28 şubatın palazlandırdıklar( bir düşünelim acaba kim?)

IGMG

Paylaşımcı
Web sitesi
www.igmg.de
Memleketimiz 28 Şubatlar üzerine inşa edilmiş demokrasivari bir şekilde yönetile dursun, darbelerin mantığını anlamamız açısından yapılacak analizlerin önemli olduğu kanaatindeyim.

28 Şubat o dönemin Başbakanı Erbakan’ı alaşağı edebilmek için tezgâhlanmıştı. Çünkü Erbakan Türkiye’yi ABD ve batının kölesi olmaktan azad edip Afrika’dan Uzak Doğu’ya uzanan bir İslam Birliği Projesinin peşindeydi. Erbakan’ın izlediği siyaset ABD onaylı olmayınca kollar sıvandı, içte ve dışta bu darbeyi destekleyecek işbirlikçiler bulundu ve 28 Şubat karanlığı ülkenin üzerine çöktü.

28 Şubat’ta Erbakan Hükümeti devrilirken “düşene bir tekme de sen at” mantığındaki Gülen cemaatinin, bugün AKP’ye Ergenekoncular bir zeval getirmesin diye olayları bire on katar yorumlarıyla haberleştirdiklerini görünce insan ister istemez düşünmeye başlıyor.

Sormak gerekir, sizin millet iradesi deyip de mangalda kül bırakmayan tavrınız 13 yıl önce neredeydi?

Bugünlerde konjonktür gereği “Darbelere dur de”, “Darbelere karşı 70 milyon adım” dedikleri aldatmasın sizi.

28 Şubat’ta başörtü yasağının üniversitelerde başlamasıyla beraber “emir büyük yerden” deyip de koca koca pardösülerini bir günde bırakan kızları, başörtülerini attıktan sonra direnenlere “enaniyet” yapıyorsunuz. Asıl fedakârlık bu dönemde bunu gerektirir diyorlardı. Önceleri “Cebrail gelip de bir parti kursa ona oy vermem” diyerek siyasetten Allah’a sığınan bu cemaat, sonrasında “AKP’ye oy vermeyen vebale girer” çizgisine gelerek partinin gizli kurmayları arasında yerlerini almışlardı.

Hatta o dönemde kartel medyası olarak nitelendirilen ne kadar basın yayın organı varsa Gülen onlara demeçler verip darbecileri desteklercesine Erbakan iktidarı için “Beceremediniz çekin gidin” demiştir.

Başörtüsü yasağına karşı takınacakları tavrı öğrencilerin tercihine bırakmak bir yana onlara açılmamalarının İslam’a “hizmetten kaçış” ve “enaniyet”, açılarak eğitimlerini sürdürmelerinin ise “fedakarlık” olduğu görüşünü İslam’ı alet ederek empoze etmişlerdi.

Sonra o dönemlerde Müslümanların hakları gasp edilirken verilen tepkilere “aman aralarda ajanlar var” diyerek geri durup haber bültenlerinde “kara çarşaflı erkeklerin provoke ettiği gösteride…” diye verilirdi.

Zaman gazetesinde “peruk fetvasının” yerinde olduğunu yazılırken bütün Türkiye ayakta ilden ile “el ele eylemi” yapıyor, milyonlarca insan yasağı protesto etmek için sokaklara dökülüyordu. Ama onlar katılmak bir yana haberini dahi yapmıyorlardı.

Yani başörtüsü yasağı da bu kesim için bir sorun teşkil etmedi. Zira onlar “Hocaefendileri” için “her şeyi” yapmaya hazırlardı. Ellerinde ki sözde fetvalarıyla okullarını da bitirdiler, iş sahibi de oldular. Olan, bu konuda hassasiyet sahibi olan Milli Görüş tabanına ve diğer İslami cemaatlere olmuştu. Dillendirildiği gibi 28 Şubat’ta hiçbir zarara uğramadılar. Katlanarak büyüdüler.

Ne hazindir ki bedel ödeyen Erbakan iken, bugün yavuz hırsız misali cemaat 28 Şubat’ın faturasını Erbakan Hoca’ya keserek onu töhmet altında bırakıyor ve cemaate yeni katılan genç dimağlara bu anlatılıyordu.

