Ahmet Akgündüz'ün gösterdiği şeceredeki çelişkiler ve yanlışlar

Bediüzzaman said nursi hazretleri "mehdi" değildir.başlıklı uzun yazının içerisinden alıntılandı.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
beyefendi ben nerde "...Mehdi gelince Hiristiyanlarla Müslümanlar ittifak yapacığını ...." söylemişim?
Açmış olduğun Bediüzzaman mehdi değidir başlıklı yazından alıntı

Bunun yanı sıra Bediüzzaman Hz. Mehdi'nin diğer görevleri olan İslam Birliği'ni oluşturmamış, tüm dünyadaki Müslümanların manevi lideri vasfını taşımamış, bu vasıfla Hristiyan dünyasıyla ittifak yapmamış, Kuran ahlakının ve Peygamberimiz (sav)'in sünnetinin yeniden canlandırılmasıyla tüm yeryüzüne hakim kılınmasına vesile olmamıştır.

bakın mesajın başında ne yazmışım. birlikte okuyalım; "... “bediüzzaman hazretlerinin mehdi olmadığı” ile ilgili ekteki metni kimin yazdığını merak edeceğinizi düşünüyorum. İşin aslı kimin yazdığını bulamadım ancak merak ederseniz diye internet adresini mesajın başına ekledim. Kimin yazdığını bilmiyorum ama metnin altına imza atıyorum bu kapsamda benim yazdığımı düşünerek okuyabilirsiniz. ...."

şimdi siz bu metnin iktibas olduğunu hala anlamadınız mı? erişim tarihi saatine kadar yazmışım
(http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=14877&page=3 (erişim 21-01-2012 , saat 13:00))

ne günlere kaldık ... çoluk çocukla uğraşıyoruz. ahmaklarla uğraşıyoruz.

Bu yazının içerisinden yine alıntı.

Bediüzzaman bu sözünde ayrıca Hz. Mehdi'nin "bir asır sonra geleceğini" belirtmektedir.

Bir yirmi sene bir yüz sene şimdide Nurcular bu bir asır ifadesini 3asır olarak değiştirmişlerdir.
Demekki yazı uzun olduğu için sende okumadın,veya yazılanları unuttun.Ama bu yazıyı savunduğun kabul ettiğin yani sende katıldığın için aktardın.Yani sen yazmış oldun.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bu yazının içerisinden yine alıntı.

Bediüzzaman bu sözünde ayrıca Hz. Mehdi'nin "bir asır sonra geleceğini" belirtmektedir.

Bir yirmi sene bir yüz sene şimdide Nurcular bu bir asır ifadesini 3asır olarak değiştirmişlerdir.
Demekki yazı uzun olduğu için sende okumadın,veya yazılanları unuttun.Ama
bu yazıyı savunduğun kabul ettiğin yani sende katıldığın için aktardın.Yani sen yazmış oldun.

buyrun burdan yakın. çay demleyin içelim... :)

paylaştığımız tüm metinleri biz mi yazmış oluyoruz. :)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
tekrar başa dönecek olursak....

bediüzaman said nursi (ra) seyyid ve mehdi-i azam değildir. biline!!!

detay için aşağıdaki linke bakabilirsiniz;
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?113754-Bediüzzaman-said-nursi-hazretleri-mehdi-değildir

ifrat içinde olmamak gerek.

not: birilerinin (mesela; elini ayağını öptüğüm, abdullah yeğin abinin) ahmet akgündüzün kulağını çekmesi lazım. bu ne kibir... ne yapmaya çalışıyor bu adam. bu ahmaklığı ile, nur dairesini tam ortadan ikiye bölecek. farkında değil. ifrat içinde ifrat.

neyse esas meselye dönecek olursak...

bediüzzaman hazretlerinin mehdi olmadığı” ile ilgili ekteki metni kimin yazdığını merak edeceğinizi düşünüyorum. İşin aslı kimin yazdığını bulamadım ancak merak ederseniz diye internet adresini mesajın başına ekledim. Kimin yazdığını bilmiyorum ama metnin altına imza atıyorum bu kapsamda benim yazdığımı düşünerek okuyabilirsiniz. ...."

diyeçeksin sonra

şimdi siz bu metnin iktibas olduğunu hala anlamadınız mı? erişim tarihi saatine kadar yazmışım.

Ben iktibas değildirmi dedim.Hem imzanı at hem ben yazdım kabul edin de sonra bu ifadeleri kabul etme ve bana

ne günlere kaldık ... çoluk çocukla uğraşıyoruz. ahmaklarla uğraşıyoruz.

diyerek hakaret ederek işin icinden sıyrılmağa çalış.Oh ne güzel değilmi? tamda sana yakışanı yapmışsın.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
beyefendi ben nerde "...çok yakında geleçekmiş ...." demişim?

