28 Şubat’ta ABD ve cunta kaybetti

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Habertürk TV'de çıktığı özel programda, 28 Şubat'ın ABD projesi olduğunu, ancak yapılan planların tutmadığını açıklayarak, "28 şubat, ABD ve cuntanın mağlubiyetiyle sonuçlandı. Bunun üzerine taktik değiştirdiler. Biz istifa etmeyince, ortağımızın 50 milletvekillini tehdit edip, Yassıada'daki odaları gösterdiler" diye konuştu.
  • 28-subatta-abd-ve-cunta-kaybetti-medium-0.jpg

7-8 kişilik cunta hereketi

Erbakan, asker içindeki bu 7-8 kişilik cuntanın farkında olduklarını belirterek, "Ben onlara nasihat edip, şuurlandırmak için büyük emekler verdim. Fakat dış güçler, kendi istek ve arzularını yerine getirmek için her türlü etkinliklerini kullandılar. Ve bu 7-8 kişinin yaptığı çalışmaları yönlendirdiler. Yönlendirdiler ama ne oldu. Bu 7-8 kişi bize karşı bir şey yapamadı" dedi.
ABD mağlup oldu

28 Şubat sürecine ilişkin bilinmeyen konulara da değinen Erbakan, "Benim 28 Şubatta attığım imza, getirilen bu 18 maddelik teklif anayasa uygun mudur değil midir? Bunu incelemek üzere hükümete havalenin imzasıdır. O kâğıdı da, aynen bakanlara gönderdim. Bakanlar, bunların hiçbirisini Anayasa'ya aykırı olduğu için uygulamadılar. 28 Şubat böylece ABD'nin mağlubiyeti ile sonuçlandı. Cuntanın mağlubiyeti ile sonuçlandı" dedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Habertürk'e çıktığı özel programda, 28 Şubat'ın ABD projesi olduğunu, ancak yapılan planların tutmadığını açıklayarak, "28 şubat, ABD ve cuntanın mağlubiyetiyle sonuçlandı. Bunun üzerine taktik değiştirdiler. Biz istifa etmeyince, ortağımızın 50 milletvekillini tehdit edip, Yassıada'daki odalarını gösterdiler" diye konuştu.
28 Şubat süreci ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Necmettin Erbakan, siyonizmin bütün engellemelere rağmen nasıl zor şartlar altında başbakan olduğunu "Tıpkı Çanakkale ve İstiklal Savaşını kazandığımız zafer gibi, milleti temsilen Başbakanlığı kazandık" diye özetledi.
Refahyol iktidarı kurulunca Siyonizmin kendilerini karşılarında bulduğunu belirten Erbakan, dünyayı yöneten 300'ler Meclisi Başkanı Rockefeller'in Makosviki'ye, Refah Partisi'ni görevden uzaklaştırmak için görev verdiğini hatırlattı. 18 maddelik bir liste hazırlayan Makovski'nin planı uygulamaya koyduğunu belirten Erbakan, "28 Şubat'ı göstermek üzere, ABD Dışişleri Bakanının Ankara Büyükelçisine gönderdiği kriptoli gizli yazıyı açıkladım. Herkes biliyor. "Bu kriptoda 'Erbakan yeni bir dünya kuruyor'. Bunu demokratik yoldan önleyemeyiz. Halk Erbakan'ın tutuyor. Seçime gitse, yeniden daha güçlü gelir. Öyleyse, askeri ihtilal yapacağız diye yazıyor" şeklinde konuştu.
Asker Milli Görüşe bağlıdır

