AKP kaypak zeminde siyaset üretiyor.

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
İsraile kzııyor kalkıp el altından görüşmeler yapıyor.
ab ye meydan okuyor, ab ye girmek için bir sürü açılımlar yapıyor, tavizler veriyor.
pkk ya, bdp ye kızıyor kalkıp el altında kapı ardlarında gizlice görüşüyyor, açılımlar yapıyor.
ülkücü harekete kızıyor (düne kadar ırkçı diyordu) şimdi eski ülkücülerin değişikliğe evet dediğini dillendirerek buna sarılarak mhp tabanından destek bekliyor. (adı üstünde eski ülkücü; yani şimdi ülkücü değil; bağpları kıopmuş)
islamcı güya, kap,talist liberalist, bireyci ekonomiye entegre olmaya çabalıyor..
1990 larda ab ye hırıstıyan kulubu demişlerdir çoğu akp li şimdi en büyük ab ci oldular. erbakan hoca dan bile bu yüzden laf yiyorlar..
ırkçılığa, soyculuğa gayrı islami derlerdi başbakan şimdi çıkmış meydanlarda kılıçdaroğluna soyunu soruyor, soy davası güdüyor..
chp dersimi bombaladı diyor, kendi tabanı değil mi idi (chp lilere göre) madımakı yakan...
vs vs vs
akp kaypak zeminde siyaset yapıyor ve malı götüürmeye çalışıyor. dik duruş, omurgalı poılitika yok, zig zag çiziyor..

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
açılım dedi, çark etti. somut adım yok.niye?? kürtlerden oy alabilmek için.
başörtüsünde adım attı mhp ded estek verdi.. diye gerisi gelmedi...
kendi yandaşı olmayan herkesi dışladı dışladı dışladı.. şlimi de oy alabilmek i.çin heryere gül dağıtıyor..
inandırıcı değil. dik duruş ve tutarlı politikalar değil... bunlar.

agbi

Yasaklı
ab ye meydan okuyor, ab ye girmek için bir sürü açılımlar yapıyor, tavizler veriyor.
pkk ya, bdp ye kızıyor kalkıp el altında kapı ardlarında gizlice görüşüyyor, açılımlar yapıyor.
ülkücü harekete kızıyor (düne kadar ırkçı diyordu) şimdi eski ülkücülerin değişikliğe evet dediğini dillendirerek buna sarılarak mhp tabanından destek bekliyor. (adı üstünde eski ülkücü; yani şimdi ülkücü değil; bağpları kıopmuş)
islamcı güya, kap,talist liberalist, bireyci ekonomiye entegre olmaya çabalıyor..
1990 larda ab ye hırıstıyan kulubu demişlerdir çoğu akp li şimdi en büyük ab ci oldular. erbakan hoca dan bile bu yüzden laf yiyorlar..
ırkçılığa, soyculuğa gayrı islami derlerdi başbakan şimdi çıkmış meydanlarda kılıçdaroğluna soyunu soruyor, soy davası güdüyor..
chp dersimi bombaladı diyor, kendi tabanı değil mi idi (chp lilere göre) madımakı yakan...
vs vs vs
akp kaypak zeminde siyaset yapıyor ve malı götüürmeye çalışıyor. dik duruş, omurgalı poılitika yok, zig zag çiziyor..

Lütfen

Bana göre düşüncelerinize varsayımlarla gitmeyin DENGELER ORTADA

Bana bugüne kadar Omurgalı bir DIŞPOLİTİKA gösterin veya OMURGALI DIŞ POLİTİ İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİR hayalle değil temeli akıl olan alternatif düşünceleriniz le

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
ab ci ve abd ci değil. türk islam birlikçi olmalı. tam tavizsiz..
abd için afganistana asker yollamamalı idi. vs vs
60 yıldır ab peşinde koşulmasa türk islam birliği peşinde koşulsa idi buğün dünya farklı olurdu.
şimdi en hızlı ab ci kim? akp.. ve yukarıdaki sözlerimide birlikte düşünün.
vallahi ben akp kuruludpğunda çok umutlanmıştım.. ama şimdilerde akp ye çok kzııyorum ve eleşiritiyorum

agbi

Yasaklı
ab ci ve abd ci değil. türk islam birlikçi olmalı. tam tavizsiz..
abd için afganistana asker yollamamalı idi. vs vs
60 yıldır ab peşinde koşulmasa türk islam birliği peşinde koşulsa idi buğün dünya farklı olurdu.
şimdi en hızlı ab ci kim? akp.. ve yukarıdaki sözlerimide birlikte düşünün.
vallahi ben akp kuruludpğunda çok umutlanmıştım.. ama şimdilerde akp ye çok kzııyorum ve eleşiritiyorum

ÖZAL haricinde hangi hükümet bu kadar Türk devletlerinle ilişkide oldu.

Allah ebeden razı olsun ÖZAL dan.

