AK Parti´den CHP ye bir oy giderse Saadet Partisi´ne üc oy gider

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Yönetici kardeşlerden özür dilerim. Bu eleştiriyi ayrı yazmak daha uygun olur kanaatim gelmiş.

Hiç kimse halkın oylarını cebinde görmesin.
AKP'den CHP'ye oy gidermiş, yok SP'ye oy gidermiş. Böyle mantıksız hareketler kimlerin tarzıdır, zihinlerinize havaldir.

Yanlışa yanlış ile mukabele edilmemelidir.

AKP iktidar için "Ya AKP ya CHP" dedi.

SP'li kardeşler bu oyunu bozmak için "Korkmayın AKP düşerse CHP değil SP" gelir diyor. Hataya hata ile mukabele ediyor.

CHP'den niye rahatsız oluyoruz.Niye iktidara gelmsinden korkuyoruz. Halktan kopuk olduğu için, halkın değerlerine düşman oldukları için. CHP'li olmayan herkeze bölücü nazarı ile baktıkları için.

Halkın oyunu cebinde saymak da halktan kopukluktur. Halkın tercihine saygı duymamak ve kendi tuttuğu parti dışında oy verenleri düşman görmek ve-veyahut düşman tavır takınmak CHP'li olmaktır.

Şu da unutlmasın. Nasıl bir şirketin idarecileri sirketin ortakları olmak lazım değildir. Mesela, bir dükkanı idare eden bir idareci, dükkan sahibinin idarecisidir, dükkan sahibinin sahibi, efendisi değildir. Kati olarak denir; "idareci, dükkan sahibinin hizmetkarıdır"

Aynen öyle, şu devlet halkındır. Halk devletin değil.
Hhalkın idarecileri, halkı değil devleti halk namına idare ediyor. Sahib, efendi değiller, hizmetkardırlar.

Herkezin hizmetkarını seçme hakkı vardır.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Maksut İbrahim kardeşim, alıntıladığın kısımdaki söz de esas espri "birinciyiz" sözü değil "partiyiz" sözüdür.

Herkez, kendi taraf olduğunu birinci görmek ister. Normal olan budur.

Ama "partiyiz" söylemi tehlikeli bir tarzdır.

Elbette, inandığımız kendi partimizi için mücadele etmek vecibedir. Güzeldir. Hoşdur.

Ama sanki o partinin mensubuymuş gibi "partimiz" demek tarafgirliktir.

Tarafgir siyaset ise meleği şeytan, şeytanı melek gösterir.

Hak ve hakikat hesabına taraf olmak ise güzeldir.

|SEÇKiN|

Profesör
Sevgili Saadet Partili kardeşler,
Parti amaç değildir, parti bir araçtır, vasıtadır. İnançlarınızın hayata hakim kılınması yolunda kullanılabilecek bir vasıta.
Yazdıklarınıza bakınca partiyi bir amaç haline getirdiğiniz anlaşılıyor. bu vesileyle de kullandığınız ifadeler, terim ve tanımlar çok incitici oluyor. aradaki din kardeşliği bağlarını falan hiç sayabiliyorsunuz. bilvesile iş geliyor burada ve özelde ERBAKAN hocayı, genelde ise partiyi putlaştırma noktasına varıyor.

Bakın güzel kardeşlerim, siz bana ne derseniz deyin, nasıl hakaret ederseniz edin, siz gene de benim dünya/ahiret kardeşlerimsiniz. Sizleri Allah için seviyorum. Benim için ERBAKAN hoca ile TAYYİP BEY arasında bir fark yoktur. insani açıdan, ve bir müslüman olarak elbette.... geçmişte ERBAKAN hocamızın arkasından yüzlerce mitinge katılmış, afişler asmış, koşuşturmuşumdur... ama bunu Allah rızası için yaptım. tıpkı bugün TAYYİP bey için hangi amaçla hizmet ediyorsam, aynı duygularla...

