Âhir Zaman'da Ümmetin En Faziletli Üç Öncüsü

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Alitufan'ı ayırıyorum. Onda inanç yanında, araştıralım bakalım konuşalım anlayışı var. Takdir ediyorum. Fakat öbür Öngütçüler, maalesef koyu bir taassubu temsil etmekteler... 10 değil 100 kaynak getirsek hepsi yanlış biz doğruyuz demekteler. :)

Hadi kaynak konularını da bir kenara bırakalım. Yukardaki altı çizili inanç, asla ve kat'a hiçbir EHLİ SÜNNET aliminden sadır olmayacağı gibi, böyle bir düşünce Ehli Sünneti bilen Müslümanın zihninden dahi geçmez. İlmi olmasa bile burda ciddi bir kayma olduğunu hemen kavrar. Bir tek tane kaynak görmese bile bunun doğru olamayacağını bilir. Birilerinin saplantı derecesinde bunlara inanması sonucu da değiştirmez.

Forumda Ehli Sünnete alerjisi olan da çok üye var. Onlar, bu ibretlik durum karşısında tefekkür etmeli, Ehli Sünneti yıpratmanın nelere yol açabileceğini idrak etmelidirler.

Peki, biz neden kaynak peşine düştük, bu arkadaşların önem verdiği eserleri bunların önüne getirerek acaba ikna edebilir miyiz çabasındayız. Belki başkaları bu kaynaklar ile mutmain olur da acaba sakınır mı diye.

Ves'selam.

Biz orjinallerini ekliyoruz senin gibi tercümeleri değil.Biz ilim ekliyoruz senin gibi zannımıza uymuyoruz.
Eklediğimiz her bilginin kaynağı vardır ve iftiralarını açığa çıkaran belgeler eklenmiştir.

hirahos nefsine yenik düştü.Hırsına yenik düştü.Zannına göre konuşanlar için değil ilmi olan ve aklını kullanan müslümanlar için cevaplar ortadadır.

Bunada cevap vermemektedir.Orjinal eser kim iftira atıyor hadi çıksın ortaya.

Şimdi en can alıcı noktaya gelelim!!!
İftiranın ortaya döküleceği belgeye:
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1592312&viewfull=1#post1592312

Bunlar Hz. İsa(a.s) Hatemi velidir diyor..Biz hem orjinal eser ile hemde yine evliyaların açıklamalarıyla bunların dediklerini çürütüyoruz.

(Konuyu bile bilmeden zannına uyanların mesajlarını dikkate almayınız.)
Hz. İsa(a.s) Hatemi Veli Midir?
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?156047-Hz-İsa(a-s)-Hatemi-Veli-Midir

Neden bunların hakaret etmelerine rağmen uğraştık.Çünkü ortada büyük iftiralar var.Ayrıca nasibi olan duysun bunlarında iç yüzünü görsün diye.

Bunların ehli sünnetiz demeye utanmaları gerek.
İftiraları,yalanları,hakaretleri ortadır.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Şurada hakaret etmeden iki hasbihal edildi ya...
Hemen lafonten tıynetini yine kustu...
Defalarca forum huzurunda uslüp sözü verse de, tıynetini ele veriyor..
Hoş artık şaşırmasak lazım...
Tuzağına düşmemeye gayret edeceğiz...

Allah'ın emr-i şerifi zekat'ı önemsiz gören...
Kredi kartları ile zekat toplamayı islam zanneden...
Bu zerzevata tek cevabım kaldı...

"SELAM" ....

Çünkü bizim için ölçü Kuran-ı Kerim ve Hadis-i Şerifler...
Forumu bunlar işgal etmiş.Bu konu onların nasıl kuran ve sünnetten uzak yaşadığını ortaya çıkarmaktadır.

Zekat ve Namaz Birlikteliği

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?146249-Zekat-ve-Namaz-Birlikteliği&highlight=

Hatemi veli konusunu onların işlerini hiç ama hiç gelmez...

Ömer Öngüt (k.s) kimler nerelerde kuran ve sünnet dışına çıkıyor yine kuran ve sünnet ile açıklamıştır.