Bu süreçte asker içinde bir cuntanın oluşturulduğunu anlatan Erbakan, "Askerler, 700-800 bin kişilik Türk ordusu, Milli Görüşe en sağlam bağlı olan bir kuruluşumuzdur. Fakat emir komuta zincirine bağlı olduğu için 7-8 kişilik üst kademede bir cunta kurdunuz mu, istediğinizi yapabiliyorsunuz. Bünyesi itibariyle böyledir" dedi.
Bin yıllık tarihte askerlerin yönetime saygılı olduğunu ve bağlı kaldığını anlatan Erbakan, münferit olayların istisna olduğuna dikkat çekti.
Ancak son zamanlarda Türkiye'yi içinden yıkmak için başka çare bulamayınca askeri kullanmaya özen gösterildiğini vurgulayan Erbakan, "Emanuel Karasu, hareket ordusu ile bu işi başlatmıştır" dedi.
Erbakan, asker içindeki bu 7-8 kişilik cuntanın farkında olduklarını belirterek, "Ben onlara nasihat edip, şuurlandırmak için büyük emekler verdim. Fakat dış güçler, kendi istek ve arzularını yerine getirmek için her türlü etkinliklerini kullandılar. Ve bu 7-8 kişinin yaptığı çalışmaları yönlendirdiler. Yönlendirdiler ama ne oldu. Bu 7-8 kişi bize karşı bir şey yapamadı" dedi.
7-8 Kişilik cuntanın işi

Bu 7-8 kişilik cuntanın kendilerinin önüne 28 Şubatta 18 maddelik bir liste koyduğunu hatırlatan Erbakan, cumhuriyet tarihinin en başarılı hükümeti olmalarına rağmen, uydurma bahanelerle ve irtica gibi uydurma propagandalara başvurduklarının altını çizdi.
MGK'daki kritik tartışma hakkında da bilgiler veren Erbakan, " İçeride dediler ki, Türkiye'de bir irtica tehlikesi var. Damdan düşme bir laf. Türkiye, yeni kurulmadı. Kaç yıllık ülke. Bula bula bunu bulmuşlar. Erbakan memura yüzde 50 zam verdi, havuza zam yaptı diyemiyor.Yeni bir dünya kuruyor, Türkiye lider ülke olacak diyemiyor. Çünkü almış olduğu talimata göre uzaklaştırın diyorlar. Ne yapacak? Bir şey uyduracak. Bunu uydurdu. Uydurmuş olduğu şeyin içerisinde, hiçbir şey yok. Laiklik, bahanesiyle hareket ettiler. Yüzlerine gözlerine bulaştırdılar" şeklinde konuştu.
ABD dışişleri bakanının yazısında askeri isyana teşvik ettiğini kaydeden Erbakan, "Bunun için uğraştılar. Cuntalar kurdular, uğraştılar. Bu cuntalar, çıktılar geldiler MGK'da, 28 şubat günü raporlarını okudular" dedi.
İçinde İmam Hatip okullarının ve Kuran kurslarının kapatılması, manevi eğitim kısıtlanması başta olmak üzere 18 maddelik liste konusunda karşısında 5 saat konuşulduğunu buna mukabil kendisinin ise 4 saat konuştuğunu anlatan Erbakan, "Bizim bütün tarihimiz, inancımıza dayanıyor. Bu memlekete yapılabilecek en büyük kötülük evlatlarımızın milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetiştirmemektir. Tamamen ABD'nin etkisiyle. Sonradan baktık ki, bu okudukları 18 madde Makovski'nin 300'ler meclisine verdiği raporun aynısıymış. Sonra elimize geçti o kriptolar. Onları almış getirmişler, bizim teklifimizi önümüze getirmişler" dedi.
ABD mağlup oldu

Bu 18 maddenin Anayasa'ya uygunluğunun incelenmesini talep ettiklerini, Cumhurbaşkanlığı ve MGK'da uzman hukukçu olmadığı için bu görevin hükümete verilmesinin gündeme geldiğini kaydeden Erbakan, "Benim 28 Şubatta attığım imza, getirilen bu 18 maddelik teklif anayasa uygun mudur değil midir? Bunu incelemek üzere hükümete havalesidir. O kâğıdı da, aynen bakanlara gönderdim. Bakanlar, bunların hiçbirisini Anayasa'ya aykırı olduğu için uygulamadılar. 28 Şubat böylece ABD'nin mağlubiyeti ile sonuçlandı. Cuntanın mağlubiyeti ile sonuçlandı. Cuntanın, eyvah mahvolduk diye aralarında yaptıkları konuşmaları, dostumuz olan paşalardan sonra dinledik" dedi.
Bunun üzerine ABD'nin taktik değiştirdiğini ve koalisyon ortağı üzerine gittiğini belirten Erbakan, "Onlara, bu memlekette o kadar ihtilal yapıldı. Yine ihtilal yapılacak. Bir takım, ikna odalarında bir takım insanlar. Ekipler kuruldu. 50 tane DYP'li milletvekili ile görüştüler. Bunları çeşitli şekilde tehdit ettiler. Onlara Yassıada'daki odalarını gösterdiler" diye konuştu.
Karadayı teşekküre geldi

