Ahmet Kaya ve İade-i İtibar

Ahmet Kaya ve iade-i itibar

• İtibarının iade edilmesi doğrudur

Oy: 11 47.8%
  • İtibarının iade edilmesi yanlıştır

Oy: 7 30.4%
  • İtibarının iade edilmesine gerek yoktu

Oy: 4 17.4%
  • Kararsızım

Oy: 1 4.3%

• Kullanılan toplam oy
    23

ummuhan

Kıdemli Üye
Hah işte ben de kendi iade-i itibarımı dedim bak.... ben anlamam forum bana borçluuuuu :)

manifesto

Yasaklı
Ahmet Kaya'nın çatallı muameleye maruz kalması yanlış idi.Kürtçe kaset yapmış ki en tabii hakkı
Ancak terör örgütü elebaşısına olan sempatisi bizim ona sempati ile bakmamıza engeldir ve öyle de kalır.
bizim nazarımızda İtibarı yok ki iade edelim

bakış

Kıdemli Üye
Erdeme anketi açtığına pişman ettiniz arkadaşlar.
Aslında bende erdem gibi düşünüyorum.Hem barıştan bahsetsin hemde terorizme destek versin.
Apoyu bu kadar aşikare savunan birine bu forumda 11 kişi itibar verilmelidir diyor.İnanın çok üzgünüm.

Bana kallsa değil itibar,mezarının üstüne beton döker,orayı umumi helaya cevirirdim.Bu söylediklerim onun ırkının kürt olmasından kaynaklanmıyor.sadece onun ayrlıkçı olmasından kaynaklanıyor.

Ahmet

Çöl Aslanı
Ahmet Kaya'nın itibarı iade edilmelidir..

MonoLeuM

Asistan
Öncelikle apoyu özledim demesini eşine sorarlar ve şöyle cevap verir; O parçayı aponun dağdan inmesi ve silah bırakması için söylemiştir.

Ayrıca onun yaşadığı acıları siz yaşamadınız bilemezsiniz.
Onu o sözü söylemeye sürükleyen yada iten sebep yine biz Türk halkıyız.

Kendisi ''Kürdüm'' demenin suç olduğu zamanlar da milyonların önün de ''Kürtçe bir parça yapacağım ve ona klip çekeceğim'' diyebilecek kadar cesur ve yürekliydi.

Başörtü Konuşması;
http://www.youtube.com/watch?v=8-F1Ed5IZBc

Başörtü Hakkın da söylemi;

Ben, Türkiye'de demokrasi, insan hak ve hürriyetleri konusunda asgari müştereklerde nasıl buluşuruz, bunun sağlanması gerektiğini söylüyorum. Kimse inançlarından dolayı baskı görmüyorsa, bilim öğrenmek için üniversiteye gelen öğrenciler niçin coplanıyorlar? Neden saçlarından tutularak sürükleniyorlar?
Müslüman bir ailenin çocuğuyum... Hiç kimse de annemin başörtüsüne el uzatamaz!..

Türkiye'de başörtüsüne karşı sürdürülen yasaklama alanı yavaş yavaş genişletiliyor... Bu yasaklamanın sokaklarda dolaşmaya kadar bile vardırılacağı endişesini taşıyorum... Bunu bildiğim için, "Annemin başörtüsüne kimse karışamaz ve el uzatamaz, bu yapılırsa gerekli önlemleri alırım" dedim...

Ve;

Bırakın "Kürt" olmasını ,"eski görüntüler" tozlu raflardan indiriliverdi ve önce "PKK sempatizanı" olduğu, sonra da "PKK yandaşı" olduğu keşfediliverdi!!!..
"Yargısız infaz" kampanyası başlamıştı artık!.. Bu adam "dışlanmalı", bu adam "yok sayılmalı" ve bu adam "linç" edilmeliydi!..

Vakit Gazetesi Röportajı

Bir gün Ahmet Kaya'yı anlamaya çalıştınız mı?
Yada hiç dinlediniz mi?

Biz Ahmet Kaya gibilerini zaten hep kaybederiz.
Onlar gibi sanatçılar ancak asırda bir dünyaya gelir.

Polemiğe girmek istemiyorum, konuya ilk ve son mesajım.
Kim nasıl düşünüyorsa düşünsün.

Rodî

Üye
Ben hep îtîbarını hemde videodakî uygunsuz kelîmeyi sahibîne îade etmeyî doğru buluyorum..!!

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
Bu şahsın 'kürtçe' kaset söylemine çatal/kaşıklarla karşılık verildi
zamanında lâkin bugün TBMM ' de aynı dilde yapılan konuşmalara
hiç kimse sesini çıkarmadı !
Mesele Ahmet Kaya meselesi değil aslında . Ülkenin önüne
konulan aynı temcit pilavı . Fakat ısıtanlar farklı ...