"Ak Partiye oy veren elleriniz kurusun" 3.Ordu komutanı Saldıray Berk

manifesto

Yasaklı
"Ak Partiye oy veren elleriniz kurusun" 3.Ordu komutanı Saldıray Berk

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı 240 kilometre uzaklıkta bulunan Başbağlar köyünü 2008 yılı mayıs ayında ziyaret eden 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk yaptığı konuşmalar ile AK Parti'ye ve başbakana ağır eleştirilerde bulundu.

Daha önce de hükümete yönelik ağır eleştiriler ile internette yayınlan ses kayıtları ile gündeme gelen Orgeneral Saldıray Berk bu kez de muhafazakar yapısı bilinen ve 1993 yılında 33 vatandaşını şehit veren Başbağlar köyünde hükümete yönelik yaptığı ağır eleştirilerle gündeme geldi.

Orgeneral Saldıray Berk ile üst düzey rütbelilerin Başbağlar köyünde bulunan ve Tunceli iline sınır olan jandarma Karakolunda inceleme sonrası köy halkıyla köy kahvesinde bir araya geldi.
Başbakan Memleketi Sattığını Biliyormusunuz
Köy kahvehanesinde köylünün sorunlarını dinleyen orgeneral Berk daha sonra Köy sakinlerine seçimlerde oylarını nereye verdiklerini sordu. Vatandaşlar tarafından Ak Partiye yanıtını alan Saldıray Berk “AK partiye oy veren elleriniz kurusun” dedi.

Bunun üzerine köy sakinlerinden Necati Aydınoğlu ( 70) “neden öyle diyorsunuz paşam bende verdim oyumu ” dedi. Necatı Aydınoğlun’a dönen orgeneral Saldıray Berk sen niye oyunu AK partiye verdin sorusuna karşılık Necati Aydınoğlu Kış aylarında İstanbul da ikamet ettiğini ve Nurettin Sözen zamanında İstanbullun susuzluktan kavrulduğunu Recep Tayip Erdoğan’ın Ak Parti den Belediye başkanı seçilmesinin ardından altı ay gibi kısa bir sürede bu sıkıntılarının giderilmesi üzerine Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ı sevdiği için oy verdiğini söyledi.

Cevabı tatmin edici bulmayan Berk “bu iyide memleketi sattığını da biliyormusun' dedi.

Onu bilmiyorum diyen Necat Aydınoğlu paşadan duyduğu bu kelimeler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Gerçekleşen bu kısa süreli ziyarette bir çok köylü vatandaşın da konuşmalara şahit olduğu öğrenildi.
Vatan ve milletini seven ve her fırsatta ülkede birlik mesajını veren Başbağlar köyü halkı 1993 yılında 27 vatandaşını kurşuna dizilmek suretiyle, 5 vatandaşını ise yanarak toplam 33 kişiyi şehit verdi. Orgeneral Saldıray Berk ile 2008 yılında yapılan bu kıssa görüşmede duyduklarına inanamayan köy halkı olayın şokunu halen üzerinde yaşıyor.

http://www.haber7.com/haber/20100712/Berk-AKPye-oy-veren-elleriniz-kurusun.php

SENİN DİLİN kurusun inşallah..

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR

manifesto

Yasaklı
Başbağların şerefli evlatlarına 33 şehit vermiş evlatlarına bu hakareti reva gören zihniyet tsk da
Varın gerisini siz düşünün
Bu millet Allah'a emanet
Ordumuz var diyip hiçbirşeye güvenmeyin derim ben
Başbağlar pkk baskınından sonra bir de SALDIRAY BASKININA uğramış
bir daha adımını atma o şerefli topraklara
Adamsan önce git yargıda hesap ver

fakiri

Kıdemli Üye
AKP, kendisine açıktan açığa böyle cephe almış insanları derhal görevelrinden azlederek hakim karşısına çıkarmalı ve ikitdar olduğunu kanıtlamalıdır.Yoksa, gösterilecek olası bir mülâyemet AKP'nin sonunu hazırlayan en büyük faktör olacaktır.

hirahos

Kıdemli Üye
Siyaset diline bulaşan askeri, meslekten atacaksın!