28 Şubat öncesinde askerle hükümet arasındaki ilişkinin çok iyi durumda olduğuna dikkat çeken Erbakan, "28 Şubat öncesi, tam tersine teşekküre geldiler. Genelkurmay başkanı, kumandanlarla beraber geldi. Cumhuriyet döneminde, biz maaşları hesapladık. Dolar bazında en yüksek maaşı veren başbakan sizsiniz. Size teşekkür borçluyuz. Onun için arkadaşlarımız karar aldılar. Bu teşekkür vazifesi için geldik dediler. Her gelişlerinde sizden fevkalade memnunuz. Büyük işler yapıyorsunuz diye bize daima takdirlerini bildirmişlerdir. Asker başka, ABD'nin planları başka" dedi.

Milli Gazete

agbi

Yasaklı
ERBAKAN Haklı

Gerçekten haklı

Kaybedenler

ERDOĞAN & GÜL & ARINÇ ve arkadaşları TÜRK SİYASETİNDE VAR OLDULAR.

28 Şubat ı yapanlar ve uzantıları TEK TEK KALELERİNİ kaybediyorlar.

28 Şubat öncesinde askerle hükümet arasındaki ilişkinin çok iyi durumda olduğuna dikkat çeken Erbakan, "28 Şubat öncesi, tam tersine teşekküre geldiler. Genelkurmay başkanı, kumandanlarla beraber geldi. Cumhuriyet döneminde, biz maaşları hesapladık. Dolar bazında en yüksek maaşı veren başbakan sizsiniz. Size teşekkür borçluyuz. Onun için arkadaşlarımız karar aldılar. Bu teşekkür vazifesi için geldik dediler. Her gelişlerinde sizden fevkalade memnunuz. Büyük işler yapıyorsunuz diye bize daima takdirlerini bildirmişlerdir. Asker başka, ABD'nin planları başka" dedi.

Tamam da 28 Şubat ı o zaman kim yaptı daha doğrudu ABD lerin uzantıları kimlerdi.MADEM GENERAL ler memnundu o zaman SİZNCAN da tankları kim yürüttü.

1637 Subay & Astsubay atılmadımı ? Benmi yanlış hatırlıyorum veya Genelkurmay Başkanı teşekküre geldi ise Kuvvet komutanları ile gelmesi gerek HATIRLAYAN VARMI 28 ŞUBAT ta veya geçmiş tarihte G.KURMAY Başkanını ve Kuvvet Komutanların Ordudan atıldığı hakkında.

Çok özür dilerim Ercan TEKİN ben anlıyamadım ERBAKAN ın açıklamalarını bana açıklayabilirmisin veya ERBAKAN ın bu beyanını açabilirmisin ?

Asker Milli Görüşe bağlıdır

Bu süreçte asker içinde bir cuntanın oluşturulduğunu anlatan Erbakan, "Askerler, 700-800 bin kişilik Türk ordusu, Milli Görüşe en sağlam bağlı olan bir kuruluşumuzdur. Fakat emir komuta zincirine bağlı olduğu için 7-8 kişilik üst kademede bir cunta kurdunuz mu, istediğinizi yapabiliyorsunuz. Bünyesi itibariyle böyledir" dedi.

Yani madem teşekkür etmişler G.Kurmay Başkanını ve Komutanlar o zaman alt rütbede 7,8 Kişidenmi korktular?

