ABD: Başörtüsü Yasağı Hukuksuz

-Muhammed-

Profesör
Tersten okumadım. Üçüncü bir izah yaptım, sen okumamışsın. Tepkimin sebebini burdan anlayabilirsin.

Dedim ya. Elbette çocuğu zorla kapatmak cehallettir. Bu cehalet devletin değil, dindarların problemidir.

Biz evladımıza Allah sevgisi vermek ile mükellefiz. Allah'ı seven çocuk, Allah için -severek ve istiyerek- kapanır. Biz başörtüsünün fıtri bir ihtiyaç olduğuna itikada edenlerdeniz.

Allah sevdirilmeyen çoçuk, babası korkusundan kapanır.

Bu mesele, dindarların meselesidir.

Hem bugün çocuklarımızı zorla kapatan babalar varsa suçlusu statükodur. Zira, halkı dini öğrenebileceği kaynaklardan ettiler. Kendi dayattıkları Yaşar Nuri gibi adamlar ile halkı cahilleştirdiler.

sonrada kalkıp halkı suçluyorlar.

Devlet eğer zorla kapanan kız istemiyorsa. İşi dindarlara bıraksın. Dindar alimler babaları eğitecek ve çocuklarının severek kapanmasına sebeb olacak eğitimi verir.

Bunun çaresi Hayrünnisa Hanımın söylediği gibi değildir. Ne yani, çocuklarını eğeitemdiği için zorla kapatan babalar var diye, iyi eğitip çocuğu gönüllü kapanmasını sağlayan babaları cezalandırmak da nesi?

Benim kızım on yaşında okuldan sonra bazen bakkala giderse başörtüsü takıyor. Hayrünnisa Hanımın safsatasından sonra bana tuhaf bakıyorlar. Zannediyorlar ki zorla kapatıyorum.

Ama, ben Evladıma allah sevgisi verdim Elhamdülillah ve bir kez olsun "kapan" dememişim.

Üçüncü izah ben okurken yoktu. Haklısınız.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
İşte bu çok doğru.

O zaman şuna da hak verirsin kardeşim.

Biliyorsun ki bu ülkede kanunen 12 yaşından küçüklere dini eğitim verilemesi yasak. Her ne kadar uygulanmasada herkez tedirgin.

Bu yasağın manası nedir?

Söyliyeyim, 28 Şubatçıların statüküya ait Laiklik tanımını ilanı ve zaferinin bayrağıdır.

Statüko o yasağı koydurmak ile ilan etmiştir ki: Bediüzzaman'ın "devlet dine ilişmez" manasındaki Laiklik tanımı ölmüştür.Din devlete ilişmez. Devlet dine ilişir ve halk devletin dini anlayışına sahip olmalıdır"

Peki, bu hükümet 8 senedir, salt çoğunluk ile kaldırılması mümkün olan bu yasaya neden ilişmiyor.

Sonra, aynı çerçevede Hayürnnisa Hanıma söylettirilen o ifadeyi ve Başbakanın Eşinin;çocukken mahalle baksına maruz kaldığını söylemesini bir düşün.

Sonra birleştir.

sonra bu hükümetin hangi tip laikliğe hizmet etiğini iyi anla.

Muhabbetle

-Muhammed-

Profesör

Biliyorsun ki bu ülkede kanunen 12 yaşından küçüklere dini eğitim verilemesi yasak. Her ne kadar uygulanmasada herkez tedirgin.

Bu yasağın manası nedir?

Söyliyeyim, 28 Şubatçıların statüküya ait Laiklik tanımını ilanı ve zaferinin bayrağıdır.

Statüko o yasağı koydurmak ile ilan etmiştir ki: Bediüzzaman'ın "devlet dine ilişmez" manasındaki Laiklik tanımı ölmüştür.Din devlete ilişmez. Devlet dine ilişir ve halk devletin dini anlayışına sahip olmalıdır"

Peki, bu hükümet 8 senedir, salt çoğunluk ile kaldırılması mümkün olan bu yasaya neden ilişmiyor.

Sonra, aynı çerçevede Hayürnnisa Hanıma söylettirilen o ifadeyi ve Başbakanın Eşinin;çocukken mahalle baksına maruz kaldığını söylemesini bir düşün.

