AHMET TAŞGETİREN'E KOLAY SORU VE CEVAPLAR - Ahmet Alp HAN | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

AHMET TAŞGETİREN'E KOLAY SORU VE CEVAPLAR - Ahmet Alp HAN

ahze21

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
3 Kas 2006
Mesajlar
550
Puanları
0
Yaş
43
'Fakir', gençlik vakitlerinde çok heyecanlı ve ateşin bir mizaca sahipti. Yani her an ağzımla ve elimle bir pot kırabilir, kalpleri ise paramparça edebilirdim, ettim de. Çok şükür, zor da olsa o halimi bir kalıba döküp yumuşatmayı başarabildim.Gençliğimde çok yanlışlarım oldu dedim ya... gerçekten de çok oldu. Hele biri var ki hala "yanlış" diye nitelendirmeye yanaşmıyor kalbim. Bir köşe yazarını kendime model almıştım. Kim mi? Bir vakitler cemaat ve Hocaefendi hayranı ve düşkünü olan Ahmet Taşgetiren.

Büyük bir dimağ ve tatlı sert yumuşak bir dildi beni cezbeden. Nedense o, tatlı sert yumuşaklık beni mest etmiş peşinden koşturuyordu.Evet, çok olmadı "fakir"i kalbinden vurması. Bir an da ters köşe yapması. Kendisine kol kanat geren bir camiayı terk edip gitmiş, gönüllerde bir burukluk hasıl etmişti.Açıkcası şimdi ne yapar ne eder diye hiç merak etmedim. Taki zayıf bir yazısıyla karşılaşana kadar. "Yazık" dedim kendi kendime. "YAZIK!" hem de büyük harflerle YAZIK!Hazret, bir vakitler el ele, kol kola her yere gittiği, birlikte koştuğu ve herkesten iyi tanıdığını iddia ettiği bir camiaya ve başındaki insana hakaretler yağdırıyor. Bir vakitler, işine öyle geliyordu zar, kendisinde ne için kullandığını bilemediğimiz bir aklın camia mensuplarında olmadığını zannederek bol keseden dağıtıyor.Şöyle diyor yazısının başlığında ""AMERİKA'DA İSLAMİ HİZMET Mİ YAPIYORSUNUZ?" :)Allah bilir, hazret, Allah bilir.Cemaat, niyetine Allah rızasını bağlamışsa Allah bilir. Bugüne kadar da, daha dün kulübede yaşayıp da zenginliğiyle ve hırsızlığıyla ünlü bir cemaat mensubu görmedik çok şükür.Kalplerinde bir maraz (Hastalık) bulunan her insan başkalarını da kendileri gibi düşünür.İki hırsız bir dükkanın karşısında durmuş, kafalarında yapacakları soygunun analizini ve son rötuşlarını yapıyorlarmış. Tam o esnada sokaktan sade bir vatandaş geçmiş ve gayr-i ihtiyari dükkana bakmış. İki hırsız hemen yaftayı yapıştırmış: "Bu da bizden."Ahmet Bey'in düşünceleri de bu istikamette. Cemaatin her işinin altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine hareket olduğu ve lobi yaptığı fikri haiz.Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Hizmet hareketinin ABD'de cumhurbaşkanı aleyhine kaç tane lobi faaliyeti hakkında bilgi ve belgeniz var acaba diye sormak isterim "hazret"e.Acaba "hazret", hükümetimiz ve yandaş medya tarafından ABD meclisine gönderilen belgeleri ve resmi olarak yapılan lobilerden haberdar mı? Haberdarsa buna ne der? Görmek istediği sadece başkaları mı yoksa?Örnek 1: Daily Sabah muhabiri Fethullah Gülen'i 'ABD ve Vatikan düşmanı' diyerek ABD'ye şikayet etti.Örnek 2: Hükümet, ABD makamlarına, Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'in pasaportunu "yalan beyanda" bulunarak aldığını ve iptal edildiğini bildirdi. Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, Gülen'in internet sitesinden yayınladığı açıklamayla haberin çarpıtma olduğunu savundu ve idare mahkemesinin pasaport iptal işlemini iptal ettiğini söyledi. Albayrak "Bu haber doğruysa, Türk makamları ABD'ye yalan beyanda bulunmuşlar." dedi.Örnek 3: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekvator Ginesi’nde “2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi”ne katılarak Afrikalı liderlere hitaben bir konuşma yaptı.

Erdoğan konuşmasında isim vermeden yurtdışındaki Türk okullarındaki eğitim gönüllülerini ve yardım faaliyeti gösteren kuruluşları Afrikalı liderlere şikayet etti.