Bunun başka kurtuluşu YOK!

İnşallah, yeni anayasa değişikleri referandum ile yürürlüğe girerse, bu askerleri SİVİL YARGIYA sevk eden savcılar dönemi başlayacak. Yargıdaki hakimlerin haşa hepsi Ergenekoncu, darbeci, CHPli değil ya!

Sıkıysa o zamanda meydanda laf üretsinler!

isocan42

Asistan
nerde gördüm hatırlamıyom da geçen bi haber gördüm dü;

obama kendisini eleştiren ayrı düşen genelkurmay başkanını görevinden almış diye.

teheeeeyyy yavrum teheeeeeeyyyy

vah benim memleketimin haline ki ne vahhhh..

allah yardımcımız olsun.

(amin)

hirahos

Kıdemli Üye
Amin hakikaten Allah yardımcımız ola...

İnşallah iyi de olacaktır, biz atiden ümidliyiz.

Lakin, bu arada, yeni Anayasa değişikliği içerisinde işte bu soruna da ciddi çözüm için adımlar atılıyor. BUNDAN HABERİMİZ VAR MI? Sadece soruyorum. Size değil, umuma söylüyorum. İnşallah umulan olur ve yargı ve askeriyeye çeki düzen gelir. Umuyor ve diliyoruz. (Bir yol kazasına uğramaz isek: Yani referandumu etkileyecek şekilde tertipler, kışkırtmalar, terör ve müdahaleler olmaz ise...)

İşte bu manzaradan rahatsız olan partili partisizlerin Referandumda EVET kullanmaları gerekir. Makul, samimi ve tutarlı olmak lazım.

Yanlış anlaşılmasın, biz değişiklikleri bir "sihirli değnek" ve yeterli görmüyoruz. Amma bu kısmi değişiklikler inşallah daha büyük, daha ileri, daha kapsayıcı değişimllerin önünü açacaktır. Paketi okuyup anlamış biri olarak bunu söylüyoruz.

|SEÇKiN|

Profesör
hep kızdım tayyip beye bu yüzden...
bu aşağılık yahudi döllerini bir kez olsun -tıpkı rahmetli özal gibi- görevden almadığı, alamadığı için...
hadi bunu da yargıda kümelenen "kırmızı" mezheplilerin hegemonyası yüzünden yapamadı diyelim,
ama eğer bu referandumun arkasından da bu omuzu kalabalık nemrutlara haddini bildirmezse...
ona her zaman dua eden, destekleyen, içinde bulunduğu durumu anlamaya çalışarak mazur görmeye çalışan ben,
bu kez, kesinlikle...
kırmızı kartımı çıkaracağım, hemi de ilk seçimde!
yetti gaari be!
hele adamın ismine bakar mısınız!
saldıray!
biz de azılı buldok köpeklerine verilirdi bu isim...
belli ki, bu ülkenin sağ duyulu, inançlı insanlarını ısırsın diye verilmiş bu isim...

ıtri

Üye
Haberi okuyunca bende tepkimi koydum.
Ama,
Olay 2008 de olduysa,
Neden bu kadar geç haberimiz olmakta??
Kızan arkadaşlara da birşey hatırlatmak isterim:
Başbakan-Cumhurbaşkanı eğer Genelkurmay başkanını görevden alamazlarsa Bu tip adamları da görevden alamazlar.
Eğer Genelkurmay başkanını görevden alırsan diğerleri de tir tir titrer.
Yoksa , yoksa hiçbir şey olmaz.

hirahos

Kıdemli Üye
Haberin eski olmasının çok da önemi yok. 2 senedir mevcut yapıda değişen bir şey olmadı ki haber gerilerde kalmış olsun. Güncel sayılır. Bugün yarın tekrar etmeyeceğine de garanti olamaz.