Sonra birleştir.

sonra bu hükümetin hangi tip laikliğe hizmet etiğini iyi anla.

Muhabbetle

2003 yılında iktidara gelmiş olsaydınız siz drek bu yasayı kaldırabilir miydiniz? bence hayır ülkede değişim yapmanız mecburi. ekonomiyi şu an görüyorsunuz ne kadar büyüdük. Artık avrupa Türkiye'siz düşünemiyor. Ancak gördünüz ki referandumda dahi bazı çevreler nasıl ayaklandı ülke elden gidiyor diye bağırdılar. sonuç ne oldu. yüzlerce insan mahkemede haklarını aramaya çıktılar. komutanların rezaletleri ortaya çıktı. borsa tavan yaptı. olumsuz ne oldu? herşeyin bir sırası var efendim günü geldiğinde o dediğiniz de olur. Sonuçta sizin gibi olmasını isteyip dua eden yüzlerce kişi var ve Allah duaları geri çevirir mi? ve Allah diyor ki, "Sizin yanlış olduğunu sandığınız şeylerde sizin için bir hayır vardır. Allah en iyisini bilendir."

Vesselam...

-Muhammed-

Profesör

Biliyorsun ki bu ülkede kanunen 12 yaşından küçüklere dini eğitim verilemesi yasak.

Ayrıca ben daha 10 yaşımdayken yazları camiye Kuran dersine giderdim ve sonra okul açılınca herkes gibi bırakmazdım. Allah razı olsun caminin imamı okul zamanı da bana kuran öğretti akşam namazlarından sonra. "Çamlıca" gibi bir yerde olmasına rağmen bir Allah'ın kulu da çıkıp sen ne yapıyorsun kardeşim diyemedi. okulumdaki öğretmenler de biliyordu birşey diyemediler. Yani böyle bir yasak sadece yazıda..

TakVa

Ordinaryus
Zaten zatı alinizin başka bir meşgalesi yoktur...
Sen müslümanlara yüklenmeye devam et...
Bizde cuntacılara ve din düşmanlarına yükleneceğiz...
Bakalım ahirette kim azıksız kalacak...

Bende ; darbeci, ergenekoncu, statükocularla uğraşmanın daha efdal olduğunu düşünenlerdenim.

Onların manevra alanlarını kısıtlayacak tam bir anayasa değişikliği olmadan, başedilemez bu güruhun son kalesi yargıtay.

Hsyk dan umutları kesilince yargıtayı devreye soktular. Kapatırım haaa tehditlkeri yiyen bir hükümet seçime odaklanamaz.

Sadec ak partinin derdi değil bu, dini siyasete alet eden chp dende hesap sormalı halk. Referandum öncesi verdiğin sözü tut diye kıytırık gandinin yakasına yapışmalı seçim meydanlarında.

Başbakan artık bu konu ile ilgili konuşmayacağını ifade etti, iyide etti.

Erdoğan Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacaksa, muhalafetin tuzağına düşüp, dinsel temalar üzerinden başka tartışma ortamlarında heba edilme oyununa gelmemeli.

Sex kasediyle parti başkanlığını kaybeden Baykalı el çabukluğuyla cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtmaya çalışanlara fırsat vermemeli. Onca emek boşa gider, statükonun devrilmesine az kaldı.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Ayrıca ben daha 10 yaşımdayken yazları camiye Kuran dersine giderdim ve sonra okul açılınca herkes gibi bırakmazdım. Allah razı olsun caminin imamı okul zamanı da bana kuran öğretti akşam namazlarından sonra. "Çamlıca" gibi bir yerde olmasına rağmen bir Allah'ın kulu da çıkıp sen ne yapıyorsun kardeşim diyemedi. okulumdaki öğretmenler de biliyordu birşey diyemediler. Yani böyle bir yasak sadece yazıda..

Yazdıkların doğru ama muhatabın bunları idrak edecek bir konumda değil sanırım...
Kendisi hükümeti tamamen küfre hizmet eden dış güçlerin kuklası olarak gördüğü ve bu partiye oy verenleri hiç gözünü kırpmadan lutilik ile itham edecek kadar ileriye gidebilen birisi olduğu için akıl ve mizan dairesi içerisinde yaptığın münazaralar fazla bir fayda sağlamaz...