Bu yüzden Ömer Öngüt(k.s) hiç sevmezler.Ahir zaman alimlerinin iç yüzlerini bir bir ortaya serdi.Okuyanlar bunların iç yüzlerini görüp imanları ve paralarını kurtardılar durum budur.

alitufan2003

Profesör
Muhterem Öngüt müridinin kızıyla evlendi. Bu evlilik tamamen uhrevi sebeplerle oldu. Bu nikah öngütün gördüğü rüya ile gerçekleşti.

Senin bu rezil hallerin ve tavırların, kimleri hatırlatıyor bir düşün LAFONTEN...
Bu yaptığın senin ilk müfteriliğin değil..
Hiç bilmediğin bir konu hakkında müfterilik yapıyorsun.
O hanım da, babası da hayatta..
Allah'ın veli kulunu ve hiç tanımadığın hanımını, iftira ile karalamaya çalışıyorsun..
Kimler gibi yapıyorsun bunu???
Peygamber efendimizin Hz. Aişe ile evlenmesini kimler diline doluyorsa, ne şekilde doluyorsa, aynı onlar gibi..
Ne kadar kalpleriniz birbirine benziyor...

Gerçi sen daha öncede;

Senin öngüt arapça bile bilmiyorken...

Okul okumuşluğu olmayan ayakkabı tamircisi...

gibi laflarla, güya kendince küçümsemeye çalıştın...
Kimler gibi?
Mekkeli müşrikler de; "Alemlerin gurur ve süruru Peygamber Efendimizi
"peygamberlik gele gele bir çobana mı geldi" diye alaya alırlardı"
Allah'ım kalplerimizi ve hareketlerimizi müşrik ve münafıklara benzemekten korusun..

alitufan2003

Profesör
Ne zaman ki cevap veremediğin bir konu olsa,
hep aynı iftirayı öne sürüyorsun...
Seni kızdıran aşağıdaki resim, hala yayında olan kendi sitenizden...
Linki de bu...
http://www.ismailagadernegi.org.tr/bagis/

Senin gerçekten gayen dinin olsa idi, tavrın farklı olurdu...
Gaye dinar olunca demek ki tavır da müslümanca değil, dinara düşkünlüğü ile nam salan milletler gibi oluyor..

KREDİ KARTI İLE ZEKAT

“Âhir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki, bunlar
dinlerini dünyalığa âlet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler.
Dilleri şekerden bile tatlıdır, amma kalpleri kurt gönlü gibidir.
Azîz ve Celîl olan Allah-u Teâlâ (bu gibi kimseler için) şöyle buyuruyor:
‘Bunlar acaba benim sonsuz affediciliğime mi güveniyorlar, yoksa bana karşı meydan mı okuyorlar? Ululuğum hakkı için, onlara öyle ağır bir musibet vereceğim ki aralarında bulunan yumuşak başlılar şaşakalacaklardır.”
(Tirmizî)

alitufan2003

Profesör
Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif'lerden ilham alarak; doğrudan doğruya Allah-u Teâlâ'nın bildirmesi ve ilhâmı ile konuşan Hatem-ül evliya üzerine inkarın bu kadar fazla olması da bizleri şaşırtmıyor.

"Hatmü'l-evliyâ üzerine inkârın çok ve fazla oluşu, tam mazhar oluşundandır."
(İsmail Hakkı Bursevî, "Kitabu'n-Netice")

ozbek2635

Üye
Bütün deliller ortada merak ettiğim ne olursa Ömer öngüt k.s tabi olursunuz merak ediyorum madem ilimle uğraşıyorsunuz söyleyin...

ozbek2635

Üye
Dayanamadın di mi? :)

