Adams77 tatlıyı hazirla ( Eyt hayırlı olsun )

Cenan

Ordinaryus
EYT ye karşı çıkanlar neden karşı çıkıyor?
Bunun eksisi ne?

ihvanistanbul

AkhenAton
Hem adil değil hem bütçeye yük.
Bende tasvip etmiyorum ama madem olan oldu faydalanana kızacak halimiz yok. Allah mübarek etsin insaAllah goremedigimiz faydalari zararından çok olur.

adams77

Kanalizasyoncu
Burada mesele 3500 TL nın değeri :)
Olaya başka bir bakış açısı getireceğim, malumunuz ekonomik olarak dünya genelinde bir kriz var ve bu durumdan en çok para babaları dediğimiz patronlar rahatsız çünkü maliyetleri artıyor kazançları düşüyor. Şimdi 3500 TL ile bir işçiyi emekli ettiğinizde kirasını ödeyemez :) ama patron sınıfı için güzel rakam çünkü hem emeklisin hem çalışıyorsun çift dikiş yapacaksın sana zam az yapıyorum yada yapmıyorum :) üzerine birde SGK primlerini düşük yatıracağım şimdi bu işlem kime fayda sağladı işçiye değil tabi :) demekki bu yasa işçi için değil işveren için unutmadan kıdem tazminatı içinde işveren için ucuz kredi verilecek bu kredinin yüzde yetmişbeşi kredi garanti fonundan olacak yani işverenin üzerindeki kıdem tazminatı yükü devlete yüklendi şimdi bu işte kime fayda var işverene tabi kısacası bu yasa seçim vadi olarak zenginlere işletildi çünkü güç parada ve bizde para yok :)

Gelelim ikinci mevzuya 3500 TL yük değil çünkü işçi ücretlerinden kesilen vergiler önceden agi olarak işçiye veriliyordu şimdi ise işverenin ödeyeceği vergi den indirim olarak işverene veriliyor. Bunun gibi nice işler var.
Olaya böyle bakınca benim alacağım 3 bucuk TL yük değil işverenin üzerinden kaldırımış yük oluyor.

Bazen güzel güzel anlatıyorum kimse bana anlamadım birşey demesin
Siyaset bizim yanımızda olmaz olamaz çünkü siyaset para ile güçlüdür ve para bir ilah olarak kullanılır

Cenan

Ordinaryus
Sistem bozuk. Bir tarafi düzeltmeye calişirken baska tarafı bozuluyor.

Herseye ragmen yinede sevindim. Boynu bükük eve giren babalarin, annelerin bir nebze de olsa yüzü güldü. "Bizden alip veriyor." diyenler, bu sebepten kızanlar var. Her türlü hakkim helaldir.

ihvanistanbul

AkhenAton
Sağlık giderleri ayrı kalem, 3500 TL dediğin rakamı 20 yıl erken almak (diğerlerine göre ayrı kalem) ve hepsinden önemlisi 2,5 milyon kişi için bu masraf. Yine de en sonunda vatandaş bizim vatandaşımız öyle ya da böyle o para ekonomide dönecektir. Birkaç kişinin cebine girmesindense yurt genelinde 2.5 milyon kişinin cebine girmesi iyidir. Alışveriş artar, kazanç artar...
Senin adına sevindim. Birkaç akrabam var onlarda emekli olacaklar en azından faturalarını düşünmezler.