şayet TAYYİP beyden daha ileri seviyede, vatanıma, ülkeme, dinim ve inançlarıma hizmet edebileceğine inandığım biri gelirse hemen onun arkasında yer alır, onun kazanması için gayret ederim. çünkü ben ERBAKAN hoca yahut TAYYİP bey için hizmet etmiyorum, ben inançlarım için hizmet ediyorum, partileri, kişileri sadece bu yoldaki bir vasıta olarak görüyorum. ama biz böyle düşününce siz hemen "kıblesini değiştirenler" muamelesi çekmeye başlıyorsunuz. Allahtan korkun, bu kadar zulmetmeyin kardeşlerinize. benim kıblem saadet partisi ya da ak parti değildir, benim kıblem bellidir. ama siz, saadet partisini kıble olarak telakki etmeye başlayınca bizler kıblesini değiştirenler gibi algılanmaya başlıyoruz. bu hakka, hukuka reva mıdır?

biz size demek istiyoruz ki, kişiler, şahıslar, partiler önemli değildir, önemli olan hangisinin ülkeme ve inançlarıma daha ziyade hizmet edebileceğidir. tam yüz yıldır bu ülkenin ekmeğine kan doğrayan, siyonizm'in ileri karakolu gibi çalışan zalim ve müstebit ergenekon terör örgütünü -öncelikle- bu ülkeden tezimlemedikçe sizin partinizin, iktidarınızın ne önemi var... gördük işte, hoca 9 ay bile zor oturabildi o koltuğa, rodeo atı gibi salladılar ve fırlattılar. sizden anlamanızı istediğimiz şey budur, gelin beraber olalım, birlik olalım, bu zalimleri elbirliği ile yenelim, alt edelim, bu heyülayı dağıtıp temizleyelim beraberce bu ülkeden, sora nasıl bilirseniz öyle davranın. görüyorsunuz ki adamlar yüz yıldır bütün kaleleri zaptetmişler, örümcek ağı gibi, ahtapot gibi her yeri işgal etmişler. devlet gücünü arkasına alarak bu zalimlerle cenk ediveren bugün erbakan hoca da olabilirdi, Allaha yemin ederim ki, öyle olaydı onun da arkasında olur, ölümüne ona destek verebilirdim. ama bugün bu zalimlerin karşısına kader tayyip beyi çıkardı. sizlerse onun gücünü azaltmak, etrafını boşaltmak, bu zalimlerle olan kavgasında tek başına bırakmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.

ezcümle, bizim partimiz inançlarımızdır, ülkemizdir.

ıtri

Üye
Parti amaç değildir, parti bir araçtır, vasıtadır. İnançlarınızın hayata hakim kılınması yolunda kullanılabilecek bir vasıta.
Yazdıklarınıza bakınca partiyi bir amaç haline getirdiğiniz anlaşılıyor. bu vesileyle de kullandığınız ifadeler, terim ve tanımlar çok incitici oluyor. aradaki din kardeşliği bağlarını falan hiç sayabiliyorsunuz. bilvesile iş geliyor burada ve özelde ERBAKAN hocayı, genelde ise partiyi putlaştırma noktasına varıyor.

Bakın güzel kardeşlerim, siz bana ne derseniz deyin, nasıl hakaret ederseniz edin, siz gene de benim dünya/ahiret kardeşlerimsiniz. Sizleri Allah için seviyorum. Benim için ERBAKAN hoca ile TAYYİP BEY arasında bir fark yoktur. insani açıdan, ve bir müslüman olarak elbette.... geçmişte ERBAKAN hocamızın arkasından yüzlerce mitinge katılmış, afişler asmış, koşuşturmuşumdur... ama bunu Allah rızası için yaptım. tıpkı bugün TAYYİP bey için hangi amaçla hizmet ediyorsam, aynı duygularla...

şayet TAYYİP beyden daha ileri seviyede, vatanıma, ülkeme, dinim ve inançlarıma hizmet edebileceğine inandığım biri gelirse hemen onun arkasında yer alır, onun kazanması için gayret ederim. çünkü ben ERBAKAN hoca yahut TAYYİP bey için hizmet etmiyorum, ben inançlarım için hizmet ediyorum, partileri, kişileri sadece bu yoldaki bir vasıta olarak görüyorum. ama biz böyle düşününce siz hemen "kıblesini değiştirenler" muamelesi çekmeye başlıyorsunuz. Allahtan korkun, bu kadar zulmetmeyin kardeşlerinize. benim kıblem saadet partisi ya da ak parti değildir, benim kıblem bellidir. ama siz, saadet partisini kıble olarak telakki etmeye başlayınca bizler kıblesini değiştirenler gibi algılanmaya başlıyoruz. bu hakka, hukuka reva mıdır?