1-neye dayanamamışım anlayamadım herkez kendinden mesul.
2-bu yolu 1-1,5 seneden beridir haberdarım Ömer efendiyi gören kişileride tanıyorum hepsinin bağlılıkları ortada bu zümre helal lokmaya çok önem veriyorlar.dışardan et yememekteler şüpheli şeylerden kaçınırlar öğrendiğim kadarıyla ayrıca vakfın sürekli tüketim ürünlerini tetkik etmekteler necis mi değil mi temiz mi diye.gayet titizler bu durumun hakkını vermek gerekmezmi?düzenli cihad'a çıkmaktalar ve gaye kesinlikle maddiyat değil kitaplar zaten sudan ucuz ayrıca sadece kitap satışı değil helal-haram vurgusu namaza teşvik vs. ayrıca bir fark da biryere çağrımak da yok ikaz-uyarı o kadar. burayı bulmadan önce cübbelinin çörek otu kitabına 10-12 lira vermiştim bu zatın kitapları kaç yüz sayfa kıyas edin işte gayenin ne olduğunu. ben eskişehirden yazıyorum matematik bölümü öğrencisiyim.bu zamana gelene kadar çok sorguladım ortalık ifsatçi kaynıyo yol bu yoldur.ondan sonra nihayetinde bu mevzular basit şeyler değil tekfir konusu karşı tarafa tutmazsa sana dönüyo bu zümrenin bir özelliğide rahmini rüyalar görmesidir en basitinden bi tanesinin söyliyim süt görmesi mesela nedir araştırın imana delalet eder.kesinlikle para istemek yoktur mübarek vakıftan bile yemek yemediğini biliyorum vakıfta karşı acıkan gider yer kimse bişey demez hemen buyur ederler ve o yemek öyle güzel bereklidir ki giden görür.ayrıca öyle ihlaslı konuşuyolar ki muazzam bi akış sözkonusu helal lokmadan kaynaklanıyo olsa gerek nihayetinde ibadetin onda dokuzu helal lokmada.ayrıca mübareğin dogrudan bir kerameti olmamasına karşın bir çok hareketi kerametti nazarı çok kuvvetli bir zat oldugu kesin görmeyi çok isterdim birde rüyasında görende çok kişi var bu yolun bulanların bir kısmı rüya yoluyla haber almış çoktur bunuda söyliyim.ayrıca bende vakıfta zikir esnasında güzel bir olay yaşadım.vsvsvs yani bu zümrenin insanları çok düzgün bulundugunuz memleketin şubelerine gidin konuşun tavsiyem tanımaya çalışın ön yargılı olmayın herkeze tavsiyem aklıma geldikçede daha şeyler yazırım..

alitufan2003

Profesör
2-bu yolu 1-1,5 seneden beridir haberdarım Ömer efendiyi gören kişileride tanıyorum hepsinin bağlılıkları ortada bu zümre helal lokmaya çok önem veriyorlar.dışardan et yememekteler şüpheli şeylerden kaçınırlar öğrendiğim kadarıyla ayrıca vakfın sürekli tüketim ürünlerini tetkik etmekteler necis mi değil mi temiz mi diye.gayet titizler bu durumun hakkını vermek gerekmezmi?düzenli cihad'a çıkmaktalar ve gaye kesinlikle maddiyat değil kitaplar zaten sudan ucuz ayrıca sadece kitap satışı değil helal-haram vurgusu namaza teşvik vs. ayrıca bir fark da biryere çağrımak da yok ikaz-uyarı o kadar. burayı bulmadan önce cübbelinin çörek otu kitabına 10-12 lira vermiştim bu zatın kitapları kaç yüz sayfa kıyas edin işte gayenin ne olduğunu. ben eskişehirden yazıyorum matematik bölümü öğrencisiyim.bu zamana gelene kadar çok sorguladım ortalık ifsatçi kaynıyo yol bu yoldur.ondan sonra nihayetinde bu mevzular basit şeyler değil tekfir konusu karşı tarafa tutmazsa sana dönüyo bu zümrenin bir özelliğide rahmini rüyalar görmesidir en basitinden bi tanesinin söyliyim süt görmesi mesela nedir araştırın imana delalet eder.kesinlikle para istemek yoktur mübarek vakıftan bile yemek yemediğini biliyorum vakıfta karşı acıkan gider yer kimse bişey demez hemen buyur ederler ve o yemek öyle güzel bereklidir ki giden görür.ayrıca öyle ihlaslı konuşuyolar ki muazzam bi akış sözkonusu helal lokmadan kaynaklanıyo olsa gerek nihayetinde ibadetin onda dokuzu helal lokmada.ayrıca mübareğin dogrudan bir kerameti olmamasına karşın bir çok hareketi kerametti nazarı çok kuvvetli bir zat oldugu kesin görmeyi çok isterdim birde rüyasında görende çok kişi var bu yolun bulanların bir kısmı rüya yoluyla haber almış çoktur bunuda söyliyim.ayrıca bende vakıfta zikir esnasında güzel bir olay yaşadım.vsvsvs yani bu zümrenin insanları çok düzgün bulundugunuz memleketin şubelerine gidin konuşun tavsiyem tanımaya çalışın ön yargılı olmayın herkeze tavsiyem aklıma geldikçede daha şeyler yazırım..
Allah razı olsun kardeş...

hirahos

Kıdemli Üye

Seni birine benzetmişim diyelim. Bu konudaki yazılarımızı okudun mu?

