Âhir Zaman'da Ümmetin En Faziletli Üç Öncüsü

hirahos

Kıdemli Üye
Bu mesajı beyenen @hirahos buyur ne diyeceksin?İftirayı beyenmişsin iftirayı...
Daha yaptığın çok şey var örneğin Allahın veli kullarının sözlerini bizim sözümüz gibi göstermen gibi.

Bunu da yazdım zaten. Tekfir, kafirlik itham etmek, ehli sünnetin sıfatı değildir. Haricilerin vasfıdır ve Öngüt taifesi tekfircilikle ehli sünnetten ayrılmışlardır dedim.

Yaşın kaç senin?

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Alitufan. Ordaki hakaret bahsi üzerine alıntılamıştım. Yeri geldi diye söylemişim. Kastım izdivaç değildi. Kastım Peygamber efendilerimizi Öngüt'ün muhtacı ve müntesibi derecesinde göstermek istemenizdi. Yazmışım zaten. Eğer kastım önceki mesajın tamamı olsa, doğrudan beğenirdim.

Allahın veli kullarının söylediklerine biz iman ediyoruz.Fakat sen biz söylemişiz gibi yapıyorsun.
Hatemi veli hakkında velilerin yazılarının tamamını okusan elbette bu kadar cahillik etmezdin.

hirahos

Kıdemli Üye
Bu mesajı beyenen @hirahos buyur ne diyeceksin?İftirayı beyenmişsin iftirayı...
Daha yaptığın çok şey var örneğin Allahın veli kullarının sözlerini bizim sözümüz gibi göstermen gibi.

İşte, geri dön dediğim mesajı doğrulamış oldun. Alitufana sor o sana izah etsin.

alitufan2003

Profesör
Alitufan. Şimdi hakaret diyorsun da bu inanç batıldır demek, eğer kendince delilleri varsa... Hakaret olur mu? Mesela, siz de kendinizce delillendiryor ve tekfire varıncaya kadar, kendi dinlerini kurdular, milleti soydular diyerek tavsif etmiyor musunuz? Delilleriniz isabetli ya da değil. Dikkat et. Sizin yaptığınız neden hakaret olmuyor? Bizimki hakaret oluyor?

Ama başka bir kelime kullanılmışsa onu da alıntıla da hakaretse beraber karşı çıkalım. (İzdivaç konusu hariç, ona karışmıyorum)
Daha önceki sorumu da cevaplarsan ordan da devam ederiz.

1-) Tamam ben 660 numaralı mesajı, lafontenin diline doladığı zan üzerine yazdın sandım..
Eğer bu izdivacı dilime dolamadım diyorsan, o zaman özür diliyorum o konu için..

2-) Mahmud Efendi'yi hiç görmedim, tanımıyorum, sadece beyanlarından ve eserlerinden yapılan alıntıları biliyorum o kadar..

3-) "Siz kendinizce delillendirip, tekfir ediyorsunuz" ithamını kesinlikle kabul etmiyor ve aynen iade ediyorum.. ÖÖmer ÖNGÜT Kuddise Sırruh Hazretlerinin kimleri, hangi beyan ve hareketlerinden dolayı, AYET-İ KERİME ve HADİS-İ ŞERİF 'ler ile uyardığı bellidir.
Dikkat et!!!
Herkesi değil!!!
İçyüzleri ortaya konan zümreleri o zaman sadece ona tabi olanlar gördü,
bugün ümmet-i muhammed HERGÜN görüyor zaten...

4-)
Bunu da yazdım zaten. Tekfir, kafirlik itham etmek, ehli sünnetin sıfatı değildir. Haricilerin vasfıdır ve Öngüt taifesi tekfircilikle ehli sünnetten ayrılmışlardır dedim.

Büyük laflar ediyorsun...
Ahmed Ziyâüddin Gümüşhanevî Hazretleri "Câmiu'l-Mütûn fi Hakki Envâi's-Sıfâti'l-İlâhiyye ve'l-'Akaidi'l-Mâturidiyye ve Elfâzi'l-Küfri ve Tashihi'l-a'mâli'l-'Acibiyye" isimli eserinde ELFAZ-I KÜFÜR bahsi vardır;
Örneğin;
"Bir kimse kâfir bir dostuna daha fazla yaklaşmak için, sen dinini muhafaza et, ben de edeyim, yahut da senin dinin de hak, benim dinim de hak, hepsi Allah'ın dini, hepsi iyidir derse kâfir olur." (Sayfa: 115)

Şimdi Bu Allah'ın veli kulu senin tabirine göre "HARİCİ" mi oluyor?

