Ahmet Hakan sordu, Mustafa İslamoğlu cevapladı!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Yoo biz çok kişiyiz merak etme sen, :)
sadece ben kendi dilimle kendi çevremden belki en az 50 kişiyi bu cahillerin elinden kurtarıp, cehaletlerini görmelerine vesile olmuşumdur. Bizim cihadımız da bu. Siz çırpınsanız, Kur'ana cahilce iftira ve saygısızlık yapsanız da, Kartaca Yıkılacak, siz sadece bataklıkta çırpınışınızla kalacaksınız.

Tapatalklandı.

etrafına toplayacağın, çelebiler gibi Kur an a iman etmeyenler guruhudur... memlekette eşek önder olsun onun bile arkasından giden çıkar, merak etme...

Yahayy

Kıdemli Üye
etrafına toplayacağın, çelebiler gibi Kur an a iman etmeyenler guruhudur... memlekette eşek önder olsun onun bile arkasından giden çıkar, merak etme...

Ben sana Kurandan iman etmediğin bir ayet gösteririm, hatta Kuran da değil eksik bu ayet ama, ben genede iman ediyorum diye saçmaladığın ayet de gösteririm.

Ama sen ne çelebilerin ne benim Kur'ana bırak imanı, saygısızlığımızı bile göremezsin.
Biz Kurana sizin gibi şarkı türkü dinler gibi iman etmedik kardeş, nazwr duası kitabı da değil, büyü kitabı da, araba da şarkı gibi dinlenen bir kitap da değil Kur'an bizim için.
Sizin her şekilde hocalarınız Kur'anın üzerinde olduğu için Kur'ana iman ettim deme, şu şu hocaya iman ettim de.
Çünkü Kur'an tersini de sölese siz Hocalarınıza iman ettiğiniz için Kur'ana iman ettim diyip te iki yüzlülüğe gerek yok, zerre alakanız da yok, Ancak biri ölünce arapçası okunan bir dua kirabı kur'an sizin için.

Tapatalklandı.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ben sana Kurandan iman etmediğin bir ayet gösteririm, hatta Kuran da değil eksik bu ayet ama, ben genede iman ediyorum diye saçmaladığın ayet de gösteririm.

Ama sen ne çelebilerin ne benim Kur'ana bırak imanı, saygısızlığımızı bile göremezsin.
Biz Kurana sizin gibi şarkı türkü dinler gibi iman etmedik kardeş, nazwr duası kitabı da değil, büyü kitabı da, araba da şarkı gibi dinlenen bir kitap da değil Kur'an bizim için.
Sizin her şekilde hocalarınız Kur'anın üzerinde olduğu için Kur'ana iman ettim deme, şu şu hocaya iman ettim de.
Çünkü Kur'an tersini de sölese siz Hocalarınıza iman ettiğiniz için Kur'ana iman ettim diyip te iki yüzlülüğe gerek yok, zerre alakanız da yok, Ancak biri ölünce arapçası okunan bir dua kirabı kur'an sizin için.

Tapatalklandı.

şu mübarek gecede saçmalayama başladın..... olmayan kafan bir yerine gelirse, konuşuruz...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Hadisteki "birbirinizi" kelimesi İslâm Dairesi içindeki muminelri kastetmektedir. İslâm Dairesi içine girmemiş veya mumin olma vasfını kazanamamışları değil!

Sayın @fakiri dede

Öncelikle yaşınıza olan hürmetim nedeni ile hürmetle ellerinizden öperim.

Şu videoyu izleyelim sonra devam edelim:

Türkiye'de yaşayan çoğu müslüman İslamı kendi cemaatinden ibaret sanır.

O'na göre doğru olan hak olan kendi yoludur kendi hizbidir kendi tarikatıdır.

Ama dünya bulunduğumuz ilden yada Türkiye'den ibaret değil.

Dünyada bizim gibi milyarlarca müslüman var.

Sizin mensup olduğunuz cemaati tarikatı hizbi duymamış görmemiş milyarlarca müslüman.

