AKP Milletvekili Kadın Sandık Görevlisine 'El Kaldırdı' | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

AKP Milletvekili Kadın Sandık Görevlisine 'El Kaldırdı'

can feda

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Puanları
0
BUNU HİÇBİR SAADET PARTİLİDEN GÖREMEZSİNİZ...ALLAH'IN İZNİ İLE...

Tartışma, Şahin'in sandık görevlisine doğru "elini havaya kaldırması" ile kavgaya dönüştü. Sandık görevlileri ile polislerin araya girmesiyle kavga büyümeden önlendi.
Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, 07.45 sıralarında Malatya Gazi İlkokulu'nu gezerken, 1247 nolu sandığa geldi. İddiaya göre, 1247 nolu sandığa AK Parti'den hem asil hem de yedek listede olan isimlerin gelmemesi nedeniyle, dışarıdan birisinin sandıkta görevlendirilmesi istendi. Sandık görevlisi ise, mevcutta 4 kişinin olduğundan dolayı buna ihtiyaç olmadığını ve görevlendirilmek istenen kişinin yedek listede isminin yer almadığını savundu. Bunun üzerine AK Parti Malatya milletvekili adayı Mustafa Şahin ile sandık görevlisi arasında tartışma yaşandı.

[video=dailymotion;x2t15gy]http://www.dailymotion.com/video/x2t15gy_akp-li-vekil-sandik-gorevlisine-el-kaldirdi_news?start=14[/video]
 

Mahpeyker

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
2 Eyl 2009
Mesajlar
4,456
Puanları
113
ne hikmetse kayit yapan kisi disarida baslamis kayida sonra birden iceride bulmus kendini !?
siz milleti SALAK mi saniyorsunuz ? nasil oluyorda hem sandik görevlisi hemde yedek görevli ayni anda göreve gelmiyorlar ?
secimlerden önce paralelci sandik görevlilerin nasil egitildiklerini ögrendik !

siz böyle yaptikca sadece kendi ihanetinizi ifsa ediyorsunuz ! bosuna cirpinmayin - bu vatani size birakmayacagiz !!!
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
BUNU HİÇBİR SAADET PARTİLİDEN GÖREMEZSİNİZ...ALLAH'IN İZNİ İLE...

Hı hu geçen gün de cami imamını ben tartakladıydım zaten (!)
 

can feda

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Puanları
0
BUNU HİÇBİR SAADET PARTİLİDEN GÖREMEZSİNİZ...ALLAH'IN İZNİ İLE...

Hı hu geçen gün de cami imamını ben tartakladıydım zaten (!)
Saadet Partisi’nden yapılan açıklamada, “Kamalak’ın korumaları cami imamını dövdü” başlıklı haberin içerik bakımından tamamen gerçeklerden uzak olduğu belirtildi.
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, "Haberciliğin en temel kurallarını hiçe sayarak ve yanlı bir şekilde hazırlanan haberde suç isnat edilen Saadet Partililerin görüşlerine yer verilmemesi, haberin doğruluğunun sorgulanmasına yeterli nedendir" denildi.
Açıklamada, Saadet Partili kadınların, müezzinin evine konuk olmasının kesinlikle söz konusu olmadığına dikkat çekilerek, "Saadet Partisi Sultangazi ilçe teşkilatımızda görevli kadınların Yayla Mahallesi Araba Konağı Mevkii’nde sokaktaki seçim çalışmaları esnasında, partinin vaatlerini anlatan kadın kolları teşkilat mensuplarımıza, daha sonra cami müezzini olduğu öğrenilen şahsın sözlü tahriki söz konusudur. Olay mahallinde yün çırpan kadınlarla konuşan teşkilat mensuplarımız, olayın içerisinde olmayan ve o sırada kim olduğu konusunda her hangi bir bilgi sahibi olunmayan şahsın kadınların arasındaki konuşmaya müdahil olarak ’gelin bana da anlatın’ demesiyle olay başlamıştır. Kadın kolları mensuplarımız bu tazyike, ’biz buradayız dinlemek istiyorsanız gelin burada dinleyin’ karşılığını vermişlerdir. Kadınların arasındaki konuşmada başkanlık sistemi tartışılırken, ilgili şahıs ’bana da anlatın şu başkanlık sistemini, neymiş o’ diye tazyike devam etmiştir. Kadın kolları mensuplarımızın şahısla muhatap olmak istememelerine rağmen, şahıs ısrarla kadın kolları üyelerimizi sözlü tahrike devam ederek, olayı hakaret boyutuna vardırmıştır. Olayın teşkilat mensupları tarafından duyulmasının ardından da ilçe teşkilatında görevli bazı arkadaşlarımızın olayın aslını öğrenmek ve niçin böyle bir şey yaptığını sormak için müezzinle görüşmesi söz konusudur. Kadınlara yönelik ağır hakaretlerde bulunan müezzinin teşkilat mensubu erkeklerle konuşurken de aynı tavrı sürdürmesi üzerine karşılıklı itişmeler yaşanmıştır. Gerek inancımız, gerekse insanlık adına asla tasvip edilmesi mümkün olmayan ve direkt kadınları hedef alan, değil bir müezzinin - haberlere konu edildiği gibi söz konusu şahıs imam değil, müezzindir- sıradan bir insanın bile ağıza alınmayacak sözlerle kadınlara hakarette bulunması asla kabul edilemez. Bir kez daha ifade edelim ki, olayın bir evde geçtiği iddiaları tamamen yalandır. Olay sokakta vuku bulmuştur ve kadınlara yönelik bir çalışmaya dışarıdan müdahale söz konusudur.
Haberde geçen “Saadet Partisi’ne oy vermeyen kafirdir” ifadeleri ise asla gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Hiçbir teşkilat mensubumuz bu tür ifadeler kullanmamıştır, kullanması da mümkün değildir. Bu tür ifadeler bizim inancımıza da siyasi söylemimize de aykırıdır. Şahıs hakkında gerekli tüm hukuki süreçler başlatılmıştır. Hakaret ve sövme sebebiyle ceza şikayetinde bulunulmuştur, yasal ve usule uygun seçim çalışmalarının engellenmesi bakımından ikinci bir ceza şikayetinde bulunulmuştur, şahıs hakkında memur olması sebebiyle disiplin kovuşturması için Diyanet İşleri Başkanılığı’na şikayette bulunulmuştur" ifadelerine yer verildi.
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
 
Üst