28 ŞUBAT ın RÖVANŞI Finaline ADIM ADIM ALLAH cc izni ile yaklaşıyoruz.

agbi

Yasaklı
EVET

28 Şubat ın BİZLERE BIRAKTIĞI NEGATİVLİK ler elbet bir yerde DURUDURULACAK daha sonrada PASİFİZE edilecekti.

ALLAH cc binlerce şükürler bugünleri gösterdi.

EVET

28 ŞUBAT ı unutmadık ve Rövanşı Hukuki haklarımızı kullanarak vede BİR MÜSLÜMAN a yakışır şekilde alacağız ALLAH cc izni ile

EVET

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
agbi... erken yazmışsın...
ayrıca dur yahu fincancı katırlarını ürkütme!!
bu başlık ve içeriğini size yakıştıramadım. tamam iyi oldu... ama böyle laflar edilmemelidir.
ayrıca bence (% 58 şu anki evet oranı) bu beklenen, ileri düzeyde bir rakam değil. % 42 hayırcılar da azımsanmamalı, epeyi çok. bence tam bir meşruiyet yok, ezici çoğunluk yok? neden? bunu sadece partizan tutuma bağlamak doğru olmaz kanaatimce. meşruiyeti tartışılcak bir değişiklik olacak.

agbi

Yasaklı
agbi... erken yazmışsın...
ayrıca dur yahu fincancı katırlarını ürkütme!!
bu başlık ve içeriğini size yakıştıramadım. tamam iyi oldu... ama böyle laflar edilmemelidir.
ayrıca bence (% 58 şu anki evet oranı) bu beklenen, ileri düzeyde bir rakam değil. % 42 hayırcılar da azımsanmamalı, epeyi çok. bence tam bir meşruiyet yok, ezici çoğunluk yok? neden? bunu sadece partizan tutuma bağlamak doğru olmaz kanaatimce. meşruiyeti tartışılcak bir değişiklik olacak.

sonuçlar daha sakin karşılanmalıdır, hemen coşulmamalıdır. tekrar sonuçlar hayırlı olsun.

Ben kimi zaman aklımın ürününe ruhumun isteklerinide paçallarım katarım.

Yüzlerce mesajımda belirttim.

28 Şubat sonrası oluşan YAPTIRIMLAR ı

İşte O yaptırımlar yavaş yavaş pasifize ediliyor.

bakış

Kıdemli Üye
Sn.agbi neoldu?
Biz bu hükümetin 2004 yılında havaifişeklerle ab uyum yasalarını imzaladığınıda biliyoruz.Sonrası fos çıktı....

Senin burda yapman gereken ve söylemen gereken"ey akparti senin hazırladığın anayasaya %58 evet çıktı,artık icraat yapmalısın,artık bu ülkeye refah getirmelisin"laflarıdır.
bakalım akparti gerçekten bu kanunları kullanmaya mıuktedir olacakmı?

Ondan sonra davulu eline alır 28 şubat diye bağırırsın.Şimdi zamanı değildir.Bu karar vatana millete hayırlı olsun...

agbi

Yasaklı
Sn.agbi neoldu?
Biz bu hükümetin 2004 yılında havaifişeklerle ab uyum yasalarını imzaladığınıda biliyoruz.Sonrası fos çıktı....

Senin burda yapman gereken ve söylemen gereken"ey akparti senin hazırladığın anayasaya %58 evet çıktı,artık icraat yapmalısın,artık bu ülkeye refah getirmelisin"laflarıdır.
bakalım akparti gerçekten bu kanunları kullanmaya mıuktedir olacakmı?

Ondan sonra davulu eline alır 28 şubat diye bağırırsın.Şimdi zamanı değildir.Bu karar vatana millete hayırlı olsun...

NE ZAMAN OKUDUĞUNUZ ANLIYACAKSINIZ çok merak ediyorum.

UYUM YASALARI ın 28 ŞUBAT ile ne alakası var ?

Lütfen bana UYUM YASALARI ile 28 ŞUBAT sonrası alınan kararların ORTAK NOKTALARINI göstersenize.

