AKİT GAZETESİNE MAHKEMECE VERİLEN TEKSİP ler ve verilen cevaplar.

agbi

Yasaklı
akitin-ikamet-onayi-ciaden-baslikli-fethullah-gulen-cia-elamanlarinin-referans-mektubuyla-ikamet-izni-aldi-iftirasina-mahkeme-tekzip-verdi.jpg

akitin-ikamet-onayi-ciaden-baslikli-fethullah-gulen-cia-elamanlarinin-referans-mektubuyla-ikamet-izni-aldi-iftirasina-mahkeme-tekzip-verdi-2.jpg

akitin-ikamet-onayi-ciaden-baslikli-fethullah-gulen-cia-elamanlarinin-referans-mektubuyla-ikamet-izni-aldi-iftirasina-mahkeme-tekzip-verdi-3.jpg

Yeni Akit'in "İkamet onayı CIA’den" başlıklı haberine tekzip kararı

Yeni Akit Gazetesi'nin "İkamet onayı CIA’den" başlıklı sür manşet haberiyle ilgili mahkeme tekzip yayınlanmasına karar verdi.

Yeni Akit Gazetesi,21 Ocak 2014 tarihinde,"İkamet onayı CIA’den" başlıklı sür manşet’ten haber yayınlamıştı.

Ankara 13. Sulh Ceza Mahkemesi,"İkamet onayı CIA’den" başlıklı söz konusu sür manşet haberi ile ilgili,Yeni Akit Gazetesi'nin tekzip yayınlamasına karar verdi.

Sayın yönetim herhalde cevap verme hakkımız vardır değilmi BU YALANLANAN HABER İÇİN F.GÜLEN İTHAM EDİLMİŞTİ.İSLAM da CEVAP HAKKI VARDIR

agbi

Yasaklı
akit-yazari-hasan-karakayanin-cemaate-sorusturma-ya-da-necip-hablemitoglu-suikasti-baslikli-iftiralarina-cevap.jpg

HABLEMİTOĞLU'NDAN KARAKAYA'YA:İSPATLAYAMAZSAN ********SİN

Akit gazetesi yazarı Hasan Karakaya,Hablemitoğlu,Şengül Hablemitoğlu,haber,haberlerGündem - 09 Temmuz 2014 20:08Akit gazetesi yazarı Hasan Karakaya bugünkü köşesinde;suikast sonucu öldürülen Necip Hablemitoğlu’na iftiralarda bulundu. Karakaya'ya yanıt Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu’ndan geldi.

İktidar yanlısı medyanın hizmet hareketine karşı uyguladığı bu kara propaganda taktikleri,28 Şubat döneminde darbecilerin güdümündeki medya faaliyetlerini anımsatıyor. Yandaş kalemler ise kaynağı belirsiz iddialarla algı oluşturma yarışında.

Yazdığı iftira,kin ve nefret içerikli yazıları ile kamuoyunun yakından tanıdığı Hasan Karakaya,Yeni Akit gazetesindeki bugünkü yazısında yine akıl almaz bir iftiraya imza attı. 18 Aralık 2002 tarihinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden yazar Necip Hablemitoğlu'nu yazısına konu eden Karakaya,cinayeti Hizmet hareketi ile irtibatlandırmaya çalıştı.

AKİT Hasan Karakaya,hiçbir delile dayanmaksızın ortaya attığı iddiasında,Hablemitoğlu'nun yazdığı Köstebek kitabını yayınlatmamak için 500 bin dolar aldığı ve parayı almasına rağmen kitabı basacak yayınevi aramaya koyulduğu için öldürüldüğü iftirasını ortaya attı. Bahsi geçen para teklifinin hizmet hareketinden geldiğini ima eden Karakaya'nın iftirası ise aynı gün,merhum Hablemitoğlu'nun eşi Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu tarafından yalanlandı. Hasan Karakaya'nın daha önce de eşi ile alakalı ortaya attığı iftiralarından dolayı tazminata mahkum olduğunu belirten Hablemitoğlu,“Hasan Karakaya,yazısında bahsi geçen para alma iddialarına karşılık tarafımızdan açılacak bir dava ile karşı karşıya kalacaktır.” dedi.