AÇILIM SOBETE edildi AÇILIMakimler kaşı idi KAN dan beslenenler Mustafa DENİZLİ nin bir sözü vardı geçmişte İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR bende ekleme yapayım.

İÇİMİZDEKİ VATAN HAİNİ & BEBEK KATİLİ & ATEİST & SİYONİZMİN KANLI MAŞASI PKK lılar.

Siz tenkitetmekten malesef göremedikleriniz çok.

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
akp ninin politikaları ahlaki tutarlı değil bence... mal ortada...
tarafgir yaklaşanlar için diyeceğim başka birşey yok.. şlimdilik...

agbi

Yasaklı
akp ninin politikaları ahlaki tutarlı değil bence... mal ortada...
tarafgir yaklaşanlar için diyeceğim başka birşey yok.. şlimdilik...

özür dilerim ama sizde TUTARSIZ bir mesaj konu üretiyorsunuz burada.

Hem diyorsunuz Anayasa değişiklikleri ABD nin emri hemde islam elden gidiyor diyorsunuz pekianayasa maddesinde önemli maddeler olan YARGI bugüne kadar İslam i yaşam için aldıkları negativ kararlar ortada örk başörtüsü, katsayı ,Kuran öğrenme yaşının yükseltilmesine karşı çıkıp mahkeme açanlara RET CEVAP ları.

bakış

Kıdemli Üye
vs vs vs
çok doğru bir yaklaşım.Akpartinin yaptığı siyaset oy siyasetidir,hizmet siyaseti değildir.

gerçi icraat yaparakta oy kazanılır ancak,bu seferde derin abilerinden fırça yiyeceklerdir.
icraat yapsa derin güçlerden fırça yiyecekler,yapmasa halktan fırça yiyecekler.Onlarda bu kafa karışıklığı ile,kaypak zeminde , gerginlik siyaseti yaparak olayı geçiştirmeye çalışıyorlar.

Akpartiye oy verenler tamamen,tayyip erdoğanın karizmasına oy veriyorlar.ne yapsa doğrudur diyorlar.neden çünkü vucut dili çok güzel,hatipliği çok güzel.
Ben bop'un eş başkanıyım diyor alkış kıyamet kopuyor.

korakademik

Ordinaryus
12 eylül de seçim mi var.
yorumlarınızı anlayamıyorum.

seçim varsa
hocama küfrederek kime hizmet ediyorsunuz.
oy kullanan milyonlarca oyu sizin oyunuzu istemiyorum demekle ak partiye hizmet etmiyor musunuz?
istenmediğimiz partiye nasıl oy verelim.

yok anayasa oylaması varsa
yukardaki yorumlarınız sanırım eski seçimlerle ilgili:D

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
rte erbakan hocanın yanında iken dikti, islamcı idi adam gibiydi..
onan ayrıldı ve parti kurudu... çzigisi sapmaya başladı...
o zaman batıya abd ye hatta demokrsasiye eleştiri yağdıran rte şimdi ab ci abd ci oldu demokrasi havarisi kesildi...
bakın internette facebokta videoları dolaşıyor bunlarla ilgili.. dinleyen veya geçmiş haberler ebir bakın.. göreceksiniz..
işte kaypak zemin de siyesset üretmek kaypak siyeaset yapmak bu..
nerden ne toplarız..
türk ive islam duruşu istiyoruz. ab ev abd yalakalığı ve yanlılığı, değil
2002 de akp kurulurken bu bakımdan çok umutlu idim ama umutların tükendi.
kaypaklığa hayır...

agbi

Yasaklı
o zaman batıya abd ye hatta demokrsasiye eleştiri yağdıran rte şimdi ab ci abd ci oldu demokrasi havarisi kesildi...
bakın internette facebokta videoları dolaşıyor bunlarla ilgili.. dinleyen veya geçmiş haberler ebir bakın.. göreceksiniz..
nerden ne toplarız..
kaypaklığa hayır...

Yapma Ferudun sen ERBAKAN Hocayı da sevmezsin tastik etmezsin Nerden geldi bu sevgi.

Türk İslam duruşu olmaz

İslam Türk duruşu olur.

veya

Müslüman Türk duruşu olur.

BİZ ÖNCE MÜSLÜMANIZ sonra TÜRK üz.

bakış

Kıdemli Üye
nerden ne toplarız..
kaypaklığa hayır...
kardeşim harikasın bu yorumunda mükemmel...

ecevitin altı bezlenen görüntülerini görünce tayyip erdoğanın kazanması bizi çok memnun etmişti.benimde umutlarım vardı.Ancak çok geçmeden tayyip erdoğanın arkasında abd vesayetinin olduğu anlaşıldı.
yazık milletimize.Bu millet bu tahribatı haketmedi

agbi

Yasaklı
kardeşim harikasın bu yorumunda mükemmel...

ecevitin altı bezlenen görüntülerini görünce tayyip erdoğanın kazanması bizi çok memnun etmişti.benimde umutlarım vardı.Ancak çok geçmeden tayyip erdoğanın arkasında abd vesayetinin olduğu anlaşıldı.
yazık milletimize.Bu millet bu tahribatı haketmedi

MAKAM sevdası yüzünden BİLE BİLE LADES OLAN ve LADES ten sonra Müslümanlara baskıların oluşturmasına vesile olan BİR BAŞBAKANI bu millet haketmemişti.

