5 dakika daha BABA!!!

hakan

Paylaşımcı
Beş dakika baba

Güneşli bir gündü. Kadın parkta yanında oturan adama “Bakın, salıncakta sallanan şu kırmızı kazaklı çocuk benim oğlum” dedi.

Adam gülümseyerek “Güzel bir oğlunuz var” dedi. “Diğer salıncaktaki mavi kazaklı çocukda benim oğlum”

Sonra saatine baktı ve “Heyyy, Todd, sanırım artık gitme zamanı” diye seslendi oğluna.

Çocuk salıncakta yükselirken “Beş dakika daha baba, lütfen yalnızca beş dakika daha” diye karşılık verdi babasına.

Adam başını “peki” anlamında sallayınca çocuk neşeyle sallanmaya devam etti.

Dakikalar sonra adam ayağa kalkarak tekrar seslendi oğluna “Todd, artık gidelim mi, ne dersin?”

Çocuk yine gitmeye isteksiz “Ne olur baba, beş dakika daha, lütfen, beş dakika daha” diye bağırdı babasına.

Adam” Tamam” deyince çocuk kahkahalar atarak sallanmaya devam etti.

Sonunda kadın dayanamadı ve sesinde gizli bir hayranlıkla “Ne kadar sabırlı bir babasınız” dedi .

Adam gülümsedi kadına. “Sabır değil yaptığım bayan” dedi. “Büyük oğlum Tommy’yi geçen yıl burada sarhoş bir sürücünün çarpması sonucu kaybettim. Buraya yakın yolda bisiklet sürüyordu. Tommy’e hiç yeterince zaman ayırmamıstım. Oysa şimdi onunla beş dakika daha fazla birlikte olabilmek için herşeyi yapardım. Todd’la ayni hatayı yapmayacağıma söz verdim kendi kendime..

O her “Beş dakika daha baba” dediği zaman , oyun oynamak için beş dakika daha kazandığını düşünüyor, oysa işin gerçeği ne biliyor musunuz? Ben onu oyun oynarken beş dakika daha fazla izleyebiliyorum, asıl kazanan benim”

gulesevdali

Asistan
tebrik ederim...çok güzel bir hikaye paylaştığınız için teşekküerler.

hayriye

Asistan
KeŞke Sevdİklerİmİzİn Deyerİnİ Kaybetmeden Anlayabİlseydİk
GÜzel Bİr PaylaŞim KardeŞİm
Allah Razi Olsun

ZSSZ

Üye
İNŞALLAH sevdiklerimizi kaybetmeden değerlerini biliriz....

Ellerinize saglık.....

saide

Asistan
:clap2: :clap2: harika paylasimin icin tesekkürler

ilhan_0047

Üye
teşeküür ederim kardeşim emegine saglık kardeşim başarıllılar dilerim

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
hikayeden çok etkilendim.
bunu bizimle paylaştığın için sağol hakan. :)

Web sitesi
trytuba19.spaces.live.com
teşekkür ederim kardeşim paylaşımın çok güzeldi. Allah razı olsun. kaybettiğimiz şeylerin değerini geç anlıyoruz. inşallah kaybedenlerden olmayız... Allaha emanet olun selam ve dua ile...

musti1763

Üye
teşekkürler güzel paylaşımın için.. ellerine sağlık