Ahmet Hulusi hakkinda...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Genclik yillarinda Akaid ve fikih konularinda aldigim egitimi sebebiyle Ehli-Sünnet konusunda temel bilgilerim var elhamdulillah,kökümüz saglam elhamdullillah,tutundugumuz seriat dali saglam elhamdulillah.
Fakat islam dini sadece Akaid ve Fikihtan ibaret degildir.Bunlar islamin zahir yönü...Bunun birde BATIN yönü var,hakikat yönü var.Islam dini akaid-fikih-tasavvuf ilimlerinden olusan bir bütündür.Böyle inandigim icin tasavvufi konulara ihtiyac hissediyorum.Bir silsileye dayanan HAK tarikatlarina bagli alimlerin eserlerinden cok faydalaniyorum,kendimde bir tarikata bagliyim elhamdulillah ve iyi bir mürid olamasamda tasavvuf ve zikir konusunda azda olsa en azindan bozuk fikirlilerin farkli görüslerini fark edecek derecede ilmim var elhamdulillah.

Zamaninda tv de nur tv diye bir kanal vardi.Kimse tanimiyorken kimse dinlemiyorken ben bu kanalda konusan kisinin sohbetlerini dinliyordum ve kafami cok karistiriyordu,farkli seyler anlatiyordu...kime sorarsam sorayim kimse tanimiyordu,görüsleride bircok kez benim bildigim akaid ve fikih ilmine tersdi,bu yüzden süpheliler listeme eklemistim onu,yinede dinliyordum cünkü nur tv zamaninda baska tasavvufi kanal yoktu,benide tasavvufi konular cekiyordu...
Neyseki,en sonunda anladimki,bu adam sapikmis.

Simdi Ahmet hulusi cikti karsima.

Yillar önce genclik yillarimda Istanbul sokaklarinda dolasirken bir kitabciya birsey sormak icin girdigimde biri bana bu sahsin "dua ve zikir" kitabini hediye etmisti...Okumadim,kütüphaneme koydum ve su siralar nefis terbiyesi,zikir ve tasavvuf konularindaki ilimlere agirlik verdigim icin bu kitabi acip okudum...

Bazi farkli görüsleri dikkatimi cekti.

Bunlara girmeden önce sizlerin bu kisi hakkindaki görüslerini almak istedim.

Saygilar

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
internette yaptigim kisaca arastirmalarda verdigi sohbetlerdeki konusma tarzi ,yüz ifadesi ve mimikleride cok tuhaf...

iffet ikbal

Asistan
güneş cehennemdir'' yazıyordu okuduğum kitabında...hatrımda kalan

hirahos

Kıdemli Üye
Ahmed Hulusi kıyas ve icmayı reddeden bir şahıstır. Yani Kur'an ve Sünnet benim gösterdiğim gibi, benim anlayışım doğrultusunda algılansın diyenlerden... Ayrıca hal ile kal'i karıştıranlardan. Kal (laf) ile hale ulaşılacağını/ulaştıracağını sananlardan. Asla mümkün değildir.

Kısaca, Hulusi'den uzak durulmasını tenbih ve istirham ediyoruz.

GENCAKINCI

Profesör
Genclik yillarinda Akaid ve fikih konularinda aldigim egitimi sebebiyle Ehli-Sünnet konusunda temel bilgilerim var elhamdulillah,kökümüz saglam elhamdullillah,tutundugumuz seriat dali saglam elhamdulillah.
Fakat islam dini sadece Akaid ve Fikihtan ibaret degildir.Bunlar islamin zahir yönü...Bunun birde BATIN yönü var,hakikat yönü var.Islam dini akaid-fikih-tasavvuf ilimlerinden olusan bir bütündür.Böyle inandigim icin tasavvufi konulara ihtiyac hissediyorum.Bir silsileye dayanan HAK tarikatlarina bagli alimlerin eserlerinden cok faydalaniyorum,kendimde bir tarikata bagliyim elhamdulillah ve iyi bir mürid olamasamda tasavvuf ve zikir konusunda azda olsa en azindan bozuk fikirlilerin farkli görüslerini fark edecek derecede ilmim var elhamdulillah.

Zamaninda tv de nur tv diye bir kanal vardi.Kimse tanimiyorken kimse dinlemiyorken ben bu kanalda konusan kisinin sohbetlerini dinliyordum ve kafami cok karistiriyordu,farkli seyler anlatiyordu...kime sorarsam sorayim kimse tanimiyordu,görüsleride bircok kez benim bildigim akaid ve fikih ilmine tersdi,bu yüzden süpheliler listeme eklemistim onu,yinede dinliyordum cünkü nur tv zamaninda baska tasavvufi kanal yoktu,benide tasavvufi konular cekiyordu...