Yine aynı yazından alıntılandı

açık ve kesin bir tarih vererek kendisinin Hz. Mehdi olmadığını ifade etmekte, Hz. Mehdi'nin kendi vefatından yaklaşık 20 sene kadar sonra geleceğini müjdelemektedir.

ayrıca paylaştığınız metinlerin önüne arkasına da bakmak lazım. cımbızlayarak metin getirmeyin. önünü arkasını da getirin. bu size son mesajım olsun. çoluk çocukla uğraşamam.

bu durum diğer paylaşımlarınız için de geçerlidir.

"...İSTİKBAL-İ DÜNYEVİYEDE (dünyanın geleceğinde) 1400 SENE SONRA GELECEK BİR HAKİKATİ ASIRLARINDA KARİB (yakın) ZANNETMİŞLER. (Sözler, s. 318)

Bediüzzaman bu sözüyle, İslam tarihinde daha önce de birçok Kİşinin, Hz. Mehdi'nin geliş tarihi ile ilgili çeşitli kanaatlere kapıldıklarını ve bu mübarek zatın "kendi yaşadıkları yüzyıla yakın" bir tarihte ya da kendi dönemlerinde geleceğini sandıklarını belirtmiştir. Ancak Bediüzzaman "KARİB (YAKIN) ZANNETMİŞLER" diyerek söz konusu Kİşilerin Hz. Mehdi'nin önceki tarihlerde çıkmış olabileceğini düşünmekle yalnızca bir "zanda bulunduklarını" ancak yanıldıklarını hatırlatmıştır. Bediüzzaman, Hz. Mehdi'nin Peygamberimiz (sav)'den "1400 SENE SONRA" geleceğini haber vermiştir.

Dikkat edilirse Bediüzzaman burada "Hz. Mehdi geldi ya da gelmiş" dememekte, "gelecek zaman" belirten bir kelime kullanmakta ve "GELECEK" demektedir. Ayrıca ne 1373, ne 1378 ne 1398 ne de başka bir tarih vermemiş tam olarak 1400 yıl sonrasından bahsetmiştir. Bu tarih Miladi 1980 yılına denk gelmektedir. Hicri 13. yüzyılın müceddidi olarak Hicri 14. yüzyıla kadar müceddidlik görevini yerine getiren Bediüzzaman, Hicri 1379 yani Miladi olarak 1960 yılında vefat etmiştir. Dolayısıyla Bediüzzaman Hz. Mehdi'nin gelişi için kendi yaşadığı dönemden çok ileriki bir tarihi belirtmektedir. Bediüzzaman bu açıklamasıyla, açık ve kesin bir tarih vererek kendisinin Hz. Mehdi olmadığını ifade etmekte, Hz. Mehdi'nin kendi vefatından yaklaşık 20 sene kadar sonra geleceğini müjdelemektedir.

Bediüzzaman bu sözüyle ayrıca, Hz. Mehdi'nin gelişinden önce Mehdi olduğu sanılan şahısların aksine, "1400 sene sonra gelecek olan Mehdi'nin bir HAKİKAT" olacağını belirtmiştir. Yani bu kutlu zatın, Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde müjdelediği tüm özelliklere sahip olan "GERÇEK MEHDİ" olacağını ve bu özellikleriyle Mehdi sanılan Kİşilerden ayırt edilip tanınacağını hatırlatmıştır.

Bediüzzaman ayrıca Risaleleri'nde Peygamberimiz (sav)'in hadislerine dayanarak "her yüz yıl başında bir müceddid gönderileceğini" hatırlatmıştır. Bediüzzaman "1400 YIL SONRA" tarihini vererek aynı zamanda "14. ve 15. yüzyıllar arasında görev yapacak olan müceddidin de Hz. Mehdi olduğunu" haber vermektedir...."

kaynak:
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?113754-Bedi%C3%BCzzaman-said-nursi-hazretleri-mehdi-de%C4%9Fildir

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
tekrar başa dönecek olursak....

bediüzaman said nursi (ra) seyyid ve mehdi-i azam değildir. biline!!!

detay için aşağıdaki linke bakabilirsiniz;
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?113754-Bediüzzaman-said-nursi-hazretleri-mehdi-değildir

ifrat içinde olmamak gerek.

not: birilerinin (mesela; elini ayağını öptüğüm, abdullah yeğin abinin) ahmet akgündüzün kulağını çekmesi lazım. bu ne kibir... ne yapmaya çalışıyor bu adam. bu ahmaklığı ile, nur dairesini tam ortadan ikiye bölecek. farkında değil. ifrat içinde ifrat.

neyse esas meselye dönecek olursak...

Demekki ben size yazdığım mesajımda hılaf yoktur.ne demişim,

@rabbinsadikkulu Hem daha Mehdi gelince Hiristiyanlarla Müslümanlar ittifak yapacığını söylüyor.Sen bekleye dur bir ittifakı veya bunun için gece gündüz bol çalış.Çünkü kendi ifadesiyle çok yakında geleçekmiş.Onun içi bu ittifak mayalansınki mayanın tutması kolay olsun.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bu ahmet isimli ahmak ın kim kulağını çekecek...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
hatırlamakta fayda var...