Şurdan itibaren bakabilirsin:

http://www.ihvanforum.org/showthrea...li-Üç-Öncüsü&p=1577124&viewfull=1#post1577124

Lütfen konunun en sonuna kadar okuyarak gel. Belki senle de hasbihal eder müzakere yaparız. İnşallah.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Seni birine benzetmişim diyelim. Bu konudaki yazılarımızı okudun mu?

Şurdan itibaren bakabilirsin:

http://www.ihvanforum.org/showthrea...li-Üç-Öncüsü&p=1577124&viewfull=1#post1577124

Lütfen konunun en sonuna kadar okuyarak gel. Belki senle de hasbihal eder müzakere yaparız. İnşallah.

Sen sürekli Hatemi Veli Ömer Öngüt(k.s) Hazretlerine hakaret ediyorsun.Bu yolda olanlara hakaret ediyorsun.Süreklide iftira atmaktan çekinmiyorsun.
Kendi zanlarını doğru olarak kabul ediyorsun.

Cevap vermeye bile değmezsin.Fakat çokçada cevap verildi.Orjinal eserler ortada iken yüzsüzlük eden ve utanmadan sıkılmadan cevaplar yazmaya devam eden sensin.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1592312&viewfull=1#post1592312

Bu kadar kibirli olmasan belkide gerçekleri görürdün.Sürekli hakaretlerini sürdürmesen belkide helak olmazdın.

Hakîm-i Tirmizî -kuddise sırruh- Hazretleri "Nevâdirü'l-Usûl fî Ma'rifeti Ehâdîsü'r-Resul" adlı eserinin "Yüz yirmi sekizinci aslı"nda Resulullah Aleyhisselâm'dan sonra ashâbının önde gelenlerinin dini bid'at ve fitnelerden temizleyip aslını koruduklarını misallerle anlattıktan sonra, Hâtem-i veli'nin de dini ve onun ehlini buna benzer fitnelerden koruyacağını haber vererek şöyle buyurmuştur:

"O öyle bir kimsedir ki, bunun benzeri şeyleri (dinden) uzaklaştırıp defeder. Ondan temizleyip, kovup uzaklaştırması sâyesinde de artık onu giderir. O'nunla düşündüğü, O'nunla konuştuğu için O'nunla defeder. İşte o Allah'ın halk üzerindeki hücceti, O'nun sürüsünün çobanı ve kullarının mânevî tabibidir. O'nu engellemeye kalkışan kimse farkına bile varmadan helâk olur."(c. 2, s. 225)

Hatemi veli Hz. gerçekten kimler iftira attı ise helak oldu.
Eserler dünyaya yayıldı.Nasibdar olan faydalandı ,faydalanıyor.

Buradaki kendini alim sanan kişinin hakaretli sorularına çok cevap verildi.
Yani insan olan hakaret etmeden yazmalı fakat adamın demediği kalmadı.

Allahın veli kullarının söylediklerini biz söylemişiz gibi yaptı.
Oda yetmedi sürekli hakaretler etti
Oda yetmedi iftiralar attı.

Ömer Öngüt(k.s) hayatını ve eserlerini bilmeyen ,yanlız zannına uyan bu kişiler aslında kendi kendilerini helak ettiklerinin farkında bile değiller.

"Çek elini ey dil-i siyah,
Püf demekle hiç söner mi meşâle-i nûr-i ilâh."

hirahos

Kıdemli Üye

Aynı mesajları kopyalayıp yapıştırmak kolay geliyor sana. Bize ise sıkıcı. Artık okumuyorum. Ne yazacağını biliyorum.