Üzerlerine vazifeymiş gibi “sözde sırat köprüleri” kurarak üzerinden papazları, hahamları hoplatarak yine “sözde cennete” sokanlar sıra şuurlu Müslümanlara gelince aslan kesiliyorlardı. Kısacası yedi düvele gül dağıtarak hoşgörü kavramını sömürenler bazılarına karşı öyle öfkeliydiler ki kinleri akıllarını başlarından alıyor ve olmadık çirkinliklerle gerçek yüzleri meydana çıkabiliyordu.

Alın size bir örnek Samanyoluhaber.com sitesinde “Erbakan Çok Hızlı Başladı” başlıklı bir haber var. Aslında bu tür yorumlara her “Erbakan” haberin altında rastlayabilirsiniz. Yorumlar arasında bazı yaratıklar tarafından “çakal, ihtiyar moruk, koltuk hırsı, imza atan korkak, Ergenekon figüranı, hırsız, din taciri, Müslümanların yüzkarası, derin devletçi vs..” hakaretleri yazılmış ve editörlerce onaylanmış.

Yukarıda anlattığım üzere malum cemaatin cesareti tevekküllerinden ya da teslimiyetlerinden değil cehaletlerinden, dünya perestliklerinden geliyor.

Netice açık, 28 Şubat olmasaydı AKP olmayacaktı, AKP olmasaydı Gülen cemaati bu kadar büyüyemeyecekti. Onun için bu “aman AKP’ye bir zarar gelmesin” vesveseleri ve iktidara muhalif herkesi “Ergenekoncu” ilan etme halleri. Çünkü ne bir zamanlar İslam düşmanı Ecevit’e yaktıkları yağlar ne de Demirel’e düzdükleri methiyeler onları AKP iktidarı gibi palazlandırmamıştı da ondan.

Şimdi onlarda yürümeye başladılar meydanlarda. Taksim’de darbelere karşı yürümeye başladı “ışık evlerinin eylem bilmez altın nesli” birden bire. Samimi olmadıklarını bildiğimiz halde olumlu bir gelişme addedebileceğimiz bu değişimlerinin konjonktürel olduğunu gözden kaçırmamak gerekir.

Başka bir siyasi hareketin güçlendiğini gördükleri anda AKP’yi de anında satabilecek bu oluşumu izleyin ve agâh olun. Her kademede kendi derin devletlerini oluşturduklarını ve dünya gemisinin kaptanı dedikleri Amerika’nın ümmet içine sızmış Ergenekon’u olabileceklerini de göz ardı etmeyin.

Sadece Rabbimizin emir ve yasaklarına amade, düzenin tüm baskı ve dayatmalardan azade günlerin gelmesi dileğiyle… alıntıdır.

04 Mart 2010 28 ?ubat'?n palazland?rd?klar? haberi Nuray Canan Bezirgan haberleri Nuray Canan Bezirgan haberiAjans 5 | Yeni Bir Dünyan?n Habercisi , Güncel Haberler, Yerel Haberler, Politika haberleri, Ekonomi Haberleri, Son Dakika Haberler,

K

Kaçak

Guest
işin doğrusu yazının tamamını okumadım ...
Başlangıcı kafi geldi ..
Gerisi için hata etti isem affola ...
Girişden anladıgım kadarıyla şu an tepki veren cemaatler, kişiler 28 şubatta neredeydiniz diye soruluyor ...
Bu soruyu kim ne adına soruyor anlayabilmek mumkun degil ...
28 şubatta sen dik durdun da halkmı ardına düşmedi , şimdi AKP ezik buzuk durmasına ragmen menfaat için AKP arkasında duruyorda sitem mi ediyorsun ...
28 Şubat kararlarını Erbakan Hocanın imzalama görüntüleri tüm tvlerde, gazetelerde manşet manşet verilirken Halktan ne bekliyorsun ?
Ayaklanıp yönetime el koymasını bekliyor isen sen neden o koltugu işgal edip liderlik taslıyorsun ?
Sen halka damla damla ter eşliginde imzalarken görüntü verebiliyorken halktan ne bekliyorsun ?
Veya AKP nin e-muhturaya karşı , ve /veya benzeri eylemlere karşı , haddinizi bilin çıkışından sonra halkın aşka gelip darbelere karşı dur de eylemleri yapmasının neresini çekemiyorsun ?
Taaaa 1980 darbesinin hesabı sorulma haddesine gelmiş ise bu toplum , bu toplumu buraya taşıyana yan gözle bakmanın esprisi ne ?
Tutarsız bir giriş olmuş oldugu için devamını okumadım ...
Hata ettim ise affola ...

