AKP (ADALET VE KALKINMA PARTİSİ) DOSYASI - 06-10-2018

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
mevlüt çavuşoğlu'nun yeğeni şeyda çavuşoğlu hakkında torpil iddiası...

alaaddin keykubat üniversitesi rezaleti

olaya ekşi sözlükte rastladım :

"alanya alaaddin keykubat üniversitesi sosyal bilimler entistüsünün eğitim yönetimi tezli yüksek lisans'ında yaşanan rezalettir.
açıklanan ön değerlendirme sonuçlarında 48 kişilik listede 45 puan alarak sondan ikinci sırada olan mevlüt çavuşoğlu'nun yeğeni şeyda çavuşoğlu , yapılan "mülakat" sonucunda ilk 5 kişilik asil listeye girerek kazanmıştır. unutmayın adalet herkese şart."

------
ilgili başlık hemen mahkeme kararıyla kaldırılmak istenmiş anladığım kadarıyla..

yer alan sınav sonuçlarına göre bariz bir torpil iltimas olduğu çok açık..
yani bize son derece sıradan gelen ,ülkede yine herşey aynı dedirtecek bir durum..
işin içinde torpil iltimas kayırma olduğu zaman tüm partiler ortak ittifak halinde heralde.. hangisi gelse değişecek bir durum olacak gibi de durmuyor..
"muhafazakar" etiketli de olsa, "solcu" etiketli de olsa torpile geldiği zaman hepsi anlaşıyor..

ön değerlendirme sonuçları:

3f59316b0909.png

bec8e7aae602.jpg

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Fatma Betül Sayan Kaya’nın kızkardeşi Ayşe Hilal Sayan Koytak 2017 yılında Kuveyt Büyükelçisi olarak atanmış

bu da Ayşe Hilal Sayan Koytak isimli büyükelçinin özgeçmişi. sizce bu özgeçmişe sahip olan biri büyükelçi olarak atanır mı?

1979 yılında İstanbul'da doğmuştur.

İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans, Duisburg-Essen Üniversitesi Bilgisayar ve İletişim Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisans yapmıştır.

2003-2005 yılları arasında Siegen Üniversitesi'nde (Almanya) Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2005 yılında AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı'nda başladığı Danışmanlık görevini 2008 yılına kadar sürdürmüştür. 2008-2014 yılları arasında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Dış Politika Danışmanlığı'nı yürütmüş, 2014-2016 yılları arasında Başbakanlık Müşaviri, 2016 yılında ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Büyükelçi Ayşe Hilal Sayan Koytak, 26 Ekim 2017 tarihinde Kuveyt Devleti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak atanmıştır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Sayan Koytak, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

link:

T.C. Dışişleri Bakanlığı Kuveyt Büyükelçiliği

597bb78b7152d94aa8481583.jpg

DF-2f1wXgAAzycd.jpg

DwaO41cX0AMBvTu.jpg

Ekli dosyalar

• 1547753161316.jpeg
    1547753161316.jpeg
    7 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Fatma Betül Sayan Kaya’nın kızkardeşi Ayşe Hilal Sayan Koytak 2017 yılında Kuveyt Büyükelçisi olarak atanmış

bu da Ayşe Hilal Sayan Koytak isimli büyükelçinin özgeçmişi. sizce bu özgeçmişe sahip olan biri büyükelçi olarak atanır mı?

1979 yılında İstanbul'da doğmuştur.

İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans, Duisburg-Essen Üniversitesi Bilgisayar ve İletişim Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisans yapmıştır.

2003-2005 yılları arasında Siegen Üniversitesi'nde (Almanya) Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2005 yılında AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı'nda başladığı Danışmanlık görevini 2008 yılına kadar sürdürmüştür. 2008-2014 yılları arasında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Dış Politika Danışmanlığı'nı yürütmüş, 2014-2016 yılları arasında Başbakanlık Müşaviri, 2016 yılında ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Büyükelçi Ayşe Hilal Sayan Koytak, 26 Ekim 2017 tarihinde Kuveyt Devleti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak atanmıştır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Sayan Koytak, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

link:

T.C. Dışişleri Bakanlığı Kuveyt Büyükelçiliği

597bb78b7152d94aa8481583.jpg

DF-2f1wXgAAzycd.jpg

DwaO41cX0AMBvTu.jpg

devleti aile şirketi çevirmişler. "tiksiniyorum artık!" (alıntıdır)

images

Tiksiniyorum artik. Cidden tiksiniyorum. Dilinden Allah kelamini dusurmeyip her turlu dinsizligi/seriatsizligi hak görenlerden tiksiniyorum. Bireysel gunahlardan bahsetmiyorum. Her kul hata sahibidir. Her beser illa sasar. Ama siyasilerin ki ( cok ama cok azi mustesna olmak uzere ) sistematik bir munafiklik. Mitinglerde konusmalarda Allah de, ayet oku, likayat de, camilerden alimlerden, başörtüsünden bahset sonra Allahin ne dedigiyle ilgilenme. Gel birilerinin hakkini gaspet. Malina cök, emegine cök, umuduna cök. Niye? Senin yegeninin digerlerinden ne ustunlugu vardi? Biraksaydin hakki olan kazansaydi? Cok mu ihtiyaci var senin yegeninin o kadroya?
Bu din sadece sekil dini mi? Eyy musluman sen bu durumdan bikmadin mi? Senin hakkinin ( ak parti degil tum partiler ) tarafindan yenmesinden bikmadin mi? Aki da kara, beyazi da. Sagi da kara solu da. Midemi bulandiriyor bu yozlasma. Yakindir toptan bela gelmesi.

Son düzenleme:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Binali Yıldırım Böyle Buyurmuş: “Hukukun Olduğu Yerde Ahlâk Konuşulmaz.”

bu zat da kendini nimetten sayıyor ya kendisine "Alev Alatlı’nın muhteşem deyişiyle, “her yasal olan helâl midir?” sorusunu sormalıyız."

tam da bu noktada; islamda demokrasinin imkansız olduğu ile ilgili, demokrasi kritiği yapabilirim ama vaktim az. dileyen aşağıdaki linke bakabilir:

Hollanda'daki aşırı sağcı Wilders Özgürlükler Partisi'nden Avrupa Parlamentosu üyesi Barry Madlener, ABHaber'e Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirdi.
haberin linki:

Türkiye'nin sonu şeriat!

"Türkiye'nin sonu şeriat!

Türkiye'nin AB üyesi olmasının tam bir hayal olduğunu savunan Hollandalı sağcı parlamenter, İslam'la demokrasinin birarada yürümeyeceğini savundu..

Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu KPK üyesi de olan Maldener,Türkiye'nin AB üyesi olmasının tam bir hayal olduğunu,bu hayali de Türklerin gerçek görüp kandığını kaydetti.

BAĞIŞ BANA LAF YETİŞTİRECEĞİNE..
Maldener şunları söyledi: Bakın bugüne kadar 68 toplantı yapılmış. Türkiye hala AB üyesi değil. Daha 100 toplantı yapılır. Türkiye gene üye olamaz. Türkiye AB üyesi olamayacak. AB Bakanı Bağış gerçekleri söylemiyor. Bağış bana konuşmasın. Bağış karikatür çizdiği için adli sürece tabi tutulan karikatürcülerden bahsetsin. Bağış gazetecilerin düşüncelerinden,insanların kitap yazdıkları için niçin hapise atıldıklarını anlatsın. Bağış bunları anlatsın. Bana cevap yetiştirmesine gerek yok. Bağış şov yapmasın. Avrupa Komisyonu'nun pozitif ajandasından bahsediyor. Bunların da hepsi hayal ürünü. Tek gerçek Türkiye'nin AB üyesi olamayacağıdır.''

AB üyesi ülkelerin kapalı kapılar aradında farklı kamuoyu önünde farklı Türkiye politikası izlediklerini hatırlatan Maldener, "AB üyeleri kendi çıkarları için kamuoyu önünde Türkiye'nin üyeliğini destekliyor. Kapalı kapılar ardında ise Türkiye'nin AB üyeliğine karşılar. Niçin Türkiye'nin AB üyeliğine doğrudan karşı çıksınlar. Ticari çıkarları var. Tam bir hipokriSi. Niçin Türkiye bugüne kadar üye olamadı. Her şey ortada" dedi.

Almanya ve Fransa'nın Türkiye'nin AB üyeliğine karşı olduklarını ancak kendi çıkarları doğrultusunda Türkiye'nin AB üyeliğini kullandıklarının altını çizen Maldener,
'Amanya ve Fransa Türkiye'nin AB üyeliği sürecini kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirdi bugüne kadar. Gerçek bu' diye konuştu.