Yeni eleman, yazılarımızı okusun, belki konuşuruz da sen de bir şeyler kaparsın... :)

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Aynı mesajları kopyalayıp yapıştırmak kolay geliyor sana. Bize ise sıkıcı. Artık okumuyorum. Ne yazacağını biliyorum.

Yeni eleman, yazılarımızı okusun, belki konuşuruz da sen de bir şeyler kaparsın... :)

“Allah kendini beğenip böbürlenenleri elbette sevmez.” (Nisâ: 36)

“Kalbinde zerre kadar kibir bulunan kimse cennete giremez.” (Müslim: 91)

alitufan2003

Profesör

Özbek nickli arkadaş,
Lafa, iftiraya bakmamış...
Gitmiş araştırmış, okumuş, tanımış ve kıyas yapmış..

Hirahos olsun, Lafonten olsun ve kadrolu karşıtlar ise,
Hiç görmedikleri, hiçbir eserini okumadıkları bir veliye düşmanlık ediyorlar..
Düşmanlık etseler bir nebze, amma zan ile yalan ve iftira ediyorlar..
Zamanın müşrikleri, Peygamber efendimizi alaya almaya çalışarak,
"peygamberlik gele gele bir bir ümmi (hiçbir tahsili olmayan) çoban'a mı geldi" diye alaya alırlardı.. Halbuki O, gelmiş geçmiş bütün ilimleri özünde toplamıştı..
Bizim kibirli iftiracımız LAFONTEN de (sadr ilminden bi haber)
"medrese okumamış, ayakkabı boyacısı" diye Allah'ın veli kulunu alaya kalktı..
( Biraz aklı olsa düşünür. Tahsili yok, ama bu 27.000 sayfalık külliyat nasıl olmuş...Dünyanın dört bir yanındaki müslümanlardan nasıl ödül, siret ve takdirler almış...Neden benim allame bildiğim hocalarım tek bir reddiye yazamamış... Daha 2 gün önce cahillikle suçladıklarımdan, organ naklinin haram olduğunun kanıtının aslında Fetevayı Hindiiyye'de olduuğunu öğrendim.. derdi.. )

Bugünün müşrikleri, Peygamber efendimizin hanımı Hz. Aişe annemizle izdivacını dillerine doladılar.. Olmadık imalarda bulundular...
Bizim kibirli iftiracımız LAFONTEN de, hala kendisi ve babası hayatta olan, ömrünü bu yola hizmete adayan mümin bir hanıma iftira ediyor..

Görün, TIYNETİ kimlere benzemiş?
"Kalpleri ne kadar da birbirine benzemiş!" (Bakara: 118)

O valide hanım hala vakıfta hizmette..
Hala vakfa gelen bayanlarla ilgileniyor, onlara ait meselelerle ilgili konuları aktarıyor, açıklıyor.. Kız talebe ve yetimlerle ilgileniyor..
Şimdi valide hanımın yeri, yurdu belli..
İstese o zaman da, Efendi Hazretleri öldükten sonra da gidebilirdi..
Amma o kendini Hakk yoluna adadı.. Hala canla başla çalışıyor... Allah'ım muvaffak etsin inşaallah..

Yalnız,
Yahudi ve münafıklıkların en büyük alameti olan iftirayı kendine düstur edinenlere biz yine bir hatırlatma yapalım;
“O uydurma haberi getirip ortaya atanlar, içinizden belirli bir zümredir. Siz onu kendiniz için bir şer sanmayın. Bilâkis o, sizin için hayırlıdır. Onlardan her kişiye, kazandığı günah(ın cezası) vardır. Onlardan yalanın en büyüğüne elebaşılık yapana da büyük bir azap vardır.” (Nûr: 11)
Allah'ın veli kuluna ve iffetli bir hanıma iftira eden zerzevat..
Sana sadece acıyorum..
Allah'ım hidayet etsin...

alitufan2003

Profesör
Özbek nickli arkadaş,
Bahsetmiş, ama yine o konuya ayrı bir parantez açmak lazım...
Efendi hazretlerinin en önem verdiği konulardan biri HELAL LOKMA idi..
Şöyle beyanları vardı:
* "İman bir kaledir, onu ayakta tutacak helâl lokmadır.
İslâm’ım demek kolay, İslâm’ı yaşamak esastır."