Lütfen anlamadım ben anlıyan varmı ?

korakademik

Ordinaryus
erbakan söylediklerine inanıyor mu
siyaseten mi söylüyor
artı niye şubat soğuğunu kaşıyor sürekli
milyonlarca mağduru varken bu acıları niye hatırlatıyor

şu kaybetti bu kaybetti diyor
ordan nasıl gözüküyor bilemiyorum
ama burdan erbakan kaybetmiş gibi görünüyor

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Herhalde yazıyı yine okumadan yorum yapmışsınız.
Ne zaman okuyup yazacaksınız yada anlayıp yazacaksınız?
Anlamadıysanız tekrar okuyunuz.

ABD mağlup oldu

28 Şubat sürecine ilişkin bilinmeyen konulara da değinen Erbakan, "Benim 28 Şubatta attığım imza, getirilen bu 18 maddelik teklif anayasa uygun mudur değil midir? Bunu incelemek üzere hükümete havalenin imzasıdır. O kâğıdı da, aynen bakanlara gönderdim. Bakanlar, bunların hiçbirisini Anayasa'ya aykırı olduğu için uygulamadılar. 28 Şubat böylece ABD'nin mağlubiyeti ile sonuçlandı. Cuntanın mağlubiyeti ile sonuçlandı" dedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Habertürk'e çıktığı özel programda, 28 Şubat'ın ABD projesi olduğunu, ancak yapılan planların tutmadığını açıklayarak, "28 şubat, ABD ve cuntanın mağlubiyetiyle sonuçlandı. Bunun üzerine taktik değiştirdiler. Biz istifa etmeyince, ortağımızın 50 milletvekillini tehdit edip, Yassıada'daki odalarını gösterdiler" diye konuştu.
28 Şubat süreci ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Necmettin Erbakan, siyonizmin bütün engellemelere rağmen nasıl zor şartlar altında başbakan olduğunu "Tıpkı Çanakkale ve İstiklal Savaşını kazandığımız zafer gibi, milleti temsilen Başbakanlığı kazandık" diye özetledi.
Refahyol iktidarı kurulunca Siyonizmin kendilerini karşılarında bulduğunu belirten Erbakan, dünyayı yöneten 300'ler Meclisi Başkanı Rockefeller'in Makosviki'ye, Refah Partisi'ni görevden uzaklaştırmak için görev verdiğini hatırlattı. 18 maddelik bir liste hazırlayan Makovski'nin planı uygulamaya koyduğunu belirten Erbakan, "28 Şubat'ı göstermek üzere, ABD Dışişleri Bakanının Ankara Büyükelçisine gönderdiği kriptoli gizli yazıyı açıkladım. Herkes biliyor. "Bu kriptoda 'Erbakan yeni bir dünya kuruyor'. Bunu demokratik yoldan önleyemeyiz. Halk Erbakan'ın tutuyor. Seçime gitse, yeniden daha güçlü gelir. Öyleyse, askeri ihtilal yapacağız diye yazıyor" şeklinde konuştu.

Varan-2
Bir zafer daha...
Asrın İslâm Lideri: Prof. Dr. Necmettin Erbakan

26553_320501331908_151862801908_3591415_8112794_n.jpg

Sultan II.Abdülhamit'in, Filistin'de Toprak İsteyen Yahudileri Kovmasının Hemen Ardından;İsviçre'nin Basel Kentinde Toplanan Dünya Siyonist Örgütü(1897) Şu Kararları Almıştı:
1-Sultan Abdülhamit'i Osmanlı Tahtından İndirmek,
2-Osmanlı'yı Yıkmak
3-50 Yıl İçerisinde İsrail Devletini,
4-Sonraki 50 Yıl Yani 100 Yıl Sonra İse İslam'ı Yok Edip, Büyük İsrail'i Kurmak.
Bu Kongreden Tam 50 Yıl Sonra (1948) İsail'i Kurma Hedefini Gerçekleştiren Siyonistler,100 Yıl Sonra (1997) Büyük İsrail Hedeflerine Ulaşmak Üzereydilerki,Karşılarına Bir Yiğit Çıktı..
Bu Yiğit Dönemin T.C. Başbakanı Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN'dı..
Ve Asrın İslam Lideri Erbakan, O Tarihlerde(1997) Hem D-8(İslam Birliği)leri Kuruyor, Hemde Bütün Siyonist Odaklara Meydan Okurcasına Basel'de "İslam Konferansı" Verdirtiyordu!!!