BAK SANA TAVSİYEM

Açtığım konuları bir araştır 28 şubat ile kaç konu değişik konumlarla açmışım ÖĞREN

BİR LAF ATIYORSUN CEVABINI VERİNCE YOK OLUYORSUN SONRA karabatak GİBİ TEKRAR ÇIKIYORSUN BAŞKA BİR LAF ATIYORSUN,,

Eeee YETER ARTIK aç konularımı gör

arifan yolcusu

Profesör
olayın 28 şubatla hiç bir alakası yok....
o oalyın mağduru biz, zafercisi hükümet olmuştur...
asker falan onlar küçük iş...
emir yukarlardan gelmiştir,

agbi

Yasaklı
olayın 28 şubatla hiç bir alakası yok....
o oalyın mağduru biz, zafercisi hükümet olmuştur...
asker falan onlar küçük iş...
emir yukarlardan gelmiştir,

OLAYIN Konu ile alakası yoksa neden yazıyorsunuz sizi konu PRAVAKATÖR ü müsünüz.

MAĞDURU sizsimisiniz YAPMAYIN yaaa BİLE BİLE LADES OLDU Sn Erbakan.

ZAFER ise İSLAM a bakış açıları belli olanlarındır.28 ŞUBAT sonrası alınan kararlar ZAFER in kime ait olduğu belli değilmi.

Konu PRAVAKATÖR ü

Konu ile alakası olmayıp konu değiştirme anafikriile mesaj yazan bana göre PRAVAKATÖR dür.

arifan yolcusu

Profesör
ya abi ahrbiden tuhafsın...
raferandumun 28 şubatla alaksı yok diyorum...
ne provakatörlüğü
hayal alemine devam...
iyi geceler, tatlı rüyalar:)

agbi

Yasaklı
ya abi ahrbiden tuhafsın...
raferandumun 28 şubatla alaksı yok diyorum...
ne provakatörlüğü
hayal alemine devam...
iyi geceler, tatlı rüyalar:)

Ben senin gibi AYAKTA veya KLAVYE BAŞINDA UYMUYORUM.

Bir zahmet referandum da değişecek maddelerine bakta 28 ŞUBAT ile ilgilileriniöğren BİLMEMEK AYIP DEĞİL ÖĞRENMEMEK AYIP

Konu PRAVAKATÖR ü

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
sayın ağbiyi fazla üzmeyin, şu an coşmuş seller gibi çağlıyor o, ne yazdığının bile farkında değildir, idare edin bir kaç gün:)

arifan yolcusu

Profesör
kurban dedik ya onlar küçük iş...
küçükte olsa iş iştir:)
bu yüzden yetmez ama evet diyoruz.....
sizle aynı safa geldik millet yararına
teşekkür edeceğinize
nerdeyse niye evet dediniz diyeceksiniz yahu.......

agbi

Yasaklı
sayın ağbiyi fazla üzmeyin, şu an coşmuş seller gibi çağlıyor o, ne yazdığının bile farkında değildir, idare edin bir kaç gün:)

Ben üzülüyorum nedenmi

Hala bu refarandum da eeğişecek maddelerin 28 Şubat ile alakası olmadığını bilmeyenler var.

EVET Çoştum ama Çoşkum SİYASAL PARTİ olarak değil 28 ŞUBAT mağduru olduğum için.

kurban dedik ya onlar küçük iş...
küçükte olsa iş iştir:)
bu yüzden yetmez ama evet diyoruz.....
sizle aynı safa geldik millet yararına
teşekkür edeceğinize
nerdeyse niye evet dediniz diyeceksiniz yahu.......

Siyasi düşünce ile teşekkür etmiyorum.

28 ŞUBAT MAĞDURU olarak ALLAH razı olsun diyorum.

arifan yolcusu

Profesör
siz 28 şubatta mağdur edilmişsiniz...
mağduriyetler fişlemeler son bulmadı devam ediyor....
samimi olarak atılan her adımı destekleyeceğiz...
yeterli olmasa bile

arifan yolcusu

Profesör
yavaş yavaş çıkacaksın basamaklarıi der konfüçyüs.....
hayırlı olsun diyoruz...
davamız parti davası değildir elhamdulillah......

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ben üzülüyorum nedenmi

Hala bu refarandum da eeğişecek maddelerin 28 Şubat ile alakası olmadığını bilmeyenler var.

[/SIZE]

Varsa size düşen şudur:

Şu şu şu maddeler 28 şubat ile alakalıdır diye yazmak!

Gereksiz yere arkadaşlarla polemik yapacağına konuyu uzatcağına, maddelerden hangilerini 28 şubatla ilgili görüyorsan onları yazarsın. Bu daha doğru bir tavır olmaz mı?