reis

Kıdemli Üye
Bu kafayla giderse herkes palazlanmaya devam ederken Saadet olduğu yerde saymaya devam eder...
Herkesi "öteki" yaptığınızda sadece siz "öteki" olarak kalırsınız da sonra zırıl zırıl ağlarsınız köşe başlarında...

Düşman değil siyasi rakiptiniz hani (!) bana pek rakipten bahseder gibi gelmediniz.
28 Şubat’ta başörtü yasağının üniversitelerde başlamasıyla beraber “emir büyük yerden” deyip de koca koca pardösülerini bir günde bırakan kızları, başörtülerini attıktan sonra direnenlere “enaniyet” yapıyorsunuz. Asıl fedakârlık bu dönemde bunu gerektirir diyorlardı.
Peki, ne yapsalardı meydanı tamamen tabir-i caizse ötekilere bırakıp evlerine gidip hayırlı bir kısmet mi bekleselerdi? Anlayamıyorum ben bu düşünceyi. Zaten zamanında meydanı boş bıraktığımız için şimdi yönetilenler grubunda değil miyiz? Yasak gelmese iyi herkes istediği gibi alabiliyor eğitimini çok güzel ama geldi! napalım şimdi hakkınla geldiğin yıllarını verdiğin eğitimini yarıda bırak çek git. İstenilen bu mu? Sonrası inanlar, başörtülüler cahil cühela olsun! Zaten hazmedilemeyen o değil mi? kimsenin annelerimizin, anneannelerimizin başörtüsü ile uğraştığı yok ki. onlarınki başörtüsü ama eğitimli genç kızlarımızın örtüsü türban! Zaten hazmedilemeyen başörtülü olmasına rağmen (!) eğitim alıp bir yere gelmemiz.
Ek Bilgi: Nuray Bezirgan eğitim hakkı elinden alınmış, hakkını ararken sert polis müdahalelerine, sorgulamalara, gözaltında prosedür dışı eziyetli uygulamalara ve çeşitli davalara maruz kalmış, lise mezunu olarak kalmak yerine dünyanın en iyi üniversitelerinin bulunduğu bir Kuzey Amerika ülkesine iltica etmeyi tercih etmiştir. (peki ya böyle bir imkanı olmayanlar?)

IGMG

Paylaşımcı
Web sitesi
www.igmg.de
Düşman değil siyasi rakiptiniz hani (!) bana pek rakipten bahseder gibi gelmediniz.
28 Şubat’ta başörtü yasağının üniversitelerde başlamasıyla beraber “emir büyük yerden” deyip de koca koca pardösülerini bir günde bırakan kızları, başörtülerini attıktan sonra direnenlere “enaniyet” yapıyorsunuz. Asıl fedakârlık bu dönemde bunu gerektirir diyorlardı.
Peki, ne yapsalardı meydanı tamamen tabir-i caizse ötekilere bırakıp evlerine gidip hayırlı bir kısmet mi bekleselerdi? Anlayamıyorum ben bu düşünceyi. Zaten zamanında meydanı boş bıraktığımız için şimdi yönetilenler grubunda değil miyiz? Yasak gelmese iyi herkes istediği gibi alabiliyor eğitimini çok güzel ama geldi! napalım şimdi hakkınla geldiğin yıllarını verdiğin eğitimini yarıda bırak çek git. İstenilen bu mu? Sonrası inanlar, başörtülüler cahil cühela olsun! Zaten hazmedilemeyen o değil mi? kimsenin annelerimizin, anneannelerimizin başörtüsü ile uğraştığı yok ki. onlarınki başörtüsü ama eğitimli genç kızlarımızın örtüsü türban! Zaten hazmedilemeyen başörtülü olmasına rağmen (!) eğitim alıp bir yere gelmemiz.
Ek Bilgi: Nuray Bezirgan eğitim hakkı elinden alınmış, hakkını ararken sert polis müdahalelerine, sorgulamalara, gözaltında prosedür dışı eziyetli uygulamalara ve çeşitli davalara maruz kalmış, lise mezunu olarak kalmak yerine dünyanın en iyi üniversitelerinin bulunduğu bir Kuzey Amerika ülkesine iltica etmeyi tercih etmiştir. (peki ya böyle bir imkanı olmayanlar?)