Yillar önce genclik yillarimda Istanbul sokaklarinda dolasirken bir kitabciya birsey sormak icin girdigimde biri bana bu sahsin "dua ve zikir" kitabini hediye etmisti...Okumadim,kütüphaneme koydum ve su siralar nefis terbiyesi,zikir ve tasavvuf konularindaki ilimlere agirlik verdigim icin bu kitabi acip okudum...

Saygilar

NUR TV sapık İskender Evrenesoğlunun.Önce Mehdiyim diyordu,şimdide Mesihim diyor.

Ahmet Hulusi'nin bir kaç kitabını okumuştum. Özellikle Ruh,İnsan,Cin kitabını ilginç bulmuştum. Fakat bu adamında sapkın görüşleri var.Ehl-i Sünnete aykırı fikirleri ve düşünceleri var.

Mihenk

Asistan

Saygilar

Bu metin sizemi ait, alıntımı?

Hangi görüşleri size farklı geldi?

forumdayim

Profesör
Ahmed Hulusi kıyas ve icmayı reddeden bir şahıstır. Yani Kur'an ve Sünnet benim gösterdiğim gibi, benim anlayışım doğrultusunda algılansın diyenlerden... Ayrıca hal ile kal'i karıştıranlardan. Kal (laf) ile hale ulaşılacağını/ulaştıracağını sananlardan. Asla mümkün değildir.

Kısaca, Hulusi'den uzak durulmasını tenbih ve istirham ediyoruz.

ehli sünnet olanlarin ve bilhassa fazla ilmi olmiyanlarin uzak durmasi gerekdigi hususunda kardesimize katiliyorum....

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
Ahmed hulusi şimdiye kadar tanıdığım kendini geliştirmiş ilim ve ışık insanlardan biri.Allah o'ndan razı olsun.Şiddetle tavsiye ederim.O'nu anlamak için tüm külliyatını okuyun.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Ahmed hulusi şimdiye kadar tanıdığım kendini geliştirmiş ilim ve ışık insanlardan biri.Allah o'ndan razı olsun.Şiddetle tavsiye ederim.O'nu anlamak için tüm külliyatını okuyun.

1. Sorum: Ahmet hulusi hangi mezhebden?Yani ameli ve itikadi mezhebi nedir?

2. Sorum: nefsi terbiye etmek icin tüm mertebeleri gecmenin adi SEYRI-SULUK`tur.Bunu insanlar kendi kafalarina göre yapamazlar,mutlaka seyri-sulukunu tamamlamis isin ehli bir alimden ders almali diye yaziyor kitablarda,mesela marifetname kitabindada bu konuya deginilmis,belli bir mertebeden sonra bu mertebelerden gecmis isin ehlinin kontrolü disinda kendi basina devam edenlerin sapitabilecegi yaziyor.
Bu yüzden soruyorum:
A.Hulusi bir tarikata baglimi veya seyri sulukunu tamamlamismi yoksa kendi kafasina göre hareket edenlerdenmi?
Bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.

Mihenk

Asistan
Ahmet hulusi nakşibendi tarikatındandır.
Ana dili gibi arapça ve ingilizce bilir.
Dedesi mekke posta müdürü Hüsamettin efendinin dördüncü kızı olan Adalet hanım doğduğunda kabenin eşiğine konulur ve dua edilir. Adalet hanımın babası ı mekke eşrafından Seyyid Hasan efendidir ve Türkiye’ye geldiklerinde , seyyidler başlarına yeşil bağladıkları için soyadlarıda yeşilbağ olur.

Ahmed hulusi İstanbulda doğar ve 15 yaşına kadar inançsız bir insan olarak yaşar.
Bir Cuma günü, 15 yaşında annesini zoruyla cuma namazına gitmiş, kapı yanında bir yere oturmuş namaz kılanları seyrederken, gözleri görmeyen nakşi şeyhi osman efendi onu tarif edip etrafındakilerden, onu yanına getirmesini istemiş. Yüzbin ihlas oku ve gel demiş.
Üstad bu verilen zikirleri yapmış ama şeyh öldüğü için ,daha sonralarda Gönenli Mehmed Efendi ,Medine’li Seyyid Osman Efendi ile adeta dede torun ilşkisi içinde tasasvvufi eğitimini almıştır.
Elmalılı hamdi yazır başta olma üzere, Abdulkâdir Geylânî, İmam Gazalî, Muhyiddin A’râbi, Şahı Nakşıbend ve daha nice zâtların eserlerini okumuş ve onların yolundan gitmiştir.
Hacda rüyasında gördüğü peygamber efendimizden aldığı bir talimatla Türkiyeye dönmüş, eserlerini yazmaya başlamıştır.
Eserlerinde günümüz biliminin ışığında tasavvufu anlatır.
İngiltere başta olmak üzere, Avrupanın bir çok şehrinde konferanslar veriyor. Ateist ve Entellektüelleri hidayete erdiriyor.

Kendisi yazarlığın yanında Akşam gazetesinden emekli gazetecidir.