* "Boğaza bir süzgeç koymadıkça itimat edin hikmet husule gelmez.
Lokma helâl ise ibadeti ile o lokma nur olur ve o nur hikmet husule getirir. Söyleyeceğin söz, yapacağın iş rızâ dahilinde olur."
Ömer ÖNGÜT - Kuddise Sırruh- Hazretleri

Bunu sağlayabilmek adına ihvan;
önce kazancına dikkat ediyor, helal mı haram mı?
sonra onu harcamaya dikkat ediyor;
haramlar belli, onlardan katiyetle uzak durulur..
Lakin şüphelilerden de uzak durmaya gayret edilir... Dışarıdan mümkün olduğunca et ve et ürünleri, tavuk ve ürünleri, hazır gıdalarda şüpheli olan katkıların listesi (E ile başlayan katkılar), kola vb. gazlı içecekler alınmaz... Vakıftan islami usullere göre kesilen, nezaret edilen yerlerden alışveriş yapılır..
"Helâl apaçık belli, haram da apaçık bellidir. Bu ikisinin arasında şüpheli noktalar vardır. İnsanların çoğu bunu bilmezler. Şüpheli şeylerden kaçınanlar, dinini ve namusunu korumuş olurlar. Şüpheli şeylere düşenler, yasak bir koruluğun etrafında hayvan otlatan ve her an için koruluğa düşmek ihtimâli olan bir çoban gibidir. Dikkat ederseniz her hükümdarın bir koruluğu vardır. Allah'ın koruluğu ise haramlardır."(Buhârî. Tecrîd-i sarîh: 48)

Kapı kapı, işyeri işyeri dolaşıp, yardım dilenmez...
“Sizden hiçbir ücret istemeyenlere uyun, onlar doğru yoldadırlar.”(Yâsin: 21)

Hakikat Yayınevleri ve kırtasiyelerde kesinlikle değil kredi kartları, normal banka kartları dahi geçmez...
“Fâiz yetmiş çeşit günaha sebeptir. Bunların en hafifi, kişinin anası ile zinâ etmesi gibidir.” (İbn-i Mâce: 2274)

İşte hadis-i Şerif..
Bir de dinimizi alet edip, kredi kartı ile zekat toplamaya kalkanların halini siz düşünün...

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
4758)- Ebu Ümeyye eş-Şa'bânî anlatıyor: "Ey Ebu Sa'lebe, dedim, şu ayet hakkında ne dersin?" (Mealen): "Ey iman edenler! Siz kendinize bakın. Siz doğru yolda oldukça sapıtmış olanlar size zarar vermez..." (Maide 105).-Bana şu cevabı verdi:
"Gerçekten bunu, iyi bilen birine sordun. Zira ben aynı şeyi Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a sormuştum: Demişti ki:
"Ma'rufa sarılın, münkerden de kaçının! Ne zaman uyulan bir cimrilik, takip edilen bir heva, (dine, ahirete) tercih edilen dünyalık görür, rey sahiplerinin (selefi dinlemeden) kendi reylerini beğendiklerini müşahede edersen, o zaman kendine bak. İnsanlarla uğraşmayı bırak. Zîra (bu safhaya gelince) arkanızda sabır günleri var demektir. O günler avuçta ateş tutmak gibi (sıkıntılı)dır. O günlerde, sizin kadar amel yapabilen bir kimseye elli kişinin ecri verilecektir." [Ebu Davud, Melahim 17, (4341); Tirmizî, Tefsir, Mâide, (3060); İbnu Mace, Fiten 21, (4014).]

hirahos

Kıdemli Üye

Böbürlenmek için öyle söylemedik. Kimsenin sözünü dikkate almıyorsun. Kulakların neden tıkalı?

hirahos

Kıdemli Üye

Kur'an ve Sünnet başım gözüm üzere. Kalbime takıldı. Bu mesajından sonra nefsimi yokladım. Kibirlenip kibirlenmediğinden emin olamadım. Her ihtimale binaen:

Senin söyleyeceğin ne kadar kötü sıfat varsa nefsim ondan daha aşağıdır. Ellerinden öpüyorum. Rabbımın kulusun, başımın üstündesin. Nefsimi yerlere attım.

Dua edesin, fi emanillah.