sizi çok iyi anlıyorum. fakat tam manasıyla katılmam mümkün değil. taviz tavizi getirir diye düşünüyorum. okulunu bırakıp giden de bir sürü ablalarımız oldu. noldu onlar cahil mi kaldı? üniversite okuyan cahil cühela çok değil mi aramızda? sadece üniversite okuyan bayanlar mı cahil değil. üniversite okumayan herkese cahil diyorsunuz. eğer inancının gerektirdiği gibi okuyamıyorsa, niye okusun ki insan?

kafanızda çizdiğiniz, biz-ötekiler kavramını da anlamış değilim. ''biz'' den kastınız kim?

IGMG

Paylaşımcı
Web sitesi
www.igmg.de
mutlaka oku diye bizdentavsiyeler istiyordunuz ya, şimdi yazıyorum

mutlaka oku:MİLLİ GAZETE

manifesto

Yasaklı
Erbakancıların iflah olmaz klişeleri
Yıllardır yazmaktan bıkmadılar aynı şeyleri
Yok Erbabakana moruk demişler yok çakal demişler

Her ne hikmetse bu yazıları da bir onlar görüyor
Ben yıllardır okuyorum bırak erbakana başka birisine dahi moruk desen editör dıtlıyor

Hani bir tane örnek göstersinler erbakan'a moruk diye yazan yorumların onaylandığını
Biz de ondan sonra düşünelim
Hata yapmışlar
Ayıp etmişler diyelim

Yoksa Bezirganın boş borozancılığı

efruz

Kıdemli Üye

Ben yıllardır okuyorum bırak erbakana başka birisine dahi moruk desen editör dıtlıyor

Hani bir tane örnek göstersinler erbakan'a moruk diye yazan yorumların onaylandığını
Hata yapmışlar
Ayıp etmişler diyelim

katılıyorum.Herkes eleştirilebilir.

Ama Aklı başında birinin Sayın Erbakan'a saygısızlık yapacağını düşünmüyorum.

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Nuray Bezirgan'dan ALLAH razı olsun , yazılarını çok beğeniyoruz:flw

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Bu kafayla giderse herkes palazlanmaya devam ederken Saadet olduğu yerde saymaya devam eder...
Herkesi "öteki" yaptığınızda sadece siz "öteki" olarak kalırsınız da sonra zırıl zırıl ağlarsınız köşe başlarında...

Reis zaten her secim sonrasi agliyorlar.

Bir söz vardir, Her hatali insani düsman görürsen yanliz kalirsin diye.

kemalali

Profesör
28 Şubat’ta Erbakan Hükümeti devrilirken “düşene bir tekme de sen at” mantığındaki Gülen cemaatinin, bugün AKP’ye Ergenekoncular bir zeval getirmesin diye olayları bire on katar yorumlarıyla haberleştirdiklerini görünce insan ister istemez düşünmeye başlıyor.

Sormak gerekir, sizin millet iradesi deyip de mangalda kül bırakmayan tavrınız 13 yıl önce neredeydi?

Hatta o dönemde kartel medyası olarak nitelendirilen ne kadar basın yayın organı varsa Gülen onlara demeçler verip darbecileri desteklercesine Erbakan iktidarı için “Beceremediniz çekin gidin” demiştir.

alıntıdır.