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com

Yaşın kaç senin?
Hatemi veli Hz. zaten vazifeliydi münafıkların,bölücülerin... iç yüzünü yazdı.Ama nasıl yazdı.Kuran ve sünnet dışına nerelerde çıktılarsa yine kuran ve sünnet ile hepsini açıklamıştır.Madem alimsiniz peki hocalarınız neden reddiye yazamadı?38 ciltlik eser ortada...

Buda bilmediğin tekfir konusu oku öğren.
Tekfir Konusu
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?152653-Tekfir-Konusu&highlight=

Bölücülere,münafıklara siz kardeşim diye kucaklarken Hatemi Veli Hz. bunların iç yüzünü halka duyuruyordu.Eserleri okuyanlar imanlarınıda paralarınıda kurtardılar Elhamdülillah.

hirahos

Kıdemli Üye
o zaman özür diliyorum o konu için..

Tamam, insanlık hali, özrü kabul ettik.

Mahmud Efendi'yi hiç görmedim, tanımıyorum, sadece beyanlarından ve eserlerinden yapılan alıntıları biliyorum o kadar..

Şahit olmadığın, bir kere bire meclisinde bulunmadığın, bir kere bile görmediğin bir veli ve hala hayatta olan hanımı hakkında,
İFTİRA'ya sabretmek zor...

Sözünde sadıklardansan, başta Mahmud efendi, tenkid ettiğiniz kim varsa meclisine gitmeni tavsiye ederim.

"Siz kendinizce delillendirip, tekfir ediyorsunuz" ithamını kesinlikle kabul etmiyor ve aynen iade ediyorum..

Ayet Hadis yazarak (tasavvufuz dediğinize binaen sizi de içine katarak) tasavvuf ehline müşrik diyen fırkalar var. Değil mi? Ayet yazarak şirkle itham edenler, Hadis yazarak tekfir edenlerin ne kabahati var da tenkid ediyoruz o zaman? Sizin onlardan ayrıcalığınız nedir? Semadan senediniz mi var? Buyur izah et.

hirahos

Kıdemli Üye
Hatemi veli Hz. zaten vazifeliydi münafıkların,bölücülerin... iç yüzünü yazdı.Ama nasıl yazdı.Kuran ve sünnet dışına nerelerde çıktılarsa yine kuran ve sünnet ile hepsini açıklamıştır.Madem alimsiniz peki hocalarınız neden reddiye yazamadı?38 ciltlik eser ortada...

Buda bilmediğin tekfir konusu oku öğren.
Tekfir Konusu
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?152653-Tekfir-Konusu&highlight=

Bölücülere,münafıklara siz kardeşim diye kucaklarken Hatemi Veli Hz. bunların iç yüzünü halka duyuruyordu.Eserleri okuyanlar imanlarınıda paralarınıda kurtardılar Elhamdülillah.

Yaşını yazmaktan çekiniyorsun . :) Yazzdık.

hirahos

Kıdemli Üye
Allahın veli kullarının söylediklerine biz iman ediyoruz.Fakat sen biz söylemişiz gibi yapıyorsun.

Cidden anlama sıkıntın var.

Sizler Velileri hatalı naklederek iman ediyor, yanlış anlıyorsunuz. Söylemediklerini evet siz söylüyorsunuz. 3 eserle ispat ettik mi? Ettik. Sen itibar etmedin o senin tercihin. Daha da foto verebileceğim çok kaynak var. Birini bile kendim yazmış değilim. Hepsi sizi çürütüyor. Yoksa bizim Velilere itiraz ettiğimizi gördün mü?

Burdan anla ki Öngüt'e biz veli olarak inanmıyoruz. Yani döverek mi inandıracaksın? :)

Zorlamaya hakkın var mı?

alitufan2003

Profesör
Ayet Hadis yazarak (tasavvufuz dediğinize binaen sizi de içine katarak) tasavvuf ehline müşrik diyen fırkalar var. Değil mi? Ayet yazarak şirkle itham edenler, Hadis yazarak tekfir edenlerin ne kabahati var da tenkid ediyoruz o zaman? Sizin onlardan ayrıcalığınız nedir? Semadan senediniz mi var? Buyur izah et.

