Adalet Bakanı istifa etmelidir

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
HABERTÜRK TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut 102. maddeden tahliyeleri yorumladı

588260_detay.jpg

HABERTÜRK TV Genel Yayın Yönetmeni ve GAZETE HABERTÜRK yazarı Yiğit Bulut, 102. maddeden tahliyelerle ilgili değerlendirmede bulundu.

"Yargıtay'ın bu işteki suçu düzenlemeyi yapalardan az değil. Toplamdaki suç dağılımında sorumululuğu %50. 10 yıl yargılama yerel mahkemede sürmüş, 10 yıl sonra tahliye olmuş, öldürdüğünü itiraf etmiş mahkemede zaptı var. Delil var, ifadesi var ve bu adama 10 yıl ceza vermemişsiniz. Yargıtay'a karar gönderilmiş onanması için, ama 10 yıl karar verilmemiş. Önümüzdeki süreçte 20 ila 50 bin arasıdaki tutuklu katil veya terör örgütü üyesi PKK üyesi asker vurmuş, dağda Türk askerine silah çekmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne kast etmiş insanalar önümüzdeki sürüeçte tahliye olacaklar. Hizbullah'tan rahatsız oluyorsunuz ama PKK'lılar da tahliye olacaklar. Abdullah Öcalan'ın yargılaması bitmseydi o da bu sabah tahliye olacaktı.
http://video.haberturk.com/video/index/46478

"Hizbullahçıların PKK'lıların veya diğer terör örgütü üyelerinin suçları sabit. Bu düzenlemeyi yapan TBMM içindeki milletvekillerinin kanun yapmayı bilmdikelri, ortada Adalaet Bakanı'nın bu sonucu doğacağını görememsi veya görüp üstüne yatması ortada yargı mensuplarının bu sonucu bilmelerine rağmen bu kararları vermemesi ortada.

Bu PKK'ya bu Hizbullah'a bu terör örgütüne çıkarılmış bir aftır. Rahşan affı bir hükümetin meşru olma dinamiklerini bitirdi. Hükümetin meşru olma zemini yok oldu. Yapılan bu düzenleme Rahşan affından katbe kat fazla. Adalet Bakanı istifa etmelidir. Bu sonucu göremediyse 8 yıldır aynı parti tarafından yönetiliyor çıkıp Türk kamuoyunun önünde istifasını vermelidir. Yargıtay'ın ilgili dairelerinin başkanları çıkıp istifalarını vermelidir. Gerçekten iyi bir noktaya gidceksek bu şekilde olmaz, sorumlusu varsa çıkmalıdır. Adalet Bakanı'nın bugün ortaya çıkacak yüzü olmaması gerekiyor.

Bu adamları yakalamak için asker polis onlarca binlerce şehit verdi. Yargılaması bitmemiş bütün Pkk'lılar çıkacak. Öcalan'ın yanında olupda yakalanan ve yargılaması süren tüm Pkklılar çıkacak. Bunun için binlerce şehit verildi. O çocuklar o adamları hapse tıkmak için babasını verdi. Hayat boyu babasız kaldı Türkiye Cumhuriyeti Devleti adaleti sağlansın diye. Adalet Bakanı rahatsa evinde kendi çocuğuyla oturuyorsa o babasını veren çocuklar sayesinde orada oturuyor. O yüzden biraz vicdanı varsa çıksın istifa etsin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin adalet duygusu zedelenmiştir. Bu şekilde yoluna devam edemez. Artı bakanlıktaki başkan ve üyeler de istifa etmelidir ve Türk kamuoyu önünde hesap vermelidir. Önümüzdeki günlerde oluşacak manzaralarda Türk kamuoyunun yüzü daha da kızaracak."

http://www.haberturk.com/gundem/haber/588260-adalet-bakani-istifa-etmelidir

manifesto

Yasaklı
yargıtay türban olsun başörtüsü olsun irtica olsun üzmez davası olsun tüm bu davalarda şipşak karara varabiliyorda 10 yılda bir davayı sonuçlandırımıyor mu?
Kokuşmuş yargı..Beş para etmez YARGITAY

manifesto

Yasaklı
Yiğit bulutu şimdi dinledim haksız sayılmaz..Ne yazık ki hükümet sağlık da ki reform başarısını Yargı da gösteremedi.8 yılda yargı ıslah edilebilmeliydi.En azından yüksek yargı denen bu zibidiler adam gibi iş yapar hale getirilmeliydi.
Öküzlükden başka birşey değil
Mahkeme kararı vermiş kararı verirken de 10 yıl yargılamış ..çüşş
Sonra onansın diye YArgıtaya göndermiş..yargıtay da 10 yılda kararı onayamamış..çüşş
ş

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Adalet bakanı niye istifa edecek anlamadım.

Yargıtay çalışmıyorsa, dosyaları bekletiyorsa ama aynı yargıtay, danıştay vs. başörtüsü sözkonusu olunca canavar kesiliyorsa adalet bakanı değil yargıtay başkanı istifa etmelidir.

ha hükümet yargı reformu yapamadı vs. denirse yüzde yüz haklıdır bu söz ama bunu sadece adalet bakanına yüklemek gene yanlış olur. Bu hükümetin genel bir beceriksizliğidir.

Adalet bakanı cemil çiçek bir devre görev yaptı ve hiç bir şey yapmadı. Şimdiki adalet bakanına yüklenmek yanlıştır bence.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

Yargidan bende sikayetciyim.

Hersey cok yavas gidiyor.

Bunun sebebi suc isleyenlerin orani yükseldi.