Şimdi Kendi yolumuz doğru derken Kenya'lı bir müslümanı bu noktada nereye koyacağız, Jakarta'lı bir müslümanı nereye koyacağız.

Sibirya'da yaşayan bir müslümanı nereye koyacağız.

Herkesin bulunduğu cemaat içerisinde hizmet etme gayreti, bulunduğu hareketin hak olmasına olan inancındandır.

Bunu yapmamız normal ama diğerlerini tekfir etmemiz normal bir durum değil.

Şimdi üstteki videodaki Afrika'lı müslüman sizin bahsetmiş olduğunuz ''İslam dairesi'' içindemidir dışındamıdır buna kim karar verecek, nasıl karar verecek.

Bu Afrika'lı müslümana sarılamayacakmıyız, kardeşim diyemeyecekmiyiz.

Tekfirden kaçınmalı, kimlerin islam dairesi içinde olup olmadığını ancak Allah bilir.

Elimizde bir imanmetre yok, o nedenle durduk yere vebale girmemek gerekir.

Allah yolunda olan bütün cemaat önderlerinden Allah razı olsun.

Buna Ömer Öngüt'de dahil Mustafa İslamoğlu'da dahil.

Selam ve dua ile...

fakiri

Kıdemli Üye
Sayın @fakiri dede
Öncelikle yaşınıza olan hürmetim nedeni ile hürmetle ellerinizden öperim.
Türkiye'de yaşayan çoğu müslüman İslamı kendi cemaatinden ibaret sanır.
O'na göre doğru olan hak olan kendi yoludur kendi hizbidir kendi tarikatıdır.
Ama dünya bulunduğumuz ilden yada Türkiye'den ibaret değil.
Dünyada bizim gibi milyarlarca müslüman var.
Sizin mensup olduğunuz cemaati tarikatı hizbi duymamış görmemiş milyarlarca müslüman.
Şimdi Kendi yolumuz doğru derken Kenya'lı bir müslümanı bu noktada nereye koyacağız, Jakarta'lı bir müslümanı nereye koyacağız.
Sibirya'da yaşayan bir müslümanı nereye koyacağız.
Herkesin bulunduğu cemaat içerisinde hizmet etme gayreti, bulunduğu hareketin hak olmasına olan inancındandır.
Bunu yapmamız normal ama diğerlerini tekfir etmemiz normal bir durum değil.
Şimdi üstteki videodaki Afrika'lı müslüman sizin bahsetmiş olduğunuz ''İslam dairesi'' içindemidir dışındamıdır buna kim karar verecek, nasıl karar verecek.
Bu Afrika'lı müslümana sarılamayacakmıyız, kardeşim diyemeyecekmiyiz.
Tekfirden kaçınmalı, kimlerin islam dairesi içinde olup olmadığını ancak Allah bilir.
Elimizde bir imanmetre yok, o nedenle durduk yere vebale girmemek gerekir.
Allah yolunda olan bütün cemaat önderlerinden Allah razı olsun.
Buna Ömer Öngüt'de dahil Mustafa İslamoğlu'da dahil.
Selam ve dua ile...