İSLAM'LA DEMOKRASİ İMKANSIZ!
Demokrasi, kültür ve din farklığı yüzünden Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkıldığının bir kez daha altını çizen Barry Maldener daha sonra şunları kaydetti:

Türkiye Gazze'deki teröristleri destekliyor. Türkiye İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad'ın en yakın dostu. Türkiye bu şartlar altında Avrupa ile sağlıklı ilişkiler geliştiremez.
Bir kere şunu görmemez gerekiyor.İslam ile demokrasi birarada yaşaması imkansız. Tüm İslam ülkeleri geri kalmış. Bir tane gelişmiş İslam ülkesi yok.İslam'da devlet yönetimi günlük yaşam birbirinden ayrılmıyor. Hepsi içice karışmış. İslam ülkesiyseniz şeriat yönetimine geçmek zorundasınız. Seküler laik devlet yapısı imkansız. Zaten geri kalmanın en önemli sebebi bu. Hıristiyanlıkta ise İslamın tam tersi din devlet işleri birbirinden ayrılmış durumda. Gelişme bunun için oluyor. Hıristiyan ülkelerde bilim akılcılık ön planda.Din ile devlet işleri ayrı. İslam' da böyle değil.Bu açıdan İslam ülkelerinin sonu şeriat. Türkiye'ninde sonu şeriat ile yönetim. Bundan kaçması imkansız .Ama bugün ama yarın.''"

ayrıca binali beyin, kalem suresinin 4. ayetinde geçen "Ve her halde sen pek büyük bir ahlâk üzerindesin " ifadesinde geçen "ahlak" kavramından ne anladığını kendisinden duymak, kavramın ne anlama geldiğini bilmiyorsa "danışmanlarına" sorarak cevap vermesini beklemek, hem mümin gibi hakkımızdır.

bu zata olan saygı ve güvenim de tükendi. hepsi kurşun asker olmuş.

kavramlar anlamını bilmeyen cahillerin ağzında....

bizi kimlerin yönettiği de bu arada belli oldu. ilk başta samimiyetle yapılan görevlerin, sonradan çoluk çocuğun geleceğini garanti altına almak, ganimetten nemalanmak, için "okçular tepesinin" terk edilmesi ile nasıl bir talana dönüştüğünü, mücahitlerin nasıl müteahhite dönüştüğünü ibretle izliyoruz. bunlarıın artık tek amacı kalktıklarında pislikleri görünecek koltuklarda ne pahasına olursa olsun oturmaya devam etmek. bunun için de “Hukukun Olduğu Yerde Ahlâk Konuşulmaz.” diyebiliyorlar. mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler....

burada "ayak-baş" metaforuna atıf yapmak istiyorum.

aklıma 1933 yılında nasyonel sosyalistlerin lideri hitleri in demokrasi yolu ile, seçimle iktidara geldikten sonra yaptığı ahlaksızlıklar ve almayayı nasıl bir felakete sürüklediği geldi. konu ile ilgili olmayabilir ama aklıma geldi işte... :)

binali-yildirim-boyle-buyurmus-hukukun-oldugu-yerde-ahlak-konusulmaz--m-yavuz-ay-5763.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu halde, Meclis Başkanlığından istifa etmemesi üzerine, yukarıdaki cümleyi sarf etmiş Binali Yıldırım…

Seküler toplumların “etik” temelli bir hayat tarzı olduğu gibi, Müslümanların da “ahlâk” temelli davranış biçimleri vardır.

Ahlâkî zeminini kaybetmiş hukuk sisteminin meşruiyetine gölge düşer. Kuru, donuk ve soğuk maddî yaptırımlar yığınına döner.

Egemenlerin ideolojik dayatmalarının hukuka dönüştürülmesinin insan ve toplum üzerindeki istismar ve kimlik buhranı başka bir yazının konusu olabilir.

İnsanın doğuştan sahip olduğu vicdan, merhamet, tutarlılık, utanma duygusu, iyi örneklik, hesap verebilirlik, şüpheli şeylerden kaçınma gibi olumlu özellikler; ahlâkî olanla hayat bulabilir.

Güç zehirlenmesi nasıl bir şeydir?

Darbe anayasalarının gölgesinde geçerlilik kazanmış hukuk metinlerine, işimize gelince yüksek değer mi atfedeceğiz?

Hem dindar bir görüntümüz olacak hem de değerlere dayalı ahlâkî normları dikkate almayacağız öyle mi?