biz size demek istiyoruz ki, kişiler, şahıslar, partiler önemli değildir, önemli olan hangisinin ülkeme ve inançlarıma daha ziyade hizmet edebileceğidir. tam yüz yıldır bu ülkenin ekmeğine kan doğrayan, siyonizm'in ileri karakolu gibi çalışan zalim ve müstebit ergenekon terör örgütünü -öncelikle- bu ülkeden tezimlemedikçe sizin partinizin, iktidarınızın ne önemi var... gördük işte, hoca 9 ay bile zor oturabildi o koltuğa, rodeo atı gibi salladılar ve fırlattılar. sizden anlamanızı istediğimiz şey budur, gelin beraber olalım, birlik olalım, bu zalimleri elbirliği ile yenelim, alt edelim, bu heyülayı dağıtıp temizleyelim beraberce bu ülkeden, sora nasıl bilirseniz öyle davranın. görüyorsunuz ki adamlar yüz yıldır bütün kaleleri zaptetmişler, örümcek ağı gibi, ahtapot gibi her yeri işgal etmişler. devlet gücünü arkasına alarak bu zalimlerle cenk ediveren bugün erbakan hoca da olabilirdi, Allaha yemin ederim ki, öyle olaydı onun da arkasında olur, ölümüne ona destek verebilirdim. ama bugün bu zalimlerin karşısına kader tayyip beyi çıkardı. sizlerse onun gücünü azaltmak, etrafını boşaltmak, bu zalimlerle olan kavgasında tek başına bırakmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.

Güzel cevap kardeşim. Daha önce Erbakan peşinde koşmadım ama oy verdim. Körü körüne hiç kimseye oy vermeyiz. Yazıya bende imzamı atıyorum.

Azimli

Ordinaryus
Maksut İbrahim kardeşim, alıntıladığın kısımdaki söz de esas espri "birinciyiz" sözü değil "partiyiz" sözüdür.

Elbette, inandığımız kendi partimizi için mücadele etmek vecibedir. Güzeldir. Hoşdur.

kardeş parti sözcüğüne takılmamak lazım
önemli olan partiyi ne olarak kullandığınızdır
kimilerine göre amaç, kimilerine göre araçtır.
parti benim için bir şemsiyedir
yağmur yağarsa, yada hiçbir gölgenin bulunmadığı bir yerde beyinleri kaynatacak kadar ısıtan bir güneş varsa o şemsiyeyi kullanırsınız.
havanın düzeldiğinden emin olursanız kapatır kaldırırsınız.

Azimli

Ordinaryus

yazdıklarınızla Erbakan hocayı anlamaktan ne kadar aciz olduğunuzu göstermişsiniz
Erbakan ı putlaştırıyorsunuz sözünü ise büyük bir gaf olarak algılamak istiyorum
Erbakan hocam bizzat Erbakancılar dışarı diyerek, bu iş parti purti meselesi değil bu bir davadır diyerek bu davada neden çalışmamız gerektiğini anlatmıştır.
Saadetlilerin söylediklerine incinirken! hergün Erbakan hocaya yapılan hakeretlerden incinmemeniz, yapılan çifte standartlara sessiz kalırken,saadetlilere seslenme ihtiyacı hissetmeniz düşündürücü doğrusu (helede bir zamanlar bu davaya hizmet etmiş biri olarak ) hocam bütün söylemlerinde yaşanabilir bir Türkiye yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya derken bütün insanlığın kurtuluşu için çalışmamız gerektiğini söyler
biz başbakan ın şahsıyla değil, yapılan yanlış icraatlerle ilgileniyoruz.

