Ağlıyordu kalbim, suskundu bu dilim!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Sylfaen, serif][/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Ne meyyitin lal olmuş bu hazin hali, ruhumun bizarlığına kefil[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Ne derdimin izmihlali, tarihimi reddi miras etmem için kafidir[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Ne akmayan bir su ve nede ufku kararmış nefsi korku aşka erişir[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Ne dillenen sevda hevesin bendinde aklı selimlik için bir ülfettir[/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Ney aslında hilkatiyle ve aidetiyle müreffehliğe eriştiren manadır[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Onun vecdinde dile gelmiş suskun çığlıklar kalbin hicran ağrısıdır[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Yüreğimde dinmeyen bir hüzün, hazanın sancısından aşkı nidadır[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Şimdi ağlamak ve hıçkırmak zamanıdır, akıl için düşünmek kardır[/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Sanki yitik bir nefes gibiyim, derinlerin akseden vecdinde miyim[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Neden her vakit sine-i sevdadan emin olmayan bir zavallı abidim[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Niçin seherleri bekleyen, onun feyziyle ruhunu ram eden değilim[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]İhsan için nefsiyle bedelleşen, hesabı nakit ödemeyen bir afiyetim[/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Yolun kenarında yatanları gördüm ve fakat kalbimden haya ettim[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Hani ecrin, vefayı hakikatin dedim, nazarlarımı utanarak gizledim[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Temaşa eden o hazin sahneyi görünce, nedense kendimden geçtim[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Birden titredim ve burukluğun feryadıyla sessizliğe çekilip inledim[/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Sualler hucum ediyordu, muhakemem unutulmuş bir sandık dosttu[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Neden aklı evvellik, gereksiz ve gerekçesiz kepazelik ruhumu boğdu[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Hani gönül bekareti, vicdanın eminlik hali, iradem için aşkı soluktu[/FONT]
[FONT=Sylfaen, serif]Niçin kaybolmuşluk hali önyargılar mecali, aklı ve sevdayı korkuttu[/FONT]

[FONT=Sylfaen, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​