Asrın lideri 96/1997 yılındaki iktidarında siyonizmin planlarını 30 yıl geriye arttırmış olduğu için büyük bir zafer kazanmıştır.
Ama sizin gibi particilik anlayışıyla siyasete bakan kardeşlerimize göre zafer iktidarda makamda o koltukta kalmaktır :)
o koltuk için taviz vermek ve işbirlikçi politikalara o koltukta kalmak uğruna alet olmak eğer size göre zaferse çok yanılıyorsunuz.
Zafer Erbakan hocanın yaptığı gibi 18'lik dayatılan maddeye imza atmayarak geleceğimizi kurtarmasıdır.
Şimdiki hükümetler koltuklarında kalmak uğruna bu milletin ahlak ve maneviyatına balta vuran kanunları geçirmedilermi?
Ey millet ne zaman anlayacaksınız?

Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir. ÂLİ İMRÂN - 139

agbi

Yasaklı
ERCAN TEKİN

Ben halk deyimi ile HATİCE ye değil NETİCE ye bakarım.

NETİCE nedir?

Bana bunu anlat ki inanayım.

Ayrıca ERBAKAN ın

Genelkurmay başkanı, kumandanlarla beraber geldi. Cumhuriyet döneminde, biz maaşları hesapladık. Dolar bazında en yüksek maaşı veren başbakan sizsiniz. Size teşekkür borçluyuz. Onun için arkadaşlarımız karar aldılar. Bu teşekkür vazifesi için geldik dediler. & Bu süreçte asker içinde bir cuntanın oluşturulduğunu anlatan Erbakan, "Askerler, 700-800 bin kişilik Türk ordusu, Milli Görüşe en sağlam bağlı olan bir kuruluşumuzdur. Fakat emir komuta zincirine bağlı olduğu için 7-8 kişilik üst kademede bir cunta kurdunuz mu, istediğinizi yapabiliyorsunuz.

Yukarıda İKİ YORUM var lütfen bana bağantılarını anlat.

Ben okuyorum Ercan TEKİN okumakla kalmıyorum defalarca düşünüyorum sonra analizini yapıyorum.

GENELKURMAY BAŞKANI ve KOMUTAN lar teşekkür ediyor ama BİLDİKLERİNE devam ediyorlar BU NASIL İŞ YAAA

agbi

Yasaklı
ERCAN Tekin

Kolay yol

ALINTI yap YAPIŞTIR ohhh ne ala ne kolay mücadele şekli.

ALTERNATİF FİKİRLER ?

saadetnuru

Asistan
Şu andaki Genel Kurmay Başkanı Necdet ÖZEL Milli Görüşçü bir Komutandır... Erbakan Hocamızın bağlılarındandır. Yine Ergenekon iddianamesi ile ilgili hapse düşen Albay Dursun ÇİÇEK abimizde Milli Görüşçü bir askerdir. Hapse düşmüş Doğu Perinçek kendisi anlatır Erbakan Hoca ile koğuş arkadaşı idik. Bizi sabah namazına kaldırır sabah namazı kılardık diye... Kültür bakanı ertuğrul Günay her zaman MGV ve AGD yi kollamıştır. Şu anda Kültür bakanlıkları müdürlükleri Milli Görüşçülerin elindedir... Bizim hedefimizde 3 şahıs var... 3 cambaz var. 3 Tiyatrocu var. İşi çevirenler bunlar... Bu devrin enver cemal ve talatı... Yoksa fethullaha sorsan bende milli görüşçüyüm deme noktasına geldi. İnşaallah...