7. 40. ve 50. gecelerinin kaynağı ne?

kilicarslan

Kıdemli Üye
ilginç ve şaşırtan benzerlik bak bunu bilmiyordum işte.

[video]https://www.facebook.com/video.php?v=378241772308643&reply_comment_id=22019 25&total_comments=1[/video]

talib

Kıdemli Üye
Vefat etmiş bir kişinin özellikle ilk bir iki ay duaya, yardıma ihtiyacı vardır. O yüzden arkasında bol bol hayır hasenatta bulunmak icap eder. İster 7, 40, 52 si deyin isterseniz her gün özellikler bir kaç ay hayırda bulunup, ecir ve sevabını hediye edin.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Yakınım ise meftun, kabri başından 2 - 2,5 saat ayrılmaz dua eder Kur'an okuruz

deve kesilip parçalanıncaya kadar, hadistir

ALI25

Kıdemli Üye
Eline saglik bu paylasim icin sen sag ol Kilicarslan kardesim.

Bilmiyordum bunun da ehli kitab dan gelmis oldugunu.

ömerusta

Kıdemli Üye
meftun değil, mevta olmalı. meftun, fitneden geliyor ve büyülenmiş, aklını kaybetmiş demek. :)

doğru diyor tut agacı siz meftaya meftun diyor anladınız o 7,40,52,inananlar için söylemiştir o lafı
yoksa böyle bir saçmalığın olmadığını bilir elbette
ölen ölmüştür yaşarken ne kadar kuran okudu onunla amel etti o yoksa siz ölülere duyuramazsınız ayetine mulifet edemez değilmi
orsının kopya yeride olmadığını da bilir sorgu sualin kıyametten sonra mahşerde olacağınıda bilir kimsenin kimseye faydasının dokunamıyacağınıda bilir
aklı başında bir adam tut ağacı kardeşim böyle saçma saban hurafelerede inan maz selametle kalın sizleri seviyorum güzel insanlar

ömerusta

Kıdemli Üye
Eline saglik bu paylasim icin sen sag ol Kilicarslan kardesim.

Bilmiyordum bunun da ehli kitab dan gelmis oldugunu.

ehli kitap kitaba tabi olan onu hayatına geçiren demektir müslümanın kitabıda kuran olduğuna göre kurandan bu hususlar hakkında bir ayet getirin
size kırk gün kuran okutayım kırk gün kazan kaynatayım
etme ali gardaşım kurban olayım bu saçmalıklarla dolu kitapları okuyana kadar kuranı oku mealini oku ALLAH c.c. ne diyor bir dinlede dinlen
kuran okumak insanı dinlendirir
1 .sıhat bakımından zinde kılar dinlendirir
2. konuşunca onu dinleyen lere ilham verir dinlendirir
3 dinini öğretir onu dinin de dayim eder dinlendirir

ALI25

Kıdemli Üye
ehli kitap kitaba tabi olan onu hayatına geçiren demektir müslümanın kitabıda kuran olduğuna göre kurandan bu hususlar hakkında bir ayet getirin size kırk gün kuran okutayım kırk gün kazan kaynatayım etme ali gardaşım kurban olayım bu saçmalıklarla dolu kitapları okuyana kadar kuranı oku mealini oku ALLAH c.c. ne diyor bir dinlede dinlen kuran okumak insanı dinlendirir.1.sıhat bakımından zinde kılar dinlendirir 2. konuşunca onu dinleyen lere ilham verir dinlendirir 3 dinini öğretir onu dinin de dayim eder dinlendirir
Eline saglik sen sag ol vermis oldugun bu bilgi icin.

Estahfurullah Ömer Usta kardesim.

Bak bizim okudugumuz kitablar sacma hemi nerden biliyorsun sana göre benim okudugum kitablar hikaye mi veya felsefe mi ve cok sukur yüce rabbime roman ve siir gibi böyle kitablarda okumadim.

Daha cok islami ve de din agirlilikli vede bunun yaninda Ilmi agirlikli kitablari da okudum desem biiznillah.

Kur´an-i kerim-i 1 kac kere bastan sonana kadar okudum onun meali de bastan sona okudum.