1-) Siz deme... Bizim ne haddimize kimi tekfir etmek...
O Allah'ın Veli kulu'nun içyüzlerini ortaya döktüğü zümreler kimler? Bu zümreler bütün imkanlar ellerinde iken neden tek bir reddiye yazamamışlar?
Bir Örnekten yola çıkalım;
Çünkü şimdi hepsini buraya yazmaya kalksam, çok uzun olacak,
Ömer ÖNGÜT -Kıdduse Sırruh - Hazretleri demiş ki,

* “Refah’tan başka İslâm yoktur.” sözü küfürdür;
“Allah katında din İslâm’dır.” (Âl-i imran: 19)

* “Burada bir veli varmış! Refah’a hizmet mi etti de veli oldu?”
“İyi bilin ki, Allah’ın veli kulları için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.” (Yunus: 62)

* “Refahçı olmayanın Hacc’ı kabul olmaz.”
“Hacc’a gidip gelmeye gücü yeten herkesin Kâbe’yi ziyaret etmesi Allah’ın insanlar üzerinde bir hakkıdır. Kim inkâr ederse şüphesiz ki Allah âlemlerden müstağnidir.” (Âl-i İmran: 97)

* “Zekâtı bize vermezseniz kabul olmaz.”
“Sadakalar (zekâtlar), Allah’tan bir farz olarak fakirlelere, (zekât toplayan) memurlara, kalpleri İslâm’a ısındırılacak olanlara, kölelik altında bulunanlara, borçlulara, Allah yoluna ve yolcuya mahsustur. Allah bilendir, hükmünde hikmet sahibidir.” (Tevbe: 60)

* “Aleviler bizim kardeşimizdir.”
“Sizin dostunuz ancak Allah’tır, O’nun Peygamberi’dir. Bir de, Allah’ın emirlerine boyun eğerek namazlarını kılan, zekâtlarını veren müminlerdir.” (Mâide: 55)

Şimdi;
Sen anlat ben dinliyim..

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Cidden anlama sıkıntın var.

Sizler Velileri hatalı naklederek iman ediyor, yanlış anlıyorsunuz. Söylemediklerini evet siz söylüyorsunuz. 3 eserle ispat ettik mi? Ettik. Sen itibar etmedin o senin tercihin. Daha da foto verebileceğim çok kaynak var. Birini bile kendim yazmış değilim. Hepsi sizi çürütüyor. Yoksa bizim Velilere itiraz ettiğimizi gördün mü?

Burdan anla ki Öngüt'üe biz veli olarak inanmıyoruz. Yani döverek mi inandıracaksın? :)

Zorlamaya hakkın var mı?

Orjinal eserleri eklenmedimi önüne hala ispat ettik diyorsun?Hiç mi arapça bilen yok etrafında bare onlara göster.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır/page24

Hatemi veli hakkında bir bilgin yok senin.Hatemi veli konusunu tamamen okumuş değilsin bunu her halinle anlıyoruz.
Hatemi veli Hz.İsa(a.s) diyorsun senin bu bilgini çürütecek bak kaç bilgi eklenmiş.Orjinal metinde var bak bir arapça bilene göster...

Hz. İsa(a.s) Hatemi Veli Midir?
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?156047-Hz-İsa(a-s)-Hatemi-Veli-Midir&highlight=

alitufan2003

Profesör

Sırayla önce bir bu cevabı oku...

O Allah'ın Veli kulu'nun içyüzlerini ortaya döktüğü zümreler kimler? Bu zümreler bütün imkanlar ellerinde iken neden tek bir reddiye yazamamışlar?
Bir Örnekten yola çıkalım;
Çünkü şimdi hepsini buraya yazmaya kalksam, çok uzun olacak,
Ömer ÖNGÜT -Kıdduse Sırruh - Hazretleri demiş ki,

* “Refah’tan başka İslâm yoktur.” sözü küfürdür;
“Allah katında din İslâm’dır.” (Âl-i imran: 19)

* “Burada bir veli varmış! Refah’a hizmet mi etti de veli oldu?”
“İyi bilin ki, Allah’ın veli kulları için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.” (Yunus: 62)