Hukuka uygunsa imkânlarımız oranında günah işlemeye devam mı edeceğiz?

Hukuka uygun kılıflar giydirilmiş yolsuzluklar, arsızlıklar ve düzenbazlıklara ne diyeceğiz?

Hangi sistemde yaşarsa yaşasın inanan bir insan, başkalarına iyiliği tavsiye etmeden önce kendine bakmalı değil midir?

Ahlâkî zemininiz yoksa; inancınız, söyleminiz rant kapısına dönüşmez mi?

Bal tutup parmağınızı mı yalıyorsunuz?

Gemisini yürüten kaptan mısınız?

Oy beklediğiniz insanlara sunduğunuz kelimelerin karşılığı sizde olmayacak mı?

“Başkaları da istifa etsin!” ne demektir? Herkes kendisinden sorumlu değil midir? Doğru ve erdemli davranışlar yanlışlar üzerine bina edilebilir mi?

Hukuku kuşatan bir ahlâk yoksa her yol mubahtır. Geceleyin sağılan süte su karıştırabilirsiniz. Ürettiklerinize kanserojen maddeler ekleyebilirsiniz. Ranta dayalı imar plânı değişiklikleri yapabilirsiniz. İmar geçecek yerleri bilir, çevresindeki arazileri alabilirsiniz. İthalat rejimini kısa bir süre değiştirerek birileri için muafiyet tanıyabilirsiniz. Dev ihaleleri adrese teslim şartnamelerle yapabilirsiniz. Yasal kumarhaneler, genelevler açıp, piyangolar, at yarışları düzenleyebilirsiniz. Her gün televizyonlarda arz-ı endam eden, şiddetin her türlüsünü barındıran mafya dizilerine izin verebilirsiniz. Yasal ihlâl örneklerini çoğaltabiliriz.

İyi örnekler görmek isteyen topluma ne diyeceğiz? Çocuklarımıza nasıl bir gelecek inşa edeceğiz? Adâletin bereketli esintileri bizde hayat bulmayacak mı?

İyileri mezarda, iyilikleri tarihin kapanmış sayfalarında mı arayacağız?

Kötülükler bir virüs gibi yayılırken dört bir yana, rol modelliği başkalarına mı havale edeceğiz?

Alev Alatlı’nın muhteşem deyişiyle, “her yasal olan helâl midir?” sorusunu sormalıyız.

Kimseyi ayırt etmeden söylemek gerekiyor: Hayatın her alanında, bırakın yasal/helâl sorgulamasını, maalesef “harama bile hile katan” bir çizgideyiz. Suçluyu dışarda aramaya hakkımız yok.

Lütfen düşünelim…

16.01.2019, Kardelen/Ankara

Binali Yıldırım Böyle Buyurmuş: “Hukukun Olduğu Yerde Ahlâk Konuşulmaz.”- M. Yavuz AY

Son düzenleme:

gamsız

Profesör
'Erdoğan'a tapıyorsunuz' diyen müfteriler bizim Erdoğan'ı nasıl sevdiğimizi okusunlar;
Telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Sen dün Türkiye’yi ağlattın’ sözüne cevap veren Mehruze teyze, “Sen bizim dünyamızsın, ben senin peşinden ölene kadar hiç ayrılmam. Ben seni bir kardeşim gibi seviyorum. Allah senden razı olsun.' dedi.

gamsız

Profesör
bunlar Allahın sadık kulları mıdır gamsız?
Allahın rızası bu yöndedir mi dersin?
NİYE KARDEŞİM ONLAR AYRIK OTLARIMI Kİ, AKPARTİLİ OLMAMAK İLLAİ Kİ ONLARIN OLMAMASINI GEREKTİRİR, REİSİN TAKDİRİ OYSA BİZE İTAAT DÜŞER, VARSA HAKLARINDA SAKINCANIZ BUYRUN AKPARTİ GENEL MERKEZİNE YAZIN YAZALIM YAZAYIM

ihvanistanbul

AkhenAton
NİYE KARDEŞİM ONLAR AYRIK OTLARIMI Kİ, AKPARTİLİ OLMAMAK İLLAİ Kİ ONLARIN OLMAMASINI GEREKTİRİR, REİSİN TAKDİRİ OYSA BİZE İTAAT DÜŞER, VARSA HAKLARINDA SAKINCANIZ BUYRUN AKPARTİ GENEL MERKEZİNE YAZIN YAZALIM YAZAYIM
mariam.jpeg

bu şahsa ne danışılacak bir sorar mısın ak parti genel merkezine?

