Ahmet Pakalın kitapları

ismail

Yeni
mushaflar-ve-bombalar-ahmet-pakalin-r29550-sz380.jpg

2 Şubat 1982´de Suriye´de Nusayri Rejimi tarafından yalnızca Allah´a inandıkları için hiç bir ayrım gözetilmeden yok edilen bir şehrin destanlaşan kıyamı..

Bombayı göğsüne bastırıp çocukların genç kızların, delikanlıların ve yaşlıların tankların altına atılışı..

Ve bir katliam..

Asrın trajedisi..

Tüm Hama Şehitlerine...

Hüzün Seli

. . .
Web sitesi
huzundusumu.blogcu.com
Mushaflar ve Bombalar..Peşinden şehit edilen bir şehir olan "Şehit Hama" gelir..Ve onun ardından da o halktan biri olan "Hamalı" ile devam eder bu seri...

Okuyup, okutturduklarımızdandır...

ismail

Yeni
308100_2.jpg

Yirminci asrın son çeyreğinde yalnızca Allah´a inandıkları için kadın, erkek, çocuk demeden Şehit edilen binlerce insan... Gözleri yaşartan Yürekleri ürperten Canavarca katliamlar.. Atom çağında modern dünya.. Ajanslar, gazeteler, televizyonlar, radyolar.. Bir milyar Müslüman ve sessizce yok edilen mazlum şehir, Şehit Hama...

Hamalı, yalnızlığa ve ölüme itilen, işkenceye maruz bırakılan müslümanların; acılarını, bizzat yaşamış birinin duygularından ele alarak, sadece Suriye´de yaşanan gerçekleri anlatan bir romandır.

Orman ayılarını sirklerde ehlileştirip, soğuktan korumaya çalışan alçak zihniyetli insanlara inat acı çeken insanların sesini duymak isteyen tüm duyarlı müslümanlara...

Mavera_a

Üye
Ahmet Pakalın'ın eserlerini hiç okumadım, okudum desem yalan konuşurum. Tanıtımları görünce geç kaldığımı fark ettim. Teşekkür ederim.