* “Refahçı olmayanın Hacc’ı kabul olmaz.”
“Hacc’a gidip gelmeye gücü yeten herkesin Kâbe’yi ziyaret etmesi Allah’ın insanlar üzerinde bir hakkıdır. Kim inkâr ederse şüphesiz ki Allah âlemlerden müstağnidir.” (Âl-i İmran: 97)

* “Zekâtı bize vermezseniz kabul olmaz.”
“Sadakalar (zekâtlar), Allah’tan bir farz olarak fakirlelere, (zekât toplayan) memurlara, kalpleri İslâm’a ısındırılacak olanlara, kölelik altında bulunanlara, borçlulara, Allah yoluna ve yolcuya mahsustur. Allah bilendir, hükmünde hikmet sahibidir.” (Tevbe: 60)

* “Aleviler bizim kardeşimizdir.”
“Sizin dostunuz ancak Allah’tır, O’nun Peygamberi’dir. Bir de, Allah’ın emirlerine boyun eğerek namazlarını kılan, zekâtlarını veren müminlerdir.” (Mâide: 55)

Şimdi;
Sen anlat ben dinliyim..

hirahos

Kıdemli Üye
O Allah'ın Veli kulu'nun içyüzlerini ortaya döktüğü zümreler kimler?

Alitufan. Zekisin anlaman lazım. Senin için Veli olabilir ona karışamam. Bizim için Veli değildir. Biz Edilley-i Şeriyye ile ölçüp tartmadan hiçbir sözünü kabul etmeyiz. Uyuyorsa sözünü alırız. Uymuyorsa bırakırız.

İmdi, bütün akaid kitaplarında Kıble ehli tekfir edilmez yazar. Müslümana Ayet Hadis yazıp tekfir etmeye Öngüt'ün hakkı yoktur. Alimlerin küfür dediği söz ve fiiller ise tekfir değil, sakındırmadır. Hiçbir alim, mecburi iman edilmesi gerekenler (Zaruriye-i Diniyye) dışında, mesela Kur'an'ı açıktan inkar edenler hariç kimseyi gerçek bir küfürle tekfir etmemiştir. Hele para topluyor ya da faiz alıyor ya da oy topluyor diye başka dine geçmekle sıfatlamamışlardır. Ençok günah/bid'at olan iş, sizde başka dine dönüşüyor?!! Akla ziyan.

Merak doğdu şimdi. Sen hanefiysen, buna ilişkin hangi akaid ve fıkıh eserleri okudun yazar mısın?

alitufan2003

Profesör
İmdi, bütün akaid kitaplarında Kıble ehli tekfir edilmez yazar. Müslümana Ayet Hadis yazıp tekfir etmeye Öngüt'ün hakkı yoktur. Alimlerin küfür dediği söz ve fiiller ise tekfir değil, sakındırmadır. Hiçbir alim, mecburi iman edilmesi gerekenler (Zaruriye-i Diniyye) dışında, mesela Kur'an'ı açıktan inkar edenler hariç kimseyi gerçek bir küfürle tekfir etmemiştir. Hele para topluyor ya da faiz alıyor ya da oy topluyor diye başka dine geçmekle sıfatlamamışlardır. Ençok günah/bid'at olan iş, sizde başka dine dönüşüyor?!! Akla ziyan.

Merak doğdu şimdi. Sen hanefiysen, buna ilişkin hangi akaid ve fıkıh eserleri okudun yazar mısın?

Şimdi mecburen çıkıyorum..
Kaldığımız yerden devam ederiz inşallah..
Şimdilik şununla bitiyorum,

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Onlara sorun: Hazret-i Allah ve Resulü’ne mi inanıp iman ediyorlar, yoksa liderlerine veyahut önderlerine mi inanıp iman ediyorlar?
Eğer derlerse ki Hazret-i Allah’a iman ettik, o halde bu önünüze sürülen Hazret-i Allah’ın Âyet-i kerime’leridir. Ya bunlara inanıp iman edeceksiniz veyahut küfrünüzü ilân edeceksiniz. Üçüncü bir tevil yolu yok! Varsa siz söyleyin.

