30 Yıllık İslam'i Mücadelemde Hiç Kimseyi Kendime Çağırmadım !

Kaptan

Mecra Yazarı
İste dava adami budur.

*

"Ben hiç bir kimseyi kendime çağırmıyorum.Benim Cennetimde yok, Cehennemimde. Cennet'de Allah'ın Cehennem de. Eğer ben seni kendime çağırıyorsam bilki Cehenneme çağırıyorum.

30 yıllık islam'i mücadelemde hiç kimseyi kendime çağırmadım. Ulaşabildiğim herkesi,gücüm yettiğince Kur'an'a çağırdım. İnsanları Allah'ın Kitabına gitmeleri hususunda ikna etmeye çalıştım.

Bırak İktibasçı ve Ercümend'ci olmayı biz Muhammed'çi bile olamayız. İllaki bir şey olunacaksa biz,olsa olsa Allah'cı oluruz. Bunca yıldır tanışıyoruz sizi kendime çağıran tek bir söz işittiniz mi? Değil siz,hiç kimse işittiğini söyleyemez. Herkes insanları kendisine ve cemaatine çağırırken biz Kur'an'a çağırıyoruz. Herkes kurtuluşu kendisinde görürken biz kurtuluşun Kur'an'a dönmekte olduğunu söylüyoruz.

Ercümend Özkan

Kaptan

Mecra Yazarı
Kur'an hem peygamber için asıldır hem de ümmeti için asıldır.

Bu asıldan şaşılmamalıdır.

Bu asıldan şaşmayan peygamberin sünnetinden şaşılmamalıdır.

Ki Kur'an Kolay anlaşılabilsin...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

İnanmak ve Yaşamak Kitabından

Ercümend ÖZKAN

Kaptan

Mecra Yazarı
Dinini her müslüman kendisi öğrenmedikçe '' hoca efendiler'in '' şöyle veya böyle söylediklerinin yöneltip, yönlendirdiği gibi olmaya zorunlu kalır.

Kıyamette Allah hiç kimsenin hesabını hoca veya hacı efendiden, şeyh veya mürşidlerden sormayacaktır.Herkes hesabını kendi verecektir.Bu sebeble de herkes kendine düşen işi kendisi bilmek, emin olmak ve işlemek durumundadır.

Böyle yapmaz dabaşkalarına teslim olursa karganın şaşkınlığına düşer,ki o kendisine verilen yürüyüşü bile unutmuştur...

- - - - - - - -

Ercümend Özkan

Tasavvuf ve İslam Kitabından

Yahayy

Kıdemli Üye
Ahadun Ahad...
Ercümend Abi'den Allah razı olsun, şuan da bile enformasyon çağında bir elin parmakları kadar sayamayız böyle vakıf insanlarını.
Son gününü bile davanın ilk günü heyecanıyla yaşamayı başarabilen, içi İslâm iştiyakı ile dolu bir mübarek zat...

Temiz bir akıl ile düşünmenin insanı nasıl fıtratına döndürdüğünü, ferasetin ne demek olduğunu,
Kur'anı mihenk yapıp sünnete de, kıyasa'da, içtihada da baktığında içlerine bulaşan süfli emellerin nasıl tel tel döküldüğünü
izlemek, dinlemek ne kadar ibretlik.

Kaptan

Mecra Yazarı
İslam '' Lailahe illallah '' ( Allah'tan başka ilah yoktur ) esasını getirmiş ve insanlar arasında bunu yerleştirmeyi hedef almıştır.

Tasavvuf ise bu esasla bağdaşması mümkün olmayan '' La mevcude illallah'' ( Allah'tan başka mevcud yoktur ) akidesinin sahibi olmuştur. Ki bunun meşhur adı Vahdet-i Vücud'dur. ( vücud birliği )

------------

ERCÜMEND ÖZKAN

Tasavvuf ve İslam Kitabından...

