6 yaşında evlendirildiği iddia edilen kadının ailesi konuştu

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

6 yaşında evlendirildiği iddia edilen kadının ailesi konuştu

6 yaşında evlendirildiği iddia edilen kadının ailesi konuştu, kız kardeşleri gözyaşları ile anlattı. İşte ailenin o açıklaması.

Yaşadıkları İslami hayatı anlatan kardeşlerin konuşması şu şekilde;

Ben Birgün gazetesinde haberlere konu olan, mağdur olduğu iddia edilen Hatice Kübra Gümüşel'in abisiyim, ben Fatma Betül Gümüşel’in, Hatice Kübra Gümüşel'in kız kardeşiyim 21 yaşındayım. Ben Ayşe ve Leyla Gümüşel, Hatice Kübra Gümüşel'in kız kardeşiyim 19 yaşındayım. Bizim yaşıtımızdaki kızların hepsi bir tören olduğunda, bir bayramda ya da bir böyle bir ailevi bir tören olduğunda hemen elindeki yerlerde kabarık kabarık elbiseler giyerlerdi.

Bu fotoğraf benim kardeşime ait kız kardeşime ait Ayşe ve Mira'ya ait bu, fotoğraf ise benim 21 yaşında olan kız kardeşime ait. Burada da yine gelinlikli yukarıdan merdivenden aşağıya iniyor, bildiğiniz profesyonel stüdyo çekimi. Evlendi mi bu şimdi? Dediğim gibi yani orada hafızlığa geçiş aşamasında mı, Kur'an-ı Kerim bitirdi diye mi herhangi bir etkinlik.
Bende 19 yaşındayım ve halen daha evlenmedim, bekarım hiçbiri üstüme de baskı yapmadılar. Böyle bir şey yok, böyle bir şeyin olma ihtimali de yok. Bir anda çok değişmeye başladı ablam. 6 yaşında bir kız nasıl evlendirilebilir ki. Hani bunların hepsi şimdi evli mi? Ya da çocuk mu gelin oldular?
Ben o ailede büyüdüm sadece ben değil eğer ben yalan söylüyorsam kardeşim Ayşe, Mira da o ailede büyüdü abim de o ailede büyüdü. Böyle bir şey olsa neden biz bilmeyelim ki? Neden biz bilmeyelim. Kadın hakları olarak savunuluyor ablam ama benim annem de bir kadın, ben de bir kadının kardeşim de bir kadın. Sonra biz ablamın iddia ettiklerini duyduk ben şok oldum zaten.
Bizim en çok büyük acımız kendimizden ziyade annemize, babamıza Annem bu haberleri medyada duyduğundan beri belki ağzını bir lokum ekmek ya koymuştur ya koymamış. Son olarak şöyle bir şey demek istiyorum. Kardeşimizi buna inansın ki Timur Soykan beyefendiden daha fazla seviyoruz. Başka da bir şey demek istemiyorum.

Video:

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Karışık bir mesele.

Mümine düşen suizan ile değil hüsnü zan ile hareket etmektir.

Diğer yandan Hazreti Ayşe'ye zina isnat edildiğinde peygamberimiz ayet inene kadar sessiz kaldı.

Ayetle masumiyeti ispatlandı.

Artık böyle meselelerde ayette gelmeyecek.

Ne diyelim ne söyleyelim.

Diğer yandan Hüseyin ÜZMEZ olayında adam öldükten sonra masum olduğu ortaya çıktı.

Ama çoğu insanın gözünde sapık olarak vefat etti.

Allah'ım ya rabbim bizlere taşıyamayacağımız yükleri yükleme...

Güzellikler ihsan eyle kolaylıklar ihsan eyle.

Selam ve dua ile.

gamsız

Profesör

Hakperest

Kıdemli Üye
nefs putuna tapan kimi solcu hedonistler; azıp, bir kişinin yaptığı hata üzerinden (gerçek artık onları da ilgilendirmiyor; yani hatayı yapanların gerçekte masum olmaları bile artık umurlarında değil) dolaylı bir biçimde islama saldırıyorlar

ama şurası kesin ki bizden çok daha sadıkane bir şekilde, organize saldırıyorlar
yıllarca yorulmadan aynısını her yerde yumurtlayacaklar

ama bu salya sümük saldıranlar; günü gelir benim bedenim, benim ...., deyip nice 6 yaşına gelecek yavruları neşterle doğratıp çöplere atarlar acımadan
diğer sapkınlıklarını söylemeye terbiyem yetmez

geçin efendim bunları gündem yapmak bile zamana saygısızlık olur

adams77

Kanalizasyoncu
Kusursuz olanın savunulmaya ihtiyacı yoktur. İnsanlarda kusur olur, İslam'da kusur yoktur. Algılardan uzak durun ve kusurlu olanları savunmaya çalışmayın , kusurlarımızı örtmek yani kusur işlemekten sakınmak için çabalamamız gerekiyor.

