8.Tiyatro ödüllerinden 3'ünü Cimri aldı

ismail

Yeni
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Tepkime puanı
2,063
Puanları
0
Yaş
45
Tiyatro Tiyatro dergisi tarafından düzenlenen 8. Tiyatro Ödülleri'nin töreni, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) desteğiyle Harbiye Muhsin Ertuğrul sahnesinde gerçekleştirildi.


Törene pek çok ünlü tiyatro oyuncusu katılırken, bu yıl sahnelenmeyen "Cimri" adlı oyunun 3 kategoride de ödül alması dikkat çekti.
Arka sokaklar dizisinin komiseri Zafer Ergin, tiyatro üzerine verilen her ödülün kendisini heyecanlandırdığını söyledi. Ergin, "Her ödül töreninde keşke ben de bir ödül alsaydım derim. Ama bu diziler dolayısıyla zamanımız kısıtlı. Zaman ayırıp çalışacağımız zamanların gelmesini diliyoruz, bu da yakın sanırım" şeklinde konuştu.
Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca da, Tiyatro Ödülleri'nin kendisini heyecanlandırdığını ifade etti. Kaynarca, "Tiyarto ödülleri çok büyük önem taşıyor, inanıyorum ki ödüle layik görülen arkadaşlar bu ödülü en iyi şekilde saklayacaklardır" diye konuştu.
Yılın erkek oyuncusu ödülünü Etkin Dikinciler (Profesyonel), yılın kadın oyuncu ödülünü Demet Evgar (Cimri), yılın yönetmeni ödülünü Mehmet Birkiye (Cimri), yılın oyun yazarı ödülünü Ayşe Bayramoğlu (Hakiki Gala), yılın çevirmeni ödülünü Bilge Emin (İntiharın Son Provası), yılın sahne tasarımcısı ödülünü Işın Mumcu (İmparatorluk Kuranlar), yılın giysi tasarımcısı ödülünü Başak Özdoğan Pirim (Cimri), yılın ışık tasarımcısı ödülünü F. Kemal Yiğitcan (Coriolanus), yılın oyun müziği ödülünü Tolga Çebi (7 Sekspir), yılın kareografı ödülünü Varvaran Ştefanescu (Bakhalar) ve yılın yapımı ödülünü ise Mefisto isimli oyun almaya hak kazandı.
Törende, tiyatroya yaptığı akademik katkılar dolayısıyla Prof. Dr. Ayşegül Yüksel'e teşekkür plaketi sunuldu.
CİHAN
 
Üst