Acun Ilıcalı : "Ekşi Sözlük Ahlaksız"

girdap

Ordinaryus
Acun Ekşi Sözlük'e ateş püskürdü!

Acun Ilıcalı, CNN Türk ekranlarında Ekşi Sözlük'e ateş püskürdü. Dözlük yazarlarına 'ahlaksız, terbiyesiz' diyen Ilıcalı reytingi de sözlükten ölçüyormuş.

Acun Ilıcalı, CNN Türk ekranlarında Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. Yok Böyle Dans yarışmasıyla yeniden gündeme oturan Ilıcalı'nın Ekşi Sözlük için söyledikleri programda damgasını vurdu.

Sanal alemin en popüler sosyal paylaşım sitelerinden olan Ekşi Sözlük bu kez Acun Ilıcalı'nın gündeminde. Ünlü yapımcı sözlük yazarlarını topa tutarken adeta açtı ağzını yumdu gözünü.

Ilıcalı, sözlüğe ateş püskürürken ilginç bir itirafta da bulundu. Ünlü yapımcı her ne kadar sert eleştiriler yapsa da 'reytingi Ekşi Sözlük'ten ölçüyorum' dedi. 'Gerçek oranları bire bir oradan çıkartabiliyorum' diyen Ilıcalı, sözlükteki tepkilerin reytingi de aynı oranda yansıttığını söyledi.

Acun Ilıcalı: Ben reytingi Ekşi Sözlük'ten ölçüyorum. Bire bir gösteriyor. Survivor programında örneğin 'izlemiyoruz' diyorlar ama en küçük ayrıntıyı bile yazıyorlardı. Demek ki izliyorlar. Genel olarak baktığımızda ahlaksızlar kesinlikle. gerçekten ahlaksızca şeyler yazıyorlar. Herhangi bir Ekşi Sözlük cümlesine bakalım göreceğiz. Aile terbiyesi almış bir insanın yazmayacağı şeyler.

Cüneyt Özdemir: Yapma ama abartmıyor musun?

Acun Ilıcalı: Kesinlikle ahlaksız ya. Tamam terbiyesiz diyelim o zaman. İstediklerini yazsınlar, ama terbiyesizler. Televizyon gibi değil orası. Adam kendi adıyla da yazmıyor zaten. Ama okudukça şunu da görüyorum, o ruh halindeki bir adamı kudurttuğum için çok da seviniyorum. Doğru yolda olduğumu anlıyorum. Bu sitede ahlaki sorun var. Bana ne yapabilir ki Ekşi Sözlük. Ama Türk gençliğine onlar örnek olmamalı. Kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok ki.

ACUN NEDEN SHOW TV'DEN AYRILMIYOR?

Cüneyt Özdemir, Acun hakkında en çok merak edilen konulardan bir oaln transfer dedikodularını da sordu. 'Kanal D gibi reytingde rakipsiz bir kanala geçmeyi neden düşünmüyorsun?' diye soran Özdemir hayli ilginç bir cevap aldı.

Acun Ilıcalı: Öncelikle Show TV'de bana tanınan özerkliğin sınırlarını sana anlatamam bile. Ben her dakika İrfan Şahin (Doğan TV Holding CEO'su) ile birlikteyim. İrfan abi benim hayatımda en sevdiğim üç beş insandan biridir. Defalarca da davet etmiştir sağolsun. Ama ben Show TV'nin Maradona'sıyım. Kanal D'ye gidip o kadar yıldızdan birisi olmaktansa Show TV'de kalmayı tercih ediyorum. Ayrıca, Show TV bana henüz sıradan bir muhabirken kendi programımı yapmamın önünü açtı. Acun Firarda'yı yapmak istediğimde kabül ettiler, nomralde olacak iş değildi. İlk yapımcılığımı da Show TV sağladı. Kanal şu anda kötü durumda olduğu için bırakıp gitmek istemiyorum, kanal biraz iyi durumda olsa bırakmak daha kolay olurdu benim için.

Kaynak