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
2003 yılında iktidara gelmiş olsaydınız siz drek bu yasayı kaldırabilir miydiniz? bence hayır ülkede değişim yapmanız mecburi. ekonomiyi şu an görüyorsunuz ne kadar büyüdük. Artık avrupa Türkiye'siz düşünemiyor. Ancak gördünüz ki referandumda dahi bazı çevreler nasıl ayaklandı ülke elden gidiyor diye bağırdılar. sonuç ne oldu. yüzlerce insan mahkemede haklarını aramaya çıktılar. komutanların rezaletleri ortaya çıktı. borsa tavan yaptı. olumsuz ne oldu? herşeyin bir sırası var efendim günü geldiğinde o dediğiniz de olur. Sonuçta sizin gibi olmasını isteyip dua eden yüzlerce kişi var ve Allah duaları geri çevirir mi? ve Allah diyor ki, "Sizin yanlış olduğunu sandığınız şeylerde sizin için bir hayır vardır. Allah en iyisini bilendir."

Vesselam...

Ammenna değerli kardeşim. Elbette yıllar yılı bir çukurda birikmiş pislik kısa sürede temizlenmez.

Ama burası siyasi forum değil, İslam forum.

AKP'nin ekonomiyi düzeltmiş olması bur forumda referans alınmaz(ki düzelttiğini söyleyen Arjantinde yaşıyor ihtimali var, neyse)

Ben, ehl-i İslam'ım her meseleye uhrevi neticesi ile bakarım.

8 sene önce AKP'liler

Ayasofya müze değildir.
Başörtüsü namusumuzdur
İçki içmeye müsade eden Demokrasi küfür rejimidir ve saire diyorlardı.

O zaman çok aceleleri vardı.
Habire istiyorlardı. Hem de istedikleri hükümet din düşmanı ilan ettikleri hükümet değil miydi?

Şimdi hükmette dindar olduklarını söyleyen bir parti var iken aynı şeyleri istemiyorlar.

Ne diyorlar?

Aman, sen de şimdi Ayasofya için, başörtüsü için iktidardan mı olalım?

O zaman diyorum:Ey AKP'li kardeşim, demek sen o zaman iktidarı kapmak için bağırıyordun. Derdin İslam değil miydi yoksa? Biz bunları bu hükmetten istemeyeceğiz de ne zaman isteyeceğiz?

Evet, biz hükümetin işlerini bilmeyiz. Ne zaman ve nasıl çözecek anlamayız.

Biz, Ayasofya camii olsun, başörtüsü yasağı kalksın, dini eğitimde yaş sınırlaması kalksın, zina yasaklasın, sokakta içkiye izin verilmesin istemeye devam etmeliyiz.

Hükümet bunu 8 sene sonra mı çözecek, takiye mi yapacak, beni ilgilendirmez. Biz Müslüman olarak neticeyi zaten hükümetlerden bekleyen değiliz. Biz netice ve zaferin Allah'a ait olduğuna iman edeniz.

Vazifemiz, tarafımızı belli etmektir.

Evet, biz İslam tarafındayız.

vesselam

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Ümmetin en büyük hastalıklarından biride şudur...
Kendisi İslami hizmet alanında ortaya hiçbir eser veya çalışma koyamadığı halde müslümanları insafsızca eleştirmeye bayılır ve bu şekilde nefsi emmaresini tatmin eder...
Hükümet şöyle yapmış...
Fethullah Gülen şöyle yapmış...
Sabahtan akşama kadar araştırırlar,günahları ve sevablarıyla islam adına çalışan insanların bazı hatalarını bulurlar ve bu hatalar ile uğraşıp nefislerini tatmin ederler...
Bunun sebebi kendilerinin islami sahada hiçbir katkıları olmamasıdır...
Bu eksikliklerinin kendilerinde oluşturduğu aşağılık kompleksinin tek çaresi ise bellidir...
Başkalarına çamur at ve hatalarını ara...
İşin en acısı ise bu dediğim zevat küfür ile imanın savaşında maalesef karşı tarafa hizmet eder ve bunu asla anlayacak kapasitede değildir...
Yani günahkar müslümanların hatalarını araştıracam derken küfüre malzeme çıkarır ve islamın gücünü azaltır...
Ahkam kesmek kolaydır...
Müslümanları lutilik ile vasıflayıp karalamak kolaydır...
Hükümeti kemalistlik ile karalamak çok basit iştir...
Ama en zor olan hataları ve sevablarıyla olsa da ortaya bir hizmet çıkarmaktır...
Sözün sonu...
Eğer ortaya islami bir hizmet koyacak kapasiteniz olmasada...
GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMEZ...

