şişirme kara propaganda ve komplo teorileri ile bunların algısına hitap etsen yeter.

Haddi zatında AKP 'nin Türkiye'yi entellektüel seviyede sürükleyecek tabanı yok. Zaten Ergenekon ile anlaşıp onları salıvermesinin sebebi de yeteri kadar okumuş devlette yer etmiş insanının olmamasından.

Evet zalimin yanında değiliz. Tayyip'e karşıyız.