04 Mart 2010 28 ?ubat'?n palazland?rd?klar? haberi Nuray Canan Bezirgan haberleri Nuray Canan Bezirgan haberiAjans 5 | Yeni Bir Dünyan?n Habercisi , Güncel Haberler, Yerel Haberler, Politika haberleri, Ekonomi Haberleri, Son Dakika Haberler,

Cemaatime deymeyen yılan bin yaşasın. :thumbdown:

bakış

Kıdemli Üye
Sn bezirgan ,yakın tarihi çok güzel bir şekilde anlatmış.malum cemaatin 28 şubat döneminde darbecilerin yanında yeralmasını bugün ise sözde demokratlığa soyunduklarını anlatması takdire şayan...Bu bir gerçek zaten

Sn bezirgan bedel ödediği için dertlidir.Bedel ödeyenlerin halinden çok iyi anlamaktadır.Allah(cc)razı olsun kendilerinden

IGMG

Paylaşımcı
Web sitesi
www.igmg.de
Reis zaten her secim sonrasi agliyorlar.

Bir söz vardir, Her hatali insani düsman görürsen yanliz kalirsin diye.

ibrahim, seçimi evvela iyi anlamak gerekir. iktidar olmak çok mesele değil önemli olan muktedir olabilmek. hem sefer bana aittir zafer Allaha aittir. bu sözü duymadın mı hiç canım sen ya. siz işte güce inanan insanlar seçimi kaybeden saadet partisinin ağladığını zannediyorsunuz. bu ne çocukça bir yaklaşım. seçimi kaybettin ağla, seçim kazandın gül. çok basit. inan bu işi bu kadar basit görmeyen insanlar var.

IGMG

Paylaşımcı
Web sitesi
www.igmg.de

Hata yapmışlar
Ayıp etmişler diyelim

işine gelmeyen görmez zaten. erbakancı diye bir tabir yoktur bunu yazın bir köşeye. bir dava uğruna çalışmak çabalamak vardır. bu davanın da liderleri vardır. siz o küçücük düşüncelerinizle şahıscılık yapıyorsunuz sanırım ki kendinizde olanı başkasında da var zannediyorsunuz. hayır şahıscılık yok kardeş

cemaliii

Kıdemli Üye
gülen cemaati rüzgar nerden eserse o yöne gider.geçmişteki desteklediği partiler;ANAP,DSP,DYP vs.
bu dönem AKPli olduğuna kimse kanmasın.yakın zamanda ışığı CHP de buldular.hüseyin gülercenin kahramanı baykalmış.baykalda pensilvanyaya selam göndermişti samimiyetinden ötürü.yani karşılıklı ışık yakmalar başlamış durumdadır.netice olarak cemaat AKPyi kendi çıkarları için çok güzel kullanmıştır.geminin batmakta olduğunu görüncede ilk kaçan kendileri olmuş ve CHPye göz kırpmaya şimdiden başlamışlardır.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Canım Müslümanlarım;ne hale geldiniz? Ciğerimi dağdar ettiniz. Şu kör olası siyaset uğruna nerde ise Süfyan'a hizmetkar olunuyor. Dışardan bir seyirci; "yok dediğin gibi değil, bunlar severek ve istiyerek o meluna tabi olmuşlar" diyecek.

Kainatta hiç bir şey , hiç bir mesele İslam ve Kur'an'dan mühim değildir. Elbette İslam ve Kur'an'ın bir tek kaidesi kainata değişilmez.

İşte o kaidelerden biri "Mü'minler ancak kardeştir" emri ve nidasıdır.

Evet, şu şuçladığınız mü'minler Süfyana ait siyaset içine mecburen, istemeyrek dahil olmuşlar. Allah istikametten ayırmasın.

Acaba bir Mü'min süfyani bir kaideyi çiğnedi diye veya süfyani kaideye mecburen sokulmak ile bir süfyani kaideye istemeyerek ve sevmeyerek tabii oldu diye veya o İslam'ın yüzden biri olan siyaseten hata etti diye, bu kadar vaveyla edip, çığlık atıp İslam'ın yüzden doksan dokuzuna ait bin Kur'ani kaideyi çiğnemenin manası nedir?

Allah hepimizi ıslah etsin. :(