Hablemitoğlu cinayeti,Ergenekon soruşturmalarında yeniden gündeme gelmişti.

Hablemitoğlu cinayeti 2012 yılında Ergenekon soruşturmaları kapsamında tekrar gündeme gelmişti. Ergenekon sanıkları arasında yer alan Osman Yıldırım,12 Mart 2008 tarihli ifadesinde Hablemitoğlu cinayeti ile ilgili olarak şunları söylemişti:“Aralık 2002'de İbrahim Genç,Veli Küçük,Muzaffer Tekin,Esen Türkyılmaz ve Osman Gürbüz'ün de bulunduğu bir yazıhanede Gürbüz,bana ‘Necip Hablemitoğlu'nu öldürebilir misin?' diye sordu. Bunun karşılığında da 1 milyon dolar vereceklerini söyledi. Ben ise kendisini tanımadığımı söyledim,bundan dolayı da tekliflerini reddettim. Bunun üzerine Veli Küçük,Osman'a dönerek,‘Osman bu iş gene sana düştü' şeklinde talimat verdi. Daha sonraki günlerde Hablemitoğlu'nun öldürüldüğünü duydum. Olaydan 6-7 ay sonra Gürbüz,bana ‘Hablemitoğlu'nun parasını masalarda bitirdik' dedi.”

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu,Hasan Karakaya'ya Twitter üzerinden böyle tepki gösterdi:

akit-yazari-hasan-karakayanin-cemaate-sorusturma-ya-da-necip-hablemitoglu-suikasti-baslikli-iftiralarina-cevap-2.jpg

akit-yazari-hasan-karakayanin-cemaate-sorusturma-ya-da-necip-hablemitoglu-suikasti-baslikli-iftiralarina-cevap-3.png

dostluk

Kıdemli Üye
şimdi akitle uğraşıyorsunuz anlaşılan ..sizi ençok iyi tanıyanlarla ,sizin ipliğinizi pazara çıkaranlarla daha çok uğraşıyorsunuz..

agbi

Yasaklı
yeni-akit-gazetesinin-gulenin-finansoru-yahudi-vakiflari-baslikli-yahudi-vakif-hizmetin-onculuk-ettigi-okullara-bagis-yapti-iftirasina-mahkeme-tekzip-verdi.JPG

Yeni Akit Gazetesi,24 Ocak 2014 tarihinde,'Gülen'in finansörü Yahudi vakıfları' başlığıyla manşet haberi yayınlamıştı.
Yeni Akit Gazetesi'nde yayınlanan 'Gülen'in finansörü Yahudi vakıfları' başlıklı haber hakkında tekzip kararı verildi
İŞTE TEKZİP KARARI:

yeni-akit-gazetesinin-gulenin-finansoru-yahudi-vakiflari-baslikli-yahudi-vakif-hizmetin-onculuk-ettigi-okullara-bagis-yapti-iftirasina-mahkeme-tekzip-verdi-2.jpg

yeni-akit-gazetesinin-gulenin-finansoru-yahudi-vakiflari-baslikli-yahudi-vakif-hizmetin-onculuk-ettigi-okullara-bagis-yapti-iftirasina-mahkeme-tekzip-verdi-3.jpg

dostluk

Kıdemli Üye
biri Atatürkçü biri Müslüman dostu kime inanılır..

bugün gazetesinde zaman gazetesinde bu haberler zamanında çıktı..hiç bu add li kadın gibi düşünülmüyordu..

Danıştay saldırısında tutuklanan Osman Yıldırım, Ergenekon'u soruşturan Savcı Zekeriya Öz'e verdiği ifadede, örgütün Hablemitoğlu suikasti için de Osman Gürbüz'le anlaştığını söylemişti. Yıldırım'ın sorguda “Hablemitoğlu cinayetini bana 2-2.5 milyon dolara vermek istediler. Ben cezaevinde birçok itirafçı ile görüştüğüm için bilirim, 'Bu cinayeti işlediğimde devlet bana sahip çıkacak mı?' diye sordum. Garanti verilmeyince ben de çekildim” dediği ileri sürüldü.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
konuyu açan vatandaş bende engelil oludğu için ne yazdığını okumadım, merak edip açmadım da.