Klavye mücahitlerine ithafen...
:)

-Muhammed-

Profesör
Ammenna değerli kardeşim. Elbette yıllar yılı bir çukurda birikmiş pislik kısa sürede temizlenmez.

AKP'nin ekonomiyi düzeltmiş olması bur forumda referans alınmaz(ki düzelttiğini söyleyen Arjantinde yaşıyor ihtimali var, neyse)

8 sene önce AKP'liler

Ayasofya müze değildir.
Başörtüsü namusumuzdur

Habire istiyorlardı. Hem de istedikleri hükümet din düşmanı ilan ettikleri hükümet değil miydi?

Şimdi hükmette dindar olduklarını söyleyen bir parti var iken aynı şeyleri istemiyorlar.

Ne diyorlar?

O zaman diyorum:Ey AKP'li kardeşim, demek sen o zaman iktidarı kapmak için bağırıyordun. Derdin İslam değil miydi yoksa? Biz bunları bu hükmetten istemeyeceğiz de ne zaman isteyeceğiz?

Biz, Ayasofya camii olsun, başörtüsü yasağı kalksın, dini eğitimde yaş sınırlaması kalksın, zina yasaklasın, sokakta içkiye izin verilmesin istemeye devam etmeliyiz.

Hükümet bunu 8 sene sonra mı çözecek, takiye mi yapacak, beni ilgilendirmez. Biz Müslüman olarak neticeyi zaten hükümetlerden bekleyen değiliz. Biz netice ve zaferin Allah'a ait olduğuna iman edeniz.

vesselam

Evet hepimiz aynı taraftayız. Ve Allah ne dilerse o olur..

TakVa

Ordinaryus
Adam kalkıp diyor; İçki yaşam biçimi kültürdür

diyorsunuz takiyye

Kalkıp diyor, biz en hakikia Atatürkçüyüz

diyorsunuz takiyye

Biri kalkıp ilk öğretimde başörtüsü cehalettir.

Kalkıp diyorsun takiyye.

Biri diyor başörtüsü yüzde birbuçuğun meselesidir
Diyorsunuz takiyye

diyorlar biz değiştik.
diyorsunuz takiyye
sonra ben de demişim.

.

İçki içenlerde bu ülkenin insanı, onları anlamazssanız, gider iki yüzlü fırıldak chp nin adamı olurlar.

Ellerine geçirdikleri belediyelerde, otobüslere başörtülü kimliği olanları almaz, bedava içki dağıtır, ölüleri yakalım mezarlarda yer kalmadı derler.

Hizbullah davası sanıklarını ayartır, küçücük kızların başına örtü verip okul önleride şov yaparlar.

O örtünen çocuklar chp hizbullah oyunundan başka bir şey değil.

Ablası okula başörtüsyle giremeyen ilkolkul öğrencisi hiçbir çocuk okul önlerinde böyle şovlar yapacak kadar aptal olamaz.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com

Vesselam...

8 sene önce AKP'liler

Ayasofya müze değildir.
Başörtüsü namusumuzdur

Ne diyorlar?

vesselam

-Muhammed-

Profesör
İçki içenlerde bu ülkenin insanı, onları anlamazssanız, gider iki yüzlü fırıldak chp nin adamı olurlar.

Ellerine geçirdikleri belediyelerde, otobüslere başörtülü kimliği olanları almaz, bedava içki dağıtır, ölüleri yakalım mezarlarda yer kalmadı derler.

