Akp isteseydi başbuğ’un tutuklanmasini engelleyemez miydi?

Muminaga

Yeni
:yn:

Yönetimi ziyadesiyle meşgul ediyorsunuz tekrarında yaptırımlar devreye girecektir bilginize.
Uyarı gerekçesi yönetimi meşgul etmek mi?
Böyle gerekçe mi olur?

Ben bu konu başlığına ve ve içeriğine uygun düşüncemi yazdım.
redyellow denilen şahıs ne cevap verdi?
her iki mesajda aşağıdadır.

Bu iki mesajı karşılaştırdıktan sonra yönetimi meşgul gerekçeniz mi yoksa redyellow'un bana yönelik hakaretleri mi dikkate alınmalı?

sizin meşgul olmanıza karşın hassasiyetiniz
bana yönelik hakaretlerden daha mı önemli?

Soruşturma savcısı yetkisini kullanarak polise talimat verip, muazzaf general -eski genel kurmay başkanı- için tutuklama tezkeresi çıkarmış ve mahkemede İlker Başbuğ hakkında tutuklanması talebinde bulunmuş paralel savcı zekeriya öz çıkıyor -şu ayrıntı çok önemli, dikkat edin hükümet demiyor- "akp isteseydi...", "tutuklanmasını engelleyemez miydi " diyor.
Hukuku bilen biri bu lafı kullananın bu hukuk cahilliğinin bedelini ödetirdi zekoya.

Aynı patavatsızlığı ve cahilliği Kılıçdaroğlu'da geçmişte yaptı.
Erdoğan Kılıçdaroğlu'na cevap verirken "bu zat hakime savcıya telefon açıp tutuklanmayı engellememi istiyor" diyerek Kılıçdaroğlu'nun cahilliğine ve pişkinliğinden dem vurmuştu.
AK parti ismi neden özellikle kullanıyor?
birde bu noktada küstahlık var.

Hükümet engelleyebilirdi lafızını kullanması gerekirdi ki; yargıya müdahale gibi bir suçu işlemesi için AK partiyi teşvik etmeye çalışıyorlar. Eee yargıya müdahale uygulanması da mümkün olmadığına göre "akp isteseydi" sözlerinde ciddiyet kalıyor mu geride?

Sonuç olarak, böyle hukuk eşkiyaları da savcı hakim diye geçiniyor ya..
Maalesef orda burda bu tip şahısların kullandığı abes saçma sapan konuşmalar önemli bir açıklamaymış nazarından piyasaya sürülüyor..

Sanık askerler suçlamış mış.
Sanık askerlerin suçlamasından direkt "akp isteseydi" ye konuyu bağlamış.

Sayın çok HUKUKBİLİR vatandaşımız:

Bakan bebelerine soruşturma olunca, BİLAL ERDOĞAN sözkonusu olunca soruşturmayı, davayı engellemediler mi?

HUKUK CAHİLİ siz misiniz yoksa zekeriya öz mü?

Yargıya müdahale mümkün değilmiş:)

Yandaşlık olur da bu kadarı olmaz yahu, ya bütün dünya gördü ki yolsuzluk operasyonu vs. olayında bütün dünyanın gözleri önünde yargıya müdahale ettiniz, hala utanmadan sıkılmadan nasıl yargıya müdahale sözkonusu değil diyebiliyorsunuz?

PES!

Asıl HUKUK EŞKİYALARI soruşturulacak kişi kendileri söz konusu olunca yargıyı hallaç pamuğu gibi atanlar ve onlarnı yandaşlarıdır!

Verda

Gales
Mahabad yapmayın lütfen uyarınızın bu değil de yazdığınız son mesaj sebebiyle olduğunu bittabi biliyorsunuz, uyarı sebebi sözlerinizi burda yazmamı istemezsiniz de mi? ve sürekli bu şekilde olan didişmeleriniz için yukarıdaki notumu yineliyorum.

Muminaga

Yeni
Mahabad yapmayın lütfen uyarınızın bu değil de yazdığınız son mesaj sebebiyle olduğunu bittabi biliyorsunuz,
Bittabi ki biliyorum.
Yöneticileri meşgul gerekçesi midir?
hakaret olduğu için midir tam olarak anlayamadığım son mesajım redyellow'un hakaret içeren mesajına cevap idi.
yani karşılık idi.
yandaş diyor,
hukuk eşkiyası diyor hukuk cahili diyor karşılık olarak yalakacı dedim.
Onun dizdiği hakaretler sizce hakaret olarak karşılanmıyor da benim ki niye hakaret olsun?
#4 nolu mesajıma bakın önce
o mesaja redyellow #7 nolu mesajda yazdığı şeyler sizce uygun düşüyor mu?
Özgür düşünce platformu değil mi burası?, muhatabım kişi konu ile ilgili olarak yorumumu beğenir beğenmez bu ayrı mesele, ama içine hakaretler serpiştirerek cevap vermesi halinde aynı dil ve uslupla karşılık veririm.
uyarı veya başka şey verilecekse tahrik eden kişi neden bundan ayrı tutuluyor?
mantığınız alıyor mu bu haksızlığı?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Sayın çok HUKUKBİLİR vatandaşımız:

Bakan bebelerine soruşturma olunca, BİLAL ERDOĞAN sözkonusu olunca soruşturmayı, davayı engellemediler mi?

HUKUK CAHİLİ siz misiniz yoksa zekeriya öz mü?

