AK Parti'ye Koç Gölgesi | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

AK Parti'ye Koç Gölgesi

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
AK Parti'ye Koç Gölgesi


Koç Holding, AK Parti Genel Merkez binasının dibinde ikiz kule dikiyor. Koç Kuleleri, hakkındaki “kaçak” ve “ihmal sonucu yaşanan işçi ölümü” iddialarına rağmen sessiz sedasız yükseliyor.


GEZİ olaylarında sahibi oldukları Divan Oteli'nin kapılarını eylemcilere açmaları nedeniyle hükümet üyeleri tarafından eleştirilen Koç Holding yetkilileri ile ortakları, Ankara Söğütözü'nde AK Parti Genel Merkez binasının yanı başında Koç Kuleleri projesini hayata geçiriyor. 17 bin 780 metrekarelik bir alan üzerinde inşa edilen kulelerin 6 aya kadar tamamlanması planlanıyor. 32 katlı iki ana kulede 172 ofis ve 64 mağaza bulunuyor.


AİLE ŞİKAYETÇİ


İnşaatı süren Koç Kuleleri, üzücü bir olayla da gündeme gelmişti. 16 Ekim 2014’te 29 yaşındaki Rıza Açıkgöz, 17. kattan düşerek yaşamını yitirmişti. Açıkgöz'ün ailesi, ihmalleri olduğu iddiasıyla sorumlulardan şikayetçi olmuştu.


MAHKEMELİK


Hayli iddialı bir projeye imza atan Koç Holding ile ortaklarının, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi'yle de başı dertte. Büyükşehir Belediyesi görevlileri, ikiz kulelerde aykırı yapılaşma olduğu gerekçesiyle idari para cezası kesti. Sonrasında ise sıkıntılı bölümler için yıkım kararı alındı. Proje sahipleri ise itiraz yoluna giderek konuyu mahkemeye taşıdı.OTOPARK CEZASI


Son olarak Çankaya Belediyesi, 17 Aralık 2014'te bodrum katında otopark alanlarının amaç dışı kullanıldığını tespit ederek, İmar Kanunu'nun 42. maddesi gereğince idari para cezası verdi. Koç Holding ve ortaklarının 1 aylık sürede tespit zabtında belirtilen yerleri projeye uygun hale getirmemesi durumunda belediye görevlileri, İmar Kanunu'nun 32. maddesine dayanarak o yerler için yıkım kararı alacak.


BiRi KOÇ’A DiĞERi ONLARA


Vahdet Gazetesine konuşan Koç Kuleleri projesi ortaklarından CHP Milletvekili Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediyesi'yle yaşadıkları sıkıntının otopark sayısının fazlalığından kaynaklandığını söyledi. Normalde otopark sayısının fazlalığının değil, eksikliğinin sorun olduğunu belirten Aygün, mahkemeye başvurarak, Büyükşehir'in verdiği para cezası ve yıkım için yürütmeyi durdurma kararı aldıklarını ifade etti. Çankaya Belediyesi’nin de 110 bin TL idari para cezası verdiğini aktaran Aygün, belirtilen hususları dikkate alacaklarını söyledi.


YAZA KADAR BİTECEK


Haziran-Temmuz ayları arasında tamamlanması öngörülen Koç Kuleleri'nde bir kulenin tamamen Koç Holding'e tahsis edileceğini belirten Sinan Aygün, diğer kulenin de geri kalan ortaklara ait olduğunu kaydetti.

http://www.habervaktim.com/haber/401625/ak-partiye-koc-golgesi.html
 
Üst