Örnek 4: , Örnek 5: vs...

Örnekleri çoğaltmaya gerek yok, kısa bir google aramasından öğrenilebilir. Hazret gazetecidir; biraz araştırma yaparak kendisini zorlasın.Zaman gazetesinin bir yazarının daha önce ifade etmiş olduğu yazıdan yola çıkarak kendi davasının haklılığını ortaya koymuş hazret, bir yerde de. Kendi sorusunu yine kendi kendi yazdığı bir cümleyle cevaplayayım:

Ahmet Taşgetiren: "Biliyorum, dün de “Dialog” çalışmalarına “İslami hizmet-tebliğ” demediniz. Benceğiz de “Uluslararası ortamda işe dialogla başlanır, sonra İslam’a gelinir” gibi safdil yorumlar yaptım." Hazrete, bu sözlerinden dolayı şapka çıkarıyorum. Siyasilere hayır dua okutur cinsten "dün dündür, bugün bugündür." felsefesinde gazeteci yazar olarak bir çığır açtınız. Safdillik her vakit ve her yerde olunabilir. Biz sizi o vakitler "safdil" değil de "entellektüel" bilirdik.Dün başka bugün başka konuşanların yarın da başka şeyler iddia edebilecekleri ortadayken biz sizi nasıl ciddiye alıp dinleyelim?"Aynaya bakın" gibi iddialı cümlelere ise, çok şükür biz beş vakit abdest alırken bakıyoruz, cevabını veriyorum. Peki, a "hazret" sen, dünü bugünü farklı ruh haletin ve kendi itiraf ettiğin safdilliğinle o aynalara rahat bakabiliyor musun?Not: Türk Okullarının sayısı her geçen gün artıyor. Japonya'da güzel mi güzel bir okul daha açıldı. Afrika'dakilerin sayısını ise ben tutmadım. Herkes yaptığı işle anılır. Allah hizmet duygu ve düşüncesinden ayırmasın.Ahmet Alp HAN

Global Haber TV

Twitter: @ahze22
 

talib

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
21,906
Puanları
113
Basit adamlar büyük adamları eleştiriyorlar. Allah akıl fikir versin. Yaz yalanı sonra Taşgetiren üstadı eleştirdim say kendini. İşte cemaat bu basitlikteki adamları toplamakla, artık kaybetme ve yıkılma sürecine girdi... Onları ayakta tutan fakirlik edebiyatı değil, maddi zenginlikleri... Millet alacak paralarını yine onların ceplerinden, var mı öyle çal topla ye.
 

Ahter

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eki 2009
Mesajlar
5,252
Puanları
0
Tipik bir cemaat refleksiyle yazılmış, insanların zekasıyla alay eden , Ahmed taşgetirenin üzerinden cemaat güzellemesi yapılmış pespaye bir yazı...Ahmed taşgetiren eğer tenkid edilecekse, the cemaatı tenkidde neden bu kadar geç kaldığı noktasında eleştirlebilir..Aklını ve kalbini Pensilvanyaya kiraya verenlere , Allah şifa versin demekten başka yapılacak bir şey yoktur..İyi uyumalar..
 

ahze21

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
3 Kas 2006
Mesajlar
550
Puanları
0
Yaş
43
Mantığa bakınız "basit adamlar büyük adamları eleştiriyorlar." Siz kimi eleştirdiğinize ve ne kadar basit olduğunuza bir bakın hele...:glm
 

talib

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
21,906
Puanları
113
KPSS sorularını çalanları eleştiriyorum, milletin evladının hakkını gasbedip her yere kendi adamlarını yerleştirenleri eleştiriyorum, abd nin gözetiminde "büyük" işler yapanları eleştiriyorum...

Evet zenginsiniz, holdingleriniz var, para babaları ile "büyük" işler yapıyorsunuz ama "Eğer hakikaten inanıyorsanız muhakkak üstün olan sizsinizdir." hakikatine iman ediyoruz biz.
 

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ocak 2012
Mesajlar
9,937
Puanları
63
KPSS sorularını çalanları eleştiriyorum, milletin evladının hakkını gasbedip her yere kendi adamlarını yerleştirenleri eleştiriyorum, abd nin gözetiminde "büyük" işler yapanları eleştiriyorum...