Yargıya müdahale mümkün değilmiş:)

Yandaşlık olur da bu kadarı olmaz yahu, ya bütün dünya gördü ki yolsuzluk operasyonu vs. olayında bütün dünyanın gözleri önünde yargıya müdahale ettiniz, hala utanmadan sıkılmadan nasıl yargıya müdahale sözkonusu değil diyebiliyorsunuz?

PES!

Asıl HUKUK EŞKİYALARI soruşturulacak kişi kendileri söz konusu olunca yargıyı hallaç pamuğu gibi atanlar ve onlarnı yandaşlarıdır!

Benim yazım bu.

Mahabad denen kişinin 7. nolu dediği mesaj bu.

o mesaja redyellow #7 nolu mesajda yazdığı şeyler sizce uygun düşüyor mu?

Bu mahabat denen vatandaş mütemadiyen benim bu yazımı sakız gibi çiğneyip duruyor günlerdir ve HAKARET oludğunu söylüyor.

benim bu yazımın neresinde mahabada hakaret var?

hukuk eşkiyası diyor hukuk cahili diyor karşılık olarak yalakacı dedim.

Ben hukuk eşkiyası diye kime diyorum? Adamın gözü dönmüş, daha yazılanın kime hitap ettiğini bile anlamıyor, kendisiyle alakası olmayan bir sözü alıp YALAKACI diyor, bunu da itiraf ediyor zaten.

Ben hukuk eşkiyası diye YANDAŞLARI SÖZKONUSU OLUNCA YARGIYI HALLAÇ PAMUĞU GİBİ ATANLARa diyorum, senin buna itirazın mı var?

Bir insan, bir iktidar, bir hükümet, bir kişi YANDAŞI YARGILANMASIN diye yargıyı hallaç pamuğu gibi atarsa ona hukuk eşkiyası denilmez de ne denir?

Bir bir HAREKETE, BİR DÜŞÜNCEYE; BİR YANLIŞA HUKUK EŞKİYALIĞI diyorum, mahabat denen adam koşa koşa gelip YALAKACILIK diyor.

Kime yalakalık yapmışım?

YANLIŞ YAPANI ELEŞTİRMEK mi yalakalık yoksa yanlışa yanlış diyememek mi?

ARTI O KADAR İLGİNÇ Kİ:

Soruşturma savcısı yetkisini kullanarak polise talimat verip, muazzaf general
-eski genel kurmay başkanı- için tutuklama tezkeresi çıkarmış ve mahkemede İlker Başbuğ hakkında tutuklanması talebinde bulunmuş paralel savcı zekeriya öz çıkıyor -şu ayrıntı çok önemli, dikkat edin hükümet demiyor- "akp isteseydi...", "tutuklanmasını engelleyemez miydi " diyor.
Hukuku bilen biri bu lafı kullananın bu hukuk cahilliğinin bedelini ödetirdi zekoya.

Aynı patavatsızlığı ve cahilliği Kılıçdaroğlu'da geçmişte yaptı.
Erdoğan Kılıçdaroğlu'na cevap verirken "bu zat hakime savcıya telefon açıp tutuklanmayı engellememi istiyor" diyerek Kılıçdaroğlu'nun cahilliğine ve pişkinliğinden dem vurmuştu.
AK parti ismi neden özellikle kullanıyor?
birde bu noktada küstahlık var.

Hükümet engelleyebilirdi lafızını kullanması gerekirdi ki; yargıya müdahale gibi bir suçu işlemesi için AK partiyi teşvik etmeye çalışıyorlar. Eee yargıya müdahale uygulanması da mümkün olmadığına göre "akp isteseydi" sözlerinde ciddiyet kalıyor mu geride?

Sonuç olarak, böyle hukuk eşkiyaları da savcı hakim diye geçiniyor ya..
Maalesef orda burda bu tip şahısların kullandığı abes saçma sapan konuşmalar önemli bir açıklamaymış nazarından piyasaya sürülüyor..

Sanık askerler suçlamış mış.
Sanık askerlerin suçlamasından direkt "akp isteseydi" ye konuyu bağlamış.

HUKUK EŞKİYALIĞI lafını ilk kullanan da kendisi!!!

Hatta HUKUK CAHİLLİĞİ lafını da ilk kullanan kendisi.

kendi kullanınca iyi, ben yazınca hakaret oluyormuş başlıyor YALAKACI vs. diye hakaret yağdırmaya!

Adamın kendi yazdığı cümlelerden haberi yok demek ki :)

Yahayy

Kıdemli Üye
Bunu söyleyen savcı kılıklı zerzevatı muhterem aslında şunu söylüyor,

Ben bir düdüğüm beni parayı basan çalar, Akp isterse o çalar cemaat isterse o çalar,

Akp istese ben suçlu suçsuz farketmez tutuklamakdan vazgeçerim yahut suçsuz yere tutuklarım, ben hukuka dayalı değil güce dayalı hareket ederim.

Adam açıkca bunu söylüyor birileri tıpkı Haram Helâl ver Allahım Hacı Gaffur yer Allah'ım diye her kıpırdayandan medet umuyor.

Gerçekteb mide bulandırıcı bir şey bu taassub, parti, mezhep, cemaat, ırk, veli, gavs, siyasetçi herneyse taassub kadar insana yakışmayan, iğreti duran bir haslet yok.

insanlık değerini kalitesini sıfırlıyor, sürüyle yaşayan diğer canlılar kategorisine sokuyor.

İğrenç...