Hizbullah davası sanıklarını ayartır, küçücük kızların başına örtü verip okul önleride şov yaparlar.

Ablası okula başörtüsyle giremeyen ilkolkul öğrencisi hiçbir çocuk okul önlerinde böyle şovlar yapacak kadar aptal olamaz.

Ağzınızdan bal damlıyor. Allah razı olsun.

TakVa

Ordinaryus

8 sene önce AKP'liler

Ayasofya müze değildir.
Başörtüsü namusumuzdur

Ne diyorlar?

vesselam

Ne güzel işte ak parti dar bakış açısından kurtulmuş daha evrensel, her kesimi kucaklayıcı bir misyona bürünmüş.

Seçimlerde sürekli oyu arttığına göre halk bu misyondan çok memnun.

Ayasofya müze olsa ne olur, cami olsa ne olur. Orası binlerce yıldır çeşitli kültürlerin sahiplendiği ve ibadet için beklentide olduğu bir mekan.

Müzeye döüştürülerek,beklentileri boşa çıkardı ve çokça turist topluyor. Cami olsa bu kadar ilgi görmezdi , dolup taşmazdı.

Hükümet Anadoluyakasına süleymaniye benzeri bir cami yapacak. Camisiz kalmayız meraklanmayın. yeterki cemaat olsun.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com

Ha yani Sahil Açılımı olduğunu kabul ettin. Maksad CHP'den adam kaçırmak, öyle mi? Bunu ben söyleyince kıyameti kopardınız.. Sırf CHP'li olmasın diye Müslüman olduğunu söyleyen bir adam içki gibi tedavi gerektiren bir hastalık ve harama yaşam biçimi adı vererek yağcılık yapıyor ve siz buna caiz adını veriyorsunuz öyle mi?
Allah'ım sen büyüksün.

Kardeşim, banane yahu kimin adamı olursa olsunlar. Bizim derdimiz dindir, dünya değil.

O içki içen cehenneme gitsin, ama CHP'li olmasın diyorsunuz. Fesübhanallah.

Hem sonra, nasıl AKP ve Gülen cemaati diyor: "Biz en hakiki Atatürkçüyüz." Ama onlardan en çok Atatürkçüler nefret ediyor.

Bakan ve Başbakan içki içenlere CHP'li olmasınlar diye "yaşam biçimi " dediğinde kaç kişi AKP'li oldu.

Peki, Müslüman olduğunu söyleyen bir Başbakanın ahireti ne alemde.

Ah! Diyorsunuz, yeterki dünya bizim ve iktidar bizde olsun dine ne olursa olsun?
Yazık!

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Ne güzel işte ak parti dar bakış açısından kurtulmuş daha evrensel, her kesimi kucaklayıcı bir misyona bürünmüş.

Seçimlerde sürekli oyu arttığına göre halk bu misyondan çok memnun.

Ayasofya müze olsa ne olur, cami olsa ne olur. Orası binlerce yıldır çeşitli kültürlerin sahiplendiği ve ibadet için beklentide olduğu bir mekan.

Müzeye döüştürülerek,beklentileri boşa çıkardı ve çokça turist topluyor. Cami olsa bu kadar ilgi görmezdi , dolup taşmazdı.

Hükümet Anadoluyakasına süleymaniye benzeri bir cami yapacak. Camisiz kalmayız meraklanmayın. yeterki cemaat olsun.

İşte nasıl haklı çıktığı mı görün?

Demek hükümet takiyye yapmıyormuş. Zira, halk nasılsa idarecisi de öyledir.

Peki, efendim söyler misiniz bana, iktidar olana kadar neden Ayasofya Cami olsun diyordunuz?

Sonra Lut kavmini hatırlatınca kızıyorsunuz.

-Muhammed-

Profesör
Ha yani Sahil Açılımı olduğunu kabul ettin. Maksad CHP'den adam kaçırmak, öyle mi? Bunu ben söyleyince kıyameti kopardınız.. Sırf CHP'li olmasın diye Müslüman olduğunu söyleyen bir adam içki gibi tedavi gerektiren bir hastalık ve harama yaşam biçimi adı vererek yağcılık yapıyor ve siz buna caiz adını veriyorsunuz öyle mi?
Allah'ım sen büyüksün.

