Afganistan'da Halk Ayağa Kalktı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!
Altın Burada

Afganistan'da Halk Ayağa Kalktı

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,519
Puanları
113


Afganistan’da NATO askerleri Kuran-ı Kerim’i yırttı; halk meydanlara döküldü...


Afganistan güne protestolarla uyandı. Ülkede binlerce kişi kutsal kitap Kuran-ı Kerim'e karşı yapılan saldırıyı kınamak için sokaklara döküldü.

Afganistan'ın Trinkut şehrinde gerçekleştirilen gösteriye binlerce kişi katıldı. Afgan halkının amacı ise ABD'nin öncülük ettiği NATO kuvvetlerinin Kuran-ı Kerim'e karşı göstermiş oldukları insanlık dışı saldırıyı protesto etmekti.

Olay bir Afgan kadınının NATO askerlerinin kendilerine saldırmamaları için askerlere Kuran-ı Kerim'i uzatmasıyla meydana geldi. NATO'da görevli askerler kutsal kitabı alarak yırttı ve kadına hakaret etti.

Bu olayın hemen ardından sokaklara dökülen binlerce Afganistanlı Afgan Hükümetini göreve çağırarak Kutsal Kitap Kuran-ı Kerim'e karşı yapılan saygısızlık karşısında askerleri yargılamasını istediler ve işgale lanet yağdırdılar.

NATO kuvvetleri tarafından organize edilen Afgan polisi gösteriler sırasında halkın üzerine ateş açtı. Açılan ateş sonucunda yaralı yada ölü olup olmadığına dair kesin bir bilgiye ise ulaşılamadı
tımetürk
 

cahid

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,519
Puanları
113
Ordaki yönetim için kullandığımız kukla tabirine karşı çıkanlar bu haberi güzelce okusunlar bence..
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Aptal müslüman değil Abdal müslüman olmadıkça kurtuluş yok....
 
Üst