Nüfus yükselince suclularda yükseliyor.

Yeni reform sart.

Bekar adama Kari bosamak cok kolaydir.

Bu Hükümetin yaptigini buzamana kadar

hic bir hükümet yapamadi.

Bir söz vardir.

Yigidi öldür ama hakkini yeme diye.

Dincsoy

Asistan

Yargidan bende sikayetciyim.

Hersey cok yavas gidiyor.

Bunun sebebi suc isleyenlerin orani yükseldi.

Nüfus yükselince suclularda yükseliyor.

Yeni reform sart.

Bekar adama Kari bosamak cok kolaydir.

Bu Hükümetin yaptigini buzamana kadar

hic bir hükümet yapamadi.

Bir söz vardir.

Yigidi öldür ama hakkini yeme diye.

Hükümetin eli armut mu topluyormus yani bakan in Yaptirsin isini 12 Eylüldede Darbecileri yargilayacagiz diye oy topladilar ortada halen birsey yok

Daha ne yapsin Millet Darbe yapip akp nin önüne mi koysunlar

agbi

Yasaklı
Konu başlığına bakın.

KONU nun ilk mesajındaki alıntıya bakın.

CEVAB ı var ama YÖNETİMİN BANA UYGULADIĞI PİSİKOLOJİK baskı neticesi CEVAB yazmıyorum.Daha doğrusu yazamıyorum.

NOT : YÖNETİM e hatırlatırım bir çok konumda konu başlığım TAHRİK olarak kabul edip değiştirmelerini.Bu konu başlığı TAHRİK değilmi ?

Adalet Bakanının istifası neyi değiştirecek ki?
Adalet bakanı yürütmenin bir üyesi.
Yargının bir üyesi değil.
Yargıda yapılan her reform kadrolaşma iddası ile yaftalanıyor.
Herşey göze alınıp ciddi bir yargı reformuna gidilmeli bence.

agbi

Yasaklı
CEVAB ı var ama YÖNETİMİN BANA UYGULADIĞI PİSİKOLOJİK baskı neticesi CEVAB yazmıyorum.Daha doğrusu yazamıyorum. Daha önce İslam düşmanları 20,30 sene sonrasının Planlarını yapar okuyun bakalım YARGI nın bugünküdurumunu görürsünüz.
NOT : YÖNETİM e hatırlatırım bir çok konumda konu başlığım TAHRİK olarak kabul edip değiştirmelerini.Bu konu başlığı TAHRİK değilmi.

Bana bu Forumda bir kişi gösterebilirmi ?

Bir Üye yi veya bir oluşumu İMAN yönünden veya İslami yaşam yönünden YARGILADIĞIMI ?

Bir Üye yi veya oluşuma DİREK veya İMA lı hakaret ettiğimi ?

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Hükümetin eli armut mu topluyormus yani bakan in Yaptirsin isini 12 Eylüldede Darbecileri yargilayacagiz diye oy topladilar ortada halen birsey yok

Daha ne yapsin Millet Darbe yapip akp nin önüne mi koysunlar

Kapanma davasi AK Partiye neden acilmisti?

Vural savaslar AK Partinin ne yapmak istedigini

görüyorlar ama siz görmek istemiyorsunuz.

En güzel yargılama insanların darbe yapmayı göze almalarını bile imkansızlaştırmaları olduğunu düşünüyorum.

ummuhan

Kıdemli Üye
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
.........................
..............................

Bana bu Forumda bir kişi gösterebilirmi ?

Bir Üye yi veya bir oluşumu İMAN yönünden veya İslami yaşam yönünden YARGILADIĞIMI ?

Bir Üye yi veya oluşuma DİREK veya İMA lı hakaret ettiğimi ?

Çoook ama değmez.....

bu cevabım mesajı yazana değil FORUMA dır :

Yukarıdaki mesajını alıntıladığım şahsın zatıma ( hem de forumda ulu orta hakaret ettiğini (yeni üye olduğum sıralarda) çok kişi şahittir birisi de aLi'ce dir... merak edenler eski üyelerden sorabilirler) kendisi o günden bu yana direk muhatabım değildir....

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
agbi nickli üye:

Lütfen biraz değişik şeyler yaz be arkadaş, aynı şeyleri görmekten bıktık. hem cevap yazamıyorum diyorsun hem nereye baksak senin "CEVAB ı var ama...." yazını görüyoruz. Bu mu cevap yazamamak?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Kapanma davasi AK Partiye neden acilmisti?

Vural savaslar AK Partinin ne yapmak istedigini

görüyorlar ama siz görmek istemiyorsunuz.

Bu mantıkla gidersek akp kapatılmadı ama erbakanın kaç tane partisi kapatıldı, vural savaşlar, yekta güngör özdenler, ahmet necdet sezerler ve onların ağababaları erbakan hocanın ne yapmak istediğini görüyorlar ama sizin görmek istemiyorsunuz diyebilir miyiz?

agbi

Yasaklı
agbi nickli üye:

Lütfen biraz değişik şeyler yaz be arkadaş, aynı şeyleri görmekten bıktık. hem cevap yazamıyorum diyorsun hem nereye baksak senin "CEVAB ı var ama...." yazını görüyoruz. Bu mu cevap yazamamak?

Benim yazdıklarımda değişikleri göremeyen kapasiten var ise ben ne yapablirim.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
iyi de ben o yazıyı yazalı 4 gün oldu be arkadaş, o gün feryad figan her tarafa aynı yazıyı yazıyordun yahu, hem cevap yazamıyorum diyordun hem de her yere yazı yazıyordun:)