29 yaşında dede oldu....

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
İngiltere'de 29 yaşındaki bir genç, ülkenin en genç dedesi olacak.

Kimliği açıklanmayan genç adamın 14 yaşındaki kızının hamile olduğu ve bu yıl içinde doğum yapacağı belirtildi.

Ülkenin en genç dedesi olacak olmasına sevinmekle birlikte kızının gebeliğinden pek memnun olmayan dede adayı, kendisinin de çocuk denilecek yaşta baba olmasına atfen, "tarih tekerrür ediyor" dedi.

"Kendisini bir büyükbaba gibi hissetmediğini" belirten dede adayı, 14 yaşında baba olduğunu, 47 yaşındaki annesinin de büyük-büyükanne olacağı için çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Annesinin annesi ile ninesinin de hayatta olduğunu belirten genç dede adayı, "Altı kuşağın aynı anda hayatta olduğu fazla aile yoktur" diye konuştu.

AA

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Yorumum; Hayret verici bir olay...Adam öğünüyor ama öğülecek neresi varsa, 14 yaşındaki kızı kocaya mı vermiş :D gerçi onlarda aile müessesesi farklı çalışıyor değil mi?

cicek demeti

Sükut
olabilir insan erken evlenirse :) 20 yasinda evlenirse ben 38 yasimda babaanne olcam , ama 14 yasda coookkkkkk erken yaaa

cicek demeti

Sükut
evet zaten bende erken diye hayretv ettim ne bicim insanlar yaaaaa...elimden gelse ben daha olgunlassin bile istiyorum..cunku kucuk yaslarda evlenilince olgulasinca cokkk zoruklar yasaniyor aile muessesinde..

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Günümüzde evlenme yaşı malumunuzdur ki, 30'lara dayandı hatta aştı bile ... hal böyleyken çocukluk evresindeki birinin evlenmeye yeltenmesi bir de üstüne üstün çocuğunun olması, akıl karı değil....

cicek demeti

Sükut
haklisin bende karsiyim erken evliliklere bu yas hele 14 yas cok cok erken yaaa...:(

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Erken evliliğe bir şey diyemeyeceğim ama bu evlilik değil bence bu yüzden üzücü.. Rabbim selamet versin
Ama bence genç yaşta anne ve baba olmak güzel olsa gerek :)

mü'HÜR

Ordinaryus
Yağmur'un dediği gibi, büyük ihtimal evlilik değil.

Evlilik yaşına gelecek olursak; bana göre evlilik için yaş biçmek, genelleme yapmak doğru değil. Zira, kişiye göre,çevreye göre,evleneceği aileye göre... değişiklik gösterebilir.

En iyisini Rabbim bilir;

kim için hangi yaş hayırlısı ise, Rabbim o yaşta evliliği,anneliği nasip etsin inşaAllah...

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Tv dizilerinde eğitilen ve aşılanan da, evlilik dışı ilişkiler değil mi? yanlış hatırlamıyorsam, bir lise öğrencisi, evinde,kimseye çaktırmadan bebeğini doğurdu, çöpe attı... bilinçsizlikten oluyor sanırım bu işler...

cicek demeti

Sükut
Erken evliliğe bir şey diyemeyeceğim ama bu evlilik değil bence bu yüzden üzücü.. Rabbim selamet versin
Ama bence genç yaşta anne ve baba olmak güzel olsa gerek :)
evet iyi oluyorda :eek:leyo:bazen cocuklugun geliyor akla oyuncaklari paylasamiyorsun yada her oyuncagi kendin icinn aliyorsun..soran olursada cocuk begendi oluyor:eek:leyo::eek:leyo::eek:leyo:

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
çiçek demeti güzel olan yönlerinden biriside bu bence, kuşak çatışması olmaması ve çocukla çocuk olabilmek onu penceresinden bakarak ona arkadaş olarak annelik/babalık yapabilmek... tabi ölçüler ve seviye çerçevesinde...

ama yaşlanıyoruz :)

cicek demeti

Sükut
çiçek demeti güzel olan yönlerinden biriside bu bence, kuşak çatışması olmaması ve çocukla çocuk olabilmek onu penceresinden bakarak ona arkadaş olarak annelik/babalık yapabilmek... tabi ölçüler ve seviye çerçevesinde...

ama yaşlanıyoruz :)

evet cok guzel oluyor goren cocuklari buyuk olarak olunca yegenlerim bile diyecek insan :eek:leyo: inanmiyorlar bazen...evet hemde cok hizli yaslaniyoruz...ama olsun nene de olsam yine ellerinden alirim arada oyuncaklari oyunlari :eek:leyo: cunku hissettigi yaastadir insan...:O

cicek demeti

Sükut
Alper hocam o konuda haklısınız bende çok iyi biliyorum :)

ama bence çok güzel bir şey, bende isterdim...

can kardesim insanogluyuz ya muhakkak bir sey buluruz yani bahane...genc anne olandan halinden sikayetci olabiliyor :)iste dunya imtihan yeri..oyalanma yeri...

edepyolu

Fe Eyne Tezhebun
Kısmet olduktan sonra, erken geç farketmiyor.Karşı olmama rağmen bende erken evlendim.
Ölümle nikah asla zamanını şaşırmazmış.
Ve anneliğin de büyük bir cihat olduğunu duydum.Rabbim inş bu cihatı hakkıyla kazanmayı nasip etsin tüm annelere....

K

Kaçak

Guest
Zannımca dedelik kolay iş ...
Dedemi olmuş , hayırlı olsun ne diyim ...