Abur Cubur Çocuklarda IQ Düşürüyor! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Abur Cubur Çocuklarda IQ Düşürüyor!

YagmuR

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2006
Mesajlar
2,504
Puanları
0
Yaş
33
Web sitesi
www.gencislam.com
4 bin çocuk üzerindeki araştırmaya göre, abur cubur yiyen çocuğun zekası geri kalıyor!

İngiltere'de 14 bin çocuk üzerinde yapılan bir araştırma, küçüklüğünde aşırı yağlı, şekerli ve tuzlu gıdalar tüketen çocukların sebze- meyve yiyen çocuklara oranla ileride IQ sevişesinin daha düşük olduğunu ortaya çıkardı.

Bristol Üniversitesi uzmanları 1991-92 yıllarında doğan bebeklerin beslenme alışkanlıkları takibe aldı. Beslenme alışkanlıklarına göre üç gruba ayrılan bebeklerin 3, 4, 7 ve 8 yaşlarında zeka seviyeleri ölçüldü.

Birinci grup ağırlıklı olarak yağlı ve şekerli besinler tüketen, ikinci grup et ve sebze tüketen, üçüncü ve en sağlıklı olan grup ise sebze, salata, meyve, makarna ve pirinç tüketen gruba dahil edildi. Ölçümlerde patates cipsi, pizza, fast food ve abur cubur gibi gıdalar tüketen çocukların IQ'su 101 civarında çıktı.

Salata, meyve ve sebze ile beslenen çocukların IQ'su ise 106 olarak belirlendi. Araştırma başkanı Kate Northstone, aradaki 5 puanlık farkın büyük olmamasına rağmen ileri yaşlarda öğrenme sıkıntısına neden olabileceğini belirterek, "Kötü beslenme beyinde kalıcı etkiler bırakabiliyor. " dedi.
 
Üst