Abdullah Öcalan Mecliste Grup Kuruyor

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
''Öcalan da parlamento zemininin terk edilmesinin doğru olmadığını ve mücadelenin devam etmesini istediğini bize ilettiler.''

İşte hepimizin üzerinde dikkatle düşünmesi gereken söz budur...
DTP'nin sözcüsü durumundaki Ahmet Türk açıkça istifa etmekten vazgeçtiklerini söylüyor...
Gerekçe ise Abdullah Öcalan'ın ''Hayır Meclis'te mücadeleye devam edin'' talimatı...
Bu gelişmeyi içimizde kopan fırtınalarla mantık arasındaki yelpaze içinde bir kaç şekilde yorumlayabiliriz.
Şehitler vermiş bir milletin içinde kopan fırtına şöyle der:
''İşte her şey ortaya çıktı. Bunlar Abdullah Öcalan'ın milletvekilleri. DTP de Öcalan'ın partisi.''
Siyasetin mantığı ise bu durumu şöyle yorumlayabilir:
''Eğer DTP milletvekilleri Meclis'ten sine-i millete geçselerdi açılım bitecek, gerilim artacak, şehirlerdeki terör yükselecek ve bu topraklardaki kardeşliğin içine kanlı ve habis bir ur gibi düşmanlık tohumu ekilecekti.''
İşte size iki farklı analiz.
Gerçeğe gelince... 25 yıla yakın Ankara'da gazetecilik yapmış biri olarak bu sözlerin parlamento aritmetiğindeki karşılığı şudur:
''Diyarbakır meydanında DTP'li milletvekilleri Meclis'ten çekileceklerini açıklamışlardı. Bu DTP grubunun Meclis'te temsil edilmemesi anlamına geliyordu. Yani DTP milletvekillerinin Meclis'le ilişkilerini grup olarak kesmesi demekti.
Eğer bu karar işleseydi bugün DTP grubu Meclis'te yoktu.
Şimdi Ahmet Türk diyor ki: Biz böyle bir karar almıştık ancak sayın Öcalan böyle yapmamamızı istedi. Meclis'teki çalışmalarımıza devam etmemizi istedi. Biz de bu yüzden istifa etmiyoruz. Meclis'teyiz.''
Sevgili okurlar bunun adı şudur:
''DTP diyor ki, ben Meclis'ten ayrılacaktım ama Öcalan kalın dedi. Biz de kalıyoruz.''
Bu durumda salı günü itibariyle Meclis'e gelecek olan DTP grubu, Abdullah Öcalan'ın talimatıyla gelmiş oluyor.
Daha açık bir deyişle DTP grubunun artık fiili başkanı İmralı'dır.
İşte bu yüzden diyorum ki Barış ve Demokrasi Partisi grubunu Meclis'te Öcalan kurmuş oluyor.
İşte karşı karşıya kaldığımız çıplak gerçek budur.
Abdullah Öcalan kendisini Meclis'te muhatap olarak ilan etmek istemiştir.
Yapılan açıklama budur.
Biliyorum, şu anda Türkiye'ye öfke hakim oluyor.
Ocaklarına ateş düşmüş anneler-babalar soracak:
''Öyleyse benim oğlum niye şehit oldu?''
İşte içine düştüğümüz zor uçurumun adı bu soruda saklıdır.
Gözleri, elleri, ağzı koli bandıyla paketlenmiş olarak CIA'nin Türkiye'ye asılmamak kaydıyla verdiği Öcalan artık bugün TBMM'de bir milletvekili grubunun oluşumunu resmen yönlendirmiş durumdadır.
Ahmet Türk'ün sözlerinin anlamı budur.
Sevgili okurlar ağır sorularla karşı karşıyayız.
Bu noktada söyleyebileceğim tek şey şudur:
''Sakin olalım, mantıklı olalım, bu milleti bölmeye ayarlı tuzaklara düşmeyelim. Öfkenin bataklığına düşmemizi isteyenlere izin vermeyelim.''

Fatih Çekirge-Hürriyet

ANTİdepresan

"Ansiklopedi"
DTP ile Öcalanı eşdeğer tutma ve bir siyasi oluşumu negatif gösterme çabası!
Bir komplo teorisi...