evet doğru söylüyorsunuz
bu siyonistler ahtapot gibi sarmış
oyunlarını öyle güzel oynuyorlarki bizi bizim içimizden çıkardıklarıyla vuruyorlar ve tereyağından kıl çeker gibi yapıyorlar
bizim cami cemaatimizde, cemaat liderlerimizde kullanılıyor.
tıpkı Abdülhamit han ın ipini çekerken Elmalılı Hamdi yazır ı, Saidi Nursi (HZ.) ni ve bunun gibi önemli büyükleri kullandıkları gibi.
Hocam bize herzaman söyler. ''yerde telleri açıkta olan bir elektrik kablosu görseniz, ve bu kabloya doğru ilerleyen gözleri görmeyen birini görseniz, bana ne diyemezsiniz, onu korumak için bütün gücünüzü kullanırsınız , işte sizde bu çarkın içinde gördüğünüz tehlikelerle ilgili uyarıda bulunmak zorundasınız'' der.
biz kimseye hakaret etmiyoruz
uyarıyoruz.
ama bu uyarılarımıza gelen hakaretlere anlayacakları dilden cevap veriyoruz.
işte siz bunu çözememişsiniz.

agbi

Yasaklı
AKP den daha AKp li olan AKP holiganları eskileri hortlatıp, hortlatıp koleni halinde bu kadar SAADET e saldırıyorsa!
bu demek oluyorki! SAADET partisi düşündüğümüzden dahada hızla yükseliyor :D
benim merak ettiğim birşey daha var :thinking:
bu kadar saldırırken, SAADET in yükselişine çelme takmak için elllerinden gelenden fazlasını yapmaya çalışırken, saadetin yükselişinin önlenemediğini görüp, kabul ettiklerinde nasıl çark edip, SAADET lilerden çok SAADET li olacaklar :thinking:
sabırla bekleyip görücez

Yavuz Hırsız düşüncesi ile SALDIRMALARINIZI başkalarına mal etmeyin.Açtığınız konular ve mesajlar ortada KİM SALDIRIYOR açıkça ortada.

BİZ MİLLİ GÖRÜŞ çüyüz Ne SP li nede Ak Partili değiliz.Yalanlara artık karnımız tok KULLANILMALARADA TOK uz artık.

Bir dahaki seçimde Allah cc yaşam verirse İddia ediyorum SP si % 10 belki bulur ama yaklaşır.

Fakat siz bir dahaki genel seçim sonucu her aman yaptığınızı yaparsınız YOK OLURSUNUZ başka Nic lere müraacat edersiniz
.

kardeş parti sözcüğüne takılmamak lazım
önemli olan partiyi ne olarak kullandığınızdır
kimilerine göre amaç, kimilerine göre araçtır.
parti benim için bir şemsiyedir
yağmur yağarsa, yada hiçbir gölgenin bulunmadığı bir yerde beyinleri kaynatacak kadar ısıtan bir güneş varsa o şemsiyeyi kullanırsınız.
havanın düzeldiğinden emin olursanız kapatır kaldırırsınız.

O Şemsiyeyi gördük 28 Şubat ı var etmek için Koltuk heveslilerin şemsiyelerini bile bile LADES oldular.

yazdıklarınızla Erbakan hocayı anlamaktan ne kadar aciz olduğunuzu göstermişsiniz
Erbakan ı putlaştırıyorsunuz sözünü ise büyük bir gaf olarak algılamak istiyorum
Erbakan hocam bizzat Erbakancılar dışarı diyerek, bu iş parti purti meselesi değil bu bir davadır diyerek bu davada neden çalışmamız gerektiğini anlatmıştır.
Saadetlilerin söylediklerine incinirken! hergün Erbakan hocaya yapılan hakeretlerden incinmemeniz, yapılan çifte standartlara sessiz kalırken,saadetlilere seslenme ihtiyacı hissetmeniz düşündürücü doğrusu (helede bir zamanlar bu davaya hizmet etmiş biri olarak ) hocam bütün söylemlerinde yaşanabilir bir Türkiye yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya derken bütün insanlığın kurtuluşu için çalışmamız gerektiğini söyler
biz başbakan ın şahsıyla değil, yapılan yanlış icraatlerle ilgileniyoruz.