Kaptan

Mecra Yazarı
138e35b7917459e69532e21f7f4b6445.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
Yahayy [emoji106]
And say, Ahadun Ahad

fakiri

Kıdemli Üye

MEZHEPSİZLİK başlığında birleştirilen “Bir kimsenin mezhepsiz olduğu nasıl anlaşılır?” başlıklı konudan :

Peygamberden, evliyadan yardım istemek şirktir, çünkü ölü işitmez derler. Halbuki Kur’anda (Onlar ölü değildir) buyuruluyor. Hadis-i şerifte de, (Kâfir ölüsü de işitir) buyuruluyor. (Buhari)

Kabir sualini, kabir azabını inkâr ederler.
Ölüye, dua fayda etmez derler. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Dirilerin duaları sebebi ile, ölülere dağlar gibi çok rahmet iner.) [Deylemi]

Sıratı, mizanı, şefaati inkâr ederler. Halbuki bunların hak olduğu âyet ve hadisle sabittir.
İskata, telkine ve kabir azabına inanmazlar. Halbuki bu konularda da sahih hadis-i şerifler vardır.
Yalnız Kur’an derler, bazıları da Kitap, Sünnet derler, dindeki dört delili inkâr ederler.
Bir çok hadis-i şerife uydurma damgasını basarlar, İsrailiyat derler.

ALI25

Kıdemli Üye
Bu sahsiyetin demin bir videosuna baktim daha digerlerine bakmadim ve böyle insanlari bir makul,makbul vede muteber mi olur ya rabbim daha ne günlere kaldik bakalim daha neleri görüp duyacagiz biiznillah.

ALI25

Kıdemli Üye
Acaba böyle bir kimseye ne kadar inan var ve de bunun gibi birisini ne kadar savunup ve öven var bunun bu gibi sözler nasil savunulabilir suanda bu bir misal idi ve artik ne kadar buna benzer sözleri var ise Allahu alem.

ALI25

Kıdemli Üye
Kirsehir den malesef böyle bir adam cikmissa artik ne diyeyim bunada bilmiyorum bunda ilim yaninda cok kere akil ve mantik var adeta bir siia gibi de istedigi zaman vede istedigi seyde onada basvurmaktan da cekinmiyor.

Kaptan

Mecra Yazarı
Ali cok konusuyon ve de bos konusuyon
bilmedigin, tanimadigin insanlarin giybetini yapma
itirazin varsa buyur bizim gibi yanlislarini ortaya koy
biz de görelim amenna, buna kimsenin itirazi olamaz
ama yok kisileri hedef alarak konusacam diyorsun
sen bilirsin, sonra kizmaca yok

alanyali07

Kıdemli Üye
Ben de bunu anlamıyorum.
"Hiç kimseyi kendime çağırmıyorum" derler ,diğer bütün alimleri "kendilerine çağıran birileri" olarak gösterirler ..
tamam böyle düşünebilir deriz
ama bakıyoruz "kendine çağırmayan" bu kişi,
kitaplar,sohbetler,açıklamalar,tvler,konferanslar,dergilerle boy gösterir..
ee hani kendine çağırmıyordun ama Maşallah heryerde boy göstermeye çalışmışsın..
hee diyecekki, "Ben Kurana çağırıyorum,kendimi göstermedim"..
ee Kuran bastır dağıt,sen hiçbirşey konuşma ağzını açma madem..
açıklama da yapma..
Kuran harici hiçbirşey konuşma ve kendini gizli tut..bir sohbet mi yapacaksın,tvye mi çıkacaksın,sadece Kurandan ayetler oku..kendi düşüncenden hiçbirşey katma,ayet harici hiçbirşey konuşma..
Ama malesef böyle olmuyor..açıklamalar açıklamalar yorumlar birbirini izliyor..
"Kurana çağırıyorum" diyenler , "Benim Kurandan anladığım"a çağırdıklarının ya farkında değilller ya da milleti iyice keklediklerini sanıyorlar..