ihvanistanbul

AkhenAton
niye?siz nietczhe denen sapıktan faydalanıyoruz diyosunuz methiyeler diziliyor forumda değil mi
maaş bağlayıp yerli ve milli başkanımızın yanına yerleştirip halkımızın parasını mı akıtıyoruz? ülkenin kaderi hakkında söz sahibi mi yapıyoruz? ülkenin sorunlarını çözsün diye kadro mu veriyoruz? bu kadına hangi vasfı dolayısıyla bu kadro verildi dersin? bir izahın var mı?

kaldı ki ben nietche denilen adamı okuyorsam yazıyorsam seviyorsam nefret ediyorsam bu beni bağlar. Ben bunu okumak için senin parasını ödediğin sarayda oda, verginden maaş almıyorum değil mi?

bi husben

Kıdemli Üye
maaş bağlayıp yerli ve milli başkanımızın yanına yerleştirip halkımızın parasını mı akıtıyoruz? ülkenin kaderi hakkında söz sahibi mi yapıyoruz? ülkenin sorunlarını çözsün diye kadro mu veriyoruz? bu kadına hangi vasfı dolayısıyla bu kadro verildi dersin? bir izahın var mı?

kaldı ki ben nietche denilen adamı okuyorsam yazıyorsam seviyorsam nefret ediyorsam bu beni bağlar. Ben bunu okumak için senin parasını ödediğin sarayda oda, verginden maaş almıyorum değil mi?

vasfı varki görevlendirilmiş. bu yaşta bir kadını linç etmek doğru mu?

selçuk bayraktarada zamanında guvenmeyip projeerine izin verilmeseydi su an övunduğumuz ihalarımız belkide olmayacaktı

ihvanistanbul

AkhenAton
vasfı varki görevlendirilmiş. bu yaşta bir kadını linç etmek doğru mu?

selçuk bayraktarada zamanında guvenmeyip projeerine izin verilmeseydi su an övunduğumuz ihalarımız belkide olmayacaktı

Soruyorum sana vasfı nedir diye? vasfı varmış değil. selçuk bayraktar çıktı ben yerli iha yapacağım siha yapacağım eğitimim şu öğretimim şu uzmanlığım bu dedi. Berat albayrak için bile bi kılıf uyduruldu ekonomi dersi almış vs denildi bu hanım abla için soruyorum sana nedir bu kişinin vasfı? Benim vergimden niye pay alıyor? Benim için ne yapacak bu hanım abla?

gamsız

Profesör
Soruyorum sana vasfı nedir diye? vasfı varmış değil. selçuk bayraktar çıktı ben yerli iha yapacağım siha yapacağım eğitimim şu öğretimim şu uzmanlığım bu dedi. Berat albayrak için bile bi kılıf uyduruldu ekonomi dersi almış vs denildi bu hanım abla için soruyorum sana nedir bu kişinin vasfı? Benim vergimden niye pay alıyor? Benim için ne yapacak bu hanım abla?
ALLAH ALLAH KOSKOCA DEVLET DANIŞMAN SEÇMİŞ TOMBALADAN SEÇMEDİ HERHALDE BİYOGRAFİSİ VAR HAYATININ ROMANI DÖKÜLDÜ EKRANLARA, AFEDERSİN AMA SANA BANA MI SORACAKLAR KİMİ DANIŞMAN ALACAK NE İŞ YAPACAK, BİR İŞ YAPMAYACAKSA ONLARDA DÖKÜLÜR ORTAYA HEP BERABER REZİL EDERİZ ETMEYEN YAZMAYAN GAMSIZIN ALLAH BELASINI VERSİN

gamsız

Profesör
İHVANFORUM , KENDİSine danışman alır memur alır işçi alır, burada yönetici yapar banamı soracak Allahaşkına banamı hesap verecek

bi husben

Kıdemli Üye
sözcü gazetesi eskort bir kıza ait resmi mariam kavakçı dye servis etti.bu ahlaksızlığa ses çıkaranda olmadı hatta kendini muhafazakar görenler bile alıp paylaştı bu kızcağız linç edildi. yazıktır ayıptır.

ayrıca danışman olark atanması şahsi fikrime göre yanlış olmuş ve reise eksi puan kazandırmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...