Ahmet Kaya ve İade-i İtibar

Ahmet Kaya ve iade-i itibar

• İtibarının iade edilmesi doğrudur

Oy: 11 47.8%
  • İtibarının iade edilmesi yanlıştır

Oy: 7 30.4%
  • İtibarının iade edilmesine gerek yoktu

Oy: 4 17.4%
  • Kararsızım

Oy: 1 4.3%

• Kullanılan toplam oy
    23

ibrahimi

Has Uşak
Geçtiğimiz günlerde Ahmet Kaya'yı anma gecesi düzenlendi.bir çok kişinin katıldığını da gördük.Daha düne kadar Ahmet Kaya hain diye addedilirken bu U dönüşü çok şaşırttı beni açıkcası.

Ahmet Kaya ve 1999 Magazin Gazeteciler Derneği Gecesindeki linç girişimi

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/olayli-mgd-gecesinin-ham-goruntuleri

Bu da Apoyu özledik dediği şarkısı

http://forum.geyikmerkezi.com/kahrolsun-pkk/12897-ahmet-kaya-pkk-bayraginin-onunde-konser-klip.html

türkü

Kıdemli Üye
bir müslüman olarak islam devleti kurmayı hiç hayal etmediniz mi? bölücülükse bu da öyle.
ahmet kaya'ya dürüstlügü, açıkyürekliligi adına deger vermek lazım. öldügünde ben agladıgımı hatırlıyorum o gece yaşananlara ne çok üzüldügümü de. ama abim-ki az biraz milliyetçidir kendisi- bırak şu ş..erefsiz için aglanmaz şarkıları güzel diye düşüncelerini örtemezsin demiştir:) herşey bir siyasi atmosfere bakar..rüzgar o an nerden esiyorsa oraya meyleder insan sandıgımız kadar gözümüz açık felan degiliz kimse kandırmasın kendini. bugün ben her ne olursa olsun o inandıgı ugruna mücadele verdi diyememenin üzüntüsünü de yaşıyorum. ama aklım ermiyordu. şimdi bile aslında aklımız çogu şeye ermiyor erdem :)

Hikem

Kıdemli Üye
Kürt açılımı, alevi açılımı... derken son sıra galiba ''sünni açılım'a gelecek...Gerçi diğer açılımlardan bir şey çıkmayacağını biliyorsakta , bütün bu süreç, aslında bir tek Hakikatı haykırıyor o da :'' Kemalizm bu milletin altın yıllarını heba etmiştir, yeniden aslıma dönmek istiyorum'' gerçeğidir!

Evet, bu millete top, tüfek zoruyla giydirilmeye çalışılan bu deli gömleği, geldiği yere iade edilmeyi beklemektedir.Bizde intizar etmekteyiz.

Erdem umarım bu yazımızla , Ahmed Kaya ilişkisini anlamlandırır, zira biz sünnilerde ''İade-i İtibar'' istiyoruz! Ahmet Kaya rejimin , gadrine uğrayanlardandır, ne varki, bu rejimi çüzümleyemeyenlerdendir, aynı zamanda!

ibrahimi

Has Uşak
ben iadei itibar edilmesi gereksizdi şıkkını işaretledim.sen gider apoyu özledim diye şarkı besteler ve bunu posteri önünde söylersen insanların seni protesto etmesi doğal diye düşünüyorum.eğer niyeti barış ve kardeşlik olsa bile bunu bu şekilde ifade etmemeliydi.sonuçta ölen 30 bin gencimiz var! öldürerek özgürleşemezsin.

üstelik senin desteklediğin örgüt dış mihraklar tarafından destekleniyorsa bu yaptığın bana hiç bir şekilde şirin gözükmez.ama şu da var milliyetçilik adı altında faşizme de karşıyım.kürtçe şarkı besteledim diyene 10. yıl marşını söylemek yersizdi.ingilizce şarkı söyleyenlere hayranlıkla bakan halkımız aynı hoşgörüyü kürtçe şarkı söyleyenlere gösterebilmeli.

girdap

Ordinaryus
İade-i itibar doğrudur bence.
Bir yanlış onlarca doğruyu heba etmez. Ki o yanlış da bize göre yanlış, kendisine göre "dava".

girdap

Ordinaryus
Değildir ama, yine aynı soru: mübah olup olmadığını kim belirleyecek?
Arkadaş Apo gibi birini özgürlük savaşçısı görüyor, Kürt halkının bağımsızlığı için çalışıyor diye düüşünüyor mesela.. Dolayısıyla bizim terör gördüğümüz onca eylem eleman için kutsallaşıyor. Tanımda bile uzlaşamıyoruz ki.

ibrahimi

Has Uşak
Tanımda uzlaşamadığın birine itibarı geri vermek nasıl doğru oluyor o zaman onu merak ettiğim için sordum.