HALA TAHRİBATLAR DEVAM EDİYOR.

AKILLI adam kurulan tuzağı bilmesine rağmen HÜKÜMET kurar mı ?

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
agbi,
sziler neden akp yi bu kadar savunuyorsunuz?
akp..
düne kadar ülkücülere eleştiri yapardı: ırkçılar, insanlık dışı bir ideoloji, eli kanlılar vs vs. diye
şimidede eski ülkücleri siyasetine alet yapıyor ve oy toplamay çalışıyor..
dün nerede ise münafık hatta kafir gibi gördüğü ülküclere sarılarak onla riçin ağlayarak evet oyu istiyor; laf ettiklerinden destek bekliyor.
bu da ayrı bir kaypaklık örneği.
siyasi ahlak bu mu?
dik duruş ve tutarlı siyaset bumu?
allah aşkına akp yi destekleyenler... ses verin;
yoksa amaç için herşey her yol meşru mu? evet derseniz ahlaki davranmazsınız.

agbi

Yasaklı
agbi,
sziler neden akp yi bu kadar savunuyorsunuz?
akp..
düne kadar ülkücülere eleştiri yapardı: ırkçılar, insanlık dışı bir ideoloji, eli kanlılar vs vs. diye
şimidede eski ülkücleri siyasetine alet yapıyor ve oy toplamay çalışıyor..
dün nerede ise münafık hatta kafir gibi gördüğü ülküclere sarılarak onla riçin ağlayarak evet oyu istiyor; laf ettiklerinden destek bekliyor.
bu da ayrı bir kaypaklık örneği.
siyasi ahlak bu mu?
dik duruş ve tutarlı siyaset bumu?
allah aşkına akp yi destekleyenler... ses verin;
yoksa amaç için herşey her yol meşru mu? evet derseniz ahlaki davranmazsınız.

Hatırlarmısınız

Diğer Forum dada yazdım

Bu forumdada yazdım

1978 olaylarında İmam hatiplilere Göğüs geren & kalkan olan o Ülkücülük ruhudur diye.

Ne erdoğan nede Gül ogünkü ruh için birtek şey söylemedi negativ olarak.

Onların kastettikleri farklı idi.

Geçmişi bilmeyenler için şaşırtmacı yöntem kullanmayalım.

Bugün bir Çatl ı TEMELDE vatana islam a hizmet için başlamıştı yola çıkmıştı sonu ne oldu NEFİS diyelim.

Size teklif ettmiştim isterseniz karşılıklı istişare edelim diye.

Mekanı cennet olsun büyük başkan Muhsin Bey yaşasa idi bu REFERANDUM u desteklerdi siz ise desteklemediğinize göre buyrun istişare edelim.

İlk cümlemide yazdmıştım

Muhsin bey in REFAHYOLa evet demesininin nedenini kendi sözlerinle.

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Siyaset!.. Siyasette tam bir doğruluk, tam bir adalet beklemek çok anlamsız... Recep Tayyip Erdoğan'dan da mükemmel bir yönetici olmasını beklemeniz çok anlamsız!.. Kendi küçük işletmelerinizdeki yöneticilerinize bakın!.. 5 vakit namazını kılan, hacca gidip gelmiş, iman içinde yüzüyor olan insanlar dahi HATA yapabiliyor, yanlış kararlar verebiliyor yahut da şartlar öyle gerektirdiği için yapılmaması gereken birşeyleri yapabiliyor!.. Hiç yapmayan da var değil mi?!.. İşte onlar o yüzden çok küçük işletme olarak hayatına devam ediyor!..
Ama Recep Tayyip Erdoğan bir ÜLKE yönetiyor!.. Halen Başbakanımızı bakkal gibi gören bir takım bilinçsiz arkadaşlara hatırlatmayı kendime borç biliyorum!.. Yahu dünya siyaseti cadı kazanı gibi be!.. Kurbaga bacağından, sümüklüböceğe kadar herşey var içinde!..

Lütfen bilmediğimiz işlerle alakalı ahkam kesmek yerine bildiğimiz işleri en iyi şekilde yapıp, o çok söylediğimiz Allah yolunda faydalı olma işine yarayalım!..

hasret

Asistan
madem bu ülkeyi yönetmeyi bukadar iyi biliyorsunuz durmadan akpye laf atıyosunuz ozamn buyrun siz geçin ülkenin başına...!!millet ailesini zor yönetiyo siz ülkeyi yöneten hemde yıllarca herkesin hunharca kullandığı ülkeyi yönetmeye çalışan başbakana laf atmaktan utanmıyosunuz...!!!!Allaha sığının yaaa...ŞEHİNŞAHA DUA ETMEKTİR ADAP!!!