Ancak şunu rahatlıkla yazabiliim ki: son dönemlerde akit gazetesi müthiş bir yandaşlık içinde ve maalesef çok sayıda YALAN yazabiliyor.

bu hiç doğru değil, müslümana asla yakışmayan bir çirkinlik.

CEMAAT MEDYASI DA, AKP MEDYASI DA yalan konusunda sabıkalılar.

agbi

Yasaklı
biri Atatürkçü biri Müslüman dostu kime inanılır..

bugün gazetesinde zaman gazetesinde bu haberler zamanında çıktı..hiç bu add li kadın gibi düşünülmüyordu..

Danıştay saldırısında tutuklanan Osman Yıldırım, Ergenekon'u soruşturan Savcı Zekeriya Öz'e verdiği ifadede, örgütün Hablemitoğlu suikasti için de Osman Gürbüz'le anlaştığını söylemişti. Yıldırım'ın sorguda “Hablemitoğlu cinayetini bana 2-2.5 milyon dolara vermek istediler. Ben cezaevinde birçok itirafçı ile görüştüğüm için bilirim, 'Bu cinayeti işlediğimde devlet bana sahip çıkacak mı?' diye sordum. Garanti verilmeyince ben de çekildim” dediği ileri sürüldü.

İSLAMİYETTE Bir ihtilaf var ise HİRİSTİYANI & MUSEVİSİ de hatta ATEİST ti bile AYNI EŞİT HAKLARA SAHİPTİR SEN İU DERNEĞE ÜYESİN SANA İNANMAM YOKTUR İSLAM da

Ayrıca ben İLERİ SÜRÜLÜR SÜRÜLMÜŞ diye fikir üretmiyorum bak aşağıdaki RESİM e DİLSİZ ŞEYTAN TANIMLAMASI YAPILMIŞ. HAKSIZLIK VEYA BİLEREK YAPILAN HATA KARŞISINDA.

akit-yazari-yavuz-bahadiroglu-akit-gazetesinin-fethullah-gulen-hocaefendinin-muhterem-validelerine-attigi-rabin-iftirasi-uzerine-akite-veda-yazisi-yazdi.jpg

dostluk

Kıdemli Üye
hablemitoğlu konusuyla annelere hürmetsizlik konusu eş değer bir konu değil..yavuz bahadıroğlunu taktir ettim..

bir türkan saylanla ,hablemitoğluyla Müslüman severin şahitliği ayynı değil benim gözümde..

Kur’an-ı kerimde Allahü teâlâ, (İki erkek şahit tutun, eğer iki erkek bulunmazsa, doğruluğuna güvendiğiniz bir erkekle iki kadın şahit olmalıdır. O iki kadından biri, unutursa, diğeri hatırlatsın) buyuruyor. (Bekara 282)

agbi

Yasaklı
hablemitoğlu konusuyla annelere hürmetsizlik konusu eş değer bir konu değil..yavuz bahadıroğlunu taktir ettim..

bir türkan saylanla ,hablemitoğluyla Müslüman severin şahitliği ayynı değil benim gözümde..

Kur’an-ı kerimde Allahü teâlâ, (İki erkek şahit tutun, eğer iki erkek bulunmazsa, doğruluğuna güvendiğiniz bir erkekle iki kadın şahit olmalıdır. O iki kadından biri, unutursa, diğeri hatırlatsın) buyuruyor. (Bekara 282)

Yarın sana AYET GETİRECEĞİM HIRSIZLIK KONUSU İLE İLGİLİ HİRİSTİYAN la SAHABİ nin eşit yargılama konusu ile ilgili

BİR İNSAN MÜSLÜMAN OLABİLİR AMA MÜSLÜMAN SIFATLARINI TAŞIMASI LAZIM İFTİRA HAKAERET ETMEK MÜSLÜMANSIFATI DEĞİLDİR.KADIN YALANCISIN DİYOR O ZAMAN KARAKAYA nın BUNU İSPAT ETMESİ GEREKİYOR BİR MÜSLÜMAN OLARAK EDEMİYORSA TOPLUMA KÖTÜ ÖRNEK TİR

agbi

Yasaklı
akit-yazari-yavuz-bahadiroglu-akit-gazetesinin-fethullah-gulen-hocaefendinin-muhterem-validelerine-attigi-rabin-iftirasi-uzerine-akite-veda-yazisi-yazdi.jpg