Biz de bir şey hatırlatalım: 27 Nisan 2007, İnternet üzerinden sanal darbe yapıldığında bu HÜKUMET dimdik ayakta durmuş, karşılığını sert bir şekilde vermiş ve darbeyi akim bırakmıştı. Millet de referandum ve yeni seçimlerde HÜKUMETİNİN arkasında durmuştu.

28 Şubat da bu kadarı dahi YAPILMAMIŞTI!

Demek ki her düzelme birden olmuyor. İnşallah G.Kurmay başkanlarının Sivil Yönetimce görevinden alınabileceği zamanlara az kaldı. Mevcut Anayasa değişikliği paketinin bunun yolunu açacağına can u gönülden inanıyoruz. Allah mahcup etmesin.

agbi

Yasaklı
Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı 240 kilometre uzaklıkta bulunan Başbağlar köyünü 2008 yılı mayıs ayında ziyaret eden 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk yaptığı konuşmalar ile AK Parti'ye ve başbakana ağır eleştirilerde bulundu.

Daha önce de hükümete yönelik ağır eleştiriler ile internette yayınlan ses kayıtları ile gündeme gelen Orgeneral Saldıray Berk bu kez de muhafazakar yapısı bilinen ve 1993 yılında 33 vatandaşını şehit veren Başbağlar köyünde hükümete yönelik yaptığı ağır eleştirilerle gündeme geldi.

Orgeneral Saldıray Berk ile üst düzey rütbelilerin Başbağlar köyünde bulunan ve Tunceli iline sınır olan jandarma Karakolunda inceleme sonrası köy halkıyla köy kahvesinde bir araya geldi.
Başbakan Memleketi Sattığını Biliyormusunuz
Köy kahvehanesinde köylünün sorunlarını dinleyen orgeneral Berk daha sonra Köy sakinlerine seçimlerde oylarını nereye verdiklerini sordu. Vatandaşlar tarafından Ak Partiye yanıtını alan Saldıray Berk “AK partiye oy veren elleriniz kurusun” dedi.

Bunun üzerine köy sakinlerinden Necati Aydınoğlu ( 70) “neden öyle diyorsunuz paşam bende verdim oyumu ” dedi. Necatı Aydınoğlun’a dönen orgeneral Saldıray Berk sen niye oyunu AK partiye verdin sorusuna karşılık Necati Aydınoğlu Kış aylarında İstanbul da ikamet ettiğini ve Nurettin Sözen zamanında İstanbullun susuzluktan kavrulduğunu Recep Tayip Erdoğan’ın Ak Parti den Belediye başkanı seçilmesinin ardından altı ay gibi kısa bir sürede bu sıkıntılarının giderilmesi üzerine Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ı sevdiği için oy verdiğini söyledi.

Cevabı tatmin edici bulmayan Berk “bu iyide memleketi sattığını da biliyormusun' dedi.

Onu bilmiyorum diyen Necat Aydınoğlu paşadan duyduğu bu kelimeler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Gerçekleşen bu kısa süreli ziyarette bir çok köylü vatandaşın da konuşmalara şahit olduğu öğrenildi.
Vatan ve milletini seven ve her fırsatta ülkede birlik mesajını veren Başbağlar köyü halkı 1993 yılında 27 vatandaşını kurşuna dizilmek suretiyle, 5 vatandaşını ise yanarak toplam 33 kişiyi şehit verdi. Orgeneral Saldıray Berk ile 2008 yılında yapılan bu kıssa görüşmede duyduklarına inanamayan köy halkı olayın şokunu halen üzerinde yaşıyor.

http://www.haber7.com/haber/20100712/Berk-AKPye-oy-veren-elleriniz-kurusun.php

SENİN DİLİN kurusun inşallah..

ASİLTÜRK ün deşifrenin ABD karşıtı general dediklerinden birimi bu general

DEŞİFRE ile aynı düşüncede değilmi ?

AK partiye oy verenlere yakıştırdıkları YAF talar.