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
Siyasi oluşum ve negatif gösterme çabası mı ? Bu yazının neresi komplo teorisi , DTP 'nin neresi pozitif ki negatif gösterilmeye çalışılsın ? Biraz açıklayabilir misiniz ? Merak ettim.

Azimli

Ordinaryus
yakın zamanda imralıdakini affedip milletin başına başbakan yaparlarsa hiç şaşmayın

ANTİdepresan

"Ansiklopedi"
Komplo teorisi kısmı burasıdır... Tamamen iddiadan ve düşünce okuması üzerine kuruludur...

Bu durumda salı günü itibariyle Meclis'e gelecek olan DTP grubu, Abdullah Öcalan'ın talimatıyla gelmiş oluyor.
Daha açık bir deyişle DTP grubunun artık fiili başkanı İmralı'dır.
İşte bu yüzden diyorum ki Barış ve Demokrasi Partisi grubunu Meclis'te Öcalan kurmuş oluyor.
İşte karşı karşıya kaldığımız çıplak gerçek budur.
Abdullah Öcalan kendisini Meclis'te muhatap olarak ilan etmek istemiştir.
Yapılan açıklama budur.
Gözleri, elleri, ağzı koli bandıyla paketlenmiş olarak CIA'nin Türkiye'ye asılmamak kaydıyla verdiği Öcalan artık bugün TBMM'de bir milletvekili grubunun oluşumunu resmen yönlendirmiş durumdadır.
Ahmet Türk'ün sözlerinin anlamı budur.
Fatih Çekirge-Hürriyet

Ayrıca Demokratik toplum partisinin olumlu tarafı siyasi açıdan mücadele etmeleridir. VE YARGI SİYASETİN ÖNÜNÜ KAPATMAYA ÇALIŞSA DA SİYASİ MÜCADELEDEN TARAF OLDUKLARINI GÖSTERMELERİDİR. Üzgünüm ama türkiye yargısı zeminin siyaset olmadığını söylemeye çalışmıştır. İnsanları şiddete yönlendirecek bir karara imza atmıştır..

erdemceerdem

Profesör
DTP ile Öcalanı eşdeğer tutma ve bir siyasi oluşumu negatif gösterme çabası!
Bir komplo teorisi...

Keşke sizin dediğiniz gibi olsa idi... Onun, bunun, bizim ne dediğimizi boşver...

DTP'liler bile Aponun iti olduklarını ilan ediyorlar dahası ne...

yakın zamanda imralıdakini affedip milletin başına başbakan yaparlarsa hiç şaşmayın

Ben bu yaklaşımı, söyleyecek sözü olmayanın sığındığı kelime oyunları olarak görüyorum...

Yapmayın; Hiç kimse o İT'i bu ülkenin başına getiremez... hiç kimseninde onu zindanından çıkartmaya gücü yetmez...

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
''Öcalan da parlamento zemininin terk edilmesinin doğru olmadığını ve mücadelenin devam etmesini istediğini bize ilettiler.''

Bunu söyleyen , siyasi açıdan mücadelesini takdir ettiğiniz partinin gn başkanıdır.Hatta cümlenin başında 'sayın' ifadesi var ki , buraya aktarmadım!

Ülkedeki yargı-siyaset denklemi başkadır , bu işin içerisine DTP ' yi katmak başkadır.Kürsülerde , meydanlarda pkkyı teröristbaşını övsünler , siz de kalkın buna siyasi mücadele deyin bir de üstüne üstlük bunu takdir edin.Kararın ülkeyi olumlu/olumsuz etkilemesi başkadır , bu yazıda belirtilmek istenen başka!Yıllar evvel 'bebek katili' dediğimiz adam , ister inkar edin ister etmeyin öyle ya da böyle muhatabımız oldu ve verdiği kararları dinleyen binlerce insan var bu ülkede.

Bu işe komplo teorisi demeden evvel , ilk cümleyi okuyun sonra karar verin.

Azimli

Ordinaryus
Keşke sizin dediğiniz gibi olsa idi... Onun, bunun, bizim ne dediğimizi boşver...