evet doğru söylüyorsunuz
bu siyonistler ahtapot gibi sarmış
oyunlarını öyle güzel oynuyorlarki bizi bizim içimizden çıkardıklarıyla vuruyorlar ve tereyağından kıl çeker gibi yapıyorlar
bizim cami cemaatimizde, cemaat liderlerimizde kullanılıyor.
tıpkı Abdülhamit han ın ipini çekerken Elmalılı Hamdi yazır ı, Saidi Nursi (HZ.) ni ve bunun gibi önemli büyükleri kullandıkları gibi.
Hocam bize herzaman söyler. ''yerde telleri açıkta olan bir elektrik kablosu görseniz, ve bu kabloya doğru ilerleyen gözleri görmeyen birini görseniz, bana ne diyemezsiniz, onu korumak için bütün gücünüzü kullanırsınız , işte sizde bu çarkın içinde gördüğünüz tehlikelerle ilgili uyarıda bulunmak zorundasınız'' der.
biz kimseye hakaret etmiyoruz
uyarıyoruz.
ama bu uyarılarımıza gelen hakaretlere anlayacakları dilden cevap veriyoruz.
işte siz bunu çözememişsiniz.

AKLIN YETİYORSA AÇTIĞIM konuya gel Erbakan ın il siyasete adım attıktan sonraki gelişmeleri.

AKLIN yetiyormu ? Bilgin Yetiyormu ?

Bana birde Yüreğin yetiyormu diyorsunuz Ş.Tarım ın yazısına cevap onu bile anlatamıyorsunuz İşte savunduğunuz Ilgaz ıda gördük Bekaroğlunuda
.

Azimli

Ordinaryus
agbi; BİZ MİLLİ GÖRÜŞ çüyüz Ne SP li nede Ak Partili değiliz.Yalanlara artık karnımız tok KULLANILMALARADA TOK uz artık. [/QUOTE' Alıntı:
buna kargalar bile güler:O

Azimli

Ordinaryus

O Şemsiyeyi gördük 28 Şubat ı var etmek için Koltuk heveslilerin şemsiyelerini bile bile LADES oldular.

[/B].

28 şubatta ulusalcılararın kanallarında kimin fink atıp, 28 şubatcılara akıl hocalığı yaptığınıda gördük

agbi

Yasaklı
Azimli abla demişki

buna kargalar bile güler Hakat cümlesinin arkasınada bir resim koymuş :O Şimdi bu resim kargayı mı anlatıyor yoksa Azimli ablanın gülmesinimi anlatıyor.:O

Evet sizin gibi SİYASİ BAZDA MİLLİ GÖRÜŞÇÜ olmaktan ALLAH a sığınırım Azimli abla.

AKLINIZ YETİYORSA DAHA ÖNCEKİ BELİRTİĞİM KONUDA SİZİ BEKLİYORUM.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

z.

Peygamberimizin zamanindada, Peygamberimizin ölecegine inanmayan insanlar vardi.

Simdide Erbakan hocanin ölmesini istemeyen insanlar var.

Allah´im benim ömrümden al Erbakan hocama ver diyenler var.

Iste bu Erbakan hocayi Putlastirmaktir.

Bu ayeti okuyunda akliniza belkide birseyler gelir.

Muhammed ancak bir Peygamberdir. Ondan önce de nice peygamberler gelip geçmiştir, şimdi ölür veya öldürülürse, ök­çeleriniz üzerinde (geriye) mi döneceksiniz? Kim ökçeleri üze­rinde dönerse, Allah'a hiçbir zarar veremez. Allah şükredenlerin mükâfatını verecektir. (Ali imran süresi 144)

Sofuoglu

Ordinaryus

Bu güzel tesbite binayen yazimiz geneledir insaAllah

Bu gün insanları en çok helâk eden şeylerden birisi de siyasettir. O batağa düşmekten hazer ediniz, kalbi işgal ediyor, sonra da meşgul ediyor.

Bir kalpte iki sevginin yaşamasına imkân yoktur.
Masivâ girerse muhabbet-i Mevlâ sâkıt olur.
Muhabbet-i Mevlâ girerse mâsivâ sâkıt olur.

Bir muhabbet ki Hazret-i Allah'ın muhabbetini geçmişse, o kalpte muhabbetullah yoktur. Merbudiyet nereye ise o vardır; Hakk'a rabtetmişse kişi Hakk'tadır, halka rabtetmişse halktadır.
Kendimizi daima kontrol edelim. Hakk ile miyiz halk ile mi? Kalbimiz ne ile meşgul? Hepimiz geldik, hep göçücüyüz, göçerken meşgalemizle göçeceğiz.
Halka müteveccih bir kalbin Mevlâ ile merbudiyeti olamaz. Ancak Hakk'a yönelen bir kalp kalb-i selimdir.