Hakikat ile dalâletin ayrılık noktası:
Hâlik’ın kelâmı ile mahlûkun kelâmını cehalet ve küfr-i inâdî sebebiyle ayırt etmek istemiyorlar. Onların kitapları ayrı olduğu için kendi kitaplarına göre iş ve icraat yapıyorlar. Dinleri ayrı olduğu için kendi dinlerine göre hareket ediyorlar. Partileri ayrı olduğu için kendi tüzüklerine göre hareket ediyorlar.
Bütün bölücüler yalancıdır. Kitaplarına ve sözlerine hiç itibarımız yoktur.
Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’lerinde buyuruyor:
“Şüphesiz sizin bu ümmetiniz bir tek ümmettir. Ben de sizin Rabbinizim. O halde benden korkun.
Amma ne var ki, insanlar din hususunda kendi aralarında parçalara bölündüler, çeşitli kitaplara ayrıldılar. Her bölük, her parti kendi tuttuğu yoldan memnundur, yanında bulunan (din veya kitapla) sevinmektedir.
Şimdi sen onları bir süreye kadar kendi sapıklıkları ile başbaşa bırak!

Kendilerine verdiğimiz servet ve oğullar ile, onların iyiliklerine koştuğumuzu mu zannediyorlar? Hayır, onlar işin farkında değiller.” (Müminun: 52-56)

İşte bakın Âyet-i kerime’lere! Hazret-i Allah sizin hakkınızdaki hükmünü vermiş. Kitabınızın ayrı olduğunu, dininizin ayrı olduğunu, partinizin ayrı olduğunu beyan etmiş. Ne diye bana isnad ediyorsunuz? İşte bak da gör!
Doğru sözlü iseniz Âyet-i kerime’lere cevap verin. Bu Âyet-i kerime’ler sizin iç yüzünüzü bize öğretiyor, biz de çok rahat konuşuyoruz.
Sizin kitabınızda bu Âyet-i kerime’ler yok ki! Bunun için daima susmak mecburiyetindesiniz. Âyet-i kerime’lere cevap veremezsiniz.
Onlar bu Âyet-i kerime’leri bölücülere hitap etmiyormuş gibi, işi çevirip kendi kitaplarına göre yorum yapıyorlar. Böyle yapmakla Allah-u Teâlâ’nın emirlerini çevirmek ve değiştirmek istedikleri için de, dalâlet ve küfür batağına düşmüşlerdir.
Bunca Âyet-i kerime’ler önlerine seriliyor. İmanları olsaydı yürekleri titrerdi. Onların ise kılları titremiyor, çünkü ruhları ölmüş.
Müslüman oluncaya kadar onlarla mücadele etmeye azimliyiz. Zira bütün insanlar, cinler ve melekler dahi bir Âyet-i kerime’yi inkâr etseler, hepsi kâfir olurlar.
Bölücüler ise önlerine serdiğimiz bunca Âyet-i kerime’leri, sanki onlara hitap etmiyormuş gibi, duymamazlıktan ve görmemezlikten geliyorlar, bu suretle de inkâr etmiş oluyorlar. Kendi mesnetsiz iddiâlarını -ahkâm yerine koymak istemekle- öne sürmeye çalışıyorlar. Halbuki her bölücü yalancıdır, sözüne de fetvâsına da itibâr edilmez.

“Sizden hiç bir ücret istemeyenlere uyun. Onlar doğru yoldadırlar.”
(Yâsin: 21)
Âyet-i kerime’sine bak! Bak da onların durumlarını açık açık gör!

Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif’lerinde de buyururlar ki:
“Fakir ve ihtiyaç olmaksızın tese’ül eden kimsenin ahz ve tenavül ettiği (eline aldığı) şey ateştir.” (Ahmed bin Hanbel)

Ömer ÖNGÜT - Kuddise Sırruh - Hazretleri

alitufan2003

Profesör
Kimlerin İçyüzünü Bildirmiş?

* Küfrü hoş gören F.GÜLEN
* Süleymancılar
* Edip YÜKSEL
* Yaşar Nuri ÖZTÜRK
* Refah Dini Mensupları
* Cemalettin Kaplan ve Oğlu
* İskender EVRENESOĞLU
* Refet KAYSERİLİOĞLU

Bunların hepsine,
Ayet-i Kerime ve Hadis-i Şerifler ile cevap verilmiş, tek bir reddiye yazılmamış... Fakat Allah'u Teala'nın ayet-i kerimelerini mahkemeye şikayet edenler olmuş...

Herneyse,
Ama nasipse, ömür yeterse devam ederiz..
Selametle..