DİLSİZ ŞEYTAN ?

akitin-rabin-oglu-fethullah-iftirasina-cevap.jpg

Akit yalan ve iftirada sınır tanımıyor:Rabia’yı Rabin yaptılar

Akit gazetesi iftira ve yalan üzerine kurulu gazeteciliğe hız kesmeden devam ediyor. Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında bugün 1. sayfadan verilen ‘Rabin oğlu Fetullah’ başlıklı asılsız ve düzmece haber de öğleni görmeden yalanlandı.

Hocaefendinin muhterem validesinin halk arasında "REFİA" olarak tanınan ismi resmi kayıtlardaki "RABİA" ...

Yalan bülteni gazete,Hocaefendi’nin merhume annesinin Rafia diye bilinen ancak resmi kayıtlarda Rabia olarak geçen isminin,bir Yahudi ismi olan Rabin olduğu şeklinde çirkin bir iftira attı. Hocaefendi hakkında algı operasyonu yapmaya çalışan Akit adlı yayın organının delil olarak gösterdiği ‘Pasaport İstek Formu’ belgesine dikkatli bir şekilde bakıldığında aslında iddia ettiklerinin aksine Rabia yazdığı çıplak gözle görülüyor. Hocaefendi’nin kimlik bilgilerinde de anne bölümünün karşısında Rabia yazdığı açıkça görülüyor. Hocaefendi’nin verdiği vekaletnamelerde de anne adının Rabia olarak yazıldığı görülüyor.

akitin-rabin-oglu-fethullah-iftirasina-cevap-2.jpg

İftira ile algı operasyonu yapıyorlar

Akit yalan ve iftirada sınır tanımıyor:Rabia’yı Rabin yaptılar. Akit adlı hükümet yandaşı gazete,edep haya sınırlarını aşarak Hocaefendi ve ailesi için Yahudi kökenli şeklinde bir algı oluşturup karalamayı amaçlıyor. Haberle ilgili açıklama yapan Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatı Nurullah Albayrak,“‘Rabia’ yazan isim ‘Rabin’ diye sunularak oluşturulan senaryo,gelinen kara propagandanın seviyesini göstermesi açısından önemlidir. İyi niyet yoksunu kişilerin kendi görme kusurlarından kaynaklı hatayı dahi bir senaryoya dönüştürme çabaları yapılan saldırıların ne kadar bilgi kaynaklı olduğunu göstermesi açısından da manidardır.” şeklinde konuştu.

En ufak bir teyit çabası yok

Avukat Albayrak,araştırma,bilgiyi teyit etme gibi en basit gazeteciliğin gereklerinin yapılmadığın ifade ederek,hazırlanan haberle ilgili olarak yasal haklarını savunacaklarını açıkladı.

RABİA YAZDIĞI ÇOK NET OKUNUYOR. RABİN DİYEREK MİLLETİN GÖZÜYLE,AKLIYLA ALAY EDİYORLAR.

akitin-rabin-oglu-fethullah-iftirasina-cevap-3.jpg

agbi

Yasaklı
yeni-akitin-gulen-ozala-hakaretler-yagdirmis-iftirasina-mahkemeden-tekzip-karari.jpg

Yeni Akit'te yayınlanan "Gülen Özal'a Hakaretler Yağdırmış" başlıklı haber hakkında tekzip kararı verildi.

Yeni Akit Gazetesi'nin haberine tekzip kararı

Yeni Akit Gazetesi,18 Nisan 2014 tarihinde "Gülen Özal'a Hakaretler Yağdırmış" manşetiyle haber yayınlamıştı.
Ankara Sulh Ceza Mahkemesi,‘"Gülen Özal'a Hakaretler Yağdırmış" başlıklı söz konusu manşetle ilgili,Akşam Gazetesi'nin tekzip yayınlamasına karar verdi.

hocaefendi-turgut-ozal-1.jpg

yeni-akitin-gulen-ozala-hakaretler-yagdirmis-iftirasina-mahkemeden-tekzip-karari-2.png