Ben bu yaklaşımı, söyleyecek sözü olmayanın sığındığı kelime oyunları olarak görüyorum...

Yapmayın; Hiç kimse o İT'i bu ülkenin başına getiremez... hiç kimseninde onu zindanından çıkartmaya gücü yetmez...
aynı şeyi temenni ediyorum.
ama bu adam paketlenip, hediye edildiği günde aynı şeyi söylemiştim bana güldüler
birkaç güne kalmaz asılır dediler
durum ortada
saadet meclise giremezken pkk mecliste

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
teröristbaşı,
Öncelikle 10 yıl gibi kısa bir sürede
kat ettiğin mesafeden dolayı seni canı
gönülden tebrik ediyorum.
Sen ki hakkında bir dönem
kurşuna mı dizelim darağacına mı
götürelim tartışmaları yapılan…
Sen ki bir dönem adına “meczup”
denen bir teröristken…
Şimdi ülkemin milletvekillerinin
iradesine yön veren bir “lider” oldun…

Onca sivil toplum kuruluşu…
İçişleri Bakanı da dahil onca siyasetçi…
Ve aydın beceremedi…
Ama senin bir höt çekmen yetti!
Tıpış tıpış dönüyor şahinler,
güvercinler kafese…
Şahin de benim güvercin de
benim
” diyorsun şimdi değil mi?
Terör örgütü hiçbir zaman
muhatabımız olamaz
” diyenlere kıs kıs
gülüyorsun değil mi?
Haklısın.
Ne desen haklısın!

*

Yalnız ben bir şeyi çok merak
ediyorum sevgili teröristbaşı,
Hem “Dağda kalın” diyerek
savaştırıyorsun…
Hem de “Meclis’te kalın”
diyerek barıştırıyorsun…
Bana anlatır mısın?
Hem savaşa hem barışa nasıl
katkı sunuyor gibi yapıyorsun?

*
Bak ne soracağım sana?
20 Haziran 1987’yi hatırladın mı?
Hani Pınarcık’ta 15 tane ilkokul
öğrencisini önlükleriyle kurşuna dizdirdiğin…
Bir tane kundaktaki bebeği
karnından vurdurttuğun gün…
Sana o gün “bebek katili” demişlerdi…
Şimdi de “Mandela” diyorlar,
“Gerry Adams” diyorlar…
Allah’ını seversen söyle
nasıl başardın bunu?

*

Biliyorum İmralı’daki
o turistik tesisler sana yetmiyor.
İnsan yalnız kaldıkça işlediği günahlar,
aldığı canlar daha bir üstüne üstüne geliyor…
Ama üzülme…
Orada kalıcı değilsin!
Zaten bir mahpus gibi de yaşamıyorsun…
O yüzden sabret!
Biraz da anlayış göster.
Bugün bir güvercin gibi çırpamıyorsan
kanatlarını gökyüzüne…
Biliyorsun ki tek bir nedeni var:
Can güvenliğin!
Başına bir şey gelmeyeceğini
bilseler yarın salarlar seni!
Fakat garantisi yok.
Şehrin göbeğinde güpegündüz
insanlar öldürülüyor bu ülkede…
Deprem oluyor, sel geliyor…
Onlar gariban!
Gariban ölür hesabı sorulmaz ama sana
bir şey olsa kimselere anlatamayız...
Abdullah Öcalan Tarlabaşı’nda
uğradığı kapkaç sonucu hayatını
kaybetti
” diye bir haber çıksa...
Kim inanır buna?
Şimdilik en güvenilir yerde
tutuyorlar seni…
Anlamaya çalış lütfen!
Çok değil Allah ömür verir de 10 sene
sonrasını görürsen ne dediğimi anlarsın…
Kimbilir belki o zaman bu satırları
yazdığım için “bağımsız” Türk
mahkemelerinde hesap bile sorarsın bana!

