301 den kim rahatsız

Turkbeyi

Ordinaryus
Vural, Hüseyin Çelik'e "Seviyeden yoksun" dedi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti'nin, TCK'nın 301. maddesini değiştirmek için dayanılmaz bir arzu içinde olduğunu belirterek, ''Böyle bir teklifin, Türk milletinin milli ve manevi değerlerine, egemenliğine aykırı olduğunu düşünüyoruz'' dedi.

Parlamentoda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vural, Anayasanın başlangıç bölümünde Türklüğün tarihi ve manevi değerlerinin korunacağı yönünde hüküm bulunduğunu söyledi.
''AKP, TCK'nın 301. maddesini değiştirmenin dayanılmaz arzusu içinde kıvranıyor. Türklüğe hakaretin önünü açmak için bu kadar dayanılmaz arzu duymasının nedeni ne? Bunları sorgulamak lazım'' diyen Vural, şunları kaydetti:
''Türklük kelimesinin kullanılmasından neden rahatsız oluyorlar, kim rahatsız? Böyle bir teklifin, Türk milletinin, milli ve manevi değerlerine, egemenliğine aykırı olduğunu düşünüyoruz. Bir siyasi iktidarın, Türklüğe hakaretin önünü açması, milli iradeyle bağdaşmaz. Böyle bir teklif gerekçe itibariyle yanlış.
Türk milletinin ve TBMM'nin onuru dikkate alınmadan gündeme getirilmiştir. Pazartesi günü ısmarlanan bu teklif, Barroso'nun geldiği zaman TBMM'de görüşülmesi hedeflenmiştir. Böyle bir gayri ahlaki durum olabilir mi? Türklüğe hakaretin önünü açabilmek için Barroso'nun yüzüsuyu hürmetine bir teklif getirdiler. Bu, TBMM'nin manevi şahsiyetine bir hakaret. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil.''
CUMHURBAŞKANI'NA YETKİ VERİLMESİ
MHP'li Vural, teklifle Cumhurbaşkanına da yetki verilmesini eleştirerek, ''Böyle bir siyasi suikast olabilir mi? Birliği muhafaza etmesi gereken bir makam, bu birliğe hakaretin önünü açan eylemlerle ilgili iddianamede kavuşturmaya izin verilecek bir makam haline dönüştürülmektedir. Bu, AKP'nin siyasi zihniyetini de ortaya koymasıdır'' dedi.
''Milli irade'' diyen bir iktidarın; Türklüğe hakaretin önünü açtığını, milli iradeyi, yabancıların istek ve arzularını yerine getirmek için kullandığını savunan Vural, teklifin herhangi bir siyasi ve hukuki gerekçesi olmadığını söyledi.
Oktay Vural, teklifin kabul edilemez olduğunu ileri sürerek, MHP'nin, teklif parlamentoda görüşülürken İçtüzükten kaynaklanan tüm yetkilerini kullanacağını bildirdi.
İktidar partisi milletvekillerine de çağrıda bulunan MHP Grup Başkanvekili Vural, ''Egemenliğe, birlik ve bütünlüğe yemin ettiler. Böyle bir kanun teklifi karşısında, AKP'li milletvekillerinin verdikleri yemine sadık olmalarını bekliyoruz. Bu teklifin TBMM'de görüşülmesi, milli iradeyi yok sayan bir yaklaşım tarzıdır'' diye konuştu.
MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NIN SÖZLERİ
Bir gazetecinin, ''Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Antalya'daki olaylara ülkücü öğrencilerin karışması noktasında, 'İnsanlar konuşa konuşa, hayvanlar tokuşa tokuşa' diye bir ifade kullandı'' sözlerine Vural, ''Böyle bir adamın Milli Eğitim Bakanı olması, Türkiye'nin geldiği durumu ortaya koyuyor. Seviyeden, üsluptan yoksun, ne konuştuğunu bilmeyen bir adamın, benim çocuklarıma örnek bir eğitim bakanı olarak çıkmasını gerçekten üzüntüyle karşılıyorum'' karşılığını verdi.
Söylenecek çok şeyin olduğunu ancak bununla ilgili görüşlerini daha sonra açıklayacağını belirten MHP'li Vural'a aynı gazeteci, ''Bakan'ın eski ülkücü olduğu'' yönündeki iddiaları hatırlattı. Vural, bunun üzerine ''Allah korusun, nereden çıkıyor. Bu adam... Türk milletinin, Türklüğünden, Müslümanlığından, değerlerinden rahatsız olan böyle birinin Milli Eğitim Bakanı olması, Türkiye'nin getirildiği durumu ortaya koyuyor. Konuştuğunu bilmiyor. Ama buna hak ettiği cevabı vereceğim'' diye konuştu.

Turkbeyi

Ordinaryus
guzel olan nedir? sormamda bir maruzat ve ariza yoktur umarim huseyin celigin dediklerimi yoksa bizim cevaplarimiz mi? burda sonuc da showmenlik yada vslik yapmiyoruz. degilmi

Türkü Sev
Yüreklere yağmur ol
Umutlara umut kat
Toprak gibi sevgi dol
Kini nefreti kır at

Dedem korkut misali
Hacı Bektaş-ı Veli
Sevgi birlik temeli
Yunus'ta sevgi seli

Türkü söyle türkü sev
Türkülerle sevdalan
Yerden göklere kadar
Bayrak gibi dalgalan

Ayrılıkta azap var
Birlikte rahmet yavrum
Hava gibi su gibi
Hürriyet nimet yavrum

Sevgi ocağı okul
Bitsin dertler elemler
Barış dolu ülkemde
Sevgi yazsın kalemler

Türkü söyle türkü sev
Türkülerle sevdalan
Yerden göklere kadar
Bayrak gibi dalgalan
Mustafa Yıldızdoğan

Bîçâre

Profesör
Bu tür reflekslerde geç kalan bir MHP vardı bugüne değin, ne cumhuriyet mitinglerinde, ne ergenekonda, ne de diğer kritik süreçlerde direk dahil olmadı duruma, bunda top yekûn bir seferberliğe girişmeleri hoşuma gitti.

Her ne kadar 301. maddenin değiştirilmesi taraftarı olsamda.

Turkbeyi

Ordinaryus
Bu tür reflekslerde geç kalan bir MHP vardı bugüne değin, ne cumhuriyet mitinglerinde, ne ergenekonda, ne de diğer kritik süreçlerde direk dahil olmadı duruma, bunda top yekûn bir seferberliğe girişmeleri hoşuma gitti.

Her ne kadar 301. maddenin değiştirilmesi taraftarı olsamda.
buda guzel :)