Syn.Computer,
Yaşım dolayısıyla şahsıma gösterdiğiniz saygıya çok teşekkür ederim. Lâkin, konu hakkında yanıldığınızı söylemem gerekiyor.
Bir defa biz kimseyi kendi tarikatımıza , özel yolumuza veya bir şeyhe hiç bir zaman çağırmadık-çağırmayız da...Çünkü, bizim sevdiğimiz yol veya şahısların mevcudunu ve vücudiyetini Rabbimiz belirliyor biz değil ! Yani, Rabbimiz kendi yoluna kendisi seçim yapıyor. Bizim konuşmalarımız sadece dışardan gazel okumak gibidir. Bu sebeple biz hiç kimseye "Gel Ö.Öngüte bağlan, şu yola gir!" dememişizdir ve asla da demeyiz. Çünkü, bu tasavvuf yolu herkese-umuma şamil bir yol değildir. Hususa ve özel insanlara aittir.Biz bu düsturla konuşur ve öyle davranırız.
Kendimizin haricinde müslüman olmadığına inanmak gibi bir şey de asla söz konusu değildir. Sahih itikada sahip her müslüman kardeşimizdir. Bizim burada üye olduğumuz tarihten bu yana da bütün gayret ve çabamız sahih ve muteber İslâm itikadını anlatmak olmuştur bundan böyle de bu olacaktır.
Tekfir ettiklerimiz veya küfürünü açıkladıklarımız onlar için bir kardeşlik uyarısıdır. Hata ve kusurlarını anlayıp rücu ederlerse ne alâ, etmezlerse başka saf ve tecrübesiz kardeşlerimiz aynı bu çukura girmesin diye bunların durumlarını ortaya koymaktayız. Gayretimiz budur. Elimizde elbetteki imanmetre diye bir cihaz yoktur. Ancak, biz kişilerin bizatihi kendi beyanlarına bakarak uyarılarımızı yapıyoruz. Yani, onlar hakkında zan ve tahmin yürüterek bir hüküm vermiyoruz. Nitekim, bu yönde hiç bir yerden ne tekzib ve ne de bir reddiye gelmiş değildir. Sadece Süleymancılar merhum Ömer Öngüt Efendiyi "Bu adam bize kafir diyor!" diye mahkemeye başvurdular ve onlar da mahkemeden red kararı çıkmasıyla birlikte derslerini almış oldular. Bütün bu hadiselerden sizin haberiniz oldu mu acaba ?..Sanırım olmamıştır ve bilmiyorsunuz !
Herkesin Allahımızın yolunda olmadığını gördüğünüz, anladığınız ve öğrendiğiniz gün hakikati gerçek müslümanlara teslim edersiniz diye düşünüyorum.

fakiri

Kıdemli Üye
Sayın @fakiri dede
Bizde cüzzi irade yokmu.
Girmek isteyen sizin cemaatinize giremez mi.
Allah'ın seçmesi mi lazım.
Selam ve dua ile...

Syn.Computer,
Sanırım biz iyi anlatamadık...
Olayı şöyle a
çıklamaya çalışayım.İnsanlarda cüz-i irade elbetteki vardır. Şayet bu olmasa sorumluluk ta olmazdı ! Ve sorumluluğu başkalarının üzerine atabilirdik !
Tarikata veya tasavvufa da bir insan isteyerek girebilir ve bu yolun içindeymiş gibi kendisini zannedebilir.Ama, şu kadar var ki, bir girmek var, bir de alınmak var ...Herkes girebilir de acaba bunların içinden kaç tanesi yola alınıyordur bunu bilmezler-bilemezler. Çünkü, bu yol Rabbimizin pâk ve berrak bir yoludur. Onun için her "temizim" diyenler içeri sokulmuyor. Manen temizlikte ve temizlenmede çok daha başka özellikler ve arınmalar gerekiyor. Bu itibarla yolun geçek ve hakiki mensublarını bizatihi Rabbimizi seçiyor ve tayin ediyor. Bu bilgilere ve hakikata ortalıkta "dervişim-müridim, tarikat ehliyim" diyerek arz-ı endam eden pek çok kişi maalesef vakıf değil ! Bu forumdakilerin hemen hemen hepsinin bu konuda zerre kadara dahi bilgileri yoktur. İşte, biz burada bu incelikleri duyurmak ve anlatmak için gayret gösteriyoruz .

Verda

Gales
:ltf:

Eleştirilerinizi sataşarak/tahrik ederek yapmayın!..

fakiri

Kıdemli Üye
:ltf:

Eleştirilerinizi sataşarak/tahrik ederek yapmayın!..

Eğer, bu uyarıyı bize yapmış iseniz, bizden önce bizim burada yasaklanmamıza sebep olanların hepsine yapanız gerekirdi diye düşünüyorum. Çünkü,bugüne kadar bizim yazılarımıza ve sevdiklerimize sataşmadan ve tahrik etmeden cevap verilmiş hiç bir yazımızdan dolayı yasak almış değiliz.
Bunu hiç düşündünüz mü ve biliyor muydunuz ?

ummuhan

Kıdemli Üye
Eğer, bu uyarıyı bize yapmış iseniz, bizden önce bizim burada yasaklanmamıza sebep olanların hepsine yapanız gerekirdi diye düşünüyorum. Çünkü,bugüne kadar bizim yazılarımıza ve sevdiklerimize sataşmadan ve tahrik etmeden cevap verilmiş hiç bir yazımızdan dolayı yasak almış değiliz.

