5 fitne

cicek demeti

Sükut
5 fitne

Rasulullah (Sav) şöyle Buyurdu ;

Ey Muhacirler ! Beş haslet vardır ki,bunlarla imtihan edilmenizden,sizin aranızda olmalarından ve bu kişilere yetişmenizden Allah'a (c.c) sığınırım.

* Bir toplumda fuhuş yaygın hale gelir ve aleni olarak yapılmaya başlarsa,öncekilerde görülmeyen ağrılar ve bozulmalar olur.

* "Ölçüde ve tartıda hile yapılması"
Yıllar sürecek kıtlık ve geçim sıkıntısı çekerler.Devlet büyükleri ve yöneticilerin zulmüne maruz kalırlar.

* "Malların zekatını vermemeleri"
Gökten inen yağmur azalır.Eğer yeryüzünde yaşayan hayvanlar bulunmasa,bir damla bile yağmur yağmaz!

* "Allah (c.c) Ve Rasulüne (Sav) verdikleri ahdi bozmaları"
Allah Teala (c.c) bu toplumun başına dışarıdan bir düşman musallat eder ve ellerinde bulunan bazı şeyleri onlardan alırlar.

* "Devlet büyükleri ve yöneticilerin Allah'ın (c.c) kitabı ile hükmetmemeleri"
Allah Teala (c.c) onların içine huzursuzluk verir ; kargaşa ve huzursuzluk içinde boğuşurlar.

Ülkemizin Modernlikte zirveye çıktığını ve yönetim politikasından memnun olduğunu söyleyenler okudunuzmu? Ben söylemiyorum Alemlere Rahmet Peygamber (Sav) söylüyor !

Fuhuş Ayan beyan yapılıyor değilmi? Zina suç olmaktan çıktı çok zaman önce.

Ölçüde ve tartıda hilede var pekala !

Zekata önem veren kaç kişi var Allah (c.c) bilir !

Allah ve Rasulune (Sav) Ahitlerimizi bozdukmu? Evet bozduk ! Türlü haltlar yiyoruz millet olarak ama Hepimizi gören bir Rabbimiz (c.c) olduğu aklımıza gelmiyor.

Devlet büyükleri Allah'ın (c.c) kitabına uygunmu yönetiyor bu ülkeyi ?
Ah nerde ! Faiz,haram,zina serbest,Allah'ın (c.c) nikahı değil İsviçre kanunlarının nikahı geçerli,Allah (c.c) benim emrimle nikahlanmaz iseniz bütün birliktelikleriniz Zina'dır buyuyor,Ama biz Evlilik cüzdanlarımızı gösteriyoruz pişkin pişkin

1400 yıl önce öyleymiş artık devir değişti modern Türkiye'de yaşıyoruz diyenler ;

Bakın nasıl biliyor ve söylüyor Alemlerin sultanı Habib-i Zişan Efendimiz (SaV) 1400 yıl öncesinden Sizin 21.ci yüzyılınızı

Buyurdukları bir bir başımıza geliyor Efendimiz'in (Sav) bakalım,Daha neler gelecek başımıza

Rabbim (c.c) Affetsin,Habibullah'ın (Sav) duaları olmasa,Ümmeti Ümmeti diye ellerini açıp Rabbinden (Sav) bizler için mağfiret dilemese,"Allah'ım (c.c) Onlar bilmiyorlar" buyurmasa,O büyük Evliyaların,Allah (c.c) Dostlarının Mevcudiyetleri,Hizmetleri ve duaları olmasa

HELAK OLURDUK HEPİMİZ HELAK "
alıntı

Hikem

Kıdemli Üye
Yazınız(iktibas) güzel, yalnız muasır müeeliflerin Peygamber aleyhisselamın ismi geçtiğinde (sav) şeklinde kısaltma kullanmaları edebe mugayirdir.Vesselam

cicek demeti

Sükut
Yazınız(iktibas) güzel, yalnız muasır müeeliflerin Peygamber aleyhisselamın ismi geçtiğinde (sav) şeklinde kısaltma kullanmaları edebe mugayirdir.Vesselam

(mugayir) aykiri demek ayni edebe aykiri manasinda dediniz degilmi kardesim...bende bunu alinti yapmistim ama ameller niyetlre goredir o yuzden fark edemedim...niyetim halis idi...saygilarimla...

Hikem

Kıdemli Üye
Sizin niyetinizden şübhem yok, bu şekilde yazan müelliflerden bahsettim..Moda oldu...İmam Şa'rani :''Böyle yazanlar , ya cimriliğe kapılmış, mürekkep ve kağıdı kadar Peygamber'i sevmemiştir,ya tembellliğe yakalanmış, parmaklarının yorulmasından vazgeçmiş, dolayısıyla O habibi Azamı sevmemiş, yahud da ''Kim bir yazıda benim üzerimde salavat getirirse , ismim o kitabda devam ettiği müddetçe melekler yazana istiğfar etmekten ayrılmazlar'' mealindeki hadisi şeriften gafil kalmıştır. ''

cicek demeti

Sükut
Sizin niyetinizden şübhem yok, bu şekilde yazan müelliflerden bahsettim..Moda oldu...İmam Şa'rani :''Böyle yazanlar , ya cimriliğe kapılmış, mürekkep ve kağıdı kadar Peygamber'i sevmemiştir,ya tembellliğe yakalanmış, parmaklarının yorulmasından vazgeçmiş, dolayısıyla O habibi Azamı sevmemiş, yahud da ''Kim bir yazıda benim üzerimde salavat getirirse , ismim o kitabda devam ettiği müddetçe melekler yazana istiğfar etmekten ayrılmazlar'' mealindeki hadisi şeriften gafil kalmıştır. ''

Haklisiniz can kardesim...Rabbim razi olsun sizden..bazen yazilarimdada ben hata yapabilirim ben yurd disindayim ne kadar da unutmamak icin cok cabalasamda kelimelrimde eksik lik olabilir ve yine hatalarim olabilir..hakkinizi helal ediniz...saygi ve muhabbetimle inseallah...

Hikem

Kıdemli Üye
Allah Teala sizdende razı olsun, Hakikati işittikten sonra baş göz üstüne diyenleri Cennetine kavuştırsun.amin.

cicek demeti

Sükut
Amin inseallah ecmain can kardesim...saygilarimla

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Teşekkürler, güzel bir paylaşım olmuş. Cenabı hak bizleri, ailemizi, tüm ümmeti her türlü fitneden muhafaza eylesin.

cicek demeti

Sükut
Ricaa ederim efendim sagolasiniz..Rabbim dualarimizi kabul eylesin inseallah...saygilarimla