Müslüman gönlünü Hakk'a bağlayacak, her işinde Allah için hareket edecek. Partiye-pırtıya bağlanmayacak.
Kalbini oraya verip kendini kaptırırsa Hakk'tan çözülmüş partiye bağlanmış olur. O gönül harabe haline gelir.
Meselâ sinek, balı tatlı olarak görünce hemen üzerine düşer fakat bu düşüş onun hayatına mâlolur.

Parti de böyledir. Bal gibi görünürse de, kalbi işgal ettiği zaman muhabbet-i Mevlâ'nın çıkmasına vesile olur.
Ebedî hayatı hiçe müncer eder.
Binaenaleyh siyaset saâdet! getirmez

Azimli

Ordinaryus
Peygamberimizin zamanindada, Peygamberimizin ölecegine inanmayan insanlar vardi.

Simdide Erbakan hocanin ölmesini istemeyen insanlar var.

Allah´im benim ömrümden al Erbakan hocama ver diyenler var.

Iste bu Erbakan hocayi Putlastirmaktir.

Bu ayeti okuyunda akliniza belkide birseyler gelir.

Muhammed ancak bir Peygamberdir. Ondan önce de nice peygamberler gelip geçmiştir, şimdi ölür veya öldürülürse, ök*çeleriniz üzerinde (geriye) mi döneceksiniz? Kim ökçeleri üze*rinde dönerse, Allah'a hiçbir zarar veremez. Allah şükredenlerin mükâfatını verecektir. (Ali imran süresi 144)
ölmesini dört gözle bekleyenlerin olması ne kadar normalse
ölmesini istemeyenlerin olmasıda o kadar normaldir
siz çok sevdiğiniz birisinin ölmesini istemediğinizde onu putlaştırmışmı oluyorsunuz? o halde oldukça fazla putunuz olmalı

bakış

Kıdemli Üye
siz çok sevdiğiniz birisinin ölmesini istemediğinizde onu putlaştırmışmı oluyorsunuz? o halde oldukça fazla putunuz olmalı
:):):)haklısın valla..

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

Her insanin belirlenmis bir günü vardir, ne bir an öne alinir nede bir an ertelenir.

Ben sevdigim insanlarin öleceginide biliyorum, kendiminde ölecegimi biliyorum.

Ben sevdigim insanlara Put gibi tapmiyorum.

Sevdigi insanlara Put gibi tapanlarada birsey demiyorum.

Ama Müslüman olan insan, Insana Put gibi tapmaz.

manifesto

Yasaklı
İstanbulda 6 belediyeyi akparti kaybetti
evet biride kartal
SP nin hiçbir iddiası yokken dahi oradan aday gösrererek binlerce oy aldı
Oysa SOL CHP adayında birleşmişti..
birkaçbin oy ile chp li aday kazandı

Bu konuşmaları hatırlamak iyi oldu
Sağın tek partisidir akp artık
MHP de solun taşeronudur
bu yüzden iyi düşünmeli

agbi

Yasaklı
AÇ TAVUK kendini buğday anbarında hissedermiş.

Azimli

Ordinaryus
Her insanin belirlenmis bir günü vardir, ne bir an öne alinir nede bir an ertelenir.

Ben sevdigim insanlarin öleceginide biliyorum, kendiminde ölecegimi biliyorum.

Ben sevdigim insanlara Put gibi tapmiyorum.

Sevdigi insanlara Put gibi tapanlarada birsey demiyorum.

Ama Müslüman olan insan, Insana Put gibi tapmaz.

aa bak bu çok büyük bir ilim:)
birgün öleceğini herkes bilemez :D
bunu bilse bilse ya ilim sahibi kişiler, yada müneccimler bilir :)
insanların kalbine girip içinemi bakıyorsunuz nerden biliyorsunuz kimin kimi ne kadar sevdiğini
karşıdan bakınca anlaşılır demeyin bende karşıdan bakınca bilmeye kalksam sizin ya agbi ye ya akp ye taptığınızı düşünürüm sonra
o zaman gel çık işin içinden çıkabilirsen