367 Fıkrası

tevhid

Üye
Fıkra bu ya 27 Nisan sabahı 367 milletvekili oylama için TBMM'ye gitmek üzere evlerinden çıktından bir süre sonra ortadan kaybolmuşlar.

AK Parti, ANAVATAN ve DYP'lilerden oluşan 367 vekilin ortadan kaybolması Deniz Baykal ve arkadaşlarını için için sevindirirken, Abdullah Gül ve taraftarlarını derin üzüntüye boğmuş...

Türkiye'de büyük bir kaos yaşanırken ve herkes milletvekillerinin akibetini merak ederken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın cep telefonu çalmış.

Telefonun ucundaki ses Deniz Baykal'a, "Eğer partinin başından istifa ettiğini açıklamazsan, her 5 dakikada bir milletvekilini serbest bırakacağız" demiş..

(Haber7)

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Ben de şimdi okudum kardeş... Yazacaktım... Hay Allah razı olsun... Çok komik... Yazık baykala inme iner...:dancing: :O

ahmedifaruk

Asistan
bu olay bana bir deyimi hatırlattı
NİDEYİMDE AGLAYAYIM ÖLÜ BENİM OLMAYONCA
TEKER TEKER TÜKENİRMİ KIRKAR KIRKAR ÖLMEYİNCE

Tuncay ÖZ

Profesör
hımm enterasan bi fıkra

yerinde olsam istifa ederim :eek:leyo: :eek:leyo: :eek:leyo:

sağanak

Paylaşımcı
Telefonun ucundaki ses Deniz Baykal'a, "Eğer partinin başından istifa ettiğini açıklamazsan, her 5 dakikada bir milletvekilini serbest bırakacağız" demiş..
Baykalın acı halini anlatıyor.

Mihenk

Asistan
stv de de anlattılar çok komik.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Fıkra bu ya 27 Nisan sabahı 367 milletvekili oylama için TBMM'ye gitmek üzere evlerinden çıktından bir süre sonra ortadan kaybolmuşlar.

AK Parti, ANAVATAN ve DYP'lilerden oluşan 367 vekilin ortadan kaybolması Deniz Baykal ve arkadaşlarını için için sevindirirken, Abdullah Gül ve taraftarlarını derin üzüntüye boğmuş...

Türkiye'de büyük bir kaos yaşanırken ve herkes milletvekillerinin akibetini merak ederken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın cep telefonu çalmış.

(Haber7)

Baykalın sefaletini anlatıyor.

DJ MESNEVI

Doçent
oy oy :O ödlüm ben yaaaa yeter bana bi ay artık bu tpeine tepine gülerim

yosun

Asistan
CHP'nin itirazı ve sonra Anayasa Mahkemesi'nin 367 kararı, sadece Meclis'in cumhurbaşkanlığı seçimini zorlaştırmadı; gündelik hayatta da espiri ve fıkralara konu oldu.

Mesela, otobüs ve dolmuşlarda koltuk sayısının yarısından bir fazlası dolunca yolcular, 'Kaptan, salt çoğunluk oluştu hadi gidelim!' demeye başladı.

Bir başka espri şu: Bazı cami imamları, cuma namazı için toplantı yeter sayısının 367 olduğunu karara bağlar ve 367 kişinin aynı anda camide bulunmaması halinde cuma namazı kıldıramazlar. Konu ile ilgili fıkra şöyle: Merkezî caminin birinde cuma günü, cuma namazı kılınacakken cemaatten biri ileri atılır ve cuma, cemaat yeter sayısı 40'ı bulmadığından (başka bir fetva ve kıyas konusu yoksa, Müslümanlar 40 sayısına ulaşınca Kâbe'de namaz kıldıklarından ötürü) bu namazın kılınamayacağını, kılınırsa da din işleri yüksek kuruluna namazın geçersiz olduğu fetvasını almak için başvuracağını söyler. Bunun üzerine caminin Hanefî mezhebine bağlı imamı sakince mihraba geçer ve, "Cemaat yeter sayısı 3'tür. Ben 3'ü gördüğüm an namaza başlarım." diyerek namaza durur.

Genelkurmay bildirisini Hasan Ünal'ın yazdığı iddialarını Hürriyet'teki köşesine taşıyan Ahmet Hakan da, dava açacağını söyleyen Hasan Ünal'a şöyle seslendi: 'Elinden geleni ardına koma' diyor ve ekliyorum: İstersen Anayasa Mahkemesi'ne başvur. Belki 9'a 2 kazanırsın." Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde literatüre giren diğer 367 esprileri şöyle:

27 Nisan 2007'den sonra evlenecekler için nikâh memurları, artık salonda 367 kişinin bulunmasını şart koşuyor. Eskiden fotoğraf çektirilirken, insanların somurtmaması için telaffuz ettirilen 333 rakamının yerini 367 aldı. Otobüslerde koltuk sayısının yarısından bir fazlası dolunca yolcular, 'Kaptan, salt çoğunluk oluştu hadi gidelim!' demeye başladı.