Evet zenginsiniz, holdingleriniz var, para babaları ile "büyük" işler yapıyorsunuz ama "Eğer hakikaten inanıyorsanız muhakkak üstün olan sizsinizdir." hakikatine iman ediyoruz biz.

tebrikler :clap2: biz de bu ifadenizin altına imza atıyoruz...
 

ahze21

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
3 Kas 2006
Mesajlar
550
Puanları
0
Yaş
43
O zaman gıybeti iftirayı bırak gördüklerine inan, gösterilenlere değil. "Gıybet eşeddir zina" diyen Resulün (sav) ümmetiyiz hepimiz. Ama O'na uyan o kadar az ki..
 

talib

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
21,906
Puanları
113
Anladığım kadar Müslümansın. O zaman gıybeti iftirayı bırak gördüklerine inan, gösterilenlere değil. "Gıybet eşeddir zina" diyen Resulün (sav) ümmetiyiz hepimiz. Ama O'na uyan o kadar az ki..
Taşgetiren'i iyi bilirim...

Ona hakaret eden tüm cemaatçiler karşılığını elbet görecekler, görüyorlar da umursamıyorlar, anlamıyorlar. Azabı görmeden de anlamayacaklar. (Elbet iftira ile ölmelerini istemeyiz ama...) Allah Teala seriül hisabdır. Hesabı çabuk görür. Cemaatçiler zaten azaptadırlar haberleri yok. Hayatları artık siyaset oldu, kalpleri kin nefret dolu. Yanlışlarını bile AKP düşmanlığı ile normal görmeye başladılar.

Şu yanlışınız var deniliyor, iyi de AKP böyle diyorlar. Bu sizi kurtaracak sanki. Birisi KPSS hırsızlığı yapacak sonra diyecek ki AKP şunu şunu yaptı. E bize ne, sen neden çaldın onu söyle derler adama.
 

ahze21

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
3 Kas 2006
Mesajlar
550
Puanları
0
Yaş
43
Ne kadar da güzel yazmışsın. peki sen neden dediklerinin tersini yaparak "Cemaat şöyle yaptı, cemaat böyle yaptı " Bu mu seni kurtaracak olan. Benim ağzımdan a-ke-pe diye hiç bir kelime çıkmadı. Ama yazık ki görmek istemeyene göstermek kadar zor hiç bir şey yok. Oturalım soru çalanlara, vatana ihanet edenlere ve hırsızlık yapanlara beraber beddua edelim. Biz hayır demeyiz. Tez zamanda belalarını da bulsunlar. Böyle deyince de a-ke-pe ye beddua ettin deme de. :p
 

talib

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
21,906
Puanları
113
Ne kadar da güzel yazmışsın. peki sen neden dediklerinin tersini yaparak "Cemaat şöyle yaptı, cemaat böyle yaptı " Bu mu seni kurtaracak olan. Benim ağzımdan a-k-p diye hiç bir kelime çıkmadı. Ama yazık ki görmek istemeyene göstermek kadar zor hiç bir şey yok. Oturalım soru çalanlara, vatana ihanet edenlere ve hırsızlık yapanlara beraber beddua edelim. Biz hayır demeyiz. Tez zamanda belalarını da bulsunlar. Böyle deyince de a-ke-pe ye beddua ettin deme de. :p
dünyaya yeni mi geldiniz, marsta mıydınız? siz özelinde konuşmuyoruz. neden cemaatçiler hep böyle ise... cemaatin akp gündemi ile yatıp kalmadığına dair şimdi bize ne diyeceksiniz?

Evet kim ki KPSS sorularını çaldı ise ve bunu cemaat olarak yaptı ise hepsinin... diye beddua edin biz de amin diyelim buyrun.
 

ahze21

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
3 Kas 2006
Mesajlar
550
Puanları
0
Yaş
43
dünyaya yeni mi geldiniz, marsta mıydınız? siz özelinde konuşmuyoruz. neden cemaatçiler hep böyle ise... cemaatin akp gündemi ile yatıp kalmadığına dair şimdi bize ne diyeceksiniz?

Evet kim ki KPSS sorularını çaldı ise ve bunu cemaat olarak yaptı ise hepsinin... diye beddua edin biz de amin diyelim buyrun.
Türkiye'nin gündemi neyse biz de onunla ilgileniyoruz. hem gündemden onları alın geri ne kalır ki? Maşallah her şeyi onlar yapmış sanki gibi.

Edilen bir beddua var. Ama ona amin diyemeyenler de var. Hocaefendi "kim hırsızlık yaptıysa, kim vata millete ihanet ettiyse...." diye giden bir mülayemeyi yapmıştı zaten. Siz isterseniz buna beddua deyin. Ben "AMİN" i çoktan dedim. Siz ve gıybet- iftira sevdalıları da etsin, sorun kalmaz.
 

talib

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
21,906
Puanları
113
Türkiye'nin gündemi neyse biz de onunla ilgileniyoruz. hem gündemden onları alın geri ne kalır ki? Maşallah her şeyi onlar yapmış sanki gibi.

