Aklima Takilan Sorular…*

dilhuba

Profesör
Web sitesi
mustafababuroglu.sitemynet.com
AKLIMA TAKILAN SORULAR…*

· Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız? Millet olarak Dünya'da kaybolma kompleksimiz mi vardır?

· Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mülteciymişler gibi bakarız?

· Neden lokantalarda, "Sabahları sıcak çorba bulunur" yazar? Çorba aslında soğuk mu içilir, sıcak çorba bir farklılık mıdır?

· Neden otobüste falan insanlar bir siren sesi duyunca toplu halde sesin geldiği yere bakarlar? Giden aracın ambulans, itfaiye ya da polis aracı olduğunu öğrenmek insana ne kazandırır?

· Neden netteki anket sorularında "Fikrim yok" diye bir şık vardır? Fikri olmayan adam niye gidip fikri olmadığına dair şıkkı işaretler?

· Neden insanlar birbirlerine sarılınca sağ-sola sallanırlar?

· Neden öğrenciler ilköğretimin beşinci sınıfına kadar öğretmene "öğretmenim" diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlarlar?

· Neden sınavlarda "4 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da "4 doğru bil, bir doğru da bizden" şeklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

· Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan midir yoksa ondan tırstığımız için midir?

· Neden dükkanını kapatıp giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittiğini nasıl anlarız?

· Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izlediğini sanırlar ? Örn: Şu anda 70 milyon kişi bizi izliyor...

· Neden gözlerinden öperim denir? İnsan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var mıdır? Kimse kimseyi gözünden öpmüş müdür?

· Düğünlerde neden "Dom Dom Kurşunu" ile göbek atılmaktadır. "Bir avcı vurdu beni, bin avcı beni yedi" gibi sözler eşliğinde kendinden geçen başka milletler var mıdır?

· Neden bazı kadınlar hem (içlerini gösteren) beyaz pantolon giyip hem de olayı örtbas! etmek için bir çaba harcarlar? Mini etek olayı da buna dahildir...

· Neden tüm Türk filmlerinde sevişme sahnesi tam başlayacakken duvardaki tabloya zum girilir? Kameraman hatası midir, yönetmen inceliği mi?

· Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız gördüklerinde "inanmıyorum!" derler, inanılmayacak olan nedir?

· Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

SİZİN AKLINIZA TAKILAN SORULARIDA BEKLİYORUZ

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
benim de aklıma şu soru takılır.

hrisyiyanlar dinlerine saygı gösterirken neden bizimkiler islamiyetten korkuyolar.

normal bi adam şuç işlediğinde normal karşılanıyorda bir imam suç işlediğinde neden anormal görünür.