41 kere maşallahın yerine, '367 kere maşallah' deniyor. M.Ö. ve M.S. olarak ikiye ayrılan dünya tarihi, en azından Türkiye'de 367'den önce ve 367'den sonra şeklinde olsun.

Yerçekimi kuvvetini bulan Newton, suyun kaldırma kuvvetini bulan Arşimed, kuduza karşı aşı bulan Pastör gibi 367'yi bulan Sabih Kanadoğlu'nun adı da bilim tarihine 'altın harf'lerle yazılsın.

Bir dairenin çevresinin çapına olan oranını ifade eden pi sayısının (3,14) bundan böyle 367 olarak belirlenmesi. Dünya üzerindeki herhangi bir yerin ekvatora olan uzaklığını ölçen ve 360 olan meridyen sayısının 367 olarak belirlenmesi.

Kanadoğlu'nun cebi sende var mı?

367 konusu sadece espirilerle kalmadı. Bu konuda fıkralar da üretildi. Fıkralar şöyle:

CHP Lideri Deniz Baykal, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i emekliliğinde meşgul olsun diye üyesi olduğu Sosyalist Enternasyonal'e başkan seçtirmek ister ve Sezer'i aday gösterir. Ama Sezer'i Türkiye dışında tanıyan olmadığı için seçtiremez. Baykal, başarılı olamayınca NATO'yu askerî darbe yapması için Sosyalist Enternasyonal binasına davet eder. Ancak NATO kuvvetleri Baykal ve Sezer'e, "Şu an Türkiye dışında olduğunuzu hatırlatırız." diyerek yardım etmez. Bunun üzerine Baykal, telaşla Sezer'e dönerek sorar: "Sayın cumhurbaşkanım sende Kanadoğlu'nun cebi var mı?"

Zaman

Masmavi_

Paylaşımcı
367'yi bulan Sabih Kanadoğlu'nun adı da bilim tarihine 'altın harf'lerle yazılsın

real.ist

Doçent
- Bir yıl 365 gün yerine 367 gün olsun da yıllarımız anayasaya uygun olsun.
- Tam açı 360 yerine 367 derece olsun.
- ÖSS'de üçte iki net çıkaramayan üniversiteye giremesin.

- Sınıf geçme notu bundan sonra 45 değil, 100 tam puanın üçte ikisi olan 67 olsun.
- Öğretmenler salt çoğunluğu bulmadan derse başlamasın.
- Belediye otobüsleri, trenler, vapurlar salt çoğunluğu bulmadan hareket etmesin.
- Laikçiler salt çoğunluğu bulmadan miting yapamasınlar, piknikçiler salt çoğunluğu bulmadan mangal yapamasınlar.

- Deniz Baykal öldüğünde salt çoğunluğu bulmadan gömülmesin (ki o zaman kıyamete kadar morgda kalma tehlikesi ortaya çıkabilir)....
- Bundan sonra 367 sayısı sanırım Milli Eğitim camiasında da aranması gerekir. Okul mevcudu 367'yi bulamayan okullar eğitim ve öğretime geçmemeli.
- 366'dan sonra 368 gelsin. O rakam hiç kullanılmasın sadece Sezer, Kanadoğlu ve Baykal kullansın.

- 367 sayısı hem 1. dönem ve hem de 2. dönem başlarında ayrı ayarı aranmalıdır. Şayet 367 sayısı sağlanamıyorsa bir okulda, tavsiyem başka okullarda geçici öğrenci tranferi yapsın. Bu da mümkün değilse derhal okul tatil edilmeli ve yeni öğrence kayıtları başlatılmalıdır.

- Arkadaşlarla hali saha maçı yapmak istiyoruz ama toplantı yeter sayısı bulunamadığı için bizde toplanamıyoruz. Bir kere toplandık, karşı taraf konuyu Anayasa Mahkemesi'ne götürdü. Simdi 350 kişi sahada bekliyoruz, aranızdan top oynamak isteyen 17 kişi varsa lütfen haber verin de ikinci kez deneyelim..

SirayeT

Asistan
Demokrasiden sonrası... Baykal ve yandaşları için iktidar formülü; %100 garantili.. 1- Bir kereye mahsus cumhurbaşkanı için 367 zorunludur. 2- Bundan sonraki seçimlerde CHP ve o düzlemdeki partilere verilen oylar 2 ile çarpılarak sayılacaktır, 3- Her ihtimale karşı başka partilere verilen oyların da %25'i CHP ve paralel partilerin oyuna katılacaktır, 4- CHP başkanları otomatikman cumhurbaşkanı seçilir. 5- CHP ve aynı düzlemdeki partilerin il başkanları vali, ilçe başkanları da kaymakam olarak atanacaktır 6- Teknolojik gelişmede ileri ülkelere derhal "sevgi ölçer ve bağlılığı test eder" bir aygıt siparişi verilerek chp ve o düzlemdeki partilerin ilkelerine bağlılığı kuşkulu kişilerin chp ve ayni partilere sızması önlenir. 7- Çöp toplama ve benzeri işlerinin halktan insanların yapmasında sakınca yoktur. cemaat.com