(burda yazan hemen herkes 28 şubata karşıdır, yapılacak her türlü adımı desteklerler)

agbi

Yasaklı
Varsa size düşen şudur:

Gereksiz yere arkadaşlarla polemik yapacağına konuyu uzatcağına, maddelerden hangilerini 28 şubatla ilgili görüyorsan onları yazarsın. Bu daha doğru bir tavır olmaz mı?

(burda yazan hemen herkes 28 şubata karşıdır, yapılacak her türlü adımı desteklerler)

Benle aklınca KAFA mı buluyorsunuz.

KAÇ KERE YAZICAM yaaa

O zaman size öze lkonumu açayım.

TAKİPEDİN yaaa

vede siz

Kabul edilen değişikleri 28 şubat la ilişkelendiremiyorsanız YÜZ KERE YAZSAM BOŞ.

agbi

Yasaklı
Varsa size düşen şudur:

Yabancı kelime hayranı Hem MÜSLÜMAN hem TC VATANDAŞI Redyelleow

Bak seni sevdim herkese bu tekrarı yapmam BİLMEMEK AYIP DEĞİL ÖĞRENMEMEK AYIP Senin Cahil kalmana gönlüm razı gelmedi.

Aslında biliyorsun ama TAKTİĞİN bu senin Pisikolojik benimle mücadele ediyorsun aklınca.

Dedim ya CAHİL KALMANA GÖNLÜM RAZI DEĞİL

Aşağı oku ve DÜŞÜN ama bir sefer düşünme sana yetmez Onlarca Hatta Yüzlerce düşün.

13 09 2010 08:14

Onca gürültü ve kavganın ardından halkın yüzde 30'u sandığa gitmezken giden yüzde yüzde 70'den yüzde 58'i evet dedi. Peki Türkiye'de bugünden itibaren neler değişecek? İşte cevabı... Kadına pozitif ayrımcılık: Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahip olacak. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlü olacak. Bu maksatla alınacak önlemler eşitlik ilkesine aykırı olarak yorumlanamayacak. Çocuklar, yaşlılar, özürlüler, harp ve vezife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için alınacak önlemler eşitlik ilkesine aykırı sayılamayacak.

Türban MADDESİ?Mİ?: Anayasanın “eşitlik” başlıklı 2. maddesine, “Bu maksatla alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı yorumlanamaz” hükmü eklenecek. Bu ifadenin, türbanla ilgili atılacak adımlara zemin oluşturacağı iddia ediliyor.

Bireysel verilerin korunması: Herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahip olacak. Kişisel veriler, ancak yasada öngörülen hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilecek. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin esas ve usuller yasayla düzenlenecek.
Yurtdışına çıkış yasağı: Vatadaşın yurt dışına çıkma hürriyeti, ancak suç soruşturması veya kovuşturması sebebiyle hakim kararına bağlı olarak sınırlanabilecek.

Çocuk hakları: Her çocuk, yeterli himaye ve bakımdan yararlanma, yüksek yararına açıkça aykırı olmadıkça, ana ve babasıyla kişisel ve doğrudan ilişki kurma ve sürdürme hakkına sahip olacak. Devlet, her türlü istismara ve şiddete karşı çocukları koruyucu önlemleri alacak.

Memurlara toplu sözleşme hakkı: Memurlar ve diğer kamu görevlileri, toplu sözleşme yapma hakkına sahip olacak. Toplu sözleşme yapılması sırasında uyuşmazlık çıkması halinde taraflar Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na başvurabilecek. Ancak Uzlaştırma Kurul kararları kesin ve toplu sözleşme hükmünde olacak.

Siyasi greve yeşil ışık: Çalışanlar, aynı anda birden fazla sendikaya üye olabilecek. Greve katılan işçilerin ve sendikanın işyerinde sebep oldukları maddi zarardan sendika sorumlu tutulamayacak. Siyasi amaçlı grev ve lokavt, dayanışma grev ve lokavtı, genel grev ve lokavt, işyeri işgali, işi yavaşlatma, verim düşürme ve diğer direnişler yapılabilecek.