Edilen bir beddua var. Ama ona amin diyemeyenler de var. Hocaefendi "kim hırsızlık yaptıysa, kim vata millete ihanet ettiyse...." diye giden bir mülayemeyi yapmıştı zaten. Siz isterseniz buna beddua deyin. Ben "AMİN" i çoktan dedim. Siz ve gıybet- iftira sevdalıları da etsin, sorun kalmaz.
Şimdi KPSS konusu açıldı. Hangi grup, hangi cemaat KPSS sorularını çaldı ise onların tümden... diye bir beddua edin biz de amin diyelim işte. Halen AKP demeyin... KPSS sorularını çalmak kötü bir şey değil mi, buyrun ona beddua edin... AKP'nin yaptıklarına yine edersiniz
 

ahze21

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
3 Kas 2006
Mesajlar
550
Puanları
0
Yaş
43
Soru ve para calip calmadim diyen belasini versin. Giybet ve iftira atanin da daha once belasini versin Allah. Amin . Amin deyin. Yazik. Onca delile fotografa ve kendi polisine inanmaz da bir siyasinin yalan dolan sozlerine inanir saf insan
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,019
Puanları
83
Bediüzzaman’ın talebesi Mehmet Fırıncı, Fethullah Gülen’in bedduası karşısında hayretle kaldığını söyledi. Hiçbir Müslüman’ın diğer mümin için beddua etmesini dinin tasvip etmediğini ifade eden Fırıncı sözlerine şöyle devam etti:
“Ferdi bir şey olabilir. Anı olarak hoşuna gitmemiş bir hadiseye karşı böyle bir olmuş. Ama tamamen yanlıştır. Müslüman bir Müslüman’ın kusurunu da görse ona iyilikle davranarak ondan vazgeçirmektir görevi. Bediüzzaman kendisine zulüm edildiği halde beddua etmiyor.
YANLIŞ OLDUĞUNU BİZDEN İYİ BİLİR
Bediüzzaman, Eskişehir Hapishanesi’nde kışın ortasında kendisini camı kırık tek kişilik bir hücreye atıp, idamla yargılanması için iddianame hazırlayan Eskişehir savcısına hiddet edip beddua etmek istemiştir. Ama bahçede oynayan çocuğun, savcının kızı olduğunu öğrenmesi üzerine, o masum yavrunun zarar görmesinden ürktüğü için beddua etmekten kaçınmıştır. Beddua etmek istediği kişiye ve ailesine dua ediyor. Bediüzzaman daima uygun görmediği bir şey olduğunda bile lütufla karşılık verebilir. Çok yanlış bir tavır. Hoca Efendi bunun yanlış olduğunu bizden daha iyi bilir. Üzüldük. Allah en kısa zamanda beyinlerini ıslah etsin.”
HÜKÜMET İYİLİK İÇİN ÇIRPINIYOR
Memleketi idare edenlerin ellerinden gelenleri yaptığını vurgulayan Fırıncı, ‘Her türlü iyiliği yapmak için çırpınıyorlar. 10 yıldan beri yapılan hizmetleri görüyoruz. 10 yılda 75 yılda yapılamayan yapıldı. Hatta uzun asırlardır yapılmayanlar yapılıyor. Hükümete beddua değil dua etmek gerekir. O kadar güzel hizmetleri yapan insanlara biz beddua değil ancak dua ederiz’ dedi.
İşkence yapanlara hakkını helal ediyor
Fırıncı, Bediüzzaman’dan örnek vererek şöyle dedi:
‘Mademki nur-u hakikat, imana muhtaç gönüllerde tesirini yapıyor; bir Said değil, bin Said feda olsun. Yirmi sekiz sene çektiğim ezâ ve cefalar ve maruz kaldığım işkenceler ve katlandığım musibetler hep helâl olsun. Bana zulmedenlere, beni kasaba kasaba dolaştıranlara, hakaret edenlere, türlü türlü ithamlarla mahkûm etmek isteyenlere, zindanlarda bana yer hazırlayanlara, hepsine hakkımı helâl ettim’ diyor.’
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,019
Puanları
83
Said Nursi Hazretlerinin yaşayan talebeleri nerede ,diğerleri nerede,ibret vesikası!
 
Üst