Kardeşim, banane yahu kimin adamı olursa olsunlar. Bizim derdimiz dindir, dünya değil.

O içki içen cehenneme gitsin, ama CHP'li olmasın diyorsunuz. Fesübhanallah.

Hem sonra, nasıl AKP ve Gülen cemaati diyor: "Biz en hakiki Atatürkçüyüz." Ama onlardan en çok Atatürkçüler nefret ediyor.

Bakan ve Başbakan içki içenlere CHP'li olmasınlar diye "yaşam biçimi " dediğinde kaç kişi AKP'li oldu.

Peki, Müslüman olduğunu söyleyen bir Başbakanın ahireti ne alemde.

Ah! Diyorsunuz, yeterki dünya bizim ve iktidar bizde olsun dine ne olursa olsun?
Yazık!

Kardeşim bir noktada haklı. İçki içen bir kimse dinden uzaktır değil mi? Ancak dini bilen bir kişi onu yanına çekerse içki içen onu tanımak ister ve belki de hayatı değişir. Belki bu içkici dindar kimseler arasında birşeyler için çabalayacak ve sonunda hidayete erişecek? Bilemeyiz ki ne olacağını değil mi?

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Dedikleriniz doğru ancak bu söz biraz dokunuyor bana. Fatih Sultan Mehmed Han'ın sözünü eminim ki biliyorsunuzdur..

İşte, beni münafık ilan ettikleri meselerden biri budur.

Ayasofya Cami olsun demek münafıklık.
Ayasofya Cami olsa ne olur, müze olsa ne olur demek cihad oldu.

Vay be!

Elbette Ayasofya Cami olsa ne olur, müze olsa ne olur?

Hatta okullarda başörtüsü yasağının olması da problem değil, zira, dinimiz kadınların çalışmasına her ne kadar müsade ediyorsa da hoşnut değil. O zaman okumasın efendim? Dime.

Ama , Ayasofya'nın da Caminin de senbolik anlamı vardır. Onlar İslam sembolü olmuşlardır.

Nasıl Ezan Farz değil, sünnettir. Ama İslam senbolü olduğu için farz hükmündedir. zira o beldede Müslümanların dinini terk etmediklerinin delilidir.

bir ülkede bir caminin müze olması ve başörtüsü yasağının olması ora Müslümanlarının doğru yolda olmadığının senbolüdür.

Yani, demiş oldu: Müslümanlar doğru yolda olmasa ne olur?

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Kardeşim bir noktada haklı. İçki içen bir kimse dinden uzaktır değil mi? Ancak dini bilen bir kişi onu yanına çekerse içki içen onu tanımak ister ve belki de hayatı değişir. Belki bu içkici dindar kimseler arasında birşeyler için çabalayacak ve sonunda hidayete erişecek? Bilemeyiz ki ne olacağını değil mi?

Yani, başbakan içkiye yaşam biçimi dediği vakit içki içen yola gelme ihtimali mi vardır. yoksa yol mu açmış oluyorsun.

Bu söz söyleneneli aylar oldu. Kaç içki içen CHP'li AKP'li oldu. Kaç içki içen o söz yüzünden içkiyi bıraktı.

Hezeyana makul demeyiniz.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
İşte nasıl haklı çıktığı mı görün?

Demek hükümet takiyye yapmıyormuş. Zira, halk nasılsa idarecisi de öyledir.

Peki, efendim söyler misiniz bana, iktidar olana kadar neden Ayasofya Cami olsun diyordunuz?

Sonra Lut kavmini hatırlatınca kızıyorsunuz.

Sizin cemaziyel evvelinizi iyi biliriz biz...
Ne zaman seçim veya referandum olsa ortaya esrarengiz bir şekilde çıkar ve provakasyon yaparsınız...
Birde ne zaman hükümet aleyhine bir gelişme olsa hemen Duha'nın fırsat yakalamış simsar edasıyla mesajlarını okuruz..
Türk milleti artık provakasyolara ve çamur sıvayıcılarına alıştı,tanıdı...
İster islami maskesi ister milliyetçi maskesi olsun....