Kamu denetçiliği: Herkes bilgi edinme ve kamu denetçisine başvurma hakkına sahip olacak. TBMM Başkanlığı’na bağlı olarak kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu idarenin işleyişiyle ilgili şikayetleri inceleyecek. Kamu başdenetçisi, TBMM tarafından gizli oyla 4 yıl için seçilecek.
Parti kapatmada vekillik düşmeyecek: Partilerin kapatılmasına neden olan milletvekillerinin vekilliği düşmeyecek.

YAŞ’a yargı yolu: YAŞ’ın terfi işlemleri ile kadrosuzluk nedeniyle emekliye ayırma hariç, her türlü ilişik kesme kararlarına karşı yargı yolu açık olacak.

Disiplin cezalarına yargı yolu: Memurlara verilen uyarma ve kınama cezaları da yargı denetimine tabi tutulacak.

İç denetçiler: Adalet hizmetleri ile savcıların idari görevleri Adalet Bakanlığı müfettişleri ile hakim ve savcı mesleğinden olan iç denetciler tarafından yapılacak. Araştırma inceleme ve soruşturam işlemlerini sadece adalet müfettişleri yapabilecek.

Darbe suçları sivil yargıda: Askeri mahkemeler, asker kişilerin sadece askerlik hizmet ve görevleriyle ilgili olarak işledikleri askeri suçlara ait davalara bakacak. Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlara ait davalar her halde sivil mahkemelerde görülecek.

Anayasa Mahkemesi’nin yapısı: Anayasa Mahkemesi 17 üyeden oluşacak. TBMM, iki üyeyi Sayıştay’dan, bir üyeyi ise baro başkanlarının avukatlar arasından gösterecekleri 3’er aday arasından gizli oylamayla seçecek. Cumhurbaşkanı ise 14 üye seçecek. Cumhurbaşkanı üç üyeyi Yargıtay, iki üyeyi Danıştay, birer üyeyi Askeri Yargıtay ve Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, üç üyeyi YÖK’ün belirleyeceği öğretim üyelerinden, dört üyeyi avukatlar ve Anayasa Mahkemesi raportörlerinden seçecek.

Bireysel başvuru: Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yapılabilecek. Herkes, AİHS kapsamındaki anayasal hak ve özgürlüklerden birinin kamu gücü tarafından ihlal edildiği iddiasıyla ve kanun yollarının tüketilmiş olması şartıyla anayasa Mahkemesine başvurabilecek. Bireysel başvurularında duruşma yapılmasına karar verilebilecek.

Yüce Divan’a yargı yolu: Yüce divan kararlarına karşı yeniden inceleme başvurusu yapılabilecek.
Komutanlar da Yüce Divan’da yargılanacak: Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları görevleriyle ilgili suçlardan dolayı Yüce Divan’da yargılanabilecek.

Kapatma üçte iki oyla: Anayasa mahkemesi 2 bölüm ve Genel Kurul halinde çalışacak. Siyasi partilere ilişkin dava ve başvurulara iptal ve itiraz davaları ile Yüce Divan sıfatıyla yürütülecek yargılamalara Genel Kurul’ca bakılacak. Anayasa değişikliğinde iptale, siyasi partilerin kapatılmasına ya da devlet yardımından yoksun bırakılmasına karar verilebilmesi için üye tam sayısının ücte iki oy çokluğu şart olacak.

Hâkimlik teminatı: Askeri Yargıtay ve askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nin kuruluşu, işleyişi yargılama usulleri mahkemelerin bağımsızlığı ve hakimlik teminatı esaslarına göre kanunla düzenlenecek.

HSYK silbaştan: 7 üyeli Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 22 asıl 12 yedek üyeden oluşacak. Üç daire halinde çalışacak. Kurulun Başkanı Adalet Bakanı olacak. Adalet Müsteşarı Kurulu’un tabi üyesi olacak. Kurul’un 4 asıl üyesi Cumhurbaşkanı tarafından seçilecek. 3 üyesi Yargıtay, 2 üyesi

Danıştay, 1 üyesi Adalet Akademisi, 7 üyesi adli yargı hâkim ve savcılarınca, 3 üyesi idari yargı hakim ve savcıları tarafından 4 yıllığına seçilecek. HSYK’nın meslekten çıkarma cezasına ilişkin olanlar dışındaki kararlarına karşı yargıya başvurulamayacak. Böylece daha önce yargı yoluna gidemeyen Van Savcısı Ferhat Sarıkaya gibi meslekten atılanlar yargıya başvurabilecek. HSYK 30 gün içinde yeniden yapılandırılacak.

