Ak Saray Cami yapılıyor

zülcenaheyn

Asistan
YjOrNz.png

DESIFRE

Yasaklı
Minareyi Calan kilifinimi Hazirliyor ?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Saray halka açık mı ki binlerce kişinin namaz kılabileceği bir cami yapılıyormuş anlayamadım. Twetterde her yazılana itibar etmemek lazım.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Açık neden olmasın ki...

Mescid-i Nebevi halka kapalı mıydı..?

zülcenaheyn

Asistan
Hatırladığım kadarıyla Beştepe Ankara tepesinde, merkeze pek yakın değil. İnsanlar oradaki camiye nasıl gidecek orasını anlamadım.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Hemen yanıbaşımızda olduğu için söyleyebilirim. Cumhurbaşkanlığı sarayı sınırları içinde. Halka açık olacağını sanmıyorum. Eğer saray ile araya bir sınır çekilir, halka bir kapı açılırsa olabilir. Yoksa güvenlik açısından sıkıntı yaşanabilir.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hemen yanıbaşımızda olduğu için söyleyebilirim. Cumhurbaşkanlığı sarayı sınırları içinde. Halka açık olacağını sanmıyorum. Eğer saray ile araya bir sınır çekilir, halka bir kapı açılırsa olabilir. Yoksa güvenlik açısından sıkıntı yaşanabilir.

Benim tahminim de bu yönde. Bu sebeple de konu başlığındaki twette yazan BİNLERCE KİŞİNİN NAMAZKILABİLCEĞİ BÜYÜKLÜKTE lafı biraz abartı olabilir. Belki daha kücük bir cami yapılacaktır.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Benim tahminim de bu yönde. Bu sebeple de konu başlığındaki twette yazan BİNLERCE KİŞİNİN NAMAZKILABİLCEĞİ BÜYÜKLÜKTE lafı biraz abartı olabilir. Belki daha kücük bir cami yapılacaktır.

Çok büyük bir cami .

Bu yönden bakınca halka açık olabilir diye düşünüyor insan. Cami ile saray arasında yeni bir inşaat daha var.

talib

Kıdemli Üye
Nurcuları, mihrcileri ve adnancıları üzelim biraz :)

Mehdi Ak minareye inecekmiş ya, şimdi Ak Saray'a Camii yapılıyor ise, o minareyi yaptıran, aslında oraya inmiş demektir bir nevi... Mehdi, Erdoğan olmasın :)