Candaş Tolga Işık-Köşe Yazısı

Bu da başka bir gazete ve başka bir yazı.İçerikler aynı!

manifesto

Yasaklı
DTP Grubu yeni mi kurdu?
Bundan önce ki kimin grubuydu?
Türkiyede tansiyon yükselsin de
Ateşe bir odun da biz atalım derdindeler
DTP nin ne olduğunu hepimiz biliyoruz
Bu yüzden zaten ÇÖZÜM den bahsediyoruz

reis

Kıdemli Üye
Öcalan'ın ağababası olan Ergenekon'un avukatları ile Öcalan'ın "zıt kardeşleri" grup kuruyorda Öcalan niye kurmasın...

Nasılsa hepsi kan dökülsün, saltanat sürsün emelinin peşindeler, ne farkeder ki..

acilim.jpg

Azimli

Ordinaryus
bır köşe yazısıda Zeki Ceyhan dan

Emir büyük ! yerden gelince!
Kapatılan DTP'nin milletvekilleri milletten gelen bütün "TBMM'den ayrılmayın siyasete devam edin" çağrılarına verdikleri bir sözü yememe adına "hayır" derken "Emir büyük(!) yerden gelince" bu kararlarını gözden geçirmeye bile fırsat bulamadan siyasete devam kararı aldılar!

Ve emrin geldiği büyük(!) yeri açıklamamakta bir beis görmediler!

"Sayın Öcalan da böyle istiyor" demek suretiyle tabir caizse "Dakika bir, gol bir" şeklinde de özetlenecek bir duruma imza attılar!

Allah-u alem parti kapatmaya çok meraklı çevreler şimdiden bu sözleri yeni parti için açacakları kapatma dosyasının mutena bir köşesine koymuşlardır!

Keşke bu işe "Sayın Öcalan" diye tanımladıkları kişiyi hiç karıştırmamış olsalardı!

"Milletten gelen isteğe kulak verdik ve siyasete devam etme kararı aldık" deselerdi!

O zaman siyasete devam kararları daha şık bir karar olurdu!

Oysa şimdi "Sayın Öcalan da böyle istiyor" demek suretiyle siyasete devam kararlarını İmralı'ya bağlayınca ortaya farklı bir tablo çıkmış oluyor!

İmralı sakininin adını her cümlede başına bir sayın ekleyerek kullanmakla O'nu aklayacaklarını düşünüyor olmalılar!

Ama mevcut yasalar öyle düşünmüyor!

Yasalar İmralı sakinini suçlu olarak görüyor ve suçlu ile kurulacak organik bağları da suç kapsamı alanına alıyor!

Dolayısıyla da kapatılan DTP'nin milletvekillerinin çatısı altında buluştuğu yeni parti de okka altına gidiyor!

İzlenen bu tavır, bu politika ile demokrasi adına hareket ediyoruz, barış adına hareket ediyoruz iddiaları da içi boş, kof iddialar haline konuluyor!

Bu nasıl demokrasi adına bir harekettir ki, milleten gelen ses kulak ardı edilirken, İmralı'dan gelen ses hemen baş tacı ediliyor?

Bu nasıl barış adına bir harekettir ki, otobüslerde insanlar cayır cayır yakılırken, esnafın dükkanı ve araçları ateşe verilirken hiç kılları kıpırdamıyor ama bunlara yapanlara karşı biri itiraz edecek olursa kıyamet koparılıyor?

Kapatılan DTP'nin milletvekilleri bir yandan "Siz bizi beğenmiyorsunuz, ikinci sınıf adam muamelesi yapıyorsunuz, selam bile vermiyorsunuz" diye "TBMM'den ayrılmayın" çağrısında bulunanlara "naz yaparken", bir yandan da İmralı'dan gelen direktife adeta "İstemem ama yan cebime koy" şeklinde balıklama atlayarak siyasete devam kararı alıyorlar!

DTP'nin kapatılması Avrupa'da bile "Terör örgütü ile aralarına mesafe koymayı beceremediler" şeklinde değerlendirilirken şimdi doğrudan doğruya terör örgütünün elebaşı ile temas halinde olduklarını ortaya koyan açıklamalar ile ne yapmak istiyorlar, doğrusu anlayabilmiş değiliz!

Hem masumları ve mağdurları oynuyorlar!