ESK anayasal kurum: Ekonomik ve Sosyal Konsey, anayasal kurum haline gelecek.

Darbecilere yargı yolu: Mevcut anayasının 12 Eylül askeri darbesini yapanlara yargı yolunu kapatan Geçici 15 maddesi yürürlükten kaldırılacak.

Mevcut üyeler 65 yaşı tamamlayacak: Anayasa Mahkemesi’nin mevcut yedek üyeleri kanun yürürlüğe girdiği tarihte asıl üye olacak. Kanun yürürlüğe girdiği tarihte üye olanlar yaş haddine(65) kadar görevlerine devam edecek.

Mevcut üyeler ne olacak?: Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içinde HSYK üyeleri seçilecek. Mevcut üyeler sürelerinin sonuna kadar kalacak.

Danıştay’a fren: Yargı yetkisi, yerindelik denetimi şeklinde kullanılamayacak. Bu hükümle Danıştay’ın yerindelik denetimi yaparak bazı özelleştirme ihalelerini iptal etmesinin önüne geçiliyor.

MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞMEYECEK Parti kapatma davalarında, milletvekilliğinin düşürülmesi kararı verilemeyecek. (Madde 84)

HSYK'YA 22 ÜYE Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) halen 7 olan asıl üye sayısı 21'e, 5 olan yedek üye sayısı ise 10'a çıkarılacak. Kurulun Başkanı, Adalet Bakanı olmaya devam edecek. Kurul üyelerinin belirlenmesinde tüm hakim ve savcılar oy kullanacak. (Madde 159)

YAŞ'A SINIRLI YARGI YOLU Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları yargıya götürülebilecek. Yargı, bu yetkiyi, idari eylem ve işlemin hukuka uygunluğunun denetimiyle sınırlı kullanacak, yerindelik denetimi yapamayacak. (Madde 125)

ASKERİ YARGIYA KISITLAMA Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve düzenin işleyişine karşı suçlara ait davalar, her durumda adliye mahkemelerinde görülecek. (Madde 145)

MEMURA TOPLU SÖZLEŞME Memura toplu görüşme yerine toplu sözleşme hakkı getirilecek. Ancak, memura yine grev hakkı tanınmıyor. (Madde 53) - Memura verilen uyarma ve kınama cezaları da yargı denetimine açıldı. (Madde 129)

KİŞİSEL BAŞVURU HAKKI Kişiler, "Anayasa şikayeti" başvurusunda bulunabilecek. Yüce Divan kararlarına karşı yeniden inceleme başvurusu yapılabilecek. (Madde 148)

OMBUDSMANLIK Kamu Denetçiliği Kurumu (ombudsmanlık) oluşturulacak. Kurum, TBMM Başkanlığı'na bağlı olarak kurulacak ve idarenin işleyişi ile ilgili şikiyatleri inceleyecek.

POZİTİF AYRIMCILIK "Kadınlar ve erkekler eşik haklara sahiptir" şeklindeki maddeye "bu maksatla alınacak tedbirler, eşitlik ilkesine aykırı olarak yorumlanamaz" cümlesi eklenerek, pozitif ayrımcılık getirildi. (Madde 10)

SEYAHAT HÜRRİYETİ Yurt dışına çıkma hürriyetini kısıtlamak, hakim iznine bağlanıyor. Değişiklik, özellikle vergi cezaları nedeniyle getirilen yasakları etkileyecek. (Madde 23)

ÇOCUK HAKLARI "Ailenin korunması" başlıklı maddenin başlığı "ailenin korunması ve çocuk hakları" şeklinde değiştirilerek, çocuk hakları genişletiliyor. (Madde 41)

12 EYLÜL'E YARGI YOLU Anayasanın, 12 Eylül yöneticilerinin yargılanmasını önleyen geçici 15. maddesi, yürürlükten kaldırıldı.

(Referans)

Bak sana görmen iin büyültüğüm ve kalınlaştırdığım bir maddeyi yazdım SANA KOPYA VERİYORUM Benden bukadar artık gerisi SENİN AKLINA KALMIŞ.

zeynephanne

Aşka Meftûn…
iyi bir bilgilendirme olmuş..
böyle tartışmalardan hiç hoşlanmasam da öz olarak verilen bilgiler için tşkler agbi..
buarada forum bu tarz konularla dolmuş da taşmış..
Vesselam..