Acil İstişare, Konu : Vitamin :)

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Selam aleyküm gıymetli ihvanlarım.

Acil olarak bir konuyla ilgili istişare etmek isterim.

Son günlerde, yakinlerimin tavsiyesi üzerine bir vitamin buldum.

Şudur ; http://www.vitaminler.com/urun/pharmaton-30-kapsul-4394

Bunun hakkında ne dersiniz, kullananınız var mı ?

----

Sinir ücreleri iki uçludur, uçlar birbirine nöronlarla bağlıdır. Buna da yararlı olan omega 3'tür. Bu da balıkta vardır. Bunun en hızlı alımı balık yağıdır.

Beyne ve sinirlere çook faydalıdır

Ne dersiniz ?

----

Beyne faydalı, unutmamak için gerekli vitamın B12'dir. Bunu da sağlayan en hızlı ilaç Benexol'dür.

Ne dersiniz ?

Not : Elbette her vitaminin gıdarlarla alınması taraftarıyım, ancak sınavlar veya acil vitamin ihtiyaçlarında yukarıdakileri kullanmak sizce nasıldır.

Buyrun, hayırlı ola inşallah.

deren

semure
kullandığım bitkisel ilaçlar B12,antik oıl,reishı mantarı, omga-3,demir ve kan içeren tabletler,direnç artırıcı vitamin o bittiği için adını hatırlayamadım = ) bunların hepsini aynı anda kullanmak sakıncalıymış.genellikle doktorlar doğal beslenin diyorlar fakat yinede bazen takviye gerekiyor ben öneririm.

Yahayy

Kıdemli Üye
Pharmaton sınavların, uykusuz gecelerin, uykuyla tüketilmek istenmeyen zaman dilimlerinin ilacıdır :)
Ben uzun yola çıkarken mutlaka pharmaton bulundururum, etkisi biraz piskolojik gibi olsa da yine de dinç kalmada etkisi var.
Devamlı kullanımı her halükarda sıkıntı yapar çünkü sentetik bir ilaçtan bahsediyoruz ayrıca doğal olmayan müdahalelerle o ek vitamin ve gıdalar birleştiriliyor. Böbrekler üzerinde falan olumsuz etkisi olacağı kesin.

Ama kısa vadeli kullanımlarda gayet güzel gurban ben bir sıkıntısını görmedim.

garip70

Ordinaryus
Vitaminler her zaman için vücudun savunma sistemini güçlendirici gıda takviyeleridir. Ama fazlası zarar verebilir.

Diğer yandan bir tavsiye: İnternet üzerinden gelen ilaçlara güvenmeyin derim. Eczanenizde varsa tamam ama internetten ııııhhh. Yine de siz bilirsiniz.

Sınav için ise: Doğal beslenin. Çok çalışın. Kendinize iyi bakın. Stresten uzak durun. Heyecan ve korkuyu yenin.

Unutkanlık için: Harama bakmayın yeter...

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Allah cc razi olsun.

Kardeşler doğal beslenmek, çok çalışmak, yada harama bakmamak gibi dine uygun yöntemleri kesinlikle deniyoruz, kaçırmamaya dikkat ediyoruz.

Birde tababet ilminin nimetlerinde faydalanmak lazım. Mesela yoğun sınavden 1 - 1,5 ay evveli pharmaton ve balık yağı hapı özellikle fayda veriyormuş.

Eczacının bana dediği, özellikle ünv. hazırlanan öğrenciler tamamen yükleniyorlarmış :)

Birde yine yakınlarım çekirdek, fındık, ceviz, süt, bal ve kabak çekirdeği tavsiye ettiler. Bunlarında kısım kısım beyne faydası varımış

Kaptan

Mecra Yazarı
ya n'apacan vitamini, ölmeyecen mi?

Kaptan

Mecra Yazarı
Birde yine yakınlarım çekirdek, fındık, ceviz, süt, bal ve kabak çekirdeği tavsiye ettiler. Bunlarında kısım kısım beyne faydası varımış

evet evet cok faydasi var, gec kalmis degilsin hemen tüketmeye basla
zararin neresinden donsen kardir :)

Kaptan

Mecra Yazarı
Dut_agaci, takiliyorum ha kizmiyon degil mi

Kaptan

Mecra Yazarı
Konu ciddi, ciddi bişeyler söyle.

Sen ne yaparsın yada yapıyon sınav öncesi falan böyle takviyeler alıyon mu ?

Yada yapıpta faydasını gördüğün ne var muhterem, onları söyle.

senin bu huyunu seviyorum, kinci degilsin

ben hicbirsey yapmiyorum
daha gecenlerde "sinav oncesi seker ve türevleri gidalarin dikkati ve algilamayi artirdigi" tezi cürütüldügünden beri
free takiliyorum suficigim

eskiden kuru üzüm cok yerdim, cok eskiden yani
m.zahit kotku'yu okudugum zamanlarda, sanirim tavsiye babinda kitabinda geciyordu

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
senin bu huyunu seviyorum, kinci degilsin

ben hicbirsey yapmiyorum
daha gecenlerde "sinav oncesi seker ve türevleri gidalarin dikkati ve algilamayi artirdigi" tezi cürütüldügünden beri
free takiliyorum suficigim

eskiden kuru üzüm cok yerdim, cok eskiden yani
m.zahit kotku'yu okudugum zamanlarda, sanirim tavsiye babinda kitabinda geciyordu

Desene kuruyemişçiyi zengin edecez sınava kadar

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
kime gore? Zahit Kotku'ya mi yoksa bana göre mi? :)

anlamadin degil mi?

Sana göre gideydim, kendisiyle çelişen bi adamla konuşuyor olurdun

Tabiki Nakşibendi Şeyhi Mehmed Zahid Kotku Hz.lerine göre

Kuru üzüm yiyin dediyse, vardır bi bildiği, işkembeyi doldurun demiyor sonuçta :)