Benim gözümde tabiki doğu halkına yapılan zulümler hoş değil.Ve aynı ezilmişliği bu ülkede dindar insanlar da yaşıyor.Ama hiç bir dindar insan DAVAsı uğruna 30 bin insan katletmiyor.Veya DAVA'sı adına uyuşturucudan para kazanmıyor diye düşünüyorum.

girdap

Ordinaryus
Elbette. Benim de bunları destekleme bir durumum yok. Ayrıca PKK'nın kimlerce kullanıldığı da malum, katılıyorum. Ama bu ülke hepimizin olduğuna göre, sadece kendi bakış açımıza göre yargılayıp karar vermek insafsızlık olmaz mı? Ahmet Kaya da bir terörist olmadığına göre, bazı hatalarının görmezden gelinmesi ve ayrılıkların azaltılması için iade-i itibar güzel bir başlangıç olabilir.

ibrahimi

Has Uşak
Bu da bir bakış açısı ve haklı da olabilirsin.Ama bir tarafı yapayım derken diğer tarafı da incitmemelisin diye düşünüyorum.Sen özgürlükleri ver,insanlara yaşama hakkı tanı,refahı sağla,yaşam standartlarını yükselt insanlar zaten geçmişin üstüne sünger çeker fatihim :)

girdap

Ordinaryus
Yaşam standartlarını yükseltirken böyle küçük jestler de süreci hızlandırır yani patron. :) Tabi zor iş dengeyi sağlamak, özellikle Türkiye gibi bir ülkede.

ibrahimi

Has Uşak
Bence jest çıkıp delikanlı gibi kürt halkı zamanında zulüm görmüştür diyebilmektir.

Mihenk

Asistan
İtibarının iade edilmesi doğrudur

ummuhan

Kıdemli Üye
Ahmet Kayaya iadei itibar yapılırsa ben de isterim forumdan da bana yapılmalı.... Ahmet Kaya ya haksızlık yapıldı adam fikirlerini beyan etti diye ******** denildi ama asıl ********lr ülkede fing atıyor dedim diye ben de vatan haini ilan edilip tehdit edilmiştim.. bir kısmı üye bir kısmı yönetici (!) olan zevatça dolayısıyla İADE-İ İTİBAR HAKKIMI İSTİYORUM.... :)

Sofuoglu

Ordinaryus
Ahmet Kayaya iadei itibar yapılırsa ben de isterim forumdan da bana yapılmalı.... Ahmet Kaya ya haksızlık yapıldı adam fikirlerini beyan etti diye ******** denildi ama asıl ********lr ülkede fing atıyor dedim diye ben de vatan haini ilan edilip tehdit edilmiştim.. bir kısmı üye bir kısmı yönetici (!) olan zevatça dolayısıyla İADE-İ İTİBAR HAKKIMI İSTİYORUM.... :)

konu başligini gorunce ayni şeyler aklimdan gecmisti;)
sen benden cok yaşa emi......:)

ben yanliştir dedim ama,dogrumu ettim acep:D

ummuhan

Kıdemli Üye

konu başligini gorunce ayni şeyler aklimdan gecmisti;)
sen benden cok yaşa emi......:)

ben yanliştir dedim ama,dogrumu ettim acep:D

seni seniiii demek ondan sen onlardan yana durdun :p

Benim pek çok yaşamakta gözüm yoook.... sen daha çok yaşa emiiiii :)

Sofuoglu

Ordinaryus
seni seniiii demek ondan sen onlardan yana durdun :p

Benim pek çok yaşamakta gözüm yoook.... sen daha çok yaşa emiiiii :)

onlar,bizler sizler,hepimiz bir fidanin dallari degilmiyiz:p

biz elhamdulillah hep hakkin yaninda olmaya gayret ettik;)

Ahmet'in itibar-i iade etsek nolucak?kabir karanlik(!) olduktan sonra!!!!

ummuhan

Kıdemli Üye
Belki aydınlık bir kabir de nereden bileceğiz?

Hem bu kısımla ilgili tek HÜKÜMRAN var değil mi :) Kendi kabrimiz derdinde olmak daha doğru kardeeejjj :)

Sofuoglu

Ordinaryus
Belki aydınlık bir kabir de nereden bileceğiz?

Hem bu kısımla ilgili tek HÜKÜMRAN var değil mi :) Kendi kabrimiz derdinde olmak daha doğru kardeeejjj :)

derdimiz Ahmet,Mehmet degil abla:)
kabrin karanligindan kasit elbetteki geneldir,elbetteki once kendi nefsimizdir!,
bizde aynisini diyoruz!"birakalim baskasinin itibarini" once kendimize bakalim degilmi apppaaa:)