Bazıları gücü eline alınca güç zehirlenmesi yaşıyor buda hata yapmalarına neden oluyor. Ensar vakfında yaşanan olayları herkes biliyor, bir kereden birşey olmaz diyenler çıktı aman dikkat edin olayın iç yüzünü bilmeden konuya dahil olup yorum yapmayın.

İddialar var ses kayıtları var diyorlar olay zaten mahkemeye ulaşmış artık şeffaf bir şekilde yargılama olsun kamuoyu bilgilendiriksin.

İçimizdeki beyinsizlerin yüzünden bizi helak etme yarrabbi

Cenan

Ordinaryus
Sosyal medyada ses kayitlarindan bahsediliyordu. Ondan öyle demis olabilir Enes kardeşim. Öyle olunca savunanlarda süküt etmek zorunda kalmıştı.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Kızın ifadeleri var anlattıkları var resmi olarak.

Ben buraya eklemek istemiyorum isteyen arar bulur.

Şimdi bu kadar ifade bu kadar mahkeme süreci bu kadar doktor raporları varken kızın kandırıldığını söylemesi enteresan.

Mesele yeni bir mesele değil. Biz yeni duysakda yıllardır devam eden bir süreç var.

Kızın ifadesinde beni en çok etkileyen cümle Sakarya'da kaldığı Kur'an kursunda hocasına evli olduğunu söylüyor. Bu esnada kız 10 yaşında.

Hocası ağlayıp kıza sarılıyor.

Doğrusunu Allah bilir.

Selam ve dua ile

Cenan

Ordinaryus
Anlattiklarını, ifadelerini okumadım. Hüsn-ü zanda bulunmak istedim hep. Kişiyi tanimiyorum ama iftiradir diye ümit ediyorum.

gamsız

Profesör
herkes saldırınca biz @Cenan bacım gibi hüsnüzan edelim dedik ama , teredüde de düştük @Enes kardeşimde o kanıya varınca üzüldük şimdi gene kapkarışık hal aldı, bu durumda galiba değil öyle doğruyu sadece ALLAH biliyor.

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Enes

İhvan Forum Üye
Sosyal medyada ses kayitlarindan bahsediliyordu. Ondan öyle demis olabilir Enes kardeşim. Öyle olunca savunanlarda süküt etmek zorunda kalmıştı.

Ablacım bu olayı 3-4 sene önce duymuştum. Hatta bana söyleyen kişi "ihbar etmek istiyorum" demişti fakat belge, delil, kızcağızın düşüncesi hakkında bir fikrimiz yoktu. Bir de malum tarikat yapıları biraz farklı ve tehlikeli. Az da olsa yanılma payı vardı ve beddua almak istemedik.

Bana anlatan kişi Y. Ziya Gümüşelin yanında ilim tahsil eden, hocalık icazetini onlardan alan bir arkadaşımızdı.

Sonunda kızın çok küçük yaşta nikah altına alındığı ama kadın-erkek münasebeti yaşanmadığı ve bluğ çağının beklendiği düşüncesi de vardı. Yukarıda zikrettiğim yanılma payı da bu husustaydı. Sonuçta hafızlığını rahat yapsın diye hocası ile nikahlandığı söylenmişti.

Daha önce duymamış olsam bu kadar emin olmazdım. Duyduklarım arasında küçük yaşta nikah var, kemik testine başkasının girdiği de var fakat diğer konular hakkında Allah'a sığınırım.

Ben fetö travmasından sonra bu tarz yapılardan uzak durmaya çalışıyorum şahsen.

Cenan

Ordinaryus
Şüphesiz doğrusunu Allah (c.c) bilir.

Bu durumda bize de sükut, bekleyip görmek düşer.

Darul_Beka

Profesör
bu konuda iki temel hata yapılıyor
birincisi bu konuyu savunanlar; güya islam adına savunuyorlar oysa konu bireysel bir konu kim ne suç işlemişse yargıda çeksin cezasını bunun islamla alakası yok fiili işleyen varsa bu fiile islami kılıf bulmaya çalışmak yada müslümanların arkasına islami kimliğini kullanarak saklanmaya çalışmak çok iğrenç
ikincisi bu konuyu bahane edip islama saldıranlar
iki taraf da hatalı konu adliyelik bir konu bırakın hakim savcı çözsün