1- gayri müslimlere gösterdiğiniz toleransı, nedendir bilinmez, ehli kıble olan şia ya göstermiyorsunuz. (ayrıca alevilik te homojenite yoktur. çeşit çeşit alevi var... çok uzun mesele....) incilde bile değişmeyen ayetler olabilir derken, şiadan gelen bilgilerin tamamına bu peşin red neden?

2- eğer soy anneden de devam ediyorsa, şu durum ile karşılaşırız. ecdadımız diye övündüğünüz osmanlı padişahlarının çoğunun annesi (sonradan müslüman olmak kaydıyla tabi ki) Bulgar, Sırp, Rum, Yunan ve Cenevizli vs vs.. dir.

kaynak:
http://haber.mynet.com/osmanli-padisahlarinin-anneleri-nereli-498803-foto-analiz/

http://www.frmtr.com/tarih/495007-osmanli-padisahlarinin-anneleri.html

şimdi size bir soru sorayım. biz sırplara ecdadımızdır diyebilirmiyiz. veya diğererine... lütfen akl-ı selim düşünün...

not: "Hz. Resülü Ekrem bir hadisi şerifinde şöyle buyurmakdadır: Her peygamberin soyu kendi sülbündendir, benim soyum ise İmam Ali bin Ebu Talib'in soyundandır." efendimzin bu sözündeki inceliği anlayamamanıza şaşırdım. ard niyet yoksa açıklayayım; efendimzin kızı ile hz alinin evliliğinden olan çocuklar kastedilmektedir,bize göre. konuyu sulandırmaya gerek te yoktur.

not2:
Osmanlı padişahlarının anneleri.. (ufak tefek bilgi yanlışı olabilir. hepsini kontrol edemedim. vaktim yok. buradaki amaç padişahların annelerinin çoğunun, sonradan islam ile şereflenmek kaydıyla, başka soylardan olduğunun altının çizilmesidir. bu açıdan amaç hasıl olmuştur.)
1- I.murat'in annesi bizanslı HOROFİRA yani NİLÜFER hatun.
2- yıldırım bayezid'in annesi bulgar MARYA yani GÜLÇİÇEK hatun.
3- çelebi mehmet'in annesi bulgar OLGA hatun.
4- II.murat'ın annesi VERONİKA
5- fatih sultan'ın annesi sırp DESPİNA yani HÜMA hatun.
6- II.bayezid'in annesi KORNELYA
7- yavuz selim'in annesi; AYŞE takma adlı pontuslu bir rum.
8 -kanuninin annesi; polonya yahudisi HELGA yani HAFZA sultan.
9- II.selim 'in annesi yahudi kızı ROKSALAN yani HÜRREM sultan.
10-III.murat 'ın annesi yahudi RAŞEL yani NURBANU sultan.
11-III.mehmet'in annesi venedikli BAFO yani SAFİYE sultan.
12-I.ahmet'in annesi yunan HELEN yani HANDAN sultan.
13-genç osman'ın annesi sırp EVDOKSİYA yani MAHFİRUZ sultan.
14-IV.murat'ın annesi sırp ANASTASYA yani MAHPEYKER sultan.
15-IV. mehmet'in annesi rus NADYA yani TURHAN sultan.
16-II.süleyman'ın annesi sırpKATRİN yani DİLAŞÜB hatun.
17-II.ahmet'in annesi polonya yahudisi EVA yani HATİCE sultan.
18-II.mustafa'nın annesi rum EVEMİA yani EMETULLAH sultan.
19-III.ahmet'in annesi de aynı yani ii.mustafa ile aynı anneden.
20-I.mahmut'un annesi ALEXSANDRA yani SALİHA sultan.
21-II.osman'ın annesi sırp MARİ yani ŞEHSÜVAR sultan.
22-III.mustafa'nın annesi fransız JANET yani MİHRİŞAH sultan.
23-I.abdülhamit 'in annesi fransız İDA yani ŞERMİ sultan.
24-III.selim'in annesi cenevizli AGNES yani MİHRİŞAH sultan.
25-IV.mustafa'nın annesi bulgar SONYA yani SİNEPERVER sultan.
26-II.mahmut'un annesi fransız RİVERY yani NAKŞİDİL sultan.
27-I.abdülmecit'in annesi rus yahudisi SUZİ yani BEZM-İ ALEM VALİDE sultan.
28-abdülaziz'in annesi roman BESİME yani PERTEVNİYAL sultan.
29-V.murat'in annesi fransız VİLMA yani ŞEVKEFZA sultan.
30-II.abdülhamit 'in annesi ermeni VİRJİN yani TİRİMÜJGAN sultan.
31-mehmet reşat'ın annesi arnavut SOFİ yani GÜLCEMAL sultan.
32-mehmet vahdettin'in annesi çerkes HENRİET yani GÜLİSTAN sultan .

not3: islamda soy babadan devam eder!!!