Ben de tam fakiri ne kadar hilm ve saygı ile yazıyor bu gün maşaallah diyordum :)

Havas

Kısıtlı Erişim
Peki ya, M.İ.oğlu'nun ve Ahmet Hakan adındaki Nişantaşı Mevki'i düşkününün yazdıkları, söyledikleri ve yaptıkları İslâm'a iyilik mi oluyor zannediyorsunuz siz ?
Yeryüzünde başka insan mı kalmadı da kalkmış bu insanlardan İslâm Dini'ni öğrenmeye çalışıyorsunuz !!!

islamı kaynağından öğreniyoruz mustafa isilamoğlunun ilmindende yararlanıyoruz .Sizinkiler gibi bol keseden atmıyor.güzel anlatıyor.

alkışlıyanına baksana , gizli bir nurcu......

hepinizin menşei aynı..
.....sataşanlara bak hepsi aynı kökden!

BİZE BÖYLE İLİM EHLİ LAZIM!

Verda

Gales

Dede senden sonra sana yazılanlara idi ama sana da gelsin bu mesaj tabi =)

ummuhan

Kıdemli Üye

islamı kaynağından öğreniyoruz mustafa isilamoğlunun ilmindende yararlanıyoruz .Sizinkiler gibi bol keseden atmıyor.güzel anlatıyor.

alkışlıyanına baksana , gizli bir nurcu......

hepinizin menşei aynı..
.....sataşanlara bak hepsi aynı kökden!

BİZE BÖYLE İLİM EHLİ LAZIM!

Herkes M. İslamoğlunu İslamın kaynağını anlatan ilim sahibi kabul etmek zorunda değil... kaldı ki çok kişiden kendisine reddiyeler vardır... sevmeyen onaylamayan dinden çıkmış olmuyor değil mi :) Bunu bu biçimde tanımlama yanlış, Onaylamayanı bol keseden atan ilimsiz diye vasıflandırmak daha da yanlış.... vesselam

Havas

Kısıtlı Erişim
Herkes M. İslamoğlunu İslamın kaynağını anlatan ilim sahibi kabul etmek zorunda değil... kaldı ki çok kişiden kendisine reddiyeler vardır... sevmeyen onaylamayan dinden çıkmış olmuyor değil mi :) Bunu bu biçimde tanımlama yanlış, Onaylamayanı bol keseden atan ilimsiz diye vasıflandırmak daha da yanlış.... vesselam

elbetteki kabul etmek zorunda değil...yeterki bir insan kurana göre konuşsun atıp tutmasın...

her ilim ehli hakkı görecek diye bir kayıt yok..

iş inançdan.Allaha ve onun çağrısına inançdan geçiyor..
eğer bu inancı varsa kurtuluşa ermiştir.

ne şu adamın dediğine ,ne şu hadisde şöyle aktarıldığına ,ne evliya olarak belirlenmişlerin kelamına bakar !
kuranın tasdikleğini doğru kabul eder ..musluman budur.....

sahabeyi resululullah öyle bir yetiştirmiştiki ,sahabe onun ne giydiğine ,ne içtiğine,nede sosyal yaşantısına bakardı.
onun risalet ile iligili davranışları sözleri ve eylemleriydi onlar için din.!
böyle öğretilmişlerdi..

bizde böyle olmalıyız..

resulullahın risalet görevi bitti ..

bıraktığı mesaj kuranı kerim önümüzde ..

Bİz buna uymak zorundayız.

Havas

Kısıtlı Erişim
66JM6E.jpg

ilginç böyle bir hadisde varmış...sıkma başlar cennetin kokusunu alamıycakmış..:)

kot pantolon hakkın bir hadis yoktur temennisiyle..