Hem de masumiyet ve mağduriyet ile uzaktan yakından alakası olmayan sözler ediyorlar!

Bu politika ile sorunların çözümlenmesinin değil ancak kördüğüm olmasının sağlanacağını bir türlü akıl edemiyorlar!

Belki de akıl ediyorlar da inadına böyle yapıyorlar, kim bilir?

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
Öcalan'ın ağababası olan Ergenekon'un avukatları ile Öcalan'ın "zıt kardeşleri" grup kuruyorda Öcalan niye kurmasın...

Nasılsa hepsi kan dökülsün, saltanat sürsün emelinin peşindeler, ne farkeder ki..

Zıt kardeşleri sözü ve koyduğunuz resimden ne anlatmak istediğiniz belli.Ama size haddim olmayarak kardeş tavsiyesi agbi.Varın MHP ' nin izlediği politikayı yanlış bulun , şu yanlış bu yanlış deyin.Varın benimsemeyin , sevmeyin bu partiyi.Ama her seferinde bu bebek katili köpek sürüsüyle aynı kefeye koymaktan vaz geçin artık!Vaz geçin , vaz geçin!Size Allah cc rızası için söylüyorum bunu.Değer verdiğim biri olduğunuz için söylüyorum.

Dergaz

Profesör

acilim.jpg

Kandan beslenen siyasetciler oldukca ulkede teror bitmez, benim icin irk uzerinden siyaset yapan partilerin konumu aynidir bunun Kurt partisi yada Turk partisi olmasi hic onemli degildir. Yorumlariniza aynen katiliyorum.

reis

Kıdemli Üye
(...)
Ama her seferinde bu bebek katili köpek sürüsüyle aynı kefeye koymaktan vaz geçin artık!Vaz geçin , vaz geçin!Size Allah cc rızası için söylüyorum bunu.Değer verdiğim biri olduğunuz için söylüyorum.
Bunu yapmak çok basit...

İlkönce Devlet Bahçeli, sonra Bahçeli'nin yamağı Oktay Vural ve diğer yamak MHP'liler Ak Parti'ye ve Tayyip Bey'e "Vatan Haini", "PKK'nın Meclis de ki temsilcisi", "Apo'nun uşağı", "PKK=AKP" vb. gibi dandik ve ucube şeyler demekten vazgeçecekler ve bugüne kadar dedikleri şeyler için özür dileyecekler.

Aksi takdirde bizim açımızdan MHP ile DTP+PKK "zıt kardeşler" olarak kalmaya devam edeceklerdir.

Fikir olarak Mhp ve Dtp+Pkk zaten birbirlerini doğurmaktadırlar...

İki kere iki dört ediyor malesef...

agbi

Yasaklı

Olmayacak şeyi düşünmenin anlamı ?

S,yasi düşünce olarak AK parti yi tenkit etmekmi ?

İT az İT bunlardan daha kıymetli bence.

İT lütfen İt e hakaret etmeyelim İT bunlardan daha kıymetli bence.

aynı şeyi temenni ediyorum.
ama bu adam paketlenip, hediye edildiği günde aynı şeyi söylemiştim bana güldüler
birkaç güne kalmaz asılır dediler
durum ortada
saadet meclise giremezken pkk mecliste

Saadet neden meclise giremedi.

Galiba Reis deyinmişti 28 ŞUBAT tan sonra pkk nın partisinin gelişmeleri BUDA GERÇEK ERBAKAN varken burada Belediye başkanları kimlerdi.

ŞU SİYASİ TARAFGİRLİK le BAKTIĞINIZ HER ZAMAN SP ASLA MECLİSE GİREMEZ.

Azimli

Ordinaryus
bizim gelin bina okur döner döner yine okur

sayın agbi size artık aynı şeyleri tekrar tekrar anlatmaktan gına geldi
ama siz aynı nakaratı tekrarlamaktan bıkmak usanmak gibi bir huyada sahip değilsiniz

zorla insanları kendinize muhatap etmeye çalışmayın

99 kere açıklasak yüzüncü defa aynı soruyu